BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
predstavnik
Posts: 100
Joined: 17/09/2013 14:34

#52426 Re: BHTelecom All About

Post by predstavnik »

ing-ecc wrote:
BarbaDue wrote:nisam ni slutio da je to tako skup uređaj :mrgreen:
oko 120-150 km su kvalitetniji PLC-ovi :)
Ja sam svoj platio 80 KM i radi odlicno u stanu. U Dudakti ih ima po ovoj cijeni
predstavnik
Posts: 100
Joined: 17/09/2013 14:34

#52427 Re: BHTelecom All About

Post by predstavnik »

predstavnik wrote:Pise da se bonus plus za placene racune dodjeljuju svakog 10. Izgleda da nije tako
Dobi li iko bonus za placene racune
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#52428 Re: BHTelecom All About

Post by kolegione »

Da li mogu ikako na bh telecom-ovoj stranici dobiti pregled poziva po mjesecima, kako dolazi na rn-u
User avatar
tandrli
Posts: 101
Joined: 19/10/2014 17:14
Location: Slavinovici city

#52429 Re: BHTelecom All About

Post by tandrli »

dfgdfgfdgdfg
Last edited by tandrli on 14/12/2018 19:47, edited 1 time in total.
User avatar
_Reds_
Posts: 9353
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#52430 Re: BHTelecom All About

Post by _Reds_ »

tandrli wrote:
sabanss wrote:
Daj mi molim te investitora koji je o svom trosku provodio opticku instalaciju u zgradama?

Garant su potpisali sporazum sa BH Telecomom koji je razveo instalaciju ali zauzvrat trazi da je ne koriste drugi operateri.
TXTV tuzla svu optičku instalaciju radi na svoj račun.
I to stoji ... u čijem god ormaru je kabal on je vlasnik istog i drugi oparater nesmije otvarati njihovu kutiju

Netačno, operater mora dati instalacije drugom operateri, tj. ako je on gvec usao u zgradu, stim da mu treba platiti neku simolicnu nakodanadu.

Znam x primjera gdje su se ovi iz HS nakačili na BHT parice, onako manje vise bez bilo kakvog pitanja, i to ovi iz BHT i ne znaju dok ne dodju na lokaciju, ap skontaju da su im parice zauzete.
kakaljin
Posts: 11638
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#52431 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

_Reds_ wrote:
tandrli wrote:
sabanss wrote:
Daj mi molim te investitora koji je o svom trosku provodio opticku instalaciju u zgradama?

Garant su potpisali sporazum sa BH Telecomom koji je razveo instalaciju ali zauzvrat trazi da je ne koriste drugi operateri.
TXTV tuzla svu optičku instalaciju radi na svoj račun.
I to stoji ... u čijem god ormaru je kabal on je vlasnik istog i drugi oparater nesmije otvarati njihovu kutiju

Netačno, operater mora dati instalacije drugom operateri, tj. ako je on gvec usao u zgradu, stim da mu treba platiti neku simolicnu nakodanadu.

Znam x primjera gdje su se ovi iz HS nakačili na BHT parice, onako manje vise bez bilo kakvog pitanja, i to ovi iz BHT i ne znaju dok ne dodju na lokaciju, ap skontaju da su im parice zauzete.

Kako ce se HS nakaciti na parice, kada imaju potpuno razlicite tehnologije, a na tudje kablove se mozes spojiti ako imas odobrenje od vlasnika tih kablova, tj od te firme. Niko ne mora dati nikome svoje instalacije

Sto se tice novogradnje kablovi se provode tokom izgradnje, a naknadno je veliki problem jer se mora razvaljivati nesto sto je novo napravljeno, jedino da taj sto ponovo provlaci kablove je da sve vrati u prvobitno stanje kako je bilo prije provlacenja kablova.

Samo je kod staro gradnje drugacije jer ne mozes i nemas mogucnosti provuci kroz zidove sem kopanja na novo, vec se prave vertikale u haostorima.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#52432 Re: BHTelecom All About

Post by Benq »

_Reds_ wrote: Netačno, operater mora dati instalacije drugom operateri, tj. ako je on gvec usao u zgradu, stim da mu treba platiti neku simolicnu nakodanadu.

