BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
nemezis
Posts: 2856
Joined: 30/01/2011 12:08

#67101 Re: BHTelecom All About

Post by nemezis »

crnivrag wrote:Nakon što je čula i shvatila da je u pitanju zahtjevniji korisnik, dobila je novi nalet kurioziteta...
Šta je dobila?
User avatar
sime_cipol
Posts: 16327
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#67102 Re: BHTelecom All About

Post by sime_cipol »

Dr_Help
BHTelecom podrška
Posts: 530
Joined: 01/02/2015 13:38
Location: Bosna i Hercegovina

#67103 Re: BHTelecom All About

Post by Dr_Help »

što kažu click bait
User avatar
P.Starck
Posts: 1149
Joined: 14/07/2010 22:46

#67104 Re: BHTelecom All About

Post by P.Starck »

nemezis wrote:
crnivrag wrote:Nakon što je čula i shvatila da je u pitanju zahtjevniji korisnik, dobila je novi nalet kurioziteta...
Šta je dobila?
ono sa K :D
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#67105 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

nKrkan wrote:
REDDEVILS wrote:
nKrkan wrote:Al ne funkcioniše ništa , ne mogu upalit modem od moje tv s ovim , kamoli da i TV palim, prvo trebam povezat daljinac i mtv
Da nije mozda do baterija u daljinskom ili je daljinski upravljač pokvaren :-)
Ma danas dali taj pokvareni, i dali nam ovaj kao nov, al hajd vjeruj im da je nov evo ne znam, kad se duže drži ovo SET pozeleni lampica , e tad bi valjda trebalo kao neke postavke ,al hajd ga znaj
Ona na 1444 kaze kad se istovremeno Back Exit i 5 i registrovat ce ga modem :lol:
Kajav modem ko je još palio modem sa daljinskim :D
Kad držiš set to je za uoarivanje sa tv uređajem
Dr_Help
BHTelecom podrška
Posts: 530
Joined: 01/02/2015 13:38
Location: Bosna i Hercegovina

#67106 Re: BHTelecom All About

Post by Dr_Help »

ta sa 1444 je rekla dobro za univerzalni daljinski zaista . medjutim taj ZTE daljinski ide preko set . Drži se set dok ne pozeleni. onda se usmjere lampice originalnog daljinskog i zte daljinskog i drže se istovremeno tipke koje treba snimiti ( npr. Gašenje tv-a) lampica mora da pocrveni to je znak da je infra red snimljen. i onda se ponovo pritisne set da se to sve spasi . : ugrubo objašnjeno


Evo raja našao sam vam uputstvo pa sam ga uploadovao :)

https://pasteboard.co/IEkaU1P.png
microbay
Posts: 50
Joined: 13/03/2014 00:37

#67107 Re: BHTelecom All About

Post by microbay »

Kako vam radi aplikacija "Moj BH Telecom" ? Kod mene radila normalno i jutros instaliram zadnji update , sad cim odem na pregled potrosnje odma izadje iz aplikacije . Pokusao komplet deinstalirati i ponovo instalirati i isto se desava .
User avatar
P.Starck
Posts: 1149
Joined: 14/07/2010 22:46

#67108 Re: BHTelecom All About

Post by P.Starck »

microbay wrote:Kako vam radi aplikacija "Moj BH Telecom" ? Kod mene radila normalno i jutros instaliram zadnji update , sad cim odem na pregled potrosnje odma izadje iz aplikacije . Pokusao komplet deinstalirati i ponovo instalirati i isto se desava .
Potopi telefon u mlaku vodu na 15 min.
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#67109 Re: BHTelecom All About

Post by He1972 »

microbay wrote:Kako vam radi aplikacija "Moj BH Telecom" ? Kod mene radila normalno i jutros instaliram zadnji update , sad cim odem na pregled potrosnje odma izadje iz aplikacije . Pokusao komplet deinstalirati i ponovo instalirati i isto se desava .

Sada provjerio radi sve ok!
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#67110 Re: BHTelecom All About

Post by azdralovic »

He1972 wrote:
microbay wrote:Kako vam radi aplikacija "Moj BH Telecom" ? Kod mene radila normalno i jutros instaliram zadnji update , sad cim odem na pregled potrosnje odma izadje iz aplikacije . Pokusao komplet deinstalirati i ponovo instalirati i isto se desava .

