BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
kakaljin
Posts: 11647
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#17726 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

anonimnaosoba wrote:Ako ti je internet toliko neophodan, što ne kupiš neki od internet paketa uz pretplatu?
ja sam uzeo intrnet dodatno jer mi treba, placam 6 KM za 250 MB i na 200% imam 500 MB tako da mi je za moje potrebe dovoljno.

Koem treba on ce uzeti.
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#17727 Re: BHTelecom All About

Post by zippoo87 »

Balea275 wrote:Stiže malo prije "račun" iz BH Telecoma u firmu... Imam šta vidjeti...
Prvo, inače stižu 2 koverte: fiskalizacija, jer je firma; i račun za mobitele.

Sad stigla jedna koverta, jedan račun, i sve se pomiješalo.
Na vrhu piše Račun za usluge mobilne telefonije 1.11.-30.11., a ispod račun za fiskalizaciju :?

Na "listingu" piše Izvještaj o obaveljenim razgovorima sa nekog broja koji uopšte nije iz moje firme :? , i ispod "listing" za fiskalizaciju :shock:

Znači, BH Telecom se malo zapetljao. Valjda će poslati prave račune.

Druga stvar, u toj istoj koverti neka reklama za neke dopune kredita za pretplatnike... nebitno...
Nego na dnu stoji:
Image

Stalno govorim kako BH Telecom ima najmanje interneta i da je žalosno da na pretplati od 50 ili 100 KM imaš 10 MB... A oni sad i to ukinu! Razmišljala sam o prebacivanju broja, ali nisam bila sigurna, međutim nakon ovog sam postala sigurna.

Možda BH Telecom pruža najviše razgovora sa određenom pretplatom, ali šta je sa paketima gdje imaš uključeno sve, pa izaberi paket/tarifu koja ti odgovara. Da imaš neki mjesečni iznos koji ćeš plaćati, a ne sad imaš kao pretplatu, ali ako se spojiš na internet, taj iznos će se odmah povećati... U vrijeme internet tehnologija.... A ovo za roaming, nešto mislim da ni do sad nije bilo ništa uključeno po tom pitanju...

Kod drugih operatera imaš pakete gdje je određeni iznos MB uključen po velikoj brzini, i onda poslije trošiš koliko hoćeš po slabijoj brzini. U BH Telecomu i ovih 10 MB što je bilo uključeno je imalo taaaaako slabu brzinu.

Možda griješim, nek me neko prosvijetli... Ali čini mi se dok "svi daju više", BH Telecom oduzima. Jel imaju u BH Telecomu neke tarife gdje imaš uključene minute, sms, internet? Treba mi paket da plaćam fixnu cijenu svaki mjesec, a da imam i pozive, i sms, i MB.
pa nije pitanje moze li sebi ona priustiti internet paket ,nego koliko su CINICNI ovi iz telekoma,da ukinu onih ebenih-pisljivih 10 MB interenta u doba kada otvaranje 2 stranice povuce toliko bandwith-a
i ja sam se neugodno iznenadio,kada sam ovo saznao,pisao sam im na FB stranici,ali mi naravno nisu ni odgovorili
umjesto da na pretplati stave minimalno 100 MB interneta,oni ukinu i onih 10 MB
stvarno ne znam koji se moron iz telekoma toga dosjetio
GaRGa
Posts: 2761
Joined: 25/02/2009 15:00

#17728 Re: BHTelecom All About

Post by GaRGa »

kod ova manja 2 paketa BH telekoma od 2,5 i 5 km je brzina 3,6 mb/s a po isteku 64 kb/s
dok je kod paketa 1GB brzina 7,2 mb/s a po isteku 128 kb/s

mislim da ti nesto od toga mora odgovarati...
User avatar
Balea275
Posts: 71
Joined: 19/02/2013 10:47

#17729 Re: BHTelecom All About

Post by Balea275 »

anonimnaosoba wrote:Ako ti je internet toliko neophodan, što ne kupiš neki od internet paketa uz pretplatu?
I to je jedna opcija... nije baš da mi je internet potreban toliko, ali dobro ga je imati kad nešto zatreba.
Do sad sam imala ovih 10 MB, i imam još 3 mjeseca "200% više" tarife. Sad treba posebno podnositi zahtjev za internet ako ostanem u BH Telecomu. Ali, generalno je dobro kad imaš sve unutar jednog paketa. Očekivala sam da će nekad uskoro povećati iznos MB na pretplati, međutim oni ukidaju... Nije baš pametan potez, ljudi ne vole kad im uzmeš nešto i onda moraju ponovo tražit i još da plaćaju :D
User avatar
Balea275
Posts: 71
Joined: 19/02/2013 10:47

#17730 Re: BHTelecom All About

Post by Balea275 »

zippoo87 wrote:
Balea275 wrote:Stiže malo prije "račun" iz BH Telecoma u firmu... Imam šta vidjeti...
Prvo, inače stižu 2 koverte: fiskalizacija, jer je firma; i račun za mobitele.

