BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
ala7
Posts: 1348
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#3426 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by ala7 »

:lol: I ovo da vidim hehe..Evo nadjoh na Facebook kao grupa stranica MojaTV pa koga interesuje neka pogleda..
http://www.facebook.com/pages/MojaTV/448543280390

Evo akcije prikljucka usluga Bh telecoma od MojaTV pa do mobilne mreze za 1KM..
Image
zlatandr
Posts: 49
Joined: 18/11/2009 00:33

#3427 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by zlatandr »

Mogu li ja licno otici u glavnu postu i traziti da mi zamjene modem, jer ne mogu nih cekat da se smiluju i dodju da mi to zamjene, hocu jos da probam sa drugim modemom, i ako bude i dalje ovako katastrofalna konekcija kao do sada, odjavicu se sa adsl.
User avatar
goleta
Posts: 66
Joined: 04/03/2011 12:58
Location: GB
Contact:

#3428 Re: MojaTv BH telecom

Post by goleta »

Pozz. :bih: Da li je neko pokusao promijeniti software na tp linku.
Interesuje me koliko je to opasno.
Naime imam problema sa moja tv full pack.Prvo sam imao samo osnovni paket a nakon mjesec dana
sam se prebacio na full.Radilo je sve nekih 7 dana a onda je pocelo prekidati tj. TP link se resetuje svakih pola sata
a nekad i svakih 10 - 15 minuta .To sve traje evo mjesec dana dolazio je jednom 'majstor' nesto je
ukucavao preko laptopa u postavke TP linka i nista opet isto .
Juce su naime zamijenili 'parice' i opet isto .
Zato me interesuje zamjena softwera TP linka i koliko je to preporucljivo
nalazio sam na nekom forumu da stari softwer moze kociti sistem.
A i zaboravio sam reci da se i ona bijela mala kutija u koju dolazi linija
grije malo vise .
Molio bih ako neko zna nesto oko toga da pomogne posto ovi iz poste izgleda ne znaju sta je. :thumbup: :bih:
neki
Posts: 6684
Joined: 17/02/2005 07:57

#3429 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by neki »

zlatandr wrote:Mogu li ja licno otici u glavnu postu i traziti da mi zamjene modem, jer ne mogu nih cekat da se smiluju i dodju da mi to zamjene, hocu jos da probam sa drugim modemom, i ako bude i dalje ovako katastrofalna konekcija kao do sada, odjavicu se sa adsl.
Jesi li ih uopste probao nazvati??
Ja sam ih zvao proslo ljeto i trazio da zamjene modem i dosli su sljedeci dan
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#3430 Re: MojaTv BH telecom

Post by neo7 »

Kod mene evo 7 dana radi perfektno, nekada se desi na stranim programima da stekne 2 sekunde i to je to. (do sada ukupno 4-5 puta se desilo). Nemam zamjerke...interent odlicno radi, telefon isto...
zlatandr
Posts: 49
Joined: 18/11/2009 00:33

#3431 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by zlatandr »

neki wrote:
zlatandr wrote:Mogu li ja licno otici u glavnu postu i traziti da mi zamjene modem, jer ne mogu nih cekat da se smiluju i dodju da mi to zamjene, hocu jos da probam sa drugim modemom, i ako bude i dalje ovako katastrofalna konekcija kao do sada, odjavicu se sa adsl.
Jesi li ih uopste probao nazvati??
Ja sam ih zvao proslo ljeto i trazio da zamjene modem i dosli su sljedeci dan
jesam rekli su da ce zvati i od tada proslo 3 dana, a ako ne nazovu sutra bice 1. maj i onda pogotovo nece stici zamjeniti.
Mustafapasa
Posts: 1078
Joined: 16/06/2010 11:19

#3432 Re: MojaTv BH telecom

Post by Mustafapasa »

@Goleta

ako nisi vican u tim poslovima nemoj, a ako jesi, onda prvo napravi backup postavki u vidu nekog fajla (ovisno o modelu modema pa onda radi sta zelis. Samo da te napomenem, obzirom da su ti 3 komponente ukljucene, tu ima dosta parametara koji se mogu zeznut, stoga laganini...
Inace, svi isporuceni modemi dozvoljavaju manipulacije, ne znam zasto ih nisu zakljucali, ali dozvoljavaju to. Bojim se da ako zeznes sta, da ces se nacekati dok dodju, posebno sad pred praznike.
Ono sto sam ja sebi uradio, jeste da sam prebacio ADSL mod, na ADSL 2+...to je jednostavno i to mozes (pogledaj user manual).

