BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderators: Bobi, Benq

biglebovski

#49601 Re: BHTelecom All About

Post by biglebovski » 31/01/2017 14:26

BH Telecom - hahahahahahahahahaaahhhahahahahahah! Zastali u 1997!
Pravno lice, htjeli kupiti broj, telefon, ugovor na dvije godine, već 2god imamo njihov internet i ono nešto za fiskalnu kasu. Traži papira ko dioničko društvo da otvaram, te bankovna garancija, te direktor mora doći, te nemamo tog telefona, te nešto direkcija ima a mi nemamo, stižu novi u martu... Tačno me otjeraše sa šaltera, ode im 2000/3000.00 KM kroz vrata, i što je najgore, kao da im drago bi! Kakva privatizacija, njih neće niko da kupi.

made_in_sarajevo

#49602 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo » 31/01/2017 15:38

biglebovski wrote:BH Telecom - hahahahahahahahahaaahhhahahahahahah! Zastali u 1997!
Pravno lice, htjeli kupiti broj, telefon, ugovor na dvije godine, već 2god imamo njihov internet i ono nešto za fiskalnu kasu. Traži papira ko dioničko društvo da otvaram, te bankovna garancija, te direktor mora doći, te nemamo tog telefona, te nešto direkcija ima a mi nemamo, stižu novi u martu... Tačno me otjeraše sa šaltera, ode im 2000/3000.00 KM kroz vrata, i što je najgore, kao da im drago bi! Kakva privatizacija, njih neće niko da kupi.

Kakva bankovna garancija? Od te godine nekad, 1998 imam 3 broja u firmi pa fiksni i adsl i 2 kase i nikad bankovne garancije nisu trazili. Kupio mobitela desetak sigurno i sve bez problema. Punomoc uzmem sa pecatom firme, odem u kancelariju za pravna lica i uzmem mobitele, zadnji put sam to i na salteru odradio. Jednom odnjeli papire id broj,punomoc i ne sjecam se da je vise ista specijalno bilo od papira. ID broj svakako moras danas svakom poslat sa kojim prvi put radis dok ga ubacis u sistem samo.

Sta si ti trazio ne znam ali nista specijalno papira ne treba pogotovo ne bankovna garancija pa ne ides na tender od milionske vrijednosti.

Isto sto i telekom trazi mi je trazio i eronet i za pretplatu i kupovinu mobitela.

Za stanje mobitela je druga prica, najbolje im je da uduplaju udarne mobitele jer ovako kako im sta dodje tako i ode.

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk

studiorum_tuzlaensis

#49603 Re: BHTelecom All About

Post by studiorum_tuzlaensis » 31/01/2017 15:51

Stole45 wrote:Moja TV Full korisnik. U posljednjih mjesec-dva cudna situacija vezana za internet,odnosno wi-fi na mobitelu. Kada odem iz stana i kada se vratim mogu se preko mobitela konektovati tek nakon sto ukljucim laptop. Iako uredno pokazuje da sam na mrezi, nema neta, i proradi kada se ukljuci lap....Zna li neko zasto?
Meni se zna desit nekad da mi ne radi wi-fi na mob. u trenutku kad upalim računar. Npr. surfao sam uredno na mobitelu, onda upalim desktop PC iz sleep mode-a, i ima interneta na desktopu, ali ne i na mobitelu. Onda nakon što se ponovo konektujem preko smartphone-a mi tek onda radi internet.

Ja to objašnjavam konfliktom IP adresa. S obzirom da je DHCP uključen kad uđem u polje WiFija, mobitel dobiva prvu slobodnu IP adresu iz domena 192.168.1.2-255, npr dobijem 192.168.1.2. Eh sad, ako u međuvremenu upalim računar/laptop sa standbya, a on je već imao tu IP adresu u ruteru, onda dođe do konflikta i samo mi izbaci mob sa WiFi, u smislu da mi ne da pristup. Ovo bi trebao sam ruter da sve skonta i odradi, ali očigledno je da je ZTE žešće smeće. Ovo se dešava samo na Windowsu 10, primjetio sam.

