BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
shape of despair
Posts: 3110
Joined: 09/04/2008 18:41

#69651 Re: BHTelecom All About

Post by shape of despair »

Niko ništa ne čita jebote.
Ko je pod ugovorom ostaje na istom, novi korisnici podliježu većim cjenama.

Hoće li novi korisnici/stari kad im istekne ugovor plaćati skluplje??? HOĆE
Je li to poskupljenje? JESTE
Jesu li malo, jako malo, poboljšali pakete? JESU
Hoće li manje novca ostati u vašem kućnom budžetu? HOĆE
kakaljin
Posts: 11648
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#69652 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

shape of despair wrote: 07/03/2020 08:43 Niko ništa ne čita jebote.
Ko je pod ugovorom ostaje na istom, novi korisnici podliježu većim cjenama.

Hoće li novi korisnici/stari kad im istekne ugovor plaćati skluplje??? HOĆE
Je li to poskupljenje? JESTE
Jesu li malo, jako malo, poboljšali pakete? JESU
Hoće li manje novca ostati u vašem kućnom budžetu? HOĆE
Kako ću plaćati više, do sada plaćam na ugovor 22 KM za extra s paket. A po novom taj paket je i dalje 22 KM, a dobio sam 2 GB više. Znači na dovodi u sam jer sam dobio više interneta za isto para. Jer potpisujem za više saobraćaja.

Znači ne poskupljuje usluga. A ko hoće jeftinije da plaća potpiše ugovor sa 20 % i plaća manje od 22 KM.

Čitate li vi ljudi cijene paketa su ostale iste a dobije se više interneta. Samo jedna akcija je bila do sada sada ide druga akcija.
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#69653 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

shape of despair wrote: 07/03/2020 08:43 Niko ništa ne čita jebote.
Ko je pod ugovorom ostaje na istom, novi korisnici podliježu većim cjenama.

Hoće li novi korisnici/stari kad im istekne ugovor plaćati skluplje??? HOĆE
Je li to poskupljenje? JESTE
Jesu li malo, jako malo, poboljšali pakete? JESU
Hoće li manje novca ostati u vašem kućnom budžetu? HOĆE
Kako je poskupilo kad se cijene paketa iste uz više interneta
User avatar
escobar__
Posts: 8880
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#69654 Re: BHTelecom All About

Post by escobar__ »

Mislim da su cijene danas kod svih operatera manje-više korektne i da tu realno slabo ima prostora za dodatnih snižavanja - dakle fokus sada treba staviti na povećanje količina uračunatih u pakete.
hipija
Posts: 1621
Joined: 30/12/2010 18:17

#69655 Re: BHTelecom All About

Post by hipija »

Ipak najinteresantnije utakmice PL na Nova Sport.
Liverpool, Atletico M, Barca, Real M., M.Utd., M.City, svi na Nova BH. Pišem zbog ovih koji prate sport.
Za ostale, ne toliko važna informacija. :)
User avatar
Abate Fetel
Posts: 1080
Joined: 21/11/2019 18:42
Location: Ne grijem se na konvektore.Hvala!
Contact:

#69656 Re: BHTelecom All About

Post by Abate Fetel »

S10 LITE, A71 misle li nabavljat u bh telekomu?
niho92
Posts: 532
Joined: 05/09/2012 14:29

#69657 Re: BHTelecom All About

Post by niho92 »

hipija wrote: 07/03/2020 13:52 Ipak najinteresantnije utakmice PL na Nova Sport.
Liverpool, Atletico M, Barca, Real M., M.Utd., M.City, svi na Nova BH. Pišem zbog ovih koji prate sport.
Za ostale, ne toliko važna informacija. :)
Telekom bi trebao otkljucati tj ne treba zatamnjivati bilo koji program koji bude prenosio te utakmice npr HRT, pa makar morali i platit kaznu.
Dat cemo jos po marku vise na pretplatu da imamo budzet za kazne :-D
TurboJa
Posts: 26
Joined: 16/01/2020 10:54