Sada provjerio radi sve ok!
Jel zbog mlake vode ili samo od sebe ?
Val978
Posts: 26
Joined: 30/07/2015 14:14

#67111 Re: BHTelecom All About

Post by Val978 »

Ima li neko da je pretplacen na Moja TV Net 1? Uskoro se preseljavam i razmisljam o tome da se pretplatim na Moju TV i kao novi korisnik uzmem neki od televizora (40-43"). Cesto koristim skype, povremeno pogledam nesto na netflixu i gledam uglavnom dokumentarne programe na TVu. Da li mi je Net 1 dovoljan za to, ili je bolje uzeti Net 4? Pretpostavljam da nije problem prebaciti se na neku visu tarifu ukoliko bude potrebe za to, ali za sada gledam da budu manji troskovi.
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#67112 Re: BHTelecom All About

Post by allem_77 »

Val978 wrote:Ima li neko da je pretplacen na Moja TV Net 1? Uskoro se preseljavam i razmisljam o tome da se pretplatim na Moju TV i kao novi korisnik uzmem neki od televizora (40-43"). Cesto koristim skype, povremeno pogledam nesto na netflixu i gledam uglavnom dokumentarne programe na TVu. Da li mi je Net 1 dovoljan za to, ili je bolje uzeti Net 4? Pretpostavljam da nije problem prebaciti se na neku visu tarifu ukoliko bude potrebe za to, ali za sada gledam da budu manji troskovi.
Ako baš želiš tv u gore navedenoj veličini, možda da pogledaš ove LG, što su trenutno na sniženju?

https://www.bhtelecom.ba/tv-single.html ... 1[uid]=232

LG TV LED 43UM7400PLB, UHD, smart
779 KM, na 24 mjeseca popust 9%

Mada bih ja kupio ovaj veći, razlika u cijeni minimalna.

LG TV LED 49UM7100PLB, UHD, Smart
799 KM

Bitno je da kupiš na rate :D sreća da su sada prilično konkurentni, za razliku od prije pola godine, godinu...
Val978
Posts: 26
Joined: 30/07/2015 14:14

#67113 Re: BHTelecom All About

Post by Val978 »

allem_77 wrote:
Val978 wrote:Ima li neko da je pretplacen na Moja TV Net 1? Uskoro se preseljavam i razmisljam o tome da se pretplatim na Moju TV i kao novi korisnik uzmem neki od televizora (40-43"). Cesto koristim skype, povremeno pogledam nesto na netflixu i gledam uglavnom dokumentarne programe na TVu. Da li mi je Net 1 dovoljan za to, ili je bolje uzeti Net 4? Pretpostavljam da nije problem prebaciti se na neku visu tarifu ukoliko bude potrebe za to, ali za sada gledam da budu manji troskovi.
Ako baš želiš tv u gore navedenoj veličini, možda da pogledaš ove LG, što su trenutno na sniženju?

https://www.bhtelecom.ba/tv-single.html ... 1[uid]=232

LG TV LED 43UM7400PLB, UHD, smart
779 KM, na 24 mjeseca popust 9%

Mada bih ja kupio ovaj veći, razlika u cijeni minimalna.

LG TV LED 49UM7100PLB, UHD, Smart
799 KM

Bitno je da kupiš na rate :D sreća da su sada prilično konkurentni, za razliku od prije pola godine, godinu...
Prostor i cijena ogranicavaju velicinu TVa... a da stari nije crkao, ne bih za sada ni razmisljala o kupovini novog ali posto vec postoji mogucnost placanja na rate da je iskoristim. Za internet, Net 1 ili 4??
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#67114 Re: BHTelecom All About

Post by allem_77 »

Val978 wrote:
Prostor i cijena ogranicavaju velicinu TVa... a da stari nije crkao, ne bih za sada ni razmisljala o kupovini novog ali posto vec postoji mogucnost placanja na rate da je iskoristim. Za internet, Net 1 ili 4??
Kao što si i napisala net 1. A uvijek možeš preći na veći paket, ako postoji tehnička mogućnost?
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#67115 Re: BHTelecom All About

Post by Tesla Edison »

microbay wrote:Kako vam radi aplikacija "Moj BH Telecom" ? Kod mene radila normalno i jutros instaliram zadnji update , sad cim odem na pregled potrosnje odma izadje iz aplikacije . Pokusao komplet deinstalirati i ponovo instalirati i isto se desava .
I kod mene isto na A40. Nakon zadnjeg update-a, ruši se konstantno.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#67116 Re: BHTelecom All About

Post by arnes_king »

microbay wrote:Kako vam radi aplikacija "Moj BH Telecom" ? Kod mene radila normalno i jutros instaliram zadnji update , sad cim odem na pregled potrosnje odma izadje iz aplikacije . Pokusao komplet deinstalirati i ponovo instalirati i isto se desava .
Kod mene radi normalno, ne rusi se niti primjetim neke probleme.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#67117 Re: BHTelecom All About

Post by Mehemed »

TESLA_EDISON wrote:
microbay wrote:Kako vam radi aplikacija "Moj BH Telecom" ? Kod mene radila normalno i jutros instaliram zadnji update , sad cim odem na pregled potrosnje odma izadje iz aplikacije . Pokusao komplet deinstalirati i ponovo instalirati i isto se desava .
I kod mene isto na A40. Nakon zadnjeg update-a, ruši se konstantno.
Isto, čim kliknem na pregled potrošnje odmah se crasha, Nokia 6.1. Inače rijetko otvaram aplikaciju, ali sam sada otvorio da vidim da li radi u mene. Ima ih još kojima ne radi, vidim po recenzijama.
Val978
Posts: 26
Joined: 30/07/2015 14:14

