m:tel

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#1 m:tel

Post by roki »

Nedavno mi djevojka kupi m:tel broj na akciji gdje se za 3KM dobivalo 3KM na računu sa uključenih 100min. poziva,100SMS poruka i 100MB prometa prema drugom m:tel broju.Mislim da se dobivao neki kupon uz Dnevni Avaz pa se sa tim išlo u m:tel po broj.Helem,rekoh joj,hajde eto kupi pa da malo uštedimo pa čim potrošim te bonuse bacam broj.Poslao sam možda 20 poruka,pričao 20-30 minuta,a GPRS nisam ni aktivirao kad teta na automatu govori:ostalo vam je još 4 minute razgovora,još 40 SMS poruka i 50MB GPRS prometa :mrgreen:
Nikad nisam bio za m:tel pogotovo zato što dijele brojeve na sve strane što je očit pokazatelj da žele ugrabiti što više korisnika pa makar i onih koji će broj baciti u kantu kad im isteknu bonusi.
Također da napomenem,da sam jedan dan imao oko 1.3KM kredita a sljedeći nekim čudom 1.50KM.Nisu valjda mislili da neću svako malo provjeravati skida li se kredit s' obzirom na ovaj bonus.Sad neka bane novoregistrirani korisnik i nek ih pohvali :mrgreen:
Last edited by roki on 26/10/2010 08:04, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2 Re: m:tel potkradanje

Post by Truba »

možda si na romingu bio pa pojo sve?

meni su oni generalno OK
mada nekad znaju zasrati s porukama koje se duplaju i koje ne stižu na vrijeme
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3 Re: m:tel potkradanje

Post by febo_acm »

Zanimljivo :D Meni se to nikada nije desilo. Koristim broj alternativno :D
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#4 Re: m:tel potkradanje

Post by holowey »

mtel je na prodaju a cijena raste sto vise korisnika imaju tako da nikoga ne treba cuditi sto dijele brojeve sakom i kapom...isto to radi i eronet...nabija sebi cijenu...

a sto se tice "potkradanja", poklonu se ne gleda u zube...
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5 Re: m:tel potkradanje

Post by pici »

roki wrote:Nedavno mi djevojka kupi m:tel broj na akciji gdje se za 3KM dobivalo 3KM na računu sa uključenih 100min. poziva,100SMS poruka i 100MB prometa prema drugom m:tel broju.Mislim da se dobivao neki kupon uz Dnevni Avaz pa se sa tim išlo u m:tel po broj.Helem,rekoh joj,hajde eto kupi pa da malo uštedimo pa čim potrošim te bonuse bacam broj.Poslao sam možda 20 poruka,pričao 20-30 minuta,a GPRS nisam ni aktivirao kad teta na automatu govori:ostalo vam je još 4 minute razgovora,još 40 SMS poruka i 50MB GPRS prometa :mrgreen:
Nikad nisam bio za m:tel pogotovo zato što dijele brojeve na sve strane što je očit pokazatelj da žele ugrabiti što više korisnika pa makar i onih koji će broj baciti u kantu kad im isteknu bonusi.
Također da napomenem,da sam jedan dan imao oko 1.3KM kredita a sljedeći nekim čudom 1.50KM.Nisu valjda mislili da neću svako malo provjeravati skida li se kredit s' obzirom na ovaj bonus.Sad neka bane novoregistrirani korisnik i nek ih pohvali :mrgreen:

šČepo dao šČepo uzo :mrgreen:
frndo
Posts: 108
Joined: 04/09/2010 16:09

#6 Re: m:tel potkradanje

Post by frndo »

roki wrote:Nedavno mi djevojka kupi m:tel broj na akciji gdje se za 3KM dobivalo 3KM na računu sa uključenih 100min. poziva,100SMS poruka i 100MB prometa prema drugom m:tel broju.Mislim da se dobivao neki kupon uz Dnevni Avaz pa se sa tim išlo u m:tel po broj.Helem,rekoh joj,hajde eto kupi pa da malo uštedimo pa čim potrošim te bonuse bacam broj.Poslao sam možda 20 poruka,pričao 20-30 minuta,a GPRS nisam ni aktivirao kad teta na automatu govori:ostalo vam je još 4 minute razgovora,još 40 SMS poruka i 50MB GPRS prometa :mrgreen:
Nikad nisam bio za m:tel pogotovo zato što dijele brojeve na sve strane što je očit pokazatelj da žele ugrabiti što više korisnika pa makar i onih koji će broj baciti u kantu kad im isteknu bonusi.
Također da napomenem,da sam jedan dan imao oko 1.3KM kredita a sljedeći nekim čudom 1.50KM.Nisu valjda mislili da neću svako malo provjeravati skida li se kredit s' obzirom na ovaj bonus.Sad neka bane novoregistrirani korisnik i nek ih pohvali :mrgreen:
Ne kontam kako su te pokrali,de razjasni.Šta ti nedostaje i koliko čega.
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#7 Re: m:tel potkradanje

Post by holowey »

Lud i ponosan wrote:
holowey wrote:mtel je na prodaju a cijena raste sto vise korisnika imaju tako da nikoga ne treba cuditi sto dijele brojeve sakom i kapom...isto to radi i eronet...nabija sebi cijenu...

a sto se tice "potkradanja", poklonu se ne gleda u zube...
Gdje si strucnjak, nisam te prepoznao!
Marketinski ekspertu, ekonomski magu...

