BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#8826 Re: BHTelecom All About

Post by StupskaBitanga »

Revolucionar ★ wrote:Za ovaj studentplus, je li se mora preci sa ultre na postpaid ?
Da to se brzo obavi u telecom centru
Poneses ultra certifikat potvrdu sa faxa i eto
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#8827 Re: BHTelecom All About

Post by azdralovic »

StupskaBitanga wrote:
Revolucionar ★ wrote:Za ovaj studentplus, je li se mora preci sa ultre na postpaid ?
Da to se brzo obavi u telecom centru
Poneses ultra certifikat potvrdu sa faxa i eto
meni su trazili i cipsovo ono cudo i kopiju licne karte
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#8828 Re: BHTelecom All About

Post by iceman2010 »

kween wrote:a moguce da me nije dobro informisala..
na ultri kad se aktivira ultra fun tarifa -prica ,vako nesto pricas za 0.07 pf kolko hoces za taj iznos samo uspostava poziva 0,06 plus pdv..znaci il 3 min il 30 isto.. il sat..= 0.07...poruke 0,05 mislim
ja sam to pitala kaze jeste tako ..a citajuci vidim da ovde nije to fol (iako sam pitala) ovde se obracunava tarifa na br kao i ostale kolko minuta s tim kao 50% jeftnije za ta 2 br .. znaci ako je 5km lupam ..za naj ce bit 2,5km
a kako mogu provjerit jel mi naj br unesen jel opet na 1444 mislim ako neko zna,..mogu da potrazim
Poziv prema najbroju, na mini 15, je "samo" 50% jeftiniji. Obracunska jedinica je 10 sec. Ne radi se o opciji gdje placas samo uspostavu poziva i pricas onda koliko hoces.
mensuraklj
Posts: 4
Joined: 01/10/2012 09:11

#8829 Re: BHTelecom All About

Post by mensuraklj »

jedno pitanje jer ne znam gdje i kome da se obratim...kupila nokia lumiu 710 prije mjesec dana,nisam dobila automatske postavke,poslala zahtjev za postavke putem sms,opet ništa,zvala podršku-kažu da još ne podržavamo taj tel.može li mi ko pomoći?
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#8830 Re: BHTelecom All About

Post by Qler »

Ako ti je aktiviran GPRS onda samo u settings mobile data ili tako nekako, APN stavis active.bhmobile.ba.

Zeni sam uzeo taj telefon, davno, jos je sa neke poljske mreze skinut, i radi bez problema...
kween
Posts: 181
Joined: 07/05/2009 20:08

#8831 Re: BHTelecom All About

Post by kween »

@ iceman ...hvala tako sam i mislila , al ko da sam pricala na spanskom na salteru al et..
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#8832 Re: BHTelecom All About

Post by Djubre_ »

kween wrote:a moguce da me nije dobro informisala..
na ultri kad se aktivira ultra fun tarifa -prica ,vako nesto pricas za 0.07 pf kolko hoces za taj iznos samo uspostava poziva 0,06 plus pdv..znaci il 3 min il 30 isto.. il sat..= 0.07...poruke 0,05 mislim
ja sam to pitala kaze jeste tako ..a citajuci vidim da ovde nije to fol (iako sam pitala) ovde se obracunava tarifa na br kao i ostale kolko minuta s tim kao 50% jeftnije za ta 2 br .. znaci ako je 5km lupam ..za naj ce bit 2,5km
a kako mogu provjerit jel mi naj br unesen jel opet na 1444 mislim ako neko zna,..mogu da potrazim
Korisnici postpaid tarifnih paketa (mini 15, midi 30, maxi 50, mega 100) uslugu Dva naj broja aktiviraju pozivom na besplatan broj Pozivnog centra 1444 ili podnošenjem zahtjeva na prodajnom mjestu BH Telecoma.
Prvi izbor dva Naj broja je besplatno. Mjesečno možete promjeniti jedan Naj broj besplatno.
ULTRA korisnici izbor dva Naj broja mogu izvršiti pozivom na besplatni broj 1421, slijedeći govorene upute u Ultra automatskom servisu gdje su ovi brojevi označeni sa 1 i 2.