MOžda da dodijeliš mobitelu neku statičku IP prema toj mreži npr. 192.168.1.180 i tako riješiš prob.

prelivoda

#49604 Re: BHTelecom All About

Post by prelivoda » 31/01/2017 15:58

studiorum_tuzlaensis wrote:
Stole45 wrote:Moja TV Full korisnik. U posljednjih mjesec-dva cudna situacija vezana za internet,odnosno wi-fi na mobitelu. Kada odem iz stana i kada se vratim mogu se preko mobitela konektovati tek nakon sto ukljucim laptop. Iako uredno pokazuje da sam na mrezi, nema neta, i proradi kada se ukljuci lap....Zna li neko zasto?
Meni se zna desit nekad da mi ne radi wi-fi na mob. u trenutku kad upalim računar. Npr. surfao sam uredno na mobitelu, onda upalim desktop PC iz sleep mode-a, i ima interneta na desktopu, ali ne i na mobitelu. Onda nakon što se ponovo konektujem preko smartphone-a mi tek onda radi internet.

Ja to objašnjavam konfliktom IP adresa. S obzirom da je DHCP uključen kad uđem u polje WiFija, mobitel dobiva prvu slobodnu IP adresu iz domena 192.168.1.2-255, npr dobijem 192.168.1.2. Eh sad, ako u međuvremenu upalim računar/laptop sa standbya, a on je već imao tu IP adresu u ruteru, onda dođe do konflikta i samo mi izbaci mob sa WiFi, u smislu da mi ne da pristup. Ovo bi trebao sam ruter da sve skonta i odradi, ali očigledno je da je ZTE žešće smeće. Ovo se dešava samo na Windowsu 10, primjetio sam.

MOžda da dodijeliš mobitelu neku statičku IP prema toj mreži npr. 192.168.1.180 i tako riješiš prob.
Bravo, to je to

Del_Boy1

#49605 Re: BHTelecom All About

Post by Del_Boy1 » 31/01/2017 16:17

Stole45 wrote:
Black swan wrote:meni gori crvena lampica kad dugo nisam na netu onda moram pokrenuti wi fi da se uključi zelena
čini mi se da je slično :D
Da tako je i meni, ali samo kada odem van stana i kad se vratim gori crveno i moram upaliti laptop ako se iskljuci.
To je zato što vam je podešeno kada se ne koristi internet da se modem diskonektuje, trebalo bi u postavkama podesiti da bude kao na slici ispod i ne bi trebalo više da se pali crvena lampica od interneta.

Image

biglebovski

#49606 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by biglebovski » 31/01/2017 16:50

made_in_sarajevo wrote:
biglebovski wrote:BH Telecom - hahahahahahahahahaaahhhahahahahahah! Zastali u 1997!

Kakva bankovna garancija? Od te godine nekad, 1998 imam 3 broja u firmi pa fiksni i adsl i 2 kase i nikad bankovne garancije nisu trazili. Kupio mobitela desetak sigurno i sve bez problema. Punomoc uzmem sa pecatom firme, odem u kancelariju za pravna lica i uzmem mobitele, zadnji put sam to i na salteru odradio. Jednom odnjeli papire id broj,punomoc i ne sjecam se da je vise ista specijalno bilo od papira. ID broj svakako moras danas svakom poslat sa kojim prvi put radis dok ga ubacis u sistem samo.

Sta si ti trazio ne znam ali nista specijalno papira ne treba pogotovo ne bankovna garancija pa ne ides na tender od milionske vrijednosti.

Isto sto i telekom trazi mi je trazio i eronet i za pretplatu i kupovinu mobitela.

Za stanje mobitela je druga prica, najbolje im je da uduplaju udarne mobitele jer ovako kako im sta dodje tako i ode.