Sto se tice potkradanja, nisam imao tih problema, koristim pre-paid i post-paid brojeve vec duze vremena...

A da ti se skine 50 MB samo od sebe, to je suplja prica.
bas si duhovit, sve ti duhovi iz tastature izlaze...
User avatar
dadasapic
Posts: 29
Joined: 26/08/2010 21:50

#8 Re: m:tel potkradanje

Post by dadasapic »

ne panići,nisi skonto garant. :run:
EUROBIH
Posts: 1032
Joined: 03/09/2009 18:57

#9 Re: m:tel potkradanje

Post by EUROBIH »

ne talasajte bez potrebe

morao si doplatiti kredit od minimalno 5 KM i aktivaciju na poziv 444 i imao bi potpuni doživljaj
User avatar
manolito
Posts: 154
Joined: 04/03/2009 13:49

#10 Re: m:tel potkradanje

Post by manolito »

sve mi diraj, samo mtel ne :mrgreen: a sto BHTelecom krade :mrgreen:
EUROBIH
Posts: 1032
Joined: 03/09/2009 18:57

#11 Re: m:tel potkradanje

Post by EUROBIH »

manolito wrote:sve mi diraj, samo mtel ne :mrgreen: a sto BHTelecom krade :mrgreen:
:dance: :dance: :dance:
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#12 Re: m:tel potkradanje

Post by male_okice »

manolito wrote:sve mi diraj, samo mtel ne :mrgreen: a sto BHTelecom krade :mrgreen:
:thumbup:
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#13 Re: m:tel potkradanje

Post by roki »

Znači nekima se treba nacrtati.
Kupiš Avaz i uz njega dobiješ m:tel kupon sa kojim odeš do m:tel-a i daš 3KM,dobiješ broj sa 100 poruka gratis, 100SMS gratis i 100MB prometa i 3KM na racunu.Netrebaš ništa aktivirati dodatno.Ove gratis ponude su i radile tako što mi se kredit od 3KM nije skidao kada bih obavljao pozive i pisao poruke na drugi mtel broj.Fazon je što ni ublizu nisam pričao 100 minuta ni poslao 100 poruka a kredit se poceo skidati a na govornom automatu mi mi je rečeno da sam 100 minuta potrošio a poruka imam nešto malo što nije odgovaralo stvarnom stanju.
User avatar
ratata
Posts: 2138
Joined: 23/02/2010 04:52
Location: Alipašino

#14 Re: m:tel potkradanje

Post by ratata »

manolito wrote:sve mi diraj, samo mtel ne :mrgreen: a sto BHTelecom krade :mrgreen:
:thumbup:
User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#15 Re: m:tel potkradanje

Post by Pitar s Kariba »

ma ne može m:tel krasti ni lagati! dodino je to i tadićevo, jeremićevo ... oni ne lažu, oni su nama prijatelji! :-)
imamo prijatelje! :D
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#16 Re: m:tel potkradanje

Post by roki »

Netreba odmah politiku mješati jer postoji podforum za to.Al dobro,iskoristio sam oko 20 minuta poziva i oko 20-30 poruka i fajrunt.Mene mtel više neće vidjeti u svojim akcijama a ko hoće neka kupuje,Avaz se rasproda odmah u jutarnjim satima :D
Last edited by roki on 25/10/2010 13:46, edited 1 time in total.
User avatar
manolito
Posts: 154
Joined: 04/03/2009 13:49

#17 Re: m:tel potkradanje

Post by manolito »

Pitar s Kariba wrote:ma ne može m:tel krasti ni lagati! dodino je to i tadićevo, jeremićevo ... oni ne lažu, oni su nama prijatelji! :-)
imamo prijatelje! :D
:thumbup: :bih:
frndo
Posts: 108
Joined: 04/09/2010 16:09

#18 Re: m:tel potkradanje

Post by frndo »

roki wrote:Znači nekima se treba nacrtati.
Kupiš Avaz i uz njega dobiješ m:tel kupon sa kojim odeš do m:tel-a i daš 3KM,dobiješ broj sa 100 poruka gratis, 100SMS gratis i 100MB prometa i 3KM na racunu.Netrebaš ništa aktivirati dodatno.Ove gratis ponude su i radile tako što mi se kredit od 3KM nije skidao kada bih obavljao pozive i pisao poruke na drugi mtel broj.Fazon je što ni ublizu nisam pričao 100 minuta ni poslao 100 poruka a kredit se poceo skidati a na govornom automatu mi mi je rečeno da sam 100 minuta potrošio a poruka imam nešto malo što nije odgovaralo stvarnom stanju.
Dakle u avazu upiše otprilike ovo.Platiš broj 3 KM a zauzvrat dobiješ 3 KM na računu i gratis 100 Minuta razgovora u mtel mreži,gratis 100 SMS prema svim operatorima u BIH , i gratis 100 MB interneta.Nigdje nije navedeno da to dobijaš odmah.
To ćeš i dobiti naravno.
Ali kad si uzeo taj broj u mtelu na pakovanju ti je pisalo da broj moraš aktivirati do 01.11.2010,i da prvi mjesec imaš po 50 razgovora,poruka i interneta.Slijedećih 50 razgovora,poruka i interneta dobijaš u novembru pod uslovom da ti je broj aktivan.Takodje je pisalo da besplatni minuti razgovora idu u intervalu 60 sec+60 sec
Sve je lijepo napisano na paketiću samo je trebalo pročitati.