Jebemu vraga ja sam na ultri dodao fun tarifu i sve je ok bilo.. uspostava poziva 7 kf, sms 0.05 kf.. ali jucer i danas mi proguta kredit nesto.. uopste ne zovem.. jedan poziv okrenuo 36 sekundi pricao.. neka je odbilo 0.50 KM, gdje je ostalih 4? hm.. isto tako i jucer mi progutalo 5 KM sad pa sad.. a uopste ne zovem druge mreze niti saljem sms poruke..
mensuraklj
Posts: 4
Joined: 01/10/2012 09:11

#8833 Re: BHTelecom All About

Post by mensuraklj »

KvaziExpert wrote:
mensuraklj wrote:jedno pitanje jer ne znam gdje i kome da se obratim...kupila nokia lumiu 710 prije mjesec dana,nisam dobila automatske postavke,poslala zahtjev za postavke putem sms,opet ništa,zvala podršku-kažu da još ne podržavamo taj tel.može li mi ko pomoći?
Pa unesi ručno postavke, bitno je da kreiraš pristupnu tačku APN: active.bhmobile.ba

za mms su postavke
Osnovni parametri za MMS konfiguraciju:

Ime profila: BHmobileMMS
User Name: ostaviti prazno
Password: ostaviti prazno
APN: mms.bhmobile.ba
IP address (WAP): 195.222.056.041
Adresa servera: mms.bhmobile.ba/cmmsc/post

Ili probaj ovo ako imaš wifi, to je sa drugog foruma, ne znam da li radi
Skini s marketa pod nokia collection,"Network Setup" .I automatski bu ti se namjestile postavke cim pokrenes program.
Unosili ručno u pošti-ne ide,stvarno ne znam šta se dešava,u svakom slucaju hvala na odgovoru. :-(
AdinSa
Posts: 13
Joined: 15/11/2012 23:37

#8834 Re: BHTelecom All About

Post by AdinSa »

Ljudi imam jedno pitanje,naime imam MojaTV Phone + adsl i desava se slijedeće,kada stavim nesto da skidam sa torenata pocne da mi steka tv,tj slika ledi i preskače,a kada taj download ogranicim na max 300 kbps onda ide sve normalno, da li je nesto do mene ili da zovem podrsku

unaprijed hvala
sabanss
Posts: 4578
Joined: 13/08/2006 11:20

#8835 Re: BHTelecom All About

Post by sabanss »

AdinSa wrote:Ljudi imam jedno pitanje,naime imam MojaTV Phone + adsl i desava se slijedeće,kada stavim nesto da skidam sa torenata pocne da mi steka tv,tj slika ledi i preskače,a kada taj download ogranicim na max 300 kbps onda ide sve normalno, da li je nesto do mene ili da zovem podrsku

unaprijed hvala
Probaj naci nekoga da ti napravi QoS za TV na tvom ruteru ali mislim da nema rutera koji ce ti dati ISP a da to moze istovremeno "svariti"
arnes86
Posts: 146
Joined: 14/06/2010 13:54

#8836 Re: BHTelecom All About

Post by arnes86 »

Zna li neko kakav je postupa zamrzavanja fiksnog broja u ovom bh telecomu na jedno godinu dana ??

Hvala unprijed...
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#8837 Re: BHTelecom All About

Post by iceman2010 »

AdinSa wrote:Ljudi imam jedno pitanje,naime imam MojaTV Phone + adsl i desava se slijedeće,kada stavim nesto da skidam sa torenata pocne da mi steka tv,tj slika ledi i preskače,a kada taj download ogranicim na max 300 kbps onda ide sve normalno, da li je nesto do mene ili da zovem podrsku

unaprijed hvala
Koji ti je netflat paket? Moguce je i da ti je brzina manja od potrebne. Najbolje je da nazoves helpdesk i prijavis smetnju. Obavezno naglasi da imas netflat paket (naglasi koji) i moja TV phone.
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#8838 Re: BHTelecom All About

Post by iceman2010 »