Eto ti, tako je. Bankovna garancija, mjenica, šta li. Za telefon od 400 koji je kod njih 600. Može im se još uvijek izgleda. A do kad, ne znam. Ja im ga više ne ulazio tamo.

made_in_sarajevo

#49607 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo » 31/01/2017 16:54

Da ti nisi sta pogresno razumio ali nikakve mjenice ni bankovne garancije ne trebaju za kupovinu mobitela. Otidji opet i trazi drugog sluzbenika ili nazovi 1322 i reci zelimo to i to preko firme . Kazem ti kupio desetak mobitela nikad nista od tih garancija mi nije trebalo

damdam6

#49608 Re: BHTelecom All About

Post by damdam6 » 31/01/2017 18:36

Prebacio sam broj u bh telecom prije par dana, bila kao neka akcija, nesto i dobio 1GB neta za koristenje..i evo tih par dana koristim 3G medjutum kad provjerim stanje neta uopste ne skida..i dalje stoji ta giga a potrosio sam makar trecinu toga..Ne da mi smeta hah al ne kontam..

Njanjavi

#49609 Re: BHTelecom All About

Post by Njanjavi » 01/02/2017 12:33

Imam bh telecom bh line telefon fixni prikljucak i internet.
E sad napuco nekog duga za telefon, internet placam redovno, ne mogu odma platit telefon i dosla opomena za trajno iskljucenje i tuzbu.
I pise ako se ne plati tad i tad doce do raskida pretplatnickog odnosa, demontaze prikljucka i tuzbe.
Jel znaci da ce mi i internet ukinut, imajul osnova za to ako internet placam normala?

channel10

#49610 Re: BHTelecom All About

Post by channel10 » 01/02/2017 12:57

Ako su ti razdvojeni racuni, onda ne bi trebali da ti iskljuce net.

Njanjavi

#49611 Re: BHTelecom All About

Post by Njanjavi » 01/02/2017 14:02

jesu razdvojeni su al me najvise brine ovo demontaza prikljucka, ako isteka fizicki dole te zhice mogu se poselamit i sa netom haman jer je adsl preko toga :-?

R9..

#49612 Re: BHTelecom All About

Post by R9.. » 01/02/2017 16:45

Sad su me zvali iz telecoma da mi kazu kako mi je ugovor isteko prije nekih godinu i po dana i kako se mogu ponovo vezat ugovorom tako sto cu uzet HBO paket besplatno, dodatni STB besplatno, ili kupiti neki uredjaj po vrlo povoljnim cijenama.
Reko gospodjo ja dodatni STB cekam od treceg juna prosle godine.. :izet:

pepeljara

#49613 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by pepeljara » 01/02/2017 16:52

R9.. wrote:Sad su me zvali iz telecoma da mi kazu kako mi je ugovor isteko prije nekih godinu i po dana i kako se mogu ponovo vezat ugovorom tako sto cu uzet HBO paket besplatno, dodatni STB besplatno, ili kupiti neki uredjaj po vrlo povoljnim cijenama.
Reko gospodjo ja dodatni STB cekam od treceg juna prosle godine.. :izet:
Vrlo pozitivno sa njihove strane da su krenuli sa kampanjom i borbom za klijentima

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

made_in_sarajevo

#49614 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo » 01/02/2017 17:33

Njanjavi wrote:jesu razdvojeni su al me najvise brine ovo demontaza prikljucka, ako isteka fizicki dole te zhice mogu se poselamit i sa netom haman jer je adsl preko toga :-?
Ne bi ti trebali net iskljuciti ali haj ga opet znaj. Prije da ce te u sistemu istekati nego parice skidati. Vidi ako mozes da se dogovoris na rate da im platis

zrakomlat

#49615 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by zrakomlat » 01/02/2017 22:50

made_in_sarajevo wrote:
Njanjavi wrote:jesu razdvojeni su al me najvise brine ovo demontaza prikljucka, ako isteka fizicki dole te zhice mogu se poselamit i sa netom haman jer je adsl preko toga :-?
Ne bi ti trebali net iskljuciti ali haj ga opet znaj. Prije da ce te u sistemu istekati nego parice skidati. Vidi ako mozes da se dogovoris na rate da im platis

