BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#65851 Re: BHTelecom All About

Post by studiorum_tuzlaensis »

gurabija78 wrote:ne da mi se čitati prethodnih 2000+ stranica, pa ako je neko već pisao o ovome, unaprijed se izvinjavam. Samo želim upozoriti svekoliki forumski puk na još jedan u nizu bisera BHTelecoma kad je tarifiranje u pitanju. Naime za vrijeme boravka van BiH sam dobio u 3-4 dana preko 10 poruka upozorenja od BH Telekoma, da je pokrenut prijenos mobilnih podataka. Sve vrijeme je na telefonu bila ugašena opcija data roaming, a nakon 2 upozorenja sam ugasio i opciju mobile data uopšte. Poruke upozorenja su i dalje dolazile i uvidom u online račun jučer, nakon povratka u BiH, skontah da su mobilni podaci zaista pokretani, i to za vrijeme dok su sve opcije na mobilnom uređaju vezane za prijenos podataka bile ugašene. Danas sam nazvao korisničku službu i ljubazno su mi objasnili da je problem u usim kartici za 4G prenos podataka, preko koje mobilni uređaj može sam pokrenuti prijenos podataka iako su softverski sve opcije na uređaju isključene?????? Uglavnom, savjet je da svaki put kad pređem granicu BiH, isključim opciju 4G/LTE na uređaju kako se ovo ne bi dešavalo.
Malo mi je nevjerovatno da mobitel sam može ovako manipulisati upravljanjem podacima, iako su sve opcije korištenja mobilnog interneta isključene. Radi se o iPhone uređaju.
Da li su ti fakturisali nešto u vezi sa tim?
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#65852 Re: BHTelecom All About

Post by REDDEVILS »

Kakva je situacija sa STB-ovina u BHT imali ih na stanju, trenutno imam 2 STB-a pa bih uzeo i treci za sobe :)
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#65853 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

REDDEVILS wrote:Kakva je situacija sa STB-ovina u BHT imali ih na stanju, trenutno imam 2 STB-a pa bih uzeo i treci za sobe :)
Trebaslo bi da bude. Podnesi zahtjev
User avatar
Mirzareli
Posts: 1031
Joined: 18/03/2013 20:34

#65854 Re: BHTelecom All About

Post by Mirzareli »

Dr_Help wrote:Jučer sam razgovarao sa ljudima na Mojoj TV čeka se prvi septembar a nisu mi željeli otkriti sta je u pitanju . Uglavnom resiveri se mjenjaju
Doktore da li će nove usluge moći podržati modem i resiveri ZTE koje sa zadužio prije par mjeseci ?
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#65855 Re: BHTelecom All About

Post by gurabija78 »

studiorum_tuzlaensis wrote:
gurabija78 wrote:ne da mi se čitati prethodnih 2000+ stranica, pa ako je neko već pisao o ovome, unaprijed se izvinjavam. Samo želim upozoriti svekoliki forumski puk na još jedan u nizu bisera BHTelecoma kad je tarifiranje u pitanju. Naime za vrijeme boravka van BiH sam dobio u 3-4 dana preko 10 poruka upozorenja od BH Telekoma, da je pokrenut prijenos mobilnih podataka. Sve vrijeme je na telefonu bila ugašena opcija data roaming, a nakon 2 upozorenja sam ugasio i opciju mobile data uopšte. Poruke upozorenja su i dalje dolazile i uvidom u online račun jučer, nakon povratka u BiH, skontah da su mobilni podaci zaista pokretani, i to za vrijeme dok su sve opcije na mobilnom uređaju vezane za prijenos podataka bile ugašene. Danas sam nazvao korisničku službu i ljubazno su mi objasnili da je problem u usim kartici za 4G prenos podataka, preko koje mobilni uređaj može sam pokrenuti prijenos podataka iako su softverski sve opcije na uređaju isključene?????? Uglavnom, savjet je da svaki put kad pređem granicu BiH, isključim opciju 4G/LTE na uređaju kako se ovo ne bi dešavalo.
Malo mi je nevjerovatno da mobitel sam može ovako manipulisati upravljanjem podacima, iako su sve opcije korištenja mobilnog interneta isključene. Radi se o iPhone uređaju.
Da li su ti fakturisali nešto u vezi sa tim?
izlistano je na online računu, vjerovatno će biti i naplaćeno na avgutovskom računu.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#65856 Re: BHTelecom All About