Znam x primjera gdje su se ovi iz HS nakačili na BHT parice, onako manje vise bez bilo kakvog pitanja, i to ovi iz BHT i ne znaju dok ne dodju na lokaciju, ap skontaju da su im parice zauzete.
Mozda si mislio na Logosoft , kablovski operateri (HS, Telemach..) nemaju nikakve veze sa paricama.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#52433 Re: BHTelecom All About

Post by Gray »

kakaljin wrote:
_Reds_ wrote:
tandrli wrote:
Netačno, operater mora dati instalacije drugom operateri, tj. ako je on gvec usao u zgradu, stim da mu treba platiti neku simolicnu nakodanadu.

Znam x primjera gdje su se ovi iz HS nakačili na BHT parice, onako manje vise bez bilo kakvog pitanja, i to ovi iz BHT i ne znaju dok ne dodju na lokaciju, ap skontaju da su im parice zauzete.

Kako ce se HS nakaciti na parice, kada imaju potpuno razlicite tehnologije, a na tudje kablove se mozes spojiti ako imas odobrenje od vlasnika tih kablova, tj od te firme. Niko ne mora dati nikome svoje instalacije

Sto se tice novogradnje kablovi se provode tokom izgradnje, a naknadno je veliki problem jer se mora razvaljivati nesto sto je novo napravljeno, jedino da taj sto ponovo provlaci kablove je da sve vrati u prvobitno stanje kako je bilo prije provlacenja kablova.

Samo je kod staro gradnje drugacije jer ne mozes i nemas mogucnosti provuci kroz zidove sem kopanja na novo, vec se prave vertikale u haostorima.

BH Telecom mora prema propisima Regulatorne Agencije za Telekomunikacije (kao i mtel i ht telekom ili kao se već zovu), jer su oni određeni kao operateri sa dominantim položajem, što znači da imaju obavezu da omoguće pristup svojoj infrastrukturi drugim operaterima za pravičnu naknadu. To pravilo ima kod nas još od 2008, a preuzeto je iz EU, čak i na stranici BH Telecoma imaju njihova pravila o interkonekciji i slično, kako se to tehnički sprovodi.

Dakle, meni su iz Telemacha rekli da je njima samo potrebno da se kabal izvadi iz BH Telecom ormarića, šta će oni raditi dalje velć nije moj problem.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#52434 Re: BHTelecom All About

Post by Gray »

tandrli wrote:
sabanss wrote:
Daj mi molim te investitora koji je o svom trosku provodio opticku instalaciju u zgradama?

Garant su potpisali sporazum sa BH Telecomom koji je razveo instalaciju ali zauzvrat trazi da je ne koriste drugi operateri.
TXTV tuzla svu optičku instalaciju radi na svoj račun.
I to stoji ... u čijem god ormaru je kabal on je vlasnik istog i drugi oparater nesmije otvarati njihovu kutiju

Gray wrote:Zna li neko kako ide procedure i koliko traje za odvajanje optičkog kabla iz BH Telecom ormara? Ide optička kabal iz mog stana do njihovog ormara i hoću da ga odvoje da bi mogao priključiti drugog providera. nemam ništa njihovih usluga preko toga, stan je novogradnja tako da tek treba da se radi priključak.
vađenje optičkog kabla iz ormara neide .. pošto taj isti kabal moraš nastaviti da bi ga doveo do ormara drugog operatera te time ga moraš nastavljati .. to je veliki NO NO.

Kablovski oparateri su dužni provuči novi optički kabal koji ide uz njihov kabal (do stana) i njihovom vertikalom.

Neka oni rade kako znaju i umiju, to već nije moj problem :)
kakaljin
Posts: 11638
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#52435 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

Gray wrote:
kakaljin wrote:
_Reds_ wrote:

Kako ce se HS nakaciti na parice, kada imaju potpuno razlicite tehnologije, a na tudje kablove se mozes spojiti ako imas odobrenje od vlasnika tih kablova, tj od te firme. Niko ne mora dati nikome svoje instalacije

Sto se tice novogradnje kablovi se provode tokom izgradnje, a naknadno je veliki problem jer se mora razvaljivati nesto sto je novo napravljeno, jedino da taj sto ponovo provlaci kablove je da sve vrati u prvobitno stanje kako je bilo prije provlacenja kablova.