Akcija za Dobrinju i Stup Nukleus. Prikljucak 1 KM i mjesec dana gratis mojaTV i ADSL:

http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M552dd6b47f8.html
Adi-g
Posts: 679
Joined: 26/02/2004 00:00

#8839 Re: BHTelecom All About

Post by Adi-g »

iceman2010 wrote:Akcija za Dobrinju i Stup Nukleus. Prikljucak 1 KM i mjesec dana gratis mojaTV i ADSL:

http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M552dd6b47f8.html
Jel ih to tamo odero Telemach pa nesto pokusavaju ispraviti sa tom 1KM
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#8840 Re: BHTelecom All About

Post by iceman2010 »

Adi-g wrote:
iceman2010 wrote:Akcija za Dobrinju i Stup Nukleus. Prikljucak 1 KM i mjesec dana gratis mojaTV i ADSL:

http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M552dd6b47f8.html
Jel ih to tamo odero Telemach pa nesto pokusavaju ispraviti sa tom 1KM
Mislim da je u pitanju neko testiranje. Dole je "frisko" zavseno sa FTTB i FTTC rjesenjima. Dole je Telemach, kada je u pitanju TV pokrio sve ( na Dobrinji) godinama prije nego je Telecom poceo sa IPTV uslugom tako da je samo BHT mogao uzimati korisnike Telemach-u, a nikako obrnuto barem kada je TV u pitanju.
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#8841 Re: BHTelecom All About

Post by jastuk1 »

iceman2010 wrote:Akcija za Dobrinju i Stup Nukleus. Prikljucak 1 KM i mjesec dana gratis mojaTV i ADSL:

http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M552dd6b47f8.html
Ja taman mislio da nagovaram moje na Dobrinji da se više skinu sa Telemacha, kad ono na spisku nema njihove ulice... :sad:
User avatar
Esso_i_Ajla
Posts: 123
Joined: 28/08/2012 15:26
Location: Sarajevo

#8842 Re: BHTelecom All About

Post by Esso_i_Ajla »

jastuk1 wrote:
iceman2010 wrote:Akcija za Dobrinju i Stup Nukleus. Prikljucak 1 KM i mjesec dana gratis mojaTV i ADSL:

http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M552dd6b47f8.html
Ja taman mislio da nagovaram moje na Dobrinji da se više skinu sa Telemacha, kad ono na spisku nema njihove ulice... :sad:
...
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#8843 Re: BHTelecom All About

Post by The Realist »

iceman2010 wrote:
Mislim da je u pitanju neko testiranje. Dole je "frisko" zavseno sa FTTB i FTTC rjesenjima. Dole je Telemach, kada je u pitanju TV pokrio sve ( na Dobrinji) godinama prije nego je Telecom poceo sa IPTV uslugom tako da je samo BHT mogao uzimati korisnike Telemach-u, a nikako obrnuto barem kada je TV u pitanju.
Šta ti misliš koliko će vremena i novca trebati BHT-u da postane konkurentan na polju interneta, sa ostalim operaterima? Mislim na područje Sarajeva.

Znam da je njima problem što moraju jako veliko područje pokriti i u suštini jako puno toga zamijeniti, jer oni moraju SVIMA sve pustiti. Ne mogu reći za područje Sarajeva imamo jednu ponudu, za neko drugo područje drugu (tj. mogu, ali bi morali puno toga mijenjati i ne bi baš dobro prošlo kod kupaca).

Ima li nade da to bude u sljedećih par godina?
neki
Posts: 6684
Joined: 17/02/2005 07:57

#8844 Re: BHTelecom All About

Post by neki »

The Realist wrote:
iceman2010 wrote:
Mislim da je u pitanju neko testiranje. Dole je "frisko" zavseno sa FTTB i FTTC rjesenjima. Dole je Telemach, kada je u pitanju TV pokrio sve ( na Dobrinji) godinama prije nego je Telecom poceo sa IPTV uslugom tako da je samo BHT mogao uzimati korisnike Telemach-u, a nikako obrnuto barem kada je TV u pitanju.
Šta ti misliš koliko će vremena i novca trebati BHT-u da postane konkurentan na polju interneta, sa ostalim operaterima? Mislim na područje Sarajeva.

