BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#49776 Re: BHTelecom All About

Post by The Realist »

diablobih wrote:
The Realist wrote:Evo uveli su mi Paket 1, za sada se čini dobor. Uz uključen STB je download bio 45-46Mbps. Za Wi-Fi nisam probao još, to ću kasnije, uglavnom ovo je već fino :thumbup: .
koliko novca?
Kao što kolega napisa, 10KM je dodatno (dođu još neki kanali uz to, ali to sam imao i prije toga radi perioda potpisivanja ugovora).
jarobot wrote:
The Realist wrote:Evo uveli su mi Paket 1, za sada se čini dobor. Uz uključen STB je download bio 45-46Mbps. Za Wi-Fi nisam probao još, to ću kasnije, uglavnom ovo je već fino :thumbup: .
Dok ne skontaju i ne sre žu ti to na 30.
Ja vršim konstantnu prepisku sa službom.Jedan napravi da ima 30 sa upaljenim stbom ,dok drugi ne skonta i nabrzinu to rszvalj..... :mrgreen:
Nadam se da neće :D, a pošto ovo nije vezano obaveznim ugovorom vrlo lako da bih raskinuo ugovor za sve ispod 45Mbps u velikoj većini slučajeva. Ali za sada nema zamjerke.
kakaljin
Posts: 11636
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#49777 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

The Realist wrote:
diablobih wrote:
The Realist wrote:Evo uveli su mi Paket 1, za sada se čini dobor. Uz uključen STB je download bio 45-46Mbps. Za Wi-Fi nisam probao još, to ću kasnije, uglavnom ovo je već fino :thumbup: .
koliko novca?
Kao što kolega napisa, 10KM je dodatno (dođu još neki kanali uz to, ali to sam imao i prije toga radi perioda potpisivanja ugovora).
jarobot wrote:
The Realist wrote:Evo uveli su mi Paket 1, za sada se čini dobor. Uz uključen STB je download bio 45-46Mbps. Za Wi-Fi nisam probao još, to ću kasnije, uglavnom ovo je već fino :thumbup: .
Dok ne skontaju i ne sre žu ti to na 30.
Ja vršim konstantnu prepisku sa službom.Jedan napravi da ima 30 sa upaljenim stbom ,dok drugi ne skonta i nabrzinu to rszvalj..... :mrgreen:
Nadam se da neće :D, a pošto ovo nije vezano obaveznim ugovorom vrlo lako da bih raskinuo ugovor za sve ispod 45Mbps u velikoj većini slučajeva. Ali za sada nema zamjerke.

Paket 1 je brzina interneta 30+ tako da je maksimalna koju možeš imati je 50, a vidim da si na optici onda je to u redu za brzinu
zippoo87
Posts: 15530
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#49778 Re: BHTelecom All About

Post by zippoo87 »

u Gracanici danas plansko iskljucenje struje (a mislim da je bilo i u pola Tuzlanskog kantona) i evo vec skoro 3 sata nema mreze na GSMu Telekoma
internet radi bez problema a telefon ne,svi nedostupni

a plansko iskljucenje bilo...sta li je njih iznenadilo :D
User avatar
_Reds_
Posts: 9352
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#49779 Re: BHTelecom All About

Post by _Reds_ »

Pa sta ce ih iznenaditi, ne mogu bazne stanice raditi na have.

One imaju automoniju 2 do 3. Nemaju one agregate ko core dio mreže.

I da tako je menaj više svugdje po svijetu, što se tiče automije radio prostupnog dijela mreže u takvim sredinama.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#49780 Re: BHTelecom All About

Post by boshniak »

Ima li telecom uskoro u planu neko povecanje brzina ADSL-a.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#49781 Re: BHTelecom All About

Post by The Realist »

kakaljin wrote:
Paket 1 je brzina interneta 30+ tako da je maksimalna koju možeš imati je 50, a vidim da si na optici onda je to u redu za brzinu
Znam koji je maksimum, samo kažem da ću za brzine ispod nekih 45Mbps u većini slučajeva radije raskinuti ugovor (OK, neću za 44, ali za 35-40 hoću), jer se ne ispalti davati novac. No, radi sve kako treba, tako da nemam zamjerku na kvalitet usluge.
kakaljin
Posts: 11636
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#49782 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