Samo je kod staro gradnje drugacije jer ne mozes i nemas mogucnosti provuci kroz zidove sem kopanja na novo, vec se prave vertikale u haostorima.

BH Telecom mora prema propisima Regulatorne Agencije za Telekomunikacije (kao i mtel i ht telekom ili kao se već zovu), jer su oni određeni kao operateri sa dominantim položajem, što znači da imaju obavezu da omoguće pristup svojoj infrastrukturi drugim operaterima za pravičnu naknadu. To pravilo ima kod nas još od 2008, a preuzeto je iz EU, čak i na stranici BH Telecoma imaju njihova pravila o interkonekciji i slično, kako se to tehnički sprovodi.

Dakle, meni su iz Telemacha rekli da je njima samo potrebno da se kabal izvadi iz BH Telecom ormarića, šta će oni raditi dalje velć nije moj problem.

Drugi dio tvog posta negira napisano na pocetku teksta.

ako je teko sto kazes onda ce te telemach spojiti na kabl od telecoma, jer u novo gradnji se provodi optika telecoma i GPON od telemacha.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#52436 Re: BHTelecom All About

Post by Gray »

kakaljin wrote:
Gray wrote:
kakaljin wrote:

BH Telecom mora prema propisima Regulatorne Agencije za Telekomunikacije (kao i mtel i ht telekom ili kao se već zovu), jer su oni određeni kao operateri sa dominantim položajem, što znači da imaju obavezu da omoguće pristup svojoj infrastrukturi drugim operaterima za pravičnu naknadu. To pravilo ima kod nas još od 2008, a preuzeto je iz EU, čak i na stranici BH Telecoma imaju njihova pravila o interkonekciji i slično, kako se to tehnički sprovodi.

Dakle, meni su iz Telemacha rekli da je njima samo potrebno da se kabal izvadi iz BH Telecom ormarića, šta će oni raditi dalje velć nije moj problem.

Drugi dio tvog posta negira napisano na pocetku teksta.

ako je teko sto kazes onda ce te telemach spojiti na kabl od telecoma, jer u novo gradnji se provodi optika telecoma i GPON od telemacha.
Na koji način negira? Upravo to i treba, dakle da se telemach spoji na kabal od telecoma, a za koji kabal telecom ima obavezu da im omogući pristup (što je upravo i ono što sam rekao u prvom dijelu), samo telecom mora da oslobodi kabal iz svog ormarića, jer telemach ne može otvarati ormarić bh telecoma. Šta je tu kontradiktorno?
kakaljin
Posts: 11638
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#52437 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

Gray wrote:
Na koji način negira? Upravo to i treba, dakle da se telemach spoji na kabal od telecoma, a za koji kabal telecom ima obavezu da im omogući pristup (što je upravo i ono što sam rekao u prvom dijelu), samo telecom mora da oslobodi kabal iz svog ormarića, jer telemach ne može otvarati ormarić bh telecoma. Šta je tu kontradiktorno?

Sve to sto ti trazis treba da zavrsi telemach jer ti hoces tog operatera da imas. Da trazi dozvole i sve sto treba da se uradi da bi tebe kao korisnika spojio preko tudjih kablova.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#52438 Re: BHTelecom All About

Post by Gray »

kakaljin wrote:
Gray wrote:
Na koji način negira? Upravo to i treba, dakle da se telemach spoji na kabal od telecoma, a za koji kabal telecom ima obavezu da im omogući pristup (što je upravo i ono što sam rekao u prvom dijelu), samo telecom mora da oslobodi kabal iz svog ormarića, jer telemach ne može otvarati ormarić bh telecoma. Šta je tu kontradiktorno?

Sve to sto ti trazis treba da zavrsi telemach jer ti hoces tog operatera da imas. Da trazi dozvole i sve sto treba da se uradi da bi tebe kao korisnika spojio preko tudjih kablova.
Tako je, ali telemach ne može fizički da izvadi kabal iz ormarića bh telecoma jer mu nemaju pristup, a vjerovatno ne mogu bez mene završiti jer ja kao vlasnik stana moram tražiti od bh telecoma da oslobode kabal.
kakaljin
Posts: 11638
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#52439 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

Gray wrote:
kakaljin wrote:
Gray wrote:
Na koji način negira? Upravo to i treba, dakle da se telemach spoji na kabal od telecoma, a za koji kabal telecom ima obavezu da im omogući pristup (što je upravo i ono što sam rekao u prvom dijelu), samo telecom mora da oslobodi kabal iz svog ormarića, jer telemach ne može otvarati ormarić bh telecoma. Šta je tu kontradiktorno?

