BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
dede merdzane
Posts: 515
Joined: 21/03/2013 10:11

#14551 Re: BHTelecom All About

Post by dede merdzane »

_Reds_ wrote: Sve cijene, uslove korištenja i druge dodatne informacije o TopPhone usluzi možete naći na našoj web stranici http://www.bhtelecom.ba, na prodajnim mjestima BH Telecoma ili pozivom našeg Kontakt centra na broj 1444.

http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5cf8ae54d0e.html
[/quote]

Odjel za razvoj novih paket ili kako se vec zove u BH telekomu nikad nece doci pameti.
Za definisanje paketa i kod MojeTV a evo i ovdje, uzimaju u obzir najgoru mogucu varijantu (da korisnik non stop zove druge mreze, da je 24/30 nakacen na torrente i da redovno uzima najskuplje telefone), sabere troskove i na to da popust od 5% i to prozove paketom.

Vjerovatno je razlog strah od uprave ili nekog da taj njihov novi paket nece izazvati troskove i onda bi bili na tapetu, a ovako se ne moze reci da nista ne rade.

Ne bih da ih vrijedjam, ali bi ih definitivno trebalo poslati negdje na kakvu ozbiljnu edukaciju jer ovo sto rade uopste nije u skladu sa onim "idemo prvi, dajemo vise", vec prije "idemo oprezno, koliko moramo".
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#14552 Re: BHTelecom All About

Post by Pitarrr82 »

Ubise s ovim julskim novostima :mrgreen:
User avatar
TaKuViTo
Posts: 83
Joined: 16/02/2010 15:11

#14553 Re: BHTelecom All About

Post by TaKuViTo »

Evo dobili smo konačno nove kanale na MOJaTV: sat1 i pro sieben , bas super za nas koji ne poznajemo taj jezik da se malo edukujemo, FUJ !!!

:run: :run: :run: :run: :? :? :? :shock: :shock: :shock:
User avatar
escobar__
Posts: 8876
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#14554 Re: BHTelecom All About

Post by escobar__ »

A na Portalu, pod naslovom "Juli u BH Telecomu" iste vijesti k'o i u "Junu u BH Telecomu". Samo naslov i sliku promijenili. :D

ProSieben i SAT 1 su tu zbog onih naturalizovanih Švaba što su kukali kad su prethodne njemačke kanale izbacili iz ponude. :D
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#14555 Re: BHTelecom All About

Post by rizibizi »

Od onog ljubljenja stbova ostalo je ko sa zenama nemoj sad boli me glOOva. Kakva je vijest za mene kao korisnika sto su BHT i NSN potpisali neki ugovor. Ostalo prepisano od prethodnog mjeseca. A ovaj Pro7 i SAT1 mislim da upalim stari analogni risiver satelitske tv da bih bez problema mogao gledati ova dva kanala. To da dijaspora ne zaboravi jezik dok je na odmoru. Dont kill the messenger maaa jooook nikako, mojne vise suplje i bombi ovuda, ako vec primate platu od nas zato sto ne radite nista mozete bar biti fini pa nas ne zajebavati po forumu u pauzama izmedju dva nerada.

EDIT: Sta je ovo sa bhmobile.ba error 503 cijelo jutro. Kepala maca.
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#14556 Re: BHTelecom All About

Post by Casual's »

Jel' iko od vas ljubio modem ? Kakav je osjecaj ? Hoce li ljudi koji to gledaju misliti da sam nastran ?
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#14557 Re: BHTelecom All About

Post by rizibizi »

Mozda nam nisu dobro objasnili, mozda se to tako ljubi na rastanku :D :D :D :D :D Otis'o si ProSieben prob'o nisi.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#14558 Re: BHTelecom All About

Post by quarterback »

Casual's wrote:Jel' iko od vas ljubio modem ? Kakav je osjecaj ? Hoce li ljudi koji to gledaju misliti da sam nastran ?
jesam ja u petak kad mi je crkao stari, a novi dobio za sat vremena, da, u "mrskom" bh telecomu :D
dede merdzane
Posts: 515
Joined: 21/03/2013 10:11

