BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#47901 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

"U okviru ovog procesa Vlada Federacije BiH će, u konsultacijama sa Grupom Svjetske banke i/ili EBRD-om, završiti finansijsku i operativnu temeljitu procjenu vrijednosti (due diligence) za preduzeća BH Telecom i HT Mostar do kraja oktobra 2016. godine (strukturalna odrednica) i razgovarat će o mogućnostima i modalitetima povećanja profitabilnosti ovih preduzeća kroz unapređenje korporativnog upravljanja ili prodajom dionica", navodi se u Pismu namjere.

HT Eronet je u polugodišnjem izvještaju za 2016. godinu iskazao gubitak od 1,1 milion KM i to je prvi put da jedan od tri dominantna telekom operatera posluje sa gubitkom. Treba napomenuti da će drugi dio godine biti i teži jer su na snagu stupile odluke RAK-a o nižim cijenama telekomunikacijskih usluga.
nastavnikhe
Posts: 214
Joined: 14/02/2012 14:22

#47902 Re: BHTelecom All About

Post by nastavnikhe »

ing-ecc wrote:
nastavnikhe wrote:Da li neko od naših stručnjaka zna zašto se mijenjaju pristupne brzine koje se mogu očitati na DSL modemima?
Uz licne informacije 8-) o tvom prikljucku moguce je da je pogresna konfiguracija nastala nakon zahtjeva/naloga za II STB. :D
Vjerovatno tehnicar nije obratio paznju na mogucnosti linije pa je smanjio brzinu a mozda je primjetio i nesto sto nije OK pa je tako postupio.
Inace bi za Full trebalo 35/1,5 Mb, to je okey.
Moj ti je savjet da se prvo zavrsi 'igra' oko ukljucivanja II STB-a pa onda povecati brzinu jer ovo moze Jooooossshhhh kod tebe (bez da gledam ostale parametre). :D Sretno.
Hvala
kakaljin
Posts: 11638
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#47903 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

joske wrote:
kakaljin wrote:
joske wrote: prva godina je hbo gratis druga ne :run:
I sta je tu cudno, kada preracunas onda dobijes u pola cijene cijeli period
kako mislis upola cijene :D
Pa od dvije godine ti placas jednu, a imas dvije
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#47904 Re: BHTelecom All About

Post by The Realist »

Izgleda da bih mogao dobiti danas net i Moja TV (ali opet bez VDSL modema, pa će valjda poslije donijeti, a.B.d. - baš me zanima hoće li biti tako), pa me zanima kako se ono pristupi modemu (onaj ZTE je) i da li i dalje se trebaju one neke stvari isključiti, kako ne bi došlo do gubljenja signala i ako da, koje su to stvari :D? Hvala.

Ovo sve naravno ako uspiju napraviti sve kako treba, jer iako sam 50m od pošte, nešto signal ne prolazi, pa su negdje otišli i nešto rade (nadam se, jer im je oprema ovdje, a čekam ih podugo već - hvala Bogu da mi je kraće radno vrijeme :D).

PS
Ipak ništa, ne mogu naći paricu koja vodi do zgrade :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .

PPS
Vidio sam da se neko još žalio, a vidio sam i kod svojih da iako je u sklopu akcije bio onaj Pink+, oni ga naplaćuju, pa će se morati opet prigovor pisati. Izgleda da nisu to baš dobro uvezali, dok se dešava to korisnicima.
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#47905 Re: BHTelecom All About

Post by febo_acm »

http://www.speedtest.net/my-result/i/1789704670


Sa upaljena dva stb i jos 5 uredjaja :D Cekam dodatni paket...


Sent from my iPad using Tapatalk
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#47906 Re: BHTelecom All About

Post by quarterback »

febo_acm wrote:http://www.speedtest.net/my-result/i/1789704670


Sa upaljena dva stb i jos 5 uredjaja :D Cekam dodatni paket...