#69658 Re: BHTelecom All About

Post by TurboJa »

hipija wrote: 07/03/2020 13:52 Ipak najinteresantnije utakmice PL na Nova Sport.
Liverpool, Atletico M, Barca, Real M., M.Utd., M.City, svi na Nova BH. Pišem zbog ovih koji prate sport.
Za ostale, ne toliko važna informacija. :)
Lopowi, hoće još 4KM po korisniku sad za ove kanale. Telekomi ako to plate onda će opet nešte drugo izmisliti.
Lopow ostaje lopow.
Lijepi KODI pa fino gledaj šta te volja. Evo upravo Liverpul igra :thumbup:
TurboJa
Posts: 26
Joined: 16/01/2020 10:54

#69659 Re: BHTelecom All About

Post by TurboJa »

Abate Fetel wrote: 07/03/2020 13:54 S10 LITE, A71 misle li nabavljat u bh telekomu?
Čuo sam da A71 samo što nije u prodaji, a valjda će ubrzo i S10 lite.
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#69660 Re: BHTelecom All About

Post by Vidal89 »

hipija wrote: 07/03/2020 13:52 Ipak najinteresantnije utakmice PL na Nova Sport.
Liverpool, Atletico M, Barca, Real M., M.Utd., M.City, svi na Nova BH. Pišem zbog ovih koji prate sport.
Za ostale, ne toliko važna informacija. :)
Koji je onda smisao postojanja SK? Naplatili telekomu dobru paru i sad jebu njihove korisnike nema vam utakmica na SK eto sad su na Nova sport kojef smo uveli a vi ga nemate.

Cim nekom prilikom BH Telecom kupi prava za Novu oni ce istog momenta vratit sve na SK.


Po meni Telemach treba istjerati iz ove drzave, strana kompanija koja samo izvlaci narodu novac :thumbup:
User avatar
Abate Fetel
Posts: 1080
Joined: 21/11/2019 18:42
Location: Ne grijem se na konvektore.Hvala!
Contact:

#69661 Re: BHTelecom All About

Post by Abate Fetel »

Vidal89 wrote: 07/03/2020 14:14

Koji je onda smisao postojanja SK? Naplatili telekomu dobru paru i sad jebu njihove korisnike nema vam utakmica na SK eto sad su na Nova sport kojef smo uveli a vi ga nemate.

Cim nekom prilikom BH Telecom kupi prava za Novu oni ce istog momenta vratit sve na SK.


Po meni Telemach treba istjerati iz ove drzave, strana kompanija koja samo izvlaci narodu novac :thumbup:
Što ne pišeš kahrimanoviću i sebiji prije bi pilo vode nego ovde!

Telemah ne treba istjerati, već da ga bh telekom kupi i akvizira.
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#69662 Re: BHTelecom All About

Post by musicman80 »

Vidal89 wrote: 07/03/2020 14:14
hipija wrote: 07/03/2020 13:52 Ipak najinteresantnije utakmice PL na Nova Sport.
Liverpool, Atletico M, Barca, Real M., M.Utd., M.City, svi na Nova BH. Pišem zbog ovih koji prate sport.
Za ostale, ne toliko važna informacija. :)
Koji je onda smisao postojanja SK? Naplatili telekomu dobru paru i sad jebu njihove korisnike nema vam utakmica na SK eto sad su na Nova sport kojef smo uveli a vi ga nemate.

Cim nekom prilikom BH Telecom kupi prava za Novu oni ce istog momenta vratit sve na SK.