The Realist wrote:
kakaljin wrote:
Paket 1 je brzina interneta 30+ tako da je maksimalna koju možeš imati je 50, a vidim da si na optici onda je to u redu za brzinu
Znam koji je maksimum, samo kažem da ću za brzine ispod nekih 45Mbps u većini slučajeva radije raskinuti ugovor (OK, neću za 44, ali za 35-40 hoću), jer se ne ispalti davati novac. No, radi sve kako treba, tako da nemam zamjerku na kvalitet usluge.
Pa ako imas ugovor onda ces platiti penale jer ti oni po ugovoru isporucuju 30+ brzinu koja ide do 50, znaci nemas osnova ako ona ne ide ispod 30
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#49783 Re: BHTelecom All About

Post by The Realist »

kakaljin wrote: Pa ako imas ugovor onda ces platiti penale jer ti oni po ugovoru isporucuju 30+ brzinu koja ide do 50, znaci nemas osnova ako ona ne ide ispod 30
Nemam obavezan ugovor, imam samo za MojaTV net, ona osnovna usluga. Na ove stvari ne bih nikada potpisao, baš radi velikog raspona koje nude (ali ja sam svejedno provjerio prije toga je li uopšte moguće postići ovih 50Mbps, pa sam tek onda uzeo paket).
black_noke
Posts: 596
Joined: 19/01/2007 13:47
Location: Rajvosa!

#49784 Re: BHTelecom All About

Post by black_noke »

prije 3 dana ih zvao i trazio im da mi daju sifru od bh telecom portala posto sam zaboravio staru sifru, sve to da bih mogao aktivirati moj web tv. oni mi promjenili sifu, dali mi novu i od tad mi ne radi ni wifi ni internet. zovem ih svee do danas i niko da dodje da to popravi. najmilije im :izet:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#49785 Re: BHTelecom All About

Post by irac300 »

black_noke wrote:prije 3 dana ih zvao i trazio im da mi daju sifru od bh telecom portala posto sam zaboravio staru sifru, sve to da bih mogao aktivirati moj web tv. oni mi promjenili sifu, dali mi novu i od tad mi ne radi ni wifi ni internet. zovem ih svee do danas i niko da dodje da to popravi. najmilije im :izet:
Probaj svoju staru šifru dva puta utipkati, spojeno. Zna se njima to počesto desiti da resetuju modem, pa onda se izgubi naziv mreže, a šifra bude dupla. Mislim, ne košta te ništa da probaš.
black_noke
Posts: 596
Joined: 19/01/2007 13:47
Location: Rajvosa!

#49786 Re: BHTelecom All About

Post by black_noke »

irac300 wrote:
black_noke wrote:prije 3 dana ih zvao i trazio im da mi daju sifru od bh telecom portala posto sam zaboravio staru sifru, sve to da bih mogao aktivirati moj web tv. oni mi promjenili sifu, dali mi novu i od tad mi ne radi ni wifi ni internet. zovem ih svee do danas i niko da dodje da to popravi. najmilije im :izet:
Probaj svoju staru šifru dva puta utipkati, spojeno. Zna se njima to počesto desiti da resetuju modem, pa onda se izgubi naziv mreže, a šifra bude dupla. Mislim, ne košta te ništa da probaš.
evo pokusao, ne radi.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#49787 Re: BHTelecom All About

Post by irac300 »

Onda su te baš pravo zavrnuli, nastavi im dosađivat, neće ti sigurno sami od sebe pomoći.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24261
Joined: 26/08/2007 17:10