Sto se tice ovih sto im se pregrijava modem, ja ovako uradim:
prvo, modem mi stoji uspravno i to na onoj strani na kojoj su lampice-tu je puna plastika i ne blokira dotok zraka, nije naslonjen ni na zid ni nista, vec uspravno stoji (nisam ga okacio, nisam ga prislonio-ima lufta sa svih strana osim odozdo). Nije mi iza PC, nije mi iza ormara niti TV-a, ima oko sebe prostora mozda 30cm2.
drugo, stoji mi na podu. Zasto na podu, pa zato sto hladan zrak se spusta dole dok topao ide gore.
Svakoj masini i svemu treba proces pauze od konstantnog rada, pa tako svaki cetvrti dan, navece kad svi legnu, ja fino sve ugasim iz struje jer nema potrebe da sve radi dok mi spavamo. Modem radi dok ti spavas punim kapacitetom.

eto, valjda sam pomogao...
Na laptopu sam jednom imao slican problem. Naime, na onim rupicama za hladjenje oni postavili spuzvu i jadnicak se grijao i grijao...Spuzva kao stitila od prasine na stetu laptopa. Ja fino otvorim laptop (istekla karancija) i sve mu te blokade povadim i sad radi ko doksa...
ovo je primjer samo da uporedim s onim gore...ne otvarati modeme jer ode garancija
User avatar
madFlava
Posts: 2143
Joined: 11/12/2009 13:41

#3433 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by madFlava »

Pitarrr82 wrote:Kod mene ovaj mjesec sve u dure... Ukupno 230139.89959 MB xD
zar stignes sve sto skines izgledat? :shock:
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#3434 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Pitarrr82 »

madFlava wrote:
Pitarrr82 wrote:Kod mene ovaj mjesec sve u dure... Ukupno 230139.89959 MB xD
zar stignes sve sto skines izgledat? :shock:

Trenutno gledam Lost, How i met your mother, V, Everybody hates Chris... Sve to naizmjenicno kad imam vremena, naravno skinuo sam odmah sve sezone tih serija kako se ne bi poslije peglao...
ZEKI-RIKI
Posts: 128
Joined: 07/04/2006 02:43
Location: Sarajevo/Mejtas

#3435 Re: MojaTv BH telecom

Post by ZEKI-RIKI »

sinoc u periodu od 19-23 prvi put sam imao problema sa slikom,i to bas kad je liga prvaka...slika je ledila,ton bio vrlo los,a u par navrata skoro da je slika ostala zaledzena po 10-15 sekundi.bilo je tesko za upratiti sta se dogadza na tekmi.
cini mi se da je iz 23,bila bolja situacija...
gledao sam i ostale kanala,isto je bilo....
User avatar
RAZIEL
Posts: 174
Joined: 07/11/2005 20:22
Location: SARAJEVO

#3436 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by RAZIEL »

Image

Danas cijeli dan ovakvo stanje. Kako je kod vas? Reko da meni nije sta do kompa!!
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#3437 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Pitarrr82 »

Image
Last edited by Pitarrr82 on 27/04/2011 20:21, edited 1 time in total.
User avatar
trimi68
Posts: 1591
Joined: 11/03/2004 00:00
Location: East Sarajevo
Grijem se na: Plin
Horoskop: Stirjelac

#3438 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by trimi68 »

Image
User avatar
trimi68
Posts: 1591
Joined: 11/03/2004 00:00
Location: East Sarajevo
Grijem se na: Plin
Horoskop: Stirjelac

#3439 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by trimi68 »

Image
User avatar
Skream
Posts: 1740
Joined: 11/11/2010 02:26
Location: Night Shift

#3440 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Skream »

da metnem i ja :roll:
Image
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#3441 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by neo7 »

Prema Sarajevu je veoma mal :D

Image
User avatar
Mustang1
Posts: 28748
Joined: 29/12/2010 17:31

#3442 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Mustang1 »

link wrote:Image
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: oplakah u pm :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
ala7
Posts: 1348
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#3443 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by ala7 »

Frankfurt
Image
BH Telecom - Sarajevo / Ping nije realan preko speedtesta-a ili pingtest-a
Image

veceras/jutros 30.04.2011

Image
Last edited by ala7 on 30/04/2011 03:29, edited 1 time in total.
mensud
Posts: 4
Joined: 17/12/2010 08:45