Po meni Telemach treba istjerati iz ove drzave, strana kompanija koja samo izvlaci narodu novac :thumbup:

Cut istjerati. Pa kako ces istjerati neku firmu sa prostora gdje vlada slobodno trziste? Osim toga, sto bi je istjerivao? Ako su ljudima skupe usluge Telemach-a, neka koriste usluge drugih, jeftinijih providera. Samo u Sarajevu imas BHT, Telemach, Logosoft i neke manje provajdere. Nije danas kao 00-ih kada je bio samo BHT i drzao monopol, sada ima mnostvo drugih opcija za svaciji dzep i ukus, a ovo o akviziciji Telemach-a se slazem. Bilo koja kompanija koja ponudi dobar novac za Telemach bi vjerovatno i mogla da preuzme kompaniju, ako se takva kompanija pojavi na nasim prostorima. Da li bi to mogao da bude Telekom ? Tesko, odnosno bolje reci nemoguce. Nisam neki pristalica Telemacha, iako koristim njihove usluge, ali mi se ne svidjaju neke njihove poslovne prakse. Ipak, ne moze se pozivati na istjerivanje bilo koje kompanije koja legalno posluje u BIH i zaposljava ogroman broj ljudi.
User avatar
escobar__
Posts: 8880
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#69663 Re: BHTelecom All About

Post by escobar__ »

Telemach/United Group samo koriste nepostojanje pravne države da rade šta hoće.

A BH Telekomu niko nije kriv što nemaju sposobne pravnike koji su u stanju sastavit ugovor i na neki se način zaštitit od ovakvih stvari, pa barem da sebi omoguće raskid svih ugovora ukoliko isporučilac sadržaja ne ispoštuje neke stvari. Ova ih je kriminalna organizacija s ovim sjebala samo tako.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#69664 Re: BHTelecom All About

Post by fusion_ba »

Neka, i treba, svaka im cast kad je ovo sve samo ne drzava. 8)
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#69665 Re: BHTelecom All About

Post by allem_77 »

Vidal89 wrote: 07/03/2020 14:14

Cim nekom prilikom BH Telecom kupi prava za Novu oni ce istog momenta vratit sve na SK.


Neće vratiti na SK. Po meni bolja im je opcija štancanje novih kanala. Nova sport exstra, Nova sport premium... I kada drugi exstra kupe, oni ekskluzivu prebace na premium... :D

Nova sport silver
Nova sport gold...

A ovi i telecoma nek fataju pravnike po Travniku. :lol:
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#69666 Re: BHTelecom All About

Post by sencobih »

allem_77 wrote: 07/03/2020 16:04
Vidal89 wrote: 07/03/2020 14:14

Cim nekom prilikom BH Telecom kupi prava za Novu oni ce istog momenta vratit sve na SK.


Neće vratiti na SK. Po meni bolja im je opcija štancanje novih kanala. Nova sport exstra, Nova sport premium... I kada drugi exstra kupe, oni ekskluzivu prebace na premium... :D

Nova sport silver
Nova sport gold...

A ovi i telecoma nek fataju pravnike po Travniku. :lol:
Ti misliš da je briga ove iz Beograda za pravnike u BiH i BHtelekomu? Znaju da imaju satelite ovdje koji usporavaju i opstruišu svaki mogući postupak. Godinama nisu dali Sport klubove plaćali nekakve simbolicne kazne i na kraju je rezultat ovo što imamo danas. Po meni bi trebalo odmah raskinuti ugovor, i izbaciti sport klubove, bolje ih je nemati nego imati ovakve kakve jesu.
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#69667 Re: BHTelecom All About

Post by allem_77 »

sencobih wrote: 07/03/2020 16:29

Ti misliš da je briga ove iz Beograda za pravnike u BiH i BHtelekomu? Znaju da imaju satelite ovdje koji usporavaju i opstruišu svaki mogući postupak. Godinama nisu dali Sport klubove plaćali nekakve simbolicne kazne i na kraju je rezultat ovo što imamo danas. Po meni bi trebalo odmah raskinuti ugovor, i izbaciti sport klubove, bolje ih je nemati nego imati ovakve kakve jesu.
Mislim da nisi razumio šta sam htio reći?