#49788 Re: BHTelecom All About

Post by Charuga »

black_noke wrote:
irac300 wrote:
black_noke wrote:prije 3 dana ih zvao i trazio im da mi daju sifru od bh telecom portala posto sam zaboravio staru sifru, sve to da bih mogao aktivirati moj web tv. oni mi promjenili sifu, dali mi novu i od tad mi ne radi ni wifi ni internet. zovem ih svee do danas i niko da dodje da to popravi. najmilije im :izet:
Probaj svoju staru šifru dva puta utipkati, spojeno. Zna se njima to počesto desiti da resetuju modem, pa onda se izgubi naziv mreže, a šifra bude dupla. Mislim, ne košta te ništa da probaš.
evo pokusao, ne radi.
Koji je modem u pitanju? Ako je "Inbox", kad se resetuje ili ga resetuju, na donjem dijelu (dno) modema se nalazi šifra. Ona fercera, ako nema tvoje mreže, a pojavi ti se neka sa nepoznatim imenom. Kod mene je tako bilo.
black_noke
Posts: 596
Joined: 19/01/2007 13:47
Location: Rajvosa!

#49789 Re: BHTelecom All About

Post by black_noke »

Koji je modem u pitanju? Ako je "Inbox", kad se resetuje ili ga resetuju, na donjem dijelu (dno) modema se nalazi šifra. Ona fercera, ako nema tvoje mreže, a pojavi ti se neka sa nepoznatim imenom. Kod mene je tako bilo.[/quote]

zte je modem, evo danas zvao 5 puta i rjesili su mi i to sve preko telefona zavrsili.
User avatar
escobar__
Posts: 8875
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#49790 Re: BHTelecom All About

Post by escobar__ »

black_noke wrote:zte je modem, evo danas zvao 5 puta i rjesili su mi i to sve preko telefona zavrsili.
Dobro si ti prošao, čak ni štelu nisi morao ganjat. Aferim! :thumbup:
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#49791 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

kakaljin wrote:
The Realist wrote:
kakaljin wrote:
Paket 1 je brzina interneta 30+ tako da je maksimalna koju možeš imati je 50, a vidim da si na optici onda je to u redu za brzinu
Znam koji je maksimum, samo kažem da ću za brzine ispod nekih 45Mbps u većini slučajeva radije raskinuti ugovor (OK, neću za 44, ali za 35-40 hoću), jer se ne ispalti davati novac. No, radi sve kako treba, tako da nemam zamjerku na kvalitet usluge.
Pa ako imas ugovor onda ces platiti penale jer ti oni po ugovoru isporucuju 30+ brzinu koja ide do 50, znaci nemas osnova ako ona ne ide ispod 30
A šta ako ne mogu ili ne žele da isporuče brzine 30+ ,da li se tad može prekinuti ugovor bez penala...
Neni neki blento u podršci napisa da je sve od 18 Mb/s pa na gore OK za dodatni paket 1.
Ko tu laže taj na podršci ili ugovor gdje piše 30+.. :?
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#49792 Re: BHTelecom All About

Post by sencobih »

Mislim da se za ovaj "dodatni paket 1" ne veze vremenskim ugovorom na godinu ili dvije, tako da nema nikakvih penala za raskidanje
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#49793 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

sencobih wrote:Mislim da se za ovaj "dodatni paket 1" ne veze vremenskim ugovorom na godinu ili dvije, tako da nema nikakvih penala za raskidanje
Nism mislio samo na paket 1 nego na cijelu uslugu ako ne žele ili ne mogu isporučiti brzine iz ugovora
User avatar
ing-ecc
Posts: 18122
Joined: 31/03/2013 09:58

#49794 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

Image
free_too
Posts: 373
Joined: 02/07/2014 19:23

#49795 Re: BHTelecom All About

Post by free_too »

Jooj sto se nerviram :twisted: :twisted:

Znaci uveli su mi moju tv nakon toliko vremena cekanja, i sad imam problema s internetom GRRRRRR. Imam onaj osnovni paket TV+Net i jos 10KM dodatni paket za 30/2, ali postizem 27/2 sto je OKE, samo da je konkekcija stabilna ALI NIJEEEEEEEEEEE.