Mislim da se može dogovoriti plaćanje u ratama. Znam lika sto je nabio par stoja u romingu. Otisao, dogovorio u par rata, prvu platio odmah, ostale rate plaćao uz redovne račune.

astala_vistala

#49616 Re: BHTelecom All About

Post by astala_vistala » 01/02/2017 23:13

Molio bi ako je moguce da mi se privatno javi neko od uposlenika BH telekoma ko je zaduzen da prati forum ili i veci level.

Imam ozbiljnu prijavu za koju nadam se da ce mi se i zahvalit.

_Reds_

#49617 Re: BHTelecom All About

Post by _Reds_ » 01/02/2017 23:24

Pisi BHT na facebooku.

Benq
Nindža revizor

#49618 Re: BHTelecom All About

Post by Benq » 02/02/2017 09:30

MickeyPierce wrote:Daj ovdje ... Sjecam se prije desetak godina je bio propust da se mogao dzaba kredit dopunjavati. Mozda i sad nesto ima
:mrgreen: :mrgreen:

zara_123

#49619 Re: BHTelecom All About

Post by zara_123 » 02/02/2017 15:20

Ja sam pretplatnik, imam postpaid paket vec duze vrijeme, i namjera mi je bila da uzmem mobitel na rate, tačnije iPhone (jedan mobitel je vec kupljen tako i otplaćen). Međutim, iPhone nisam mogla uzeti odmah jer mi je radnica za šalterom rekla da isti moram da rezervišem te mi nije mogla reći precizno kad da očekujem da me zovu da ga preuzmem.
Tačnije, rekla je da to može da bude za 5, 10, 15 dana ili mjesec. Ono što me zbunjuje u svemu je to što su mi kada sam zvala 1444 rekli drugačije, tj dali informacije u kojim poslovnicama ima iPhone koji ja zelim i da ga mogu preuzeti ako ispunjavam uslove (ako sam pretplatnik i sl).
Uradili su mi rezervaciju, ali nisam dobila nikakvu potvrdu niti slicno kao dokaz da je rezervisano, dakle po ovome, ostaje mi da čekam do mjesec dana.

Da li je neko imao ovakvu ili sličnu situaciju, i ako jeste, koliko dugo je čekao da nazovu? Ima li potrebe da ja kroz sedam-deset dana nazovem, ili da samo čekam?

kakaljin

#49620 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin » 02/02/2017 15:29

zara_123 wrote:Ja sam pretplatnik, imam postpaid paket vec duze vrijeme, i namjera mi je bila da uzmem mobitel na rate, tačnije iPhone (jedan mobitel je vec kupljen tako i otplaćen). Međutim, iPhone nisam mogla uzeti odmah jer mi je radnica za šalterom rekla da isti moram da rezervišem te mi nije mogla reći precizno kad da očekujem da me zovu da ga preuzmem.
Tačnije, rekla je da to može da bude za 5, 10, 15 dana ili mjesec. Ono što me zbunjuje u svemu je to što su mi kada sam zvala 1444 rekli drugačije, tj dali informacije u kojim poslovnicama ima iPhone koji ja zelim i da ga mogu preuzeti ako ispunjavam uslove (ako sam pretplatnik i sl).
Uradili su mi rezervaciju, ali nisam dobila nikakvu potvrdu niti slicno kao dokaz da je rezervisano, dakle po ovome, ostaje mi da čekam do mjesec dana.