Ovdje je greška pravne službe BHTelecom-a što se nisu kvalitetno zaštitili ugovorom. Tako da im se može desiti ( a već im se desilo) da oni kupuju kanale, a konkurencija proizvodi nove tv kanale i ekskluzivni sadržaj prebacuje na njih.

Najveću štetu su platili korisnici, a i ja sam korisnik BHTelecom-a, udarom na njihov novčanik. BHTelecom tu nije puno izgubio, osim što nije više konkurentan sa cijenom koju je imao. Najveću cijenu plaćaju korisnici, zbog nečije greške pri sklapanju ugovora. Slažem se da treba raskinuti ugovor. Ali ko smo mi, par forumaša, koji iznosimo svoje mišljenje, i rizikujemo ban. :D
User avatar
Abate Fetel
Posts: 1080
Joined: 21/11/2019 18:42
Location: Ne grijem se na konvektore.Hvala!
Contact:

#69668 Re: BHTelecom All About

Post by Abate Fetel »

allem_77 wrote: 07/03/2020 16:50

Mislim da nisi razumio šta sam htio reći?

Ovdje je greška pravne službe BHTelecom-a što se nisu kvalitetno zaštitili ugovorom. Tako da im se može desiti ( a već im se desilo) da oni kupuju kanale, a konkurencija proizvodi nove tv kanale i ekskluzivni sadržaj prebacuje na njih.

Najveću štetu su platili korisnici, a i ja sam korisnik BHTelecom-a, udarom na njihov novčanik. BHTelecom tu nije puno izgubio, osim što nije više konkurentan sa cijenom koju je imao. Najveću cijenu plaćaju korisnici, zbog nečije greške pri sklapanju ugovora. Slažem se da treba raskinuti ugovor. Ali ko smo mi, par forumaša, koji iznosimo svoje mišljenje, i rizikujemo ban. :D
Da nije SDA krava muzara i da nema viška 50% uposlenih i još da znaju pratit tehnologije i iste implementirat nebo bi im bilo granica ovako, drž se total tv.
hipija
Posts: 1621
Joined: 30/12/2010 18:17

#69669 Re: BHTelecom All About

Post by hipija »

BHT se trebao nekom ugovornom klauzulom ograditi od ovakve situacije kakvu imamo sada.
Ta klauzula bi podrazumijevala da korisnici Moja TV moraju imati dostupne sve sportske sadržaje čija je prava otkupila UG, i koji se emitiraju na konkurencijskoj platformi a ne da se kupuje poluproizvod.
Ovako su ih preveli žedne preko vode i kako sada stvari stoje tako će i ostati.
Iako je bez ikakve sumnje potez konkurencije vrlo nekorektan, ja se ne mogu oteti utisku da je u još većoj mjeri nesposoban menadžment BHT.

Ponuda Moja Tv je mogla biti dosta atraktivnija i bez ove trakavice sa SK kanalima, jer ja ne mogu vjerovati da samo BHT nema u svojoj ponudi Viasat kanale, dok svi jači konkurenti pa i oni sitniji kablovski operateri to imaju. Tu su još Cinestar kanali i mnogi hd kanali kojih nema u ponudi a koji bi mogli obogatiti ovu prilično slabu hd ponudu u okviru Moja TV, a ne da težište bude na ubacivanju lokalaca i live kamera.
User avatar
PlusSA
Posts: 3174
Joined: 13/07/2011 16:51

#69670 Re: BHTelecom All About

Post by PlusSA »

Zamisli raju koja se hvalila sa ugovorom za SK.

Ono ja sam to zavrsio, i sad su na bolovanju :lol:

Nadam se da su izbaceni iz bhtelecoma :thumbup:
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#69671 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

hipija wrote: 07/03/2020 17:14 BHT se trebao nekom ugovornom klauzulom ograditi od ovakve situacije kakvu imamo sada.
Ta klauzula bi podrazumijevala da korisnici Moja TV moraju imati dostupne sve sportske sadržaje čija je prava otkupila UG, i koji se emitiraju na konkurencijskoj platformi a ne da se kupuje poluproizvod.
Ovako su ih preveli žedne preko vode i kako sada stvari stoje tako će i ostati.
Iako je bez ikakve sumnje potez konkurencije vrlo nekorektan, ja se ne mogu oteti utisku da je u još većoj mjeri nesposoban menadžment BHT.