Sad stigla jedna koverta, jedan račun, i sve se pomiješalo.
Na vrhu piše Račun za usluge mobilne telefonije 1.11.-30.11., a ispod račun za fiskalizaciju :?

Na "listingu" piše Izvještaj o obaveljenim razgovorima sa nekog broja koji uopšte nije iz moje firme :? , i ispod "listing" za fiskalizaciju :shock:

Znači, BH Telecom se malo zapetljao. Valjda će poslati prave račune.

Druga stvar, u toj istoj koverti neka reklama za neke dopune kredita za pretplatnike... nebitno...
Nego na dnu stoji:
Image

Stalno govorim kako BH Telecom ima najmanje interneta i da je žalosno da na pretplati od 50 ili 100 KM imaš 10 MB... A oni sad i to ukinu! Razmišljala sam o prebacivanju broja, ali nisam bila sigurna, međutim nakon ovog sam postala sigurna.

Možda BH Telecom pruža najviše razgovora sa određenom pretplatom, ali šta je sa paketima gdje imaš uključeno sve, pa izaberi paket/tarifu koja ti odgovara. Da imaš neki mjesečni iznos koji ćeš plaćati, a ne sad imaš kao pretplatu, ali ako se spojiš na internet, taj iznos će se odmah povećati... U vrijeme internet tehnologija.... A ovo za roaming, nešto mislim da ni do sad nije bilo ništa uključeno po tom pitanju...

Kod drugih operatera imaš pakete gdje je određeni iznos MB uključen po velikoj brzini, i onda poslije trošiš koliko hoćeš po slabijoj brzini. U BH Telecomu i ovih 10 MB što je bilo uključeno je imalo taaaaako slabu brzinu.

Možda griješim, nek me neko prosvijetli... Ali čini mi se dok "svi daju više", BH Telecom oduzima. Jel imaju u BH Telecomu neke tarife gdje imaš uključene minute, sms, internet? Treba mi paket da plaćam fixnu cijenu svaki mjesec, a da imam i pozive, i sms, i MB.
pa nije pitanje moze li sebi ona priustiti internet paket ,nego koliko su CINICNI ovi iz telekoma,da ukinu onih ebenih-pisljivih 10 MB interenta u doba kada otvaranje 2 stranice povuce toliko bandwith-a
i ja sam se neugodno iznenadio,kada sam ovo saznao,pisao sam im na FB stranici,ali mi naravno nisu ni odgovorili
umjesto da na pretplati stave minimalno 100 MB interneta,oni ukinu i onih 10 MB
stvarno ne znam koji se moron iz telekoma toga dosjetio
Razumijemo se u potpunosti :-D
User avatar
_Reds_
Posts: 9366
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#17731 Re: BHTelecom All About

Post by _Reds_ »

Ako potpises ovu akciju 100 posto, imas internet u pretplati.

Na 15 je 100.

Sad ne znam koliko je na 100ji, ali je minimalno giga.
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#17732 Re: Odg: BHTelecom All About

Post by anonimnaosoba »

Balea275 wrote:
anonimnaosoba wrote:Ako ti je internet toliko neophodan, što ne kupiš neki od internet paketa uz pretplatu?
I to je jedna opcija... nije baš da mi je internet potreban toliko, ali dobro ga je imati kad nešto zatreba.
Do sad sam imala ovih 10 MB, i imam još 3 mjeseca "200% više" tarife. Sad treba posebno podnositi zahtjev za internet ako ostanem u BH Telecomu. Ali, generalno je dobro kad imaš sve unutar jednog paketa. Očekivala sam da će nekad uskoro povećati iznos MB na pretplati, međutim oni ukidaju... Nije baš pametan potez, ljudi ne vole kad im uzmeš nešto i onda moraju ponovo tražit i još da plaćaju :D
I nije pametno, daleko od toga, al' sta ces... Sve sto mozes je pogledati koje internet pakete imaju kad ti ta 3 mjeseca isteknu ili otici s Telecoma...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
User avatar
_Reds_
Posts: 9366
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#17733 Re: BHTelecom All About

Post by _Reds_ »

P kad joj istekne tih 3 mjeseca, opet može da potpiše na 2 godine, i dobice internet automatski u pretplati.