Sve to sto ti trazis treba da zavrsi telemach jer ti hoces tog operatera da imas. Da trazi dozvole i sve sto treba da se uradi da bi tebe kao korisnika spojio preko tudjih kablova.
Tako je, ali telemach ne može fizički da izvadi kabal iz ormarića bh telecoma jer mu nemaju pristup, a vjerovatno ne mogu bez mene završiti jer ja kao vlasnik stana moram tražiti od bh telecoma da oslobode kabal.
Sve ti to zavrsava telemach na tvoj zahtjev prema telemachu jer ce oni podnjeti zahtjev prema telecomu da im telecom dozvoli pristup tvom kablu da bi te mogli spojiti na svoju mrezu.
made_in_sarajevo
Posts: 5579
Joined: 06/05/2013 23:05

#52440 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

Gray koja je zgrada u pitanju, jel Sarajevo?
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#52441 Re: BHTelecom All About

Post by Gray »

kakaljin wrote:
Gray wrote:
kakaljin wrote:

Sve to sto ti trazis treba da zavrsi telemach jer ti hoces tog operatera da imas. Da trazi dozvole i sve sto treba da se uradi da bi tebe kao korisnika spojio preko tudjih kablova.
Tako je, ali telemach ne može fizički da izvadi kabal iz ormarića bh telecoma jer mu nemaju pristup, a vjerovatno ne mogu bez mene završiti jer ja kao vlasnik stana moram tražiti od bh telecoma da oslobode kabal.
Sve ti to zavrsava telemach na tvoj zahtjev prema telemachu jer ce oni podnjeti zahtjev prema telecomu da im telecom dozvoli pristup tvom kablu da bi te mogli spojiti na svoju mrezu.
Meni su iz Telemacha rekli da ja trebam uputiti zahtjev BH Telecomu, da mogu oni vjerovatno i bi.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#52442 Re: BHTelecom All About

Post by Gray »

made_in_sarajevo wrote:Gray koja je zgrada u pitanju, jel Sarajevo?

Nova Otoka. Ma nebitno sada, ovo sam pitao prije desetak dana čisto da vidim je li neko imao iskustva, poslat ću im danas zahtjev pa vidjeti šta bude.
made_in_sarajevo
Posts: 5579
Joined: 06/05/2013 23:05

#52443 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

Gray wrote:
made_in_sarajevo wrote:Gray koja je zgrada u pitanju, jel Sarajevo?

Nova Otoka. Ma nebitno sada, ovo sam pitao prije desetak dana čisto da vidim je li neko imao iskustva, poslat ću im danas zahtjev pa vidjeti šta bude.
posto je Tibra to sve je moguce. ima bhtelecom svoju baznu stanicu ili nesto slicno tome, sjecam se prema ponudi kad smo radili da se ostavlja mjerno mjesto za prostorije bhtelecoma (nije poslovnica) i cak je trebao jedan ormar da se radi za to. bilo prosle ili pretprosle godine ne sjecam se vise. kako god ako se uradi kako treba, napravi se glavni razvodni ormar sa brojilima za stanove i poslovne prostore, zajednicka potrosnja i u sklopu tog ormara pravi se dio slabe struje gdje spadaju telefoni, interfoni, kablovska tv,vodomjeri. izvodjac elektro radova - instalacija je trebao, opet kazem na normalnim objektima poloziti sve kablove pa tako i slabe struje. tvoje kao stanar na kraju bude da izaberes hoces li bhtelecom, telemach,logosoft. u ormaru slabe struje postavi se oprema koji oni povezu i na koju se oni kace, jer sa tog mjesta idu instalacije do svakog stana. posto je to nenormalno nesto, ne moze telekom prisvojiti slabu struju sebi i reci ovo je samo moje. sjecam se da je bilo neko sranje oko toga i da je tibra na kraju morala i telemach pustiti.

mrsko mi traziti Predmjere za SPO, ali sam milion puta vidjao gdje navedu koliko metara treba kablova za kablovsku,internet,telefon,interfon... i sve to nudi izvodjac elektro instalacija i sve taj izvodjac polaze u objektu.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#52444 Re: BHTelecom All About

Post by Gray »

made_in_sarajevo wrote:
Gray wrote:
made_in_sarajevo wrote:Gray koja je zgrada u pitanju, jel Sarajevo?