Da li je neko imao ovakvu ili sličnu situaciju, i ako jeste, koliko dugo je čekao da nazovu? Ima li potrebe da ja kroz sedam-deset dana nazovem, ili da samo čekam?
Ako su ti rezervisali onda je telefon rezervisan i cekate u odredjenoj poslovnici u kojoj se dogovoris tj u kojoj ga ima. Odes u tu poslovnicu i potpises ugovor i preuzmes telefon. Netreba ti nikakva potvrda jer si im vec rekla ime i prezime i broj telefona i telefon te ceka.

A posto vidim da su ti uradili rezervaciju, ti trebas samo otici u tu poslovnicu po telefon jer te on vec ceka tu. Samo ako je pretplata na tebe ti odes, jedino je problem ako je pretplata na nekoga drugo onda taj sa tobom mora oticu i potpisati ugovor.

zara_123

#49621 Re: BHTelecom All About

Post by zara_123 » 02/02/2017 16:40

Ako su ti rezervisali onda je telefon rezervisan i cekate u odredjenoj poslovnici u kojoj se dogovoris tj u kojoj ga ima. Odes u tu poslovnicu i potpises ugovor i preuzmes telefon. Netreba ti nikakva potvrda jer si im vec rekla ime i prezime i broj telefona i telefon te ceka.

A posto vidim da su ti uradili rezervaciju, ti trebas samo otici u tu poslovnicu po telefon jer te on vec ceka tu. Samo ako je pretplata na tebe ti odes, jedino je problem ako je pretplata na nekoga drugo onda taj sa tobom mora oticu i potpisati ugovor.[/quote]

Hvala Vam na odgovoru. Međutim, nismo se najbolje razumjeli, u poslovnici u kojoj su mi rekli kada sam zvala na 1444 da ima telefon za kog sam pitala, u istu sam i otisla uzeti telefon i potpisati ugovor. Ipak kada sam došla na šalteru mi rekoše da ga nemaju trenutno, i da zbog toga moram da rezervisem, da je velika potražnja za tim telefonima, pa moram čekati da me pozovu od 5 do mjesec dana. (Kad sam objasnila da mi je receno prilikom telefonskog razgovora da imaju taj telefon, objasnjenje je bilo kako jos nije prosao proceduru oko kodiranja, nesto u tom smislu).
Onda je moje pitanje bilo da li je neko s foruma imao slicno iskustvo, morao čekati telefon po rezervaciji mjesec dana ili se može desiti da me zovu ranije? Znaci interesuje me to cekanje.
Kcerki mi je rodjendan i to je trebao biti poklon, ovako cemo sacekati s poklonom, zbog tog me najvise interesuje koliko dugo. Ne bih da se desi da me zaborave ili slicno, mozda je najvise do mene, sto sam puna nepovjerenja prema cjelokupnom sistemu.

diablobih

#49622 Re: BHTelecom All About

Post by diablobih » 02/02/2017 16:45

Zovi ih svaki dan da vidis je li dosao mobitel, i kad im dosadis koliko treba dat ce ti telefon. Druga solucija je ako imas nekog dole, da ti "sredi" to :D

dinao

#49623 Re: BHTelecom All About

Post by dinao » 02/02/2017 21:04

Ja sam nazvao 1444 i rezervisao iPhone. Nazvali su kroz nekih 7 dana da dodjem u poslovnicu na Malti. Dobra stvar je 2 god garancije na uredjaj

Sent from my 6039Y using Tapatalk

ing-ecc

#49624 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc » 03/02/2017 14:08

zara_123 wrote:....
moraš ti imati više postova za iPhone 7, malo je to da pitaš sa sva posta :D

The Realist

#49625 Re: BHTelecom All About

Post by The Realist » 03/02/2017 22:24

Predao sam zahtjev za aktiviranje dodatnog paketa 1 i vidim da su otključali HD kanale, pa me zanima šta će oni sada naplaćivati, pošto internet još nije pušten, a onaj PINK+ ulazi u onu akciju što je bila prošle godine (možda još i traje)?

Meni je ustvari bitan internet, a ne HD kanali.

Post Reply