Post by studiorum_tuzlaensis »

Ako ti naplate, uputi pismenu reklamaciju u kojoj ćeš opisati situaciju i umanjit ce ti račun.
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#65857 Re: BHTelecom All About

Post by bitangeIprinceze »

REDDEVILS wrote:Kakva je situacija sa STB-ovina u BHT imali ih na stanju, trenutno imam 2 STB-a pa bih uzeo i treci za sobe :)
Ima samo za kuhinje :thumbup:
Dr_Help
BHTelecom podrška
Posts: 530
Joined: 01/02/2015 13:38
Location: Bosna i Hercegovina

#65858 Re: BHTelecom All About

Post by Dr_Help »

bitangeIprinceze wrote:
REDDEVILS wrote:Kakva je situacija sa STB-ovina u BHT imali ih na stanju, trenutno imam 2 STB-a pa bih uzeo i treci za sobe :)
Ima samo za kuhinje :thumbup:
U Dir. Sarajevo ima resivera . Podnesi zahtjev ZTE resiveri
tipler
Posts: 57
Joined: 01/04/2013 10:18

#65859 Re: BHTelecom All About

Post by tipler »

Nije besplatna zamjena sim kartice za ultra korisnike,dzaba ja šalterskom radniku direkcija Bihać kazem da fino piše besplatna zamjena za sve prepaid i postpaid korisnike.5 markica mi naplatio kaze to se odnosi samo ako si u moj izbor.
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#65860 Re: BHTelecom All About

Post by REDDEVILS »

Dr_Help wrote:
bitangeIprinceze wrote:
REDDEVILS wrote:Kakva je situacija sa STB-ovina u BHT imali ih na stanju, trenutno imam 2 STB-a pa bih uzeo i treci za sobe :)
Ima samo za kuhinje :thumbup:
U Dir. Sarajevo ima resivera . Podnesi zahtjev ZTE resiveri
OK :thumbup:
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#65861 Re: BHTelecom All About

Post by gurabija78 »

studiorum_tuzlaensis wrote:Ako ti naplate, uputi pismenu reklamaciju u kojoj ćeš opisati situaciju i umanjit ce ti račun.
ok, hvala. ma smiješna je cifra, jer se radi o korištenju u HR, ali da je bio slučaj sa nekom zemljom iz 3. ili 4. zone, bila bi druga priča. Najgore je u svemu što se i ne trude da isprave problem, nego upućuju korisnike na alternativna rješenja, tipa isključivanja 4G. Pa najjednostavnije je iščupati sim karticu iz mob pri prelasku granice. Meni to najviše liči na uvođenje 4G mreže po sistemu "preko koljena", pa sad u letu ispituju koji će svi problemi isplivati. A još su me mnogi upozoravali da sačekam sa zamjenom kartice sa mogućnošću korištenja 4G jedno pola godine dok se sistem ne "stabilizuje"
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#65862 Re: BHTelecom All About

Post by holowey »

ako ne koristis podatke, koja prednost je 4g u odnosu na 2g/3g? zasto koristis 4g ako ce ti podaci biti iskljuceni?
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#65863 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

holowey wrote:ako ne koristis podatke, koja prednost je 4g u odnosu na 2g/3g? zasto koristis 4g ako ce ti podaci biti iskljuceni?
Pa u inostranstvu nemas potrebe koristiti 4G jer ce te zaklati koristenje podataka. A poziv kao poziv isti je.
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2520
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#65864 Re: BHTelecom All About

Post by Del_Boy1 »

tipler wrote:Nije besplatna zamjena sim kartice za ultra korisnike,dzaba ja šalterskom radniku direkcija Bihać kazem da fino piše besplatna zamjena za sve prepaid i postpaid korisnike.5 markica mi naplatio kaze to se odnosi samo ako si u moj izbor.
Gdje piše da je besplatna zamjena ultra korisnicima, ja kolko sam uspio vidjeti, piše da je besplatno ako pređeš na neki od extra paketa.
Last edited by Del_Boy1 on 21/08/2019 16:44, edited 1 time in total.
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#65865 Re: BHTelecom All About

