BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
bumerangss
Posts: 4476
Joined: 12/01/2015 16:47

#47926 Re: BHTelecom All About

Post by bumerangss »

doff wrote:
black_noke wrote:koliko kosta najjeftiniji paket tv + telefon, bez ikakvog interneta? na stranici imaju samo paketi sa internetom.
Moja tv phone, 29 KM
Samo je bitno da i taj paket ima tzv socijalni - spori internet koji aktiviraju na zahtjev korisnika :D

ja imam taj phone paket i veoma sam zadovoljan jer dosta pricam na tel i gledam tv a imam taj spori net na kompu a od brata iznad mene koristim wi-fi jer on ima full paket :wink:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#47927 Re: BHTelecom All About

Post by quarterback »

bumerangss wrote:
doff wrote:
black_noke wrote:koliko kosta najjeftiniji paket tv + telefon, bez ikakvog interneta? na stranici imaju samo paketi sa internetom.
Moja tv phone, 29 KM
Samo je bitno da i taj paket ima tzv socijalni - spori internet koji aktiviraju na zahtjev korisnika :D

ja imam taj phone paket i veoma sam zadovoljan jer dosta pricam na tel i gledam tv a imam taj spori net na kompu a od brata iznad mene koristim wi-fi jer on ima full paket :wink:
a koja je brzina tog interneta ?
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 638
Joined: 06/11/2015 21:16

#47928 Re: BHTelecom All About

Post by Hyperthalamus »

512/128 kbps
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#47929 Re: BHTelecom All About

Post by quarterback »

Hyperthalamus wrote:512/128 kbps
hvala, i nije neka razlika u odnosu na moju trenutnu brzinu...
nastavnikhe
Posts: 214
Joined: 14/02/2012 14:22

#47930 Re: BHTelecom All About

Post by nastavnikhe »

Del_Boy1 wrote:
nastavnikhe wrote:Da li neko od naših stručnjaka zna zašto se mijenjaju pristupne brzine koje se mogu očitati na DSL modemima?

Trenutne postavke na Innbox:
Downstream Upstream
Rate (Kbps): 22121 1535

Postavke koje sam imao dan prije:

Downstream Upstream

Rate (Kbps): 29144 1530

Ovdje je znatno smanjenje pristupne brzine,jednom sam se obratio podršci BH Telecoma i nakon toga su postavke vraćene u prvobitno stanje.
Ne znam da li oni to rade ili se tu radi o nekoj automatskoj sinhronizaciji!?

Kod mene je postavljeno da sa modem sinhronizuje na vrijednost SNR-a od 10 db, pa tako ovisno o vremenu kad je zbog nečega bio isključen pa se ponovo uključi modem brzina zna biti različita i do 2 Mbps. Data Rate ide od 18300-20500 kbps.


Evo da se nadovežem,danas mi se modem sinhronizira na 6,5db i samim tim pristupna brzina je povećana:
Downstream Upstream
Rate (Kbps): 31610 1532

iz ovog mogu definitivno zaključiti da se postavke modema mijenjaju. Da li automatski ili tu ulogu igra nešto drugo,uglavnom moj modem se
povremeno sinhronizira od 6 do 10 db. ,a samim tim se mijenjaju i pristupne brzine...
User avatar
pepeljara
Posts: 6564
Joined: 22/08/2003 00:00

#47931 Re: BHTelecom All About

Post by pepeljara »

dodje mi sms..da sam registrovan za uslugu mobilno oglasavanje ?!?!?
znal ko o cemu se radi, nit luk rezao nit jeo sto bi rekli.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#47932 Re: BHTelecom All About

Post by The Realist »

Možemo li mi šta direktno na modemima uraditi?

Meni je bila brzina 8,5-8,8Mbps, te su nakon mog poziva povećali istu na 11,5. Pošto imamo samo jedan STB, bez HD kanala, a tehničke mogućnosti i za najveći paket, mora postajati mogućnost da barem na 15-16Mbps ide brzina (još čekam VDSL modem, pa ne može brže).