Gubi mi se konekcija na momente, evo npr sad skype mi se kao reconnecta, bude offline, pa online, kasne poruke po minutu ,isto mi se desava kad igram nesto, pukne na momente i disconnecta mi. Imam ovaj Innbox V50U ruter, mozel se sta na njemu podesiti, pa makar da bude i manja brzina, samo nek je stabilna. Uveli su optiku u zgradi ali nije jos pustena, tek za koji mjesec :izet:

Imam osjecaj da su slabe instalacije u zgradi , i da to jebe zapravo stvar. I tv mi se zna izgubit na momenat ponekad, posebno ovih dana kad su bila jaca nevremena, pa mrzne slika etc.
kakaljin
Posts: 11636
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#49796 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

free_too wrote:Jooj sto se nerviram :twisted: :twisted:

Znaci uveli su mi moju tv nakon toliko vremena cekanja, i sad imam problema s internetom GRRRRRR. Imam onaj osnovni paket TV+Net i jos 10KM dodatni paket za 30/2, ali postizem 27/2 sto je OKE, samo da je konkekcija stabilna ALI NIJEEEEEEEEEEE.

Gubi mi se konekcija na momente, evo npr sad skype mi se kao reconnecta, bude offline, pa online, kasne poruke po minutu ,isto mi se desava kad igram nesto, pukne na momente i disconnecta mi. Imam ovaj Innbox V50U ruter, mozel se sta na njemu podesiti, pa makar da bude i manja brzina, samo nek je stabilna. Uveli su optiku u zgradi ali nije jos pustena, tek za koji mjesec :izet:

Imam osjecaj da su slabe instalacije u zgradi , i da to jebe zapravo stvar. I tv mi se zna izgubit na momenat ponekad, posebno ovih dana kad su bila jaca nevremena, pa mrzne slika etc.
Prijavi pucanje konekcije, a kada ti uvedu optiku bices na konju i neces vise imati tih problema, vjerovatno je do tih instalacija u zgradi.
free_too
Posts: 373
Joined: 02/07/2014 19:23

#49797 Re: BHTelecom All About

Post by free_too »

kakaljin wrote:
free_too wrote:Jooj sto se nerviram :twisted: :twisted:

Znaci uveli su mi moju tv nakon toliko vremena cekanja, i sad imam problema s internetom GRRRRRR. Imam onaj osnovni paket TV+Net i jos 10KM dodatni paket za 30/2, ali postizem 27/2 sto je OKE, samo da je konkekcija stabilna ALI NIJEEEEEEEEEEE.

Gubi mi se konekcija na momente, evo npr sad skype mi se kao reconnecta, bude offline, pa online, kasne poruke po minutu ,isto mi se desava kad igram nesto, pukne na momente i disconnecta mi. Imam ovaj Innbox V50U ruter, mozel se sta na njemu podesiti, pa makar da bude i manja brzina, samo nek je stabilna. Uveli su optiku u zgradi ali nije jos pustena, tek za koji mjesec :izet:

Imam osjecaj da su slabe instalacije u zgradi , i da to jebe zapravo stvar. I tv mi se zna izgubit na momenat ponekad, posebno ovih dana kad su bila jaca nevremena, pa mrzne slika etc.
Prijavi pucanje konekcije, a kada ti uvedu optiku bices na konju i neces vise imati tih problema, vjerovatno je do tih instalacija u zgradi.
Ma prijavljivao, dolazili i opet nisu sredili. Glupo mi cekati na tu optiku, to me najvise nervira, to moze tek u decembru doci, a do tad cu ja pocupati svu kosu s glave :D
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24261
Joined: 26/08/2007 17:10

#49798 Re: BHTelecom All About

Post by Charuga »

Koja je to lokacija?
free_too
Posts: 373
Joined: 02/07/2014 19:23

#49799 Re: BHTelecom All About

Post by free_too »

Charuga wrote:Koja je to lokacija?
USK-Bihac
made_in_sarajevo
Posts: 5579
Joined: 06/05/2013 23:05

#49800 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

kkad inace dodje e-racun za moja tv?
Locked