I još da nešto dodam,da sam kupio takva 3 broja za ukućane.I vjeruj da mi se već isplatilo ovi razgovori i internet.
Nadam se da ćeš biti zadovoljan odgovorom
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#19 Re: m:tel potkradanje

Post by mentalist »

Jaguar84 wrote:Internet se isplatio itekako,nikad ga potrositi a stalno nesto prckam.....da li se prenose megabajti u sl.mjesec?

Ja kada sam koristio NET50 opciju (4 km za 50mb), sto mi ostane prelazi u sledeci mjesec. Dali je i sa tom opcijom neznam.
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#20 Re: m:tel

Post by roki »

Onda je do mene jer sam samo dobio broj,nisam čitao kakvi su uslovi koristenja.Moderatora molim da obrise temu ili da je zaključa
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#21 Re: m:tel potkradanje

Post by manki »

ratata wrote:
manolito wrote:sve mi diraj, samo mtel ne :mrgreen: a sto BHTelecom krade :mrgreen:
:thumbup:
:thumbup:
EsadCo
Posts: 193
Joined: 03/10/2010 13:36

#22 Re: m:tel

Post by EsadCo »

Stvarno losa ponuda postpaid paketa, zbog ogranicenja, tipa 10 min prema drugim mrezama u L paketu, 20 u XL i 40 u XXL. Eronet i BHT su tu puuuuno bolji.
A i ponuda mobitela im je bijedna, takođe Eronet i BHT puuuuuuuuuuno bolji.

Sve u svemu najlosiji operater u BiH!!!
EsadCo
Posts: 193
Joined: 03/10/2010 13:36

#23 Re: m:tel

Post by EsadCo »

Lud i ponosan wrote:
EsadCo wrote:Stvarno losa ponuda postpaid paketa, zbog ogranicenja, tipa 10 min prema drugim mrezama u L paketu, 20 u XL i 40 u XXL. Eronet i BHT su tu puuuuno bolji.
A i ponuda mobitela im je bijedna, takođe Eronet i BHT puuuuuuuuuuno bolji.

Sve u svemu najlosiji operater u BiH!!!
:lol: :lol: :lol:

Evo odmah da ti kazem da ne kakis.
Uzmi pa pogledaj

15 plus kod Eroneta http://www.eronet.ba/privatni-korisnici ... ri/15-plus
Mini 15 kod BHT-a http://www.bhtelecom.ba/mini15.html

(i u jednoj i drugoj opciji nemas ogranicenja na sta ces da potrosis "pretplatu")

a m:tel http://www.mtel.ba/menu/1948/tarifni_mo ... ai7grd5ov5 to ima, kako sam vec gore napisao i samim tim nije konkurentan, tj los je.
O ponudi mobilnih uređaja i nacinu placanja da i ne govorimo. Minus Eroneta je sto nema 3G mrezu, a i tu je BHT daleko ispred m:tela.
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#24 Re: m:tel

Post by escobar__ »

Samo bih napomenuo da ERONET ima 3G mrežu. Već par mjeseci.
EsadCo
Posts: 193
Joined: 03/10/2010 13:36

#25 Re: m:tel

Post by EsadCo »

Lud i ponosan wrote:^^

BHT nije ni blizu sto se tice pokrivenosti 3G signala.
BHT nije ni blizu sto se tice ponude telefona. Ja sam kod istih trazio 3-4 modela, niti jedan nije bio na stanju. A sve se uredno reklamira. Nekad prije godinu i nekad skoro.
BHT kaska, sustize, i to je jedino sto dobro rade.

Sto se tice besplatnih minuta, sagledaj prvo cjenovnik, sagledaj sve ponude i pakete i onda donesi neki opsti sud. Na osnovu jednog paketa ne mozes da doneses realni zakljucak.

Koristim M:tel postpaid (najmanji, M paket), kao i prepaid i nemam nikakvu zamjerku.

Sto se tice Eroneta, oni me najmanje zanimaju, posebno zbog "1000 minuta besplatno" pljacke i niza nekih drugih stvari. To je kada je prepaid u pitanju.
Postpaid ne znam, nisam u toku kad su oni u pitanju, moze biti i da su najpovoljniji.
m:tel ti se jedino isplati ako zivis u manjem entitetu (postpaid jer su i L, XL, XXL sa ogranicenjima sto se tice ukljucenih minuta u pretplatu prema drugim mrezama, M je 0 min prema drugim mrezama, L 10, XL 20, XXL 40) znaci tu nema sta da se gleda.
Post Reply