Ja sam razmišljao da uzmem dodati paket, ali me strah da ću se samo maltretirati i da će mi dati brzinu 30, a ne 50, a to onda stvarno ne vrijedi.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#47933 Re: BHTelecom All About

Post by AmirBaa »

je li ovo stvarno opet arene ne rade kad je liga prvaka (moja web tv) ?
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#47934 Re: BHTelecom All About

Post by strong69 »

Meni ne rade trenutno. Web posrani TV.
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2518
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#47935 Re: BHTelecom All About

Post by Del_Boy1 »

Zanimljivo da na mobitelu rade arene normalno, a na kompjuteru ne, odnosno rade ali uz prekide.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#47936 Re: BHTelecom All About

Post by skafiskafsnjak »

Jedno pitanje vezano za kupovinu telefona.
Tamo ima stavka, bez obaveznog trajanja ugovornog odnosa. Kako su to regulisali ? kako placam rate ?
Mora preko racuna nekog...prakticno opet se obavezem
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2518
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#47937 Re: BHTelecom All About

Post by Del_Boy1 »

skafiskafsnjak wrote:Jedno pitanje vezano za kupovinu telefona.
Tamo ima stavka, bez obaveznog trajanja ugovornog odnosa. Kako su to regulisali ? kako placam rate ?
Mora preko racuna nekog...prakticno opet se obavezem
Možda je solarno plaćanje, pare na sunce odma, na prvom računu dođe cijeli iznos. :-D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#47938 Re: BHTelecom All About

Post by skafiskafsnjak »

Del_Boy1 wrote:
skafiskafsnjak wrote:Jedno pitanje vezano za kupovinu telefona.
Tamo ima stavka, bez obaveznog trajanja ugovornog odnosa. Kako su to regulisali ? kako placam rate ?
Mora preko racuna nekog...prakticno opet se obavezem
Možda je solarno plaćanje, pare na sunce odma. :-D
ebo majku pa sve neki trolleri na ovoj temi . Ne znam jesam li ijednom normalan odgovor dobio . Koji ti je qrac ?

Lijepo pitam, ako ne znas, nemoj da trolas
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#47939 Re: BHTelecom All About

Post by zippoo87 »

opet mi arene ne rade
pa jebem ti vise i moju tv,evo telemah je dosao a ja sebi kupio novi tv a stari prebacio ovamo da streamam tekme i sada kada imam sav hardware,nemam software
evo vec drugi puta kada je liga prvaka,moja web tv ne radi a uredno mi naplate marku svaki mjesec

moze li mi neko od ovih iz telekoma @mirza15 i ostali reci o cemu se ovdje radi i hoce li ovo uskoro popraviti,stvarno nema smisla
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#47940 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

skafiskafsnjak wrote:
Del_Boy1 wrote:
skafiskafsnjak wrote:Jedno pitanje vezano za kupovinu telefona.
Tamo ima stavka, bez obaveznog trajanja ugovornog odnosa. Kako su to regulisali ? kako placam rate ?
Mora preko racuna nekog...prakticno opet se obavezem
Možda je solarno plaćanje, pare na sunce odma. :-D
ebo majku pa sve neki trolleri na ovoj temi . Ne znam jesam li ijednom normalan odgovor dobio . Koji ti je qrac ?

Lijepo pitam, ako ne znas, nemoj da trolas
Pa tačno ti je odgovorio samo na duhovit način, znači nemaš nikakav popust koji bi imao da ga kupuje kao npr korsnik mojatv full paketa.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#47941 Re: BHTelecom All About

Post by skafiskafsnjak »

zateznistub wrote: Pa tačno ti je odgovorio samo na duhovit način, znači nemaš nikakav popust koji bi imao da ga kupuje kao npr korsnik mojatv full paketa.
Jasno mi je da nemam popust. Ali tamo stoji na 12 i 24 rate. Kako ? Znaci bez ugovornog odnosa...kako mi naplacuje te rate ...
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#47942 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

skafiskafsnjak wrote:
zateznistub wrote: Pa tačno ti je odgovorio samo na duhovit način, znači nemaš nikakav popust koji bi imao da ga kupuje kao npr korsnik mojatv full paketa.
Jasno mi je da nemam popust. Ali tamo stoji na 12 i 24 rate. Kako ? Znaci bez ugovornog odnosa...kako mi naplacuje te rate ...
znači da tu cijenu plačaš u ratama podijeljeno na 12/24 mjeseca
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#47943 Re: BHTelecom All About

Post by skafiskafsnjak »

Druze ...ali kako ? Dolaze mi racuni posebni za to ili nakace na neki drugi racun ili neki treci nacin ... ? to me zanima .
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2518
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#47944 Re: BHTelecom All About

Post by Del_Boy1 »