#14559 Re: BHTelecom All About

Post by dede merdzane »

quarterback wrote:
Casual's wrote:Jel' iko od vas ljubio modem ? Kakav je osjecaj ? Hoce li ljudi koji to gledaju misliti da sam nastran ?
jesam ja u petak kad mi je crkao stari, a novi dobio za sat vremena, da, u "mrskom" bh telecomu :D
Bez stele? :shock:
User avatar
van helsing
Posts: 2093
Joined: 01/04/2010 19:34

#14560 Re: BHTelecom All About

Post by van helsing »

dede merdzane wrote:Bez stele? :shock:
Normalno,sta se cudis :lol:


Tapatalk 2
dede merdzane
Posts: 515
Joined: 21/03/2013 10:11

#14561 Re: BHTelecom All About

Post by dede merdzane »

van helsing wrote:
dede merdzane wrote:Bez stele? :shock:
Normalno,sta se cudis :lol:
Tapatalk 2
Dva puta sam ih zvao kada nesto nije radilo i oba puta su rekli poslati ekipu i neki nalog napravili i sve. Sreca da sam sam skontao problem jer se nikad vise niko nije pojavio niti se javljao. :zzzz:
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2511
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#14562 Re: BHTelecom All About

Post by Del_Boy1 »

_Reds_ wrote:Za ove što hoće besplatne telefone i obračunsku jednice 60+10 kao kod Mtela (ili je kod njih mozda 60 + 60).
BH Telecom od 5. septembra uvodi TopPhone integrisanu uslugu, jedinstvenu na tržištu BiH.

U cijenu mjesečne naknade za korištenje TopPhone usluge korisnik dobija vrhunski mobilni telefon iz ponude BH Telecoma i besplatan saobraćaj, koji se dodjeljuje na mjesečnoj osnovi:

§ 500 minuta za pozive unutar BiH (250 minuta za pozive prema fiksnoj i mobilnoj mreži BH Telecoma i 250 minuta za pozive prema ostalim fiksnim i mobilnim mrežama u BiH)

§ 500 SMS poruka prema svim mrežama u BiH

§ Neograničen Internet u mobilnoj mreži BH Telecoma, sa fer osnovom korištenja.

Neiskorištene minute saobraćaja za pozive prema drugim mobilnim i fiksnim mrežama moguće je iskoristiti u istom obračunskom periodu za pozive prema fiksnoj i mobilnoj mreži BH Telecoma. Neiskorišteni saobraćaj u jednom obračunskom periodu može se prenijeti u naredni obračunski period.

Cijene dodatnog saobraćaja prema svim mobilnim i fiksnim mrežama unutar BiH, izvan količine uključene u mjesečnu naknadu, obračunavaju se po cijeni od 0,20 KM/min.

Cijene međunarodnog saobraćaja:

I zona : susjedne zemlje Hrvatska, Srbija i Crna Gora 0,56 KM/min

II zona : europske zemlje 1,17 KM/min

III zona : izvaneuropske zemlje 1,76 KM/min

Cijena aktivacije TopPhone usluge je 17,55 KM a cijena mjesečne naknade za njeno korištenje je 99,45 KM.

Obračunska jedinica za govorni i CSD saobraćaj je 60 + 10 sekundi, a za paketski saobraćaj 1 kB.

Navedene cijene i obračunske jedinice važe za saobraćaj ostvaren u BH Mobile mreži, dok se saobraćaj ostvaren u drugim mrežama obračunava prema važećem Cjenovniku za roaming saobraćaj. Sve navedene cijene su prikazane sa uračunatim PDV-om.

Uslovi korištenja TopPhone usluge

Usluga je dostupna novim ili postojećim korisnicima (fizička ili pravna lica), državljanima BiH, kao i ambasadama i stranim nevladinim organizacijama.

Postojeći korisnici ne mogu prenijeti prava i obaveze postojećeg ugovora za asembliranu uslugu na TopPhone uslugu.