Eh sad koliko, zavisi od paketa.

A možeš uzeti i dodatni paket.
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#17734 Re: BHTelecom All About

Post by anonimnaosoba »

Ako je tako, jos bolje po nju :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Muuky
Posts: 646
Joined: 04/11/2011 10:53

#17735 Re: BHTelecom All About

Post by Muuky »

Balea275 wrote:Stiže malo prije "račun" iz BH Telecoma u firmu... Imam šta vidjeti...
Prvo, inače stižu 2 koverte: fiskalizacija, jer je firma; i račun za mobitele.

Sad stigla jedna koverta, jedan račun, i sve se pomiješalo.
Na vrhu piše Račun za usluge mobilne telefonije 1.11.-30.11., a ispod račun za fiskalizaciju :?

Na "listingu" piše Izvještaj o obaveljenim razgovorima sa nekog broja koji uopšte nije iz moje firme :? , i ispod "listing" za fiskalizaciju :shock:

Znači, BH Telecom se malo zapetljao. Valjda će poslati prave račune.

Druga stvar, u toj istoj koverti neka reklama za neke dopune kredita za pretplatnike... nebitno...
Nego na dnu stoji:
Image

Stalno govorim kako BH Telecom ima najmanje interneta i da je žalosno da na pretplati od 50 ili 100 KM imaš 10 MB... A oni sad i to ukinu! Razmišljala sam o prebacivanju broja, ali nisam bila sigurna, međutim nakon ovog sam postala sigurna.

Možda BH Telecom pruža najviše razgovora sa određenom pretplatom, ali šta je sa paketima gdje imaš uključeno sve, pa izaberi paket/tarifu koja ti odgovara. Da imaš neki mjesečni iznos koji ćeš plaćati, a ne sad imaš kao pretplatu, ali ako se spojiš na internet, taj iznos će se odmah povećati... U vrijeme internet tehnologija.... A ovo za roaming, nešto mislim da ni do sad nije bilo ništa uključeno po tom pitanju...

Kod drugih operatera imaš pakete gdje je određeni iznos MB uključen po velikoj brzini, i onda poslije trošiš koliko hoćeš po slabijoj brzini. U BH Telecomu i ovih 10 MB što je bilo uključeno je imalo taaaaako slabu brzinu.

Možda griješim, nek me neko prosvijetli... Ali čini mi se dok "svi daju više", BH Telecom oduzima. Jel imaju u BH Telecomu neke tarife gdje imaš uključene minute, sms, internet? Treba mi paket da plaćam fixnu cijenu svaki mjesec, a da imam i pozive, i sms, i MB.
npr ja imam pretplatu mini 15 ali u tarifi 200 % više imam 100 mb interneta i što više trošiš veći popust ,prezadovoljann
Muuky
Posts: 646
Joined: 04/11/2011 10:53

#17736 Re: BHTelecom All About

Post by Muuky »

Preporučuujem vam da se prebacite na tarifuu 200 % , jeftinije pozivi ,poruke i 100 mb interneta djabee
što više trošiš veći popust imaš
User avatar
Balea275
Posts: 71
Joined: 19/02/2013 10:47

#17737 Re: BHTelecom All About

Post by Balea275 »

Može se svašta dobit ako se vežeš ugovorom na godinu-dvije, a posebno se može svašta dobit ako daš još para... Nije u tome stvar, nego je stvar principa...

Nije meni problem platit koju marku više... ali nisam sigurna da želim. Bilo je nebulozno da ima samo 10 MB u paketu, a sad i to da ukinu. Pa jel tehnologija napreduje, il' nazaduje?

Nekad i ne potrošim više od onih 10 MB...