Post by holowey »

kakaljin wrote:
holowey wrote:ako ne koristis podatke, koja prednost je 4g u odnosu na 2g/3g? zasto koristis 4g ako ce ti podaci biti iskljuceni?
Pa u inostranstvu nemas potrebe koristiti 4G jer ce te zaklati koristenje podataka. A poziv kao poziv isti je.
upravo tako...
tipler
Posts: 57
Joined: 01/04/2013 10:18

#65866 Re: BHTelecom All About

Post by tipler »

Del_Boy1 wrote:
tipler wrote:Nije besplatna zamjena sim kartice za ultra korisnike,dzaba ja šalterskom radniku direkcija Bihać kazem da fino piše besplatna zamjena za sve prepaid i postpaid korisnike.5 markica mi naplatio kaze to se odnosi samo ako si u moj izbor.
Gdje piše da je besplatna zamjena ultra korisnicima, ja kolko sam uspio vidjeti, piše da je besplatno ako pređeš na neki od extra paketa.
https://www.bhtelecom.ba/vijest+M5f94dc2297b.html
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#65867 Re: BHTelecom All About

Post by Mehemed »

Sam si sebe demantovao

postojeće prepaid i postpaid korisnike mobilne mreže BH Telecoma, te korisnike postojećih Moj Combo i studentskih paketa, koji tokom akcije pređu na jedan od novih pretplatničkih extra mobilnih paketa BH Telecoma/ili na neki od novih paketa sa kombinovanim načinom plaćanja: Student NET, Student NET+ Combo NET, Teen i Assistant
User avatar
gentoo
Posts: 3303
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#65868 Re: BHTelecom All About

Post by gentoo »

Znamo li sa sigurnoscu da se moze uzeti TV aparat na rate preko Extra mobilnog prikljucka ako je vec uzet ranije neki uredjaj na rate (mobitel) ? Ima li neko da je imao isti scenario i zna li se moze li to ili ne ?
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#65869 Re: BHTelecom All About

Post by Mehemed »

Možeš ti uzeti neograničen broj uređaja na rate, samo što ne dobijaš nikakav popust već plaćaš punu cijenu. Nisam siguran da li se može uzeti TV na mobilni priključak ili je to rezervisano samo za pretplatnike Moja TV usluge.
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#65870 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

Mehemed wrote:Možeš ti uzeti neograničen broj uređaja na rate, samo što ne dobijaš nikakav popust već plaćaš punu cijenu. Nisam siguran da li se može uzeti TV na mobilni priključak ili je to rezervisano samo za pretplatnike Moja TV usluge.

NA mobilu moze ali nema popusta na pretplatu

https://www.bhtelecom.ba/tv-single.html ... 1[uid]=221
User avatar
PlusSA
Posts: 3175
Joined: 13/07/2011 16:51

#65871 Re: BHTelecom All About

Post by PlusSA »

tipler wrote:Nije besplatna zamjena sim kartice za ultra korisnike,dzaba ja šalterskom radniku direkcija Bihać kazem da fino piše besplatna zamjena za sve prepaid i postpaid korisnike.5 markica mi naplatio kaze to se odnosi samo ako si u moj izbor.

Jesi li dobio barem 5GB mobilnog neta?
I koliko dana traje potrošnja tih 5GB.
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#65872 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

gentoo wrote:Znamo li sa sigurnoscu da se moze uzeti TV aparat na rate preko Extra mobilnog prikljucka ako je vec uzet ranije neki uredjaj na rate (mobitel) ? Ima li neko da je imao isti scenario i zna li se moze li to ili ne ?
Može. radna kolegica kupila LG 43 inčni
User avatar
Radar71
Posts: 7293
Joined: 21/07/2010 15:43

#65873 Re: BHTelecom All About

Post by Radar71 »

Znaci po salterusi uhljebu parazitskom BHT laže korisnike da se tel može kupiti

Image

Nikad napretka BHT neće vidjeti s ovakvim bolikurcima
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#65874 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

hajde sta dobijamo dzabaluka u septembru? :mrgreen:
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#65875 Re: BHTelecom All About

Post by REDDEVILS »

made_in_sarajevo wrote:hajde sta dobijamo dzabaluka u septembru? :mrgreen:
Dobicemo šipak ili šarenu lažu 8-)
Locked