Usluga se ugovara na neodređeno vrijeme, sa obaveznim trajanjem ugovornog odnosa od 24 mjeseca. Po isteku 24 mjeseca od dana potpisivanja ugovora, pretplatnik može nastaviti koristiti uslugu na neodređeno vrijeme (ima pravo na prekid pretplatničkog odnosa i promjenu vrste TK usluge u skladu sa Uslovima i Cjenovnikom), ili da potpiše novi ugovor sa obaveznim trajanjem pretplatničkog odnosa i preuzime novi telefon, u skladu sa trenutnom ponudom BH Telecoma.

Sve cijene, uslove korištenja i druge dodatne informacije o TopPhone usluzi možete naći na našoj web stranici http://www.bhtelecom.ba, na prodajnim mjestima BH Telecoma ili pozivom našeg Kontakt centra na broj 1444.

http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5cf8ae54d0e.html
Još samo da je datum od ove godine, ili je neka greška,a možda i postoji već godinu dana.

Image
User avatar
_Reds_
Posts: 9356
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#14563 Re: BHTelecom All About

Post by _Reds_ »

Del_Boy1 wrote:
_Reds_ wrote:Za ove što hoće besplatne telefone i obračunsku jednice 60+10 kao kod Mtela (ili je kod njih mozda 60 + 60).
BH Telecom od 5. septembra uvodi TopPhone integrisanu uslugu, jedinstvenu na tržištu BiH.

U cijenu mjesečne naknade za korištenje TopPhone usluge korisnik dobija vrhunski mobilni telefon iz ponude BH Telecoma i besplatan saobraćaj, koji se dodjeljuje na mjesečnoj osnovi:

§ 500 minuta za pozive unutar BiH (250 minuta za pozive prema fiksnoj i mobilnoj mreži BH Telecoma i 250 minuta za pozive prema ostalim fiksnim i mobilnim mrežama u BiH)

§ 500 SMS poruka prema svim mrežama u BiH

§ Neograničen Internet u mobilnoj mreži BH Telecoma, sa fer osnovom korištenja.

Neiskorištene minute saobraćaja za pozive prema drugim mobilnim i fiksnim mrežama moguće je iskoristiti u istom obračunskom periodu za pozive prema fiksnoj i mobilnoj mreži BH Telecoma. Neiskorišteni saobraćaj u jednom obračunskom periodu može se prenijeti u naredni obračunski period.

Cijene dodatnog saobraćaja prema svim mobilnim i fiksnim mrežama unutar BiH, izvan količine uključene u mjesečnu naknadu, obračunavaju se po cijeni od 0,20 KM/min.

Cijene međunarodnog saobraćaja:

I zona : susjedne zemlje Hrvatska, Srbija i Crna Gora 0,56 KM/min

II zona : europske zemlje 1,17 KM/min

III zona : izvaneuropske zemlje 1,76 KM/min

Cijena aktivacije TopPhone usluge je 17,55 KM a cijena mjesečne naknade za njeno korištenje je 99,45 KM.

Obračunska jedinica za govorni i CSD saobraćaj je 60 + 10 sekundi, a za paketski saobraćaj 1 kB.

Navedene cijene i obračunske jedinice važe za saobraćaj ostvaren u BH Mobile mreži, dok se saobraćaj ostvaren u drugim mrežama obračunava prema važećem Cjenovniku za roaming saobraćaj. Sve navedene cijene su prikazane sa uračunatim PDV-om.

Uslovi korištenja TopPhone usluge

Usluga je dostupna novim ili postojećim korisnicima (fizička ili pravna lica), državljanima BiH, kao i ambasadama i stranim nevladinim organizacijama.

Postojeći korisnici ne mogu prenijeti prava i obaveze postojećeg ugovora za asembliranu uslugu na TopPhone uslugu.

Usluga se ugovara na neodređeno vrijeme, sa obaveznim trajanjem ugovornog odnosa od 24 mjeseca. Po isteku 24 mjeseca od dana potpisivanja ugovora, pretplatnik može nastaviti koristiti uslugu na neodređeno vrijeme (ima pravo na prekid pretplatničkog odnosa i promjenu vrste TK usluge u skladu sa Uslovima i Cjenovnikom), ili da potpiše novi ugovor sa obaveznim trajanjem pretplatničkog odnosa i preuzime novi telefon, u skladu sa trenutnom ponudom BH Telecoma.