:roll:
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#17738 Re: BHTelecom All About

Post by zippoo87 »

jbte,ja sad skonta,ja mislim da sam ja potpisao na 1 godinu ugovor u okviru ove "do 200% vise" akcije
moze li se gdje to provjeriti,tamo kada se ulogujem na svoj account ?
znaci,ako sam potpisao na godinu dana,imam mjesecno 50 MB interneta i 25% jeftinije pozive i sms poruke ?
dede merdzane
Posts: 515
Joined: 21/03/2013 10:11

#17739 Re: BHTelecom All About

Post by dede merdzane »

A šta im znači ovo ukidanje usluge roaminga?
GaRGa
Posts: 2761
Joined: 25/02/2009 15:00

#17740 Re: BHTelecom All About

Post by GaRGa »

Balea275 wrote:Može se svašta dobit ako se vežeš ugovorom na godinu-dvije, a posebno se može svašta dobit ako daš još para... Nije u tome stvar, nego je stvar principa...

Nije meni problem platit koju marku više... ali nisam sigurna da želim. Bilo je nebulozno da ima samo 10 MB u paketu, a sad i to da ukinu. Pa jel tehnologija napreduje, il' nazaduje?

Nekad i ne potrošim više od onih 10 MB...

:roll:

vidi ako imas samo 10 mb mjesecno nisi na 200% to jest 100% jer bi na godin imala 50 mb mjesecno a kod ugovora na 2 godine 100 mb mjesecno, tih 10 mb je kod onih bez obaveznog trajanja ugovora
doplati 2,5 km mjesecno i mirna bosna...
User avatar
_Reds_
Posts: 9366
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#17741 Re: BHTelecom All About

Post by _Reds_ »

zippoo87 wrote:jbte,ja sad skonta,ja mislim da sam ja potpisao na 1 godinu ugovor u okviru ove "do 200% vise" akcije
moze li se gdje to provjeriti,tamo kada se ulogujem na svoj account ?
znaci,ako sam potpisao na godinu dana,imam mjesecno 50 MB interneta i 25% jeftinije pozive i sms poruke ?
Jeste tako je.

Ako si potpisao na dvije onda imas 100 MB, i 50 posto jeftinije.
GaRGa
Posts: 2761
Joined: 25/02/2009 15:00

#17742 Re: BHTelecom All About

Post by GaRGa »

dede merdzane wrote:A šta im znači ovo ukidanje usluge roaminga?


nece se naplacivati na pretplati
radiostar
Posts: 2262
Joined: 15/03/2007 12:39

#17743 Re: BHTelecom All About

Post by radiostar »

Image

adsl NET 10 paket
User avatar
Balea275
Posts: 71
Joined: 19/02/2013 10:47

#17744 Re: BHTelecom All About

Post by Balea275 »

zippoo87 wrote:jbte,ja sad skonta,ja mislim da sam ja potpisao na 1 godinu ugovor u okviru ove "do 200% vise" akcije
moze li se gdje to provjeriti,tamo kada se ulogujem na svoj account ?
znaci,ako sam potpisao na godinu dana,imam mjesecno 50 MB interneta i 25% jeftinije pozive i sms poruke ?
Nisam vidjela da si napisao koja ti je tarifa. Popust zavisi i od trajanja ugovora, ali i od tarife.

http://www.bhtelecom.ba/5322.html
User avatar
Balea275
Posts: 71
Joined: 19/02/2013 10:47

#17745 Re: BHTelecom All About

Post by Balea275 »

GaRGa wrote:
dede merdzane wrote:A šta im znači ovo ukidanje usluge roaminga?


nece se naplacivati na pretplati
:shock: Jel moguće da je to to?

Nisam znala šta znači, ali kontam možda su bile neke pogodnosti za roaming na pretplati, pa i to ukidaju :lol:

Ako se ukida roaming skroz, to je super stvar!
User avatar
Balea275
Posts: 71
Joined: 19/02/2013 10:47

#17746 Re: BHTelecom All About

Post by Balea275 »

GaRGa wrote:
Balea275 wrote:Može se svašta dobit ako se vežeš ugovorom na godinu-dvije, a posebno se može svašta dobit ako daš još para... Nije u tome stvar, nego je stvar principa...

Nije meni problem platit koju marku više... ali nisam sigurna da želim. Bilo je nebulozno da ima samo 10 MB u paketu, a sad i to da ukinu. Pa jel tehnologija napreduje, il' nazaduje?

Nekad i ne potrošim više od onih 10 MB...