Nova Otoka. Ma nebitno sada, ovo sam pitao prije desetak dana čisto da vidim je li neko imao iskustva, poslat ću im danas zahtjev pa vidjeti šta bude.
posto je Tibra to sve je moguce. ima bhtelecom svoju baznu stanicu ili nesto slicno tome, sjecam se prema ponudi kad smo radili da se ostavlja mjerno mjesto za prostorije bhtelecoma (nije poslovnica) i cak je trebao jedan ormar da se radi za to. bilo prosle ili pretprosle godine ne sjecam se vise. kako god ako se uradi kako treba, napravi se glavni razvodni ormar sa brojilima za stanove i poslovne prostore, zajednicka potrosnja i u sklopu tog ormara pravi se dio slabe struje gdje spadaju telefoni, interfoni, kablovska tv,vodomjeri. izvodjac elektro radova - instalacija je trebao, opet kazem na normalnim objektima poloziti sve kablove pa tako i slabe struje. tvoje kao stanar na kraju bude da izaberes hoces li bhtelecom, telemach,logosoft. u ormaru slabe struje postavi se oprema koji oni povezu i na koju se oni kace, jer sa tog mjesta idu instalacije do svakog stana. posto je to nenormalno nesto, ne moze telekom prisvojiti slabu struju sebi i reci ovo je samo moje. sjecam se da je bilo neko sranje oko toga i da je tibra na kraju morala i telemach pustiti.

mrsko mi traziti Predmjere za SPO, ali sam milion puta vidjao gdje navedu koliko metara treba kablova za kablovsku,internet,telefon,interfon... i sve to nudi izvodjac elektro instalacija i sve taj izvodjac polaze u objektu.
Ma da, znam i ja da ne može telekom biti vlasnik instalacija, a čak i da jesu imaju obavezu da daju pristup, i koliko sam vidio to i ne bi trebalo biti kontroverzno sa njihove strane jer je to pravilo već skoro 10 godina.

Ništa, javit ću naknadno kako je prošlo :D
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#52445 Re: BHTelecom All About

Post by arnes_king »

jarobot wrote:
arnes_king wrote:Pozdrav raja, zelim povecati internet paket sa NetFlat 10 na NetFlat 20, prvi put kada sam zvao gospodja trazila licnu te rekla da ce unijeti zahtjev kako bi se mogla ispitati mogucnost vece brzine. Uzmem licnu nazovem ponovo i neki gospodin mi govori da oni nikako zahtjev ne mogu napraviti nego mogu iskljucivo sam preko BHT stranice. Trenutno mi nisu log in podaci pri ruci pa da vas pitam moze li se to putem telefonskog poziva ili ne?
Može i mora !
samo zavisi ko radi na 1444 neko hoće da uzme podatke neko neće !
Naj bolje je napiši mail podršci zato što su na 1444 ovca do ovce ili ovna.
jebote trbalo im 15 dana samo da skontaju šta hoću pa da otklone smetnju...
Žalio mi se i poznanik koji radi u telekomu čak je i neki šef montera . Kže čuvjek da uopšte ne žele u podršci da provjere o čemu se radi nego samo šalju nalog iako se na kraju ispostavi da je to trebalo biti riješeno i ispitanao iz centra :D :D :D :D
Hvala za savjet.

Jucer nazvao ponovo, rekao da zelim promijeniti paket, covjek me samo pitao za korisnicko ime i kaze da je unesen zahtjev, nije mi cak trazio ni podatke sa licne karte...

ccc koji debili, svaki put u vezi bilo cega da nazoves dobijes drugi odgovor, kako se kome cefne ....
User avatar
_Reds_
Posts: 9353
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#52446 Re: BHTelecom All About

Post by _Reds_ »

Benq wrote:
_Reds_ wrote: Netačno, operater mora dati instalacije drugom operateri, tj. ako je on gvec usao u zgradu, stim da mu treba platiti neku simolicnu nakodanadu.