Sve cijene, uslove korištenja i druge dodatne informacije o TopPhone usluzi možete naći na našoj web stranici http://www.bhtelecom.ba, na prodajnim mjestima BH Telecoma ili pozivom našeg Kontakt centra na broj 1444.

http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5cf8ae54d0e.html
Još samo da je datum od ove godine, ili je neka greška,a možda i postoji već godinu dana.

Image
Postoji vec. Dobijes telefon koji zelis besplatno uz tu tarifu.
User avatar
van helsing
Posts: 2093
Joined: 01/04/2010 19:34

#14564 Re: BHTelecom All About

Post by van helsing »

Nije bas sjajno ni u EU :D

Broadband korisnici u EU zakinuti

Broadband korisnici u Evropskoj uniji ne dobijaju broadband download brzine koje plaćaju. Prema novoj studiji Evropske komisije, broadband korisnici u EU dobijaju samo 74% od navedene brzine koju plaćaju.

Kako je istakla potpredsjednica Evropske komisije Neelie Kroes, ovo je prvi put da su razlike između oglašavane i stvarne broadband brzine potvrđene sa usporedivim i pouzdanim podacima iz svih zemalja članica Evropske unije. Postoje značajne razlike na evropskim nacionalnim tržištima. Međutim, Neelie Kroes je istakla da potrošači trebaju više od ovih vrsta podataka zbog čega će se istraživanje ponoviti.

Prema posljednjoj studiji, kabal ima najpouzdaniju download brzinu. Evropski prosjek od 74% skriva značajne varijacije u perfomansama različitih tehnologija. xDSL servisi dostižu tek 63,3% od oglašavane downlaod brzine u odnosu na 91,4% za kablovske servise i 84,4% za FTTx.

Prosječna download brzina u svim EU zemljama i na svim tehnologijama iznosi 19,47 Mbps u periodu od 19 do 23 sata. FTTx servisi dostižu najveću brzinu od 41,02 Mbps. Kablovski servisi postižu 33,10 Mbps dok xDSL servisi zaostaju s tek 7,2 Mbps prosječno.

Upload brzine su bliže onim oglašavanim. Širom Evrope prosječna brzina uploada iznosi 6,2 Mbps što predstavlja 88% od oglašavane brzine uploada. FTTx servisi postižu daleko najveću brzinu uploada od 19,8 Mbps. Kablovski i xDSL servisi ostvaruju skromnih 3,68 Mbps odnosno 0,69 Mbps.

Ova studija Evropske komisije će se provoditi do kraja 2014. godine te su u planu još dva godišnja mjerenja.

Obazirući se na rang kablovskih servisa, izvršni predsjednik asocijacije Cable Europe, Matthias Kurth, je izjavio da evropski kablovski korisnici imaju još jedan razlog da budu sretni te dodao da oni dobijaju najpouzdanije download brzine na evropskom tržištu.


Copy/paste : teve.ba
User avatar
Asiklar
Posts: 246
Joined: 24/02/2013 11:28

#14565 Re: BHTelecom All About

Post by Asiklar »

rizibizi wrote:Od onog ljubljenja stbova ostalo je ko sa zenama nemoj sad boli me glOOva. Kakva je vijest za mene kao korisnika sto su BHT i NSN potpisali neki ugovor. Ostalo prepisano od prethodnog mjeseca. A ovaj Pro7 i SAT1 mislim da upalim stari analogni risiver satelitske tv da bih bez problema mogao gledati ova dva kanala. To da dijaspora ne zaboravi jezik dok je na odmoru. Dont kill the messenger maaa jooook nikako, mojne vise suplje i bombi ovuda, ako vec primate platu od nas zato sto ne radite nista mozete bar biti fini pa nas ne zajebavati po forumu u pauzama izmedju dva nerada.