Ponuda Moja Tv je mogla biti dosta atraktivnija i bez ove trakavice sa SK kanalima, jer ja ne mogu vjerovati da samo BHT nema u svojoj ponudi Viasat kanale, dok svi jači konkurenti pa i oni sitniji kablovski operateri to imaju. Tu su još Cinestar kanali i mnogi hd kanali kojih nema u ponudi a koji bi mogli obogatiti ovu prilično slabu hd ponudu u okviru Moja TV, a ne da težište bude na ubacivanju lokalaca i live kamera.
Što se tiče viasat kanala i HD tu si u pravu.
Ovo drugo trakavica sa UM grup BHtelekom sam ne može ništa bez podrške prvo osnivača ( vlada faederacije ili džave ) konkurencijskog vijeća i RAK_a.
UG su pokušali isto u Sloveniji i pravna država riješila sve za dva dana . Kod nas RAK im gleda kroz prste , volio bih vidjeti da li imaju podatci negdje jesulu uopšte platili kazne RAK_u i UM i RTRS ( Korupcija ) vladu boli briga itd
UG su dobili pravo za reprezentativne prnose na osnovu nacionalne frekvencije koju su dobili kupovinom pinka - bez nacionalne frekvencije nebi ni mogli konkurisati za prenos nacionalnih selekcija . Kad su dobili prnos selekcija to mogu samo da rade trenutno na Nova BH samo ona ima nacionalnu frekvenciju ,nesmiju i nemaju pravo prebacivati na druge kanale koji zemaljskim putem neispunjavaju uslove. Sad čitao sam da će prebaciti prenose ponovo na NovaBH ,sigurno su upozoreni ili im je neko namignuo. Isto tako nesmiju naplaćivati kanal sa nacionalnom frekvencijom itd.....
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#69672 Re: BHTelecom All About

Post by suad-sarajevo »

Uplatih 2 km da odgledam utakmicu na Koševu i ne mogu da se nacudim koji je ovo (ne)kvalitet streama. Ovo isto kao da neko streama tv svojim telefonom! Gluho i daleko bilo. Nisam u stanju pročitati brojeve fudbalera na dresovima.

21 vijek. :skoljka:
User avatar
Hame_
Posts: 5533
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#69673 Re: BHTelecom All About

Post by Hame_ »

Image
Snaga.
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#69674 Re: BHTelecom All About

Post by REDDEVILS »

suad-sarajevo wrote: 07/03/2020 18:10 Uplatih 2 km da odgledam utakmicu na Koševu i ne mogu da se nacudim koji je ovo (ne)kvalitet streama. Ovo isto kao da neko streama tv svojim telefonom! Gluho i daleko bilo. Nisam u stanju pročitati brojeve fudbalera na dresovima.

21 vijek. :skoljka:
Zar nisu rekli da će od marta ići u HD -u moja TV sport🤔
User avatar
Abate Fetel
Posts: 1080
Joined: 21/11/2019 18:42
Location: Ne grijem se na konvektore.Hvala!
Contact:

#69675 Re: BHTelecom All About

Post by Abate Fetel »

REDDEVILS wrote: 07/03/2020 18:51
suad-sarajevo wrote: 07/03/2020 18:10 Uplatih 2 km da odgledam utakmicu na Koševu i ne mogu da se nacudim koji je ovo (ne)kvalitet streama. Ovo isto kao da neko streama tv svojim telefonom! Gluho i daleko bilo. Nisam u stanju pročitati brojeve fudbalera na dresovima.

21 vijek. :skoljka:
Zar nisu rekli da će od marta ići u HD -u moja TV sport🤔
jašta će
Locked