Znam da je njima problem što moraju jako veliko područje pokriti i u suštini jako puno toga zamijeniti, jer oni moraju SVIMA sve pustiti. Ne mogu reći za područje Sarajeva imamo jednu ponudu, za neko drugo područje drugu (tj. mogu, ali bi morali puno toga mijenjati i ne bi baš dobro prošlo kod kupaca).

Ima li nade da to bude u sljedećih par godina?
Buducnost je u 4G LTE mrezama i bezicnom prenosu podataka. Vrlo brzo ce postati neisplativo ulaganje u opticku infrastrukturu (mozda je vec :? ) Ako nista, BHT u zadnje vrijeme jako puno ulaze u mobilnu mrezu i u tome su daleko odmakli od ostalih u BiH ali i dalje kaskaju za Evropom. Iskreno se nadam da razmisljaju o skorijem ulaganju u LTE
User avatar
Frtalj_Duše
Posts: 739
Joined: 11/08/2012 18:23

#8845 Re: BHTelecom All About

Post by Frtalj_Duše »

neki wrote:
The Realist wrote:
iceman2010 wrote:
Mislim da je u pitanju neko testiranje. Dole je "frisko" zavseno sa FTTB i FTTC rjesenjima. Dole je Telemach, kada je u pitanju TV pokrio sve ( na Dobrinji) godinama prije nego je Telecom poceo sa IPTV uslugom tako da je samo BHT mogao uzimati korisnike Telemach-u, a nikako obrnuto barem kada je TV u pitanju.
Šta ti misliš koliko će vremena i novca trebati BHT-u da postane konkurentan na polju interneta, sa ostalim operaterima? Mislim na područje Sarajeva.

Znam da je njima problem što moraju jako veliko područje pokriti i u suštini jako puno toga zamijeniti, jer oni moraju SVIMA sve pustiti. Ne mogu reći za područje Sarajeva imamo jednu ponudu, za neko drugo područje drugu (tj. mogu, ali bi morali puno toga mijenjati i ne bi baš dobro prošlo kod kupaca).

Ima li nade da to bude u sljedećih par godina?
Buducnost je u 4G LTE mrezama i bezicnom prenosu podataka. Vrlo brzo ce postati neisplativo ulaganje u opticku infrastrukturu (mozda je vec :? ) Ako nista, BHT u zadnje vrijeme jako puno ulaze u mobilnu mrezu i u tome su daleko odmakli od ostalih u BiH ali i dalje kaskaju za Evropom. Iskreno se nadam da razmisljaju o skorijem ulaganju u LTE
Kakav crni LTE čovječe, pa oni nisu u stanju ni da "zemaljskim" putem omoguće svojim korisnicima normalne internet brzine, kamo li da to urade zračnim! :lol:
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#8846 Re: BHTelecom All About

Post by The Realist »

Frtalj_Duše wrote:
Kakav crni LTE čovječe, pa oni nisu u stanju ni da "zemaljskim" putem omoguće svojim korisnicima normalne internet brzine, kamo li da to urade zračnim! :lol:
Ne znam šta je isplativije, šta nije, ali Telecom ima tu puno više problema oko omogućavanja pružanja usluge korisnicima.

Čak da sada dođe neko ko samo napredak kompanije gleda, trebalo bi mu dosta vremena i novca da svim svojim korisnicima pruže pravu uslugu, jer jako puno toga moraju promijeniti, a jako veliko područje obuhvataju.
User avatar
Frtalj_Duše
Posts: 739
Joined: 11/08/2012 18:23

#8847 Re: BHTelecom All About

Post by Frtalj_Duše »

The Realist wrote:
Frtalj_Duše wrote:
Kakav crni LTE čovječe, pa oni nisu u stanju ni da "zemaljskim" putem omoguće svojim korisnicima normalne internet brzine, kamo li da to urade zračnim! :lol:
Ne znam šta je isplativije, šta nije, ali Telecom ima tu puno više problema oko omogućavanja pružanja usluge korisnicima.