EDIT: Sta je ovo sa bhmobile.ba error 503 cijelo jutro. Kepala maca.
Bice od 1.08.

Sabura jos malo. Ha ya...
User avatar
escobar__
Posts: 8876
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#14566 Re: BHTelecom All About

Post by escobar__ »

Asiklar wrote:
rizibizi wrote:Od onog ljubljenja stbova ostalo je ko sa zenama nemoj sad boli me glOOva. Kakva je vijest za mene kao korisnika sto su BHT i NSN potpisali neki ugovor. Ostalo prepisano od prethodnog mjeseca. A ovaj Pro7 i SAT1 mislim da upalim stari analogni risiver satelitske tv da bih bez problema mogao gledati ova dva kanala. To da dijaspora ne zaboravi jezik dok je na odmoru. Dont kill the messenger maaa jooook nikako, mojne vise suplje i bombi ovuda, ako vec primate platu od nas zato sto ne radite nista mozete bar biti fini pa nas ne zajebavati po forumu u pauzama izmedju dva nerada.

EDIT: Sta je ovo sa bhmobile.ba error 503 cijelo jutro. Kepala maca.
Bice od 1.08.

Sabura jos malo. Ha ya...
Mrsko mi tražit tvoj komentar u kom najavljuješ to nešto za 1.7. Skoro si ga napisao, što je najsmješnije. :D
User avatar
Asiklar
Posts: 246
Joined: 24/02/2013 11:28

#14567 Re: BHTelecom All About

Post by Asiklar »

escobar__ wrote:
Asiklar wrote:
rizibizi wrote:Od onog ljubljenja stbova ostalo je ko sa zenama nemoj sad boli me glOOva. Kakva je vijest za mene kao korisnika sto su BHT i NSN potpisali neki ugovor. Ostalo prepisano od prethodnog mjeseca. A ovaj Pro7 i SAT1 mislim da upalim stari analogni risiver satelitske tv da bih bez problema mogao gledati ova dva kanala. To da dijaspora ne zaboravi jezik dok je na odmoru. Dont kill the messenger maaa jooook nikako, mojne vise suplje i bombi ovuda, ako vec primate platu od nas zato sto ne radite nista mozete bar biti fini pa nas ne zajebavati po forumu u pauzama izmedju dva nerada.

EDIT: Sta je ovo sa bhmobile.ba error 503 cijelo jutro. Kepala maca.
Bice od 1.08.

Sabura jos malo. Ha ya...
Mrsko mi tražit tvoj komentar u kom najavljuješ to nešto za 1.7. Skoro si ga napisao, što je najsmješnije. :D
Pa nisam nista pogrijesio. Promjene ce biti 1.7 i 1.8 al nisam napisao koje godine :D
User avatar
van helsing
Posts: 2093
Joined: 01/04/2010 19:34

#14568 Re: BHTelecom All About

Post by van helsing »

Koliko je mjesecna pretplata na ovom TopPhone usluzi,i sta je to uopce TopPhone?

Tapatalk 2
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2511
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#14569 Re: BHTelecom All About

Post by Del_Boy1 »

van helsing wrote:Koliko je mjesecna pretplata na ovom TopPhone usluzi,i sta je to uopce TopPhone?

Tapatalk 2
Cijena aktivacije TopPhone usluge je 17,55 KM a cijena mjesečne naknade za njeno korištenje je 99,45 KM.

A šta je to TopPhone pojma nemam :-D
User avatar
van helsing
Posts: 2093
Joined: 01/04/2010 19:34

#14570 Re: BHTelecom All About

Post by van helsing »

To neka nova usluga ili sta? Ja stvarno nisam ranije upratio.

Tapatalk 2
PIMP-Meister-2000
Posts: 669
Joined: 26/06/2013 20:27

#14571 Re: BHTelecom All About

Post by PIMP-Meister-2000 »

Asiklar wrote:
escobar__ wrote:
Asiklar wrote:
Bice od 1.08.