#3444 Re: MojaTv BH telecom

Post by mensud »

Ja sam prije mjesec dana priključio Moju TV Full paket (IPTV, Inernet i IP telefonija). Čekao sam dugo na Logosoft, sa kablom prošli pored zgrade ali nisu nikad uradili ulaz u zgradu. Na priključak Moje TV sam čekao 7 dana (imao sam prije ADSL i fiksni telefon). Zahtjev sam poslao elektroniski sa Telekomova portala. Monteri iz Telekoma sa sobom su donijeli STB Albis, modem Ksada i adapter za telefon Planet. U početku mi je slika kratko ledila (1-2 sek) povremeno na nekim kanalima i kada se telefonira primjetila se mala smetnja na TV-U. Prijavio smetnju na 1422. Za dva dana došli i zamjenili modem Ksada sa TP Link modemom. Od tada mi je sve OK. Kvalitet slike na TV je mnogo kvalitetniji u odnosu na Telemahovu kablovsku televiziju. Ja sam zadovoljan sa uslugom. Dobio sam još i Siemensov telefon S 790 za 1 KM kao korisnik Moje TV. Meni je ovaj forum pomogao u opredjeljenju kojeg operatera da odaberem.
Lokacija Sarajevo, Dobrinja 5
User avatar
goleta
Posts: 66
Joined: 04/03/2011 12:58
Location: GB
Contact:

#3445 Re: MojaTv BH telecom

Post by goleta »

Danas je kod mene dolazio " postar " nije ni ulazio u kucu kod uredjaja da ne sto ispita
da nesto pogleda nista.Kaze da je ko on nesto mjerio i da sam ja daleko od centrale
pa zato ne mogu imati full.pack. nego da se ponovo vratim na phone pack.
A kada su ukljucili internet prije mjesec i plo bilo je sve u redu oko 10-tak dana
onda sam izgleda bio blizi centrali nego sada .
Ocekivao sam da mi zamijeni TP link ili onaj "planet" ali nista .
Mjesec dana sam ih zvao i kad dodjose tako ja bih se barem potrudio pogledao
ukopcao iskopcao ili nesto slicno .
Sad mi nudi da se vratim na osnovni paket a za internet da se prijavim za neki ADSL pack 2G
Neznam sta da radim .Da od nekog drugog probam donijeti uredjaje samo za probu
ili da probam zamijeniti firmware na ovom mom TP linku a oko toga bih molio pomoc gdje da nadjem
odgovarajuci software za ovaj moj TP link TD-W8910G.
Nasao sam kao FIRMWARE 1.0.4 BUILD 090729 REL 35743.

Sta vi drustvo mislite. :bih: :thumbup: :bih:
voodoo child
Posts: 25
Joined: 12/04/2011 23:05

#3446 Re: MojaTv BH telecom

Post by voodoo child »

vi sto kukate kako vam ledi slika na moja tv barem je imate.hehe..ja vec dva mjeseca cekam da mi je tek prikljuce..a kako je krenulo samo Bog zna kad ce oni se nakaniti :(
Mustafapasa
Posts: 1078
Joined: 16/06/2010 11:19

#3447 Re: MojaTv BH telecom

Post by Mustafapasa »

goleta, ja ne bih nista dirao...
evo zasto, prije pustanja usluge mjere ti paricu, ako parica kaze da moze 8mb onda ti puste, ako ne moze onda ne...odbiju te.
drugo, imaju korektivne profile koje postavljaju kako se ko i za sta zali...
ja ne bih nista dirao...
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#3448 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by REDDEVILS »

Moja TV Net
Image
User avatar
moa
Posts: 3631
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#3449 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by moa »

Inace izbjegavam da kritikujem ali ovo je kompletan debilizam od strane najaceg ISP u drzavi, naime jucer od 16:00 pokusavao da dobijem "support" za ADSL i necete vjerovati do 23:30 niko mi se nije javio od strane telekoma.Na kraju sam odustao i uspio sam rijesiti problem.
Zvao sam sve moguce brojeve za podrsku korisnicima 1444, 1422.. KATASTROFA, UZAS, FUJ i definitivno mijenjam providera.
User avatar
goleta
Posts: 66
Joined: 04/03/2011 12:58
Location: GB
Contact:

#3450 Re: MojaTv BH telecom

Post by goleta »

Ne znam da li postoji neka mogucnost u postavkama TP linka da smanjim protok tj. brzinu
interneta :bih: :thumbup: :bih:
Locked