:roll:

vidi ako imas samo 10 mb mjesecno nisi na 200% to jest 100% jer bi na godin imala 50 mb mjesecno a kod ugovora na 2 godine 100 mb mjesecno, tih 10 mb je kod onih bez obaveznog trajanja ugovora
doplati 2,5 km mjesecno i mirna bosna...
Odakle ti ovi generalni iznosi, 50 MB i 100 MB. Iznos u okviru 200% zavisi i od vremena na koje je potpisan ugovor uz obavezno trajanje, a i od tarife koju koristiš. Svaka tarifa ima drugačije pogodnosti.
http://www.bhtelecom.ba/5322.html

Ili ti govoriš o nečemu drugom?

Za sad imam ovaj 200%, još 3 mjeseca, a poslije toga ništa :roll:
Nego, kako sam prije rekla, nije stvar u parama, nego u principu :mrgreen:
kakaljin
Posts: 11647
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#17747 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

Balea275 wrote:
GaRGa wrote:
Balea275 wrote:Može se svašta dobit ako se vežeš ugovorom na godinu-dvije, a posebno se može svašta dobit ako daš još para... Nije u tome stvar, nego je stvar principa...

Nije meni problem platit koju marku više... ali nisam sigurna da želim. Bilo je nebulozno da ima samo 10 MB u paketu, a sad i to da ukinu. Pa jel tehnologija napreduje, il' nazaduje?

Nekad i ne potrošim više od onih 10 MB...

:roll:

vidi ako imas samo 10 mb mjesecno nisi na 200% to jest 100% jer bi na godin imala 50 mb mjesecno a kod ugovora na 2 godine 100 mb mjesecno, tih 10 mb je kod onih bez obaveznog trajanja ugovora
doplati 2,5 km mjesecno i mirna bosna...
Odakle ti ovi generalni iznosi, 50 MB i 100 MB. Iznos u okviru 200% zavisi i od vremena na koje je potpisan ugovor uz obavezno trajanje, a i od tarife koju koristiš. Svaka tarifa ima drugačije pogodnosti.
http://www.bhtelecom.ba/5322.html

Ili ti govoriš o nečemu drugom?

Za sad imam ovaj 200%, još 3 mjeseca, a poslije toga ništa :roll:
Nego, kako sam prije rekla, nije stvar u parama, nego u principu :mrgreen:
pa kad ti istekne ponovo potpises ugovor za 200% i sve uredu, a i dalje mozes uzimati i telefon i sta hoces
salivali
Posts: 8
Joined: 09/12/2008 19:11

#17748 Re: BHTelecom All About

Post by salivali »

Balea275 wrote:
GaRGa wrote:
dede merdzane wrote:A šta im znači ovo ukidanje usluge roaminga?


nece se naplacivati na pretplati
:shock: Jel moguće da je to to?

Nisam znala šta znači, ali kontam možda su bile neke pogodnosti za roaming na pretplati, pa i to ukidaju :lol:

Ako se ukida roaming skroz, to je super stvar!
Roaming se ne ukida...
Prije ove izmjene je i potrosnja u roamigu ulazila u pretplatu a sada ce se naplacivati po vazecem cjenovniku BH Telecoma i dodavati na pretplatu...kao sto je recimo i slucaj kada nekome ko je na ultri dopunite kredit i to se posebno obracunava i naplacuje....
User avatar
Balea275
Posts: 71
Joined: 19/02/2013 10:47

#17749 Re: BHTelecom All About

Post by Balea275 »

salivali wrote:
Balea275 wrote:
GaRGa wrote:

nece se naplacivati na pretplati
:shock: Jel moguće da je to to?

Nisam znala šta znači, ali kontam možda su bile neke pogodnosti za roaming na pretplati, pa i to ukidaju :lol:

Ako se ukida roaming skroz, to je super stvar!
Roaming se ne ukida...
Prije ove izmjene je i potrosnja u roamigu ulazila u pretplatu a sada ce se naplacivati po vazecem cjenovniku BH Telecoma i dodavati na pretplatu...kao sto je recimo i slucaj kada nekome ko je na ultri dopunite kredit i to se posebno obracunava i naplacuje....
:lol: :lol: E moj BH Telecome, raŠĆeruješ narod.
Znači, ovo i jeste nešto negativno kako sam pomislila na početku.
Znači, ako se spojiš na internet, ili odeš u roaming, sve ćeš posebno plaćati. A povremeno se nađem u roamingu. Tako da je i ovo veliki nedostatak.

:run:
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#17750 Re: BHTelecom All About

Post by Ali_G »

Jest, ukinut ce Bht roaming. Na kapaljku nam sve daju, a vi ocekujete da ukinu roaming.
Ne rade to svjetski operateri, a da rade nashi
Locked