Znam x primjera gdje su se ovi iz HS nakačili na BHT parice, onako manje vise bez bilo kakvog pitanja, i to ovi iz BHT i ne znaju dok ne dodju na lokaciju, ap skontaju da su im parice zauzete.
Mozda si mislio na Logosoft , kablovski operateri (HS, Telemach..) nemaju nikakve veze sa paricama.
Moja, greska, da Logosoft je u pitanju.

Što se tiče Nove Otokei bilo koje zgrade, ako Kućni savjet ne dozvoljava da neki operater udje u zgradu, džabe tebi podnositi zahtjev prema njima.
A čini mi se da je na novoj Otoci LOL i BHT, a da se Telemach nešto tućakao oko toga.

Nadalje, svaki operater mora ustupiti svoju infrastruturu drugom, ako je ona slobodna, a potreban je drugom. Ima u tacno definisano tamo nekim pravilicima, stim, da ako zatreba pravom vlasniku, ovaj se drugi mora demontirati sa te infrastrukture.

Pa dobio dio glavnih optičkih vodova drugi operateri uzimaju od Telecoma.
Last edited by _Reds_ on 17/08/2017 11:52, edited 1 time in total.
User avatar
MTV
Posts: 14340
Joined: 21/08/2013 19:39

#52447 Re: BHTelecom All About

Post by MTV »

_Reds_ wrote:
Benq wrote:
_Reds_ wrote: Netačno, operater mora dati instalacije drugom operateri, tj. ako je on gvec usao u zgradu, stim da mu treba platiti neku simolicnu nakodanadu.

Znam x primjera gdje su se ovi iz HS nakačili na BHT parice, onako manje vise bez bilo kakvog pitanja, i to ovi iz BHT i ne znaju dok ne dodju na lokaciju, ap skontaju da su im parice zauzete.
Mozda si mislio na Logosoft , kablovski operateri (HS, Telemach..) nemaju nikakve veze sa paricama.
Moja, greska, da Logosoft je u pitanju.
Telefonske parice su vlasnistvo stanara a ne BHTelecoma.
User avatar
ing-ecc
Posts: 18123
Joined: 31/03/2013 09:58

#52448 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

Gray wrote:
made_in_sarajevo wrote:Gray koja je zgrada u pitanju, jel Sarajevo?
Nova Otoka. Ma nebitno sada, ovo sam pitao prije desetak dana čisto da vidim je li neko imao iskustva, poslat ću im danas zahtjev pa vidjeti šta bude.
Gray wrote: Dakle, meni su iz Telemacha rekli da je njima samo potrebno da se kabal izvadi iz BH Telecom ormarića, šta će oni raditi dalje velć nije moj problem.
Mozes li reci gdje je taj ormaric ili pitati u Telemachu gdje je mjesto prespajanja koje bi im odgovaralo?
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#52449 Re: BHTelecom All About

Post by Gray »

ing-ecc wrote:
Gray wrote:
made_in_sarajevo wrote:Gray koja je zgrada u pitanju, jel Sarajevo?
Nova Otoka. Ma nebitno sada, ovo sam pitao prije desetak dana čisto da vidim je li neko imao iskustva, poslat ću im danas zahtjev pa vidjeti šta bude.
Gray wrote: Dakle, meni su iz Telemacha rekli da je njima samo potrebno da se kabal izvadi iz BH Telecom ormarića, šta će oni raditi dalje velć nije moj problem.
Mozes li reci gdje je taj ormaric ili pitati u Telemachu gdje je mjesto prespajanja koje bi im odgovaralo?

Koliko su mi rekli iz TIbre, ormarić je u podzemnoj garaži objekta, a iz Telemacha su samo rekli da je potrebno da se oslobodi kabal za moj stan iz Telecomovog ormarića da bi se oni mogli spojiti, tako pretpostavljam da im to mjesto prespajanja odgovara.
k4mi
Posts: 307
Joined: 12/02/2013 10:57

#52450 Re: BHTelecom All About

Post by k4mi »

Gray wrote: Nova Otoka. Ma nebitno sada, ovo sam pitao prije desetak dana čisto da vidim je li neko imao iskustva, poslat ću im danas zahtjev pa vidjeti šta bude.

podnio sam isti zahtjev na protokol u BHTelecomu prije 20tak dana, cekam jos uvijek odgovor.
Locked