Čak da sada dođe neko ko samo napredak kompanije gleda, trebalo bi mu dosta vremena i novca da svim svojim korisnicima pruže pravu uslugu, jer jako puno toga moraju promijeniti, a jako veliko područje obuhvataju.
Ma to je jasno, samo je žalosno što su oni to mogli uraditi i, ne samo (pre)stići, već postaviti standarde ovim privatnim ISP-ovima pa i HT-u i MTel-u, ali jbg, mora kod nas od svega i stranka nešto "šićariti"! :oops:
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#8848 Re: BHTelecom All About

Post by azdralovic »

pa cini mi se da je bilo ovdje na forumu vec da su potpisali nekakav ugovor o isporuci te nove opreme koja je potrebna za uspostavljanje 4G mreze
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#8849 Re: BHTelecom All About

Post by jastuk1 »

neki wrote:
The Realist wrote:
iceman2010 wrote:
Mislim da je u pitanju neko testiranje. Dole je "frisko" zavseno sa FTTB i FTTC rjesenjima. Dole je Telemach, kada je u pitanju TV pokrio sve ( na Dobrinji) godinama prije nego je Telecom poceo sa IPTV uslugom tako da je samo BHT mogao uzimati korisnike Telemach-u, a nikako obrnuto barem kada je TV u pitanju.
Šta ti misliš koliko će vremena i novca trebati BHT-u da postane konkurentan na polju interneta, sa ostalim operaterima? Mislim na područje Sarajeva.

Znam da je njima problem što moraju jako veliko područje pokriti i u suštini jako puno toga zamijeniti, jer oni moraju SVIMA sve pustiti. Ne mogu reći za područje Sarajeva imamo jednu ponudu, za neko drugo područje drugu (tj. mogu, ali bi morali puno toga mijenjati i ne bi baš dobro prošlo kod kupaca).

Ima li nade da to bude u sljedećih par godina?
Buducnost je u 4G LTE mrezama i bezicnom prenosu podataka. Vrlo brzo ce postati neisplativo ulaganje u opticku infrastrukturu (mozda je vec :? ) Ako nista, BHT u zadnje vrijeme jako puno ulaze u mobilnu mrezu i u tome su daleko odmakli od ostalih u BiH ali i dalje kaskaju za Evropom. Iskreno se nadam da razmisljaju o skorijem ulaganju u LTE
Apsolutno tačno. Evo već je skoro 2 godine kako je telekom operater Verizon u USA prestao da širi svoj FTTH poznat kao FIOS i praktično prepuštaju preostala tržišta gdje se nisu proširili kablovcima. Umjesto u širenje FTTH, ulažu u LTE mrežu. Skontali na vrijeme da će na za koju godinu sve usluge preći na mobilni.

Na kraju kablosvki operateri će izgubiti bitku jer ne znam koliko će imati sredstava da šire svoju LTE mrežu. Većina će za koju godinu gledat TV preko mobitela i slat željeni signal na veliki ekran. Ako neko vidi drugačiji razvoj situacije, nek prosvijetli.
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#8850 Re: BHTelecom All About

Post by and »

The Realist wrote:
iceman2010 wrote:
Mislim da je u pitanju neko testiranje. Dole je "frisko" zavseno sa FTTB i FTTC rjesenjima. Dole je Telemach, kada je u pitanju TV pokrio sve ( na Dobrinji) godinama prije nego je Telecom poceo sa IPTV uslugom tako da je samo BHT mogao uzimati korisnike Telemach-u, a nikako obrnuto barem kada je TV u pitanju.
Šta ti misliš koliko će vremena i novca trebati BHT-u da postane konkurentan na polju interneta, sa ostalim operaterima? Mislim na područje Sarajeva.

Znam da je njima problem što moraju jako veliko područje pokriti i u suštini jako puno toga zamijeniti, jer oni moraju SVIMA sve pustiti. Ne mogu reći za područje Sarajeva imamo jednu ponudu, za neko drugo područje drugu (tj. mogu, ali bi morali puno toga mijenjati i ne bi baš dobro prošlo kod kupaca).

Ima li nade da to bude u sljedećih par godina?
ne kontam ovo da svima moraju pustiti?
kakvo je to opravdanje?
Locked