Mislim da su oni tu stavku bez ugovornog odnosa stavili tu zato da ne bi uz svaki paket stavljali cijenu "bez ugovora, na 12 ili 24 mjeseca", tako da se to odnosi vjerovatno za sve pakete, tj. cijena bez ugovora je ista na svim postpaid paketima, a ti moraš imat neku pretplatu da bi to uopšte mogao kupit, barem ja tako mislim.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#47945 Re: BHTelecom All About

Post by Maharadza »

zippoo87 wrote:opet mi arene ne rade
pa jebem ti vise i moju tv,evo telemah je dosao a ja sebi kupio novi tv a stari prebacio ovamo da streamam tekme i sada kada imam sav hardware,nemam software
evo vec drugi puta kada je liga prvaka,moja web tv ne radi a uredno mi naplate marku svaki mjesec

moze li mi neko od ovih iz telekoma @mirza15 i ostali reci o cemu se ovdje radi i hoce li ovo uskoro popraviti,stvarno nema smisla
Image

Ma na TM-u sve radi! :mrgreen:
wolfie
Posts: 893
Joined: 19/10/2010 21:21

#47946 Re: BHTelecom All About

Post by wolfie »

skafiskafsnjak wrote:Jedno pitanje vezano za kupovinu telefona.
Tamo ima stavka, bez obaveznog trajanja ugovornog odnosa. Kako su to regulisali ? kako placam rate ?
Mora preko racuna nekog...prakticno opet se obavezem
Mislim da je to placanje kompletnog iznosa odmah, a da imas neku od usluga BH Telecom. A mozda moze i bilo ko kupiti. Iskreno, ne znam nikog da nije kupio na rate, takav vakat. :)

P.S. To ti je solarno placanje. :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#47947 Re: BHTelecom All About

Post by skafiskafsnjak »

Del_Boy1 wrote:Mislim da su oni tu stavku bez ugovornog odnosa stavili tu zato da ne bi uz svaki paket stavljali cijenu "bez ugovora, na 12 ili 24 mjeseca", tako da se to odnosi vjerovatno za sve pakete, tj. cijena bez ugovora je ista na svim postpaid paketima, a ti moraš imat neku pretplatu da bi to uopšte mogao kupit, barem ja tako mislim.
pa to mi je logicno....ali automatski se moras obavezati na 12 ili 24 jer sa nekim racunom ti mora dolaziti ... hahaha.
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 638
Joined: 06/11/2015 21:16

#47948 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by Hyperthalamus »

skafiskafsnjak wrote:Jedno pitanje vezano za kupovinu telefona.
Tamo ima stavka, bez obaveznog trajanja ugovornog odnosa. Kako su to regulisali ? kako placam rate ?
Mora preko racuna nekog...prakticno opet se obavezem
E ovako...to bez obaveznog trajanja ugovornog odnosa...to ti se primjenjuje u slucaju da si vec kupio neki uredjaj i za tu kupovinu se obavezao na 12\24, shodno tome ostvario i neki popust. Ako bi htio sad kupiti jos neki uredjaj (cini mi se da mogu max. 3) preko iste usluge\racuna...onda placas po ovoj cijeni...bez obaveznog trajanja ugovornog odnosa. Mogucnost otplate na rate, naravno, ostaje.
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#47949 Re: BHTelecom All About

Post by zippoo87 »

offtopic

desava li se jos nekome kada stream-a nesto preko acestreama,HD streamovi,da mu ace player uzme sav internet i da ovamo ne mogu otvoriti ni google vise,dok sa svim ostalim streamovima nemam problema da normalno koristim i internet i stream

ima li neka caka da se negdje nesto ugasi,smanji bitrate ili sta vec
sada pusim utakmicu preko acestreama i bukvalno mi uzme sav internet
zna li neko rijesenje ?
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#47950 Re: BHTelecom All About

Post by Maharadza »

zippoo87 wrote:offtopic

desava li se jos nekome kada stream-a nesto preko acestreama,HD streamovi,da mu ace player uzme sav internet i da ovamo ne mogu otvoriti ni google vise,dok sa svim ostalim streamovima nemam problema da normalno koristim i internet i stream

ima li neka caka da se negdje nesto ugasi,smanji bitrate ili sta vec
sada pusim utakmicu preko acestreama i bukvalno mi uzme sav internet
zna li neko rijesenje ?
Za PC: Desni klick na ikonu acestream-a u taskbar-u (donji desni ugao ekrana) -> options -> pa imaš "download limit" i "upload limit" da odrediš! :thumbup:
Locked