#67118 Re: BHTelecom All About

Post by Val978 »

allem_77 wrote:
Val978 wrote:
Prostor i cijena ogranicavaju velicinu TVa... a da stari nije crkao, ne bih za sada ni razmisljala o kupovini novog ali posto vec postoji mogucnost placanja na rate da je iskoristim. Za internet, Net 1 ili 4??
Kao što si i napisala net 1. A uvijek možeš preći na veći paket, ako postoji tehnička mogućnost?
Hvala! Nazvat ću ih danas da se raspitam.

ETA prolazila sam danas pored prodajnog mjesta na Ilidži, kaže službenica da trebaš biti pretplatnika minimalno tri mjeseca da bi mogao uzeti uređaj. Ne sjećam se da je to pisalo na web stranici?
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#67119 Re: BHTelecom All About

Post by Mehemed »

Mislim da je to samo u slučaju kada se ne potpisuje ugovor uz obavezno trajanje 12/24 mjeseca, već se potpisuje na neodređeno.
User avatar
pametnjakovic1987
Posts: 126
Joined: 03/10/2018 00:21

#67120 Re: BHTelecom All About

Post by pametnjakovic1987 »

Možda zvuči glupo...Da li MojaTV može raditi na nekom dr. resiveru(STB) osim na njihovim?
User avatar
crnivrag
Posts: 12926
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#67121 Re: BHTelecom All About

Post by crnivrag »

pametnjakovic1987 wrote:Možda zvuči glupo...Da li MojaTV može raditi na nekom dr. resiveru(STB) osim na njihovim?
Može Android verzija "Moja Web TV" aplikacije, koja nažalost nema sve kanale iz ponude, a nakon instalacije na nju se loguješ sa svojim BH Telecom pristupnim podacima (e-mail i lozinka), i ovo će te koštat 1.17 KM mjesečno.

A imaš i "Moja TV Multiscreen" aplikaciju koja ima sve kanale, a nakon instalacije se može aktivirati unosom koda koji možeš pronaći u postavkama STB uređaja, i ta usluga košta 3 KM po aktiviranom uređaju na mjesečnom nivou.
User avatar
pametnjakovic1987
Posts: 126
Joined: 03/10/2018 00:21

#67122 Re: BHTelecom All About

Post by pametnjakovic1987 »

crnivrag wrote:
pametnjakovic1987 wrote:Možda zvuči glupo...Da li MojaTV može raditi na nekom dr. resiveru(STB) osim na njihovim?
Može Android verzija "Moja Web TV" aplikacije, koja nažalost nema sve kanale iz ponude, a nakon instalacije na nju se loguješ sa svojim BH Telecom pristupnim podacima (e-mail i lozinka), i ovo će te koštat 1.17 KM mjesečno.

A imaš i "Moja TV Multiscreen" aplikaciju koja ima sve kanale, a nakon instalacije se može aktivirati unosom koda koji možeš pronaći u postavkama STB uređaja, i ta usluga košta 3 KM po aktiviranom uređaju na mjesečnom nivou.
Hvala na odgovoru :) ,ma plaćam već godinama 1 KM za Moja Web TV, uzeo ovaj Teslin TV pa kontao sebi u sobi još jedan STB ali 4 KM košta mjesečno, pa kontao uzeti bilo kakav STB samo mu gurnem UTP kabal iz LANA 2 ili 3 i mislio moći će to raditi kao onaj njihov hahaha, očigledno da neće moći mora da kodiraju oni te svoje STB-ove ili šta već rade :D
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#67123 Re: BHTelecom All About

Post by Ali_G »

Je li u planu da bht aplikacija konacno dodje i na iOS? Nit je zanemariv broj korisnika iPhona, a i sam BHT ga ima u ponudi. Red je vala da i aplikacija bude
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#67124 Re: BHTelecom All About

Post by REDDEVILS »

Nakon Telemach-a i Logosoft-a na red je dosao i BH Telecom sa laznom nagradnom igrom :lol:
Image
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#67125 Re: BHTelecom All About

Post by arnes_king »

Raja imam Moja TV Net 4 i vidim ovaj Tesla TV sto za Full pakete nude za marku na mom paketu kosta 49,20KM.

Zanima me ako sad odem da kupim odmah jednokratno bez rata da li moram produzivati ugovor? Trenutno imam aktivan ugovor jos negdje do 2020. Ako moram potpisati da li gubim mogucnost nekih benefita koje bih ovako dobio nakon isteka ili?


EDIT: Zvao 1444 i kaze posto mi aktuelni ugovor traje jos do 03/2020 da ne mogu uzeti po ovoj cijeni TV jer je samo za korisnike koji nemaju ugovor.
Locked