Sabura jos malo. Ha ya...
Mrsko mi tražit tvoj komentar u kom najavljuješ to nešto za 1.7. Skoro si ga napisao, što je najsmješnije. :D
Pa nisam nista pogrijesio. Promjene ce biti 1.7 i 1.8 al nisam napisao koje godine :D
Nije lijepo ni ložiti bezze ako već znaš da nema ništa od toga! Nismo levati, ha-ya! :mrgreen:

Inače, ja danas dok sam sjedio tamo pred parlamentom kontao da je kako raju skupiti pred "centralom" BHT-a na malti i tražiti kakve normalne 3G "flat" pakete, jeftinije telefone i sl. Mes'čini da bi nas više bilo neg' ovih na JMBG protestima?! :mrgreen:
User avatar
Brokeraš
Posts: 106
Joined: 10/06/2013 18:53
Location: Japan

#14572 Re: BHTelecom All About

Post by Brokeraš »

PIMP-Meister-2000 wrote:
Inače, ja danas dok sam sjedio tamo pred parlamentom kontao da je kako raju skupiti pred "centralom" BHT-a na malti i tražiti kakve normalne 3G "flat" pakete, jeftinije telefone i sl. Mes'čini da bi nas više bilo neg' ovih na JMBG protestima?! :mrgreen:
Pa sigurno bi. A kolko je bilo ljudi na protestima, ja sam imao burnu noć pa prespao :oops:
User avatar
_Reds_
Posts: 9356
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#14573 Re: BHTelecom All About

Post by _Reds_ »

van helsing wrote:Koliko je mjesecna pretplata na ovom TopPhone usluzi,i sta je to uopce TopPhone?

Tapatalk 2
Pa pise ti gore.

Imas besplatan net po fer osnovi, 500 minuta i 500 poruka i telefon da izaberes iz ponude. Ugovor potpisujes na 24 mjeseca. Obracunska jednica ti je 60 +10.

I postoji od septembra prosle godine.


Ovu sam uslugu naveo čisto zbog ovih nekih koji zuje kako je kod kod Mtela jeftinije.

A ev uz ovaj TopPhone mozes dobiti s4 sad kada izadje besplatno, a u Mtelu ga mozes dobiti za 99 KM u pkaetu mix80 (500minua, 500 poruka, 2G saobracaja), eh sad ne znam jel im to sa PDV ili ne.

EDIT: Evo provjerio sam ovih 80 KM je bez PDV-a.
Last edited by _Reds_ on 01/07/2013 22:51, edited 3 times in total.
PIMP-Meister-2000
Posts: 669
Joined: 26/06/2013 20:27

#14574 Re: BHTelecom All About

Post by PIMP-Meister-2000 »

Brokeraš wrote:
PIMP-Meister-2000 wrote:
Inače, ja danas dok sam sjedio tamo pred parlamentom kontao da je kako raju skupiti pred "centralom" BHT-a na malti i tražiti kakve normalne 3G "flat" pakete, jeftinije telefone i sl. Mes'čini da bi nas više bilo neg' ovih na JMBG protestima?! :mrgreen:
Pa sigurno bi. A kolko je bilo ljudi na protestima, ja sam imao burnu noć pa prespao :oops:
Ma tu samo donijeti lapaše, nakačiti se na neki wifi u blizini i šibati im one najosnovnije ddos napade dok se ne predomisle! Ionako se ne bi znali odbraniti od istih, vidiš da ni datum na ofišl sajtu ne mogu promijeniti levati! :mrgreen:
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#14575 Re: BHTelecom All About

Post by rizibizi »

1.8. ce svi korisnici moja tv uz racun dobiti naljepnicu sa logom moja tv pa da zalijepe na tv, djeci na svesku, na auto... Upravu je covjek 1.7 smo dobili dva nakala onako iz top ponude na ulicama ludilo, to se slavi, to pretplatnici ne znaju sta ce opste ludilo. A tek 1.8. kad nam uvedu Vox i ARD eeeeee onda ce da pretplatnici da padnu u trans :tooo: :fight: :stolica1: Blago nama s vama takvima.Idite prvi, pa idite vise, idite u 3 pm.
Locked