Sent from my iPad using Tapatalk
provociras a ? :evil:
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#47907 Re: BHTelecom All About

Post by febo_acm »

imao sam 80/4 :D

ali sve ok i sa ovim :)
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#47908 Re: BHTelecom All About

Post by quarterback »

febo_acm wrote:imao sam 80/4 :D

ali sve ok i sa ovim :)
daj pola :D
:lol:
User avatar
ing-ecc
Posts: 18123
Joined: 31/03/2013 09:58

#47909 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

The Realist wrote: PS
Ipak ništa, ne mogu naći paricu koja vodi do zgrade :lol: :lol: :lol: :lol:
Jesi li ti jedini stanar u toj zgradi ili ima i drugih? Ima li iko uslugu BHT u toj zgradi?
Prije bih rekao da je ovde problem na unutrasnoj instalaciji kroz zgradu jer je to cesta situacija da poslije provajdera i provajdera :D i zavrtanja instalacije kako kome na um padne sama instalacija izgubi kontinuitet kroz zgradu.
r_faruk
Posts: 4685
Joined: 20/01/2003 00:00

#47910 Re: BHTelecom All About

Post by r_faruk »

e ljudi, koji telefon biste preporucili iz ovog telecoma. trebao bi mi android operativni sistem zbog nekih aparata u kuci, foto aparat, ps, tv (nisam nikada koristio android). neki telefon koji moze prebaciti sliku preko HDMI kabla i multi screen. cijena od 200 - 500 KM. imam i moja tv i pretplatu, vidio sam da se moze kupiti na rate preko ovih usluga.

hvala
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#47911 Re: BHTelecom All About

Post by The Realist »

ing-ecc wrote: Jesi li ti jedini stanar u toj zgradi ili ima i drugih? Ima li iko uslugu BHT u toj zgradi?
Prije bih rekao da je ovde problem na unutrasnoj instalaciji kroz zgradu jer je to cesta situacija da poslije provajdera i provajdera :D i zavrtanja instalacije kako kome na um padne sama instalacija izgubi kontinuitet kroz zgradu.
Stvarno ne znam, podstanar sam tu, to su apartmani. Imaju provedene instalacije, ali za net se koristi jedan kablovski operater (TVTX, meni radi programske šeme neodgovara), dok idu posebno instalacije za Telecom.

Uglavnom im signal ne prolazi i ne mogu naći paricu sada (jučer su tako rekli, za danas ne znam, kad dođem s posla vidjet ću šta i kako, a.B.d.), a zgrada je nova, pa nisam siguran da je do instalacija.

Također ne znam šta imaju drugi stanari, ali u Telecomu su mi rekli da ima tu stanara koji imaju njihove usluge (ovo sa kablovskom je u sklopu apartmana koji se iznajmljuju).

Ma razumijem ja probleme, ali mi je smiješno zato što sam bukvalno 50m od Telecoma i kada sam pitao može li tu proći ta i ta brzina, ovaj tehničar govori, pa naravno, vidi kako je blizu centrala i onda ovo :D.

PS
Evo ih zvali, izgleda da su riješili problem, ali to ću vidjeti kad se vratim, a.B.d.!
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#47912 Re: BHTelecom All About

Post by supercali »

r_faruk wrote:e ljudi, koji telefon biste preporucili iz ovog telecoma. trebao bi mi android operativni sistem zbog nekih aparata u kuci, foto aparat, ps, tv (nisam nikada koristio android). neki telefon koji moze prebaciti sliku preko HDMI kabla i multi screen. cijena od 200 - 500 KM. imam i moja tv i pretplatu, vidio sam da se moze kupiti na rate preko ovih usluga.

hvala
Sony xa 350 te izadje a moze sve sto mogu mladi :)
r_faruk
Posts: 4685
Joined: 20/01/2003 00:00

#47913 Re: BHTelecom All About

Post by r_faruk »

hvala na prijedlogu...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#47914 Re: BHTelecom All About

Post by supercali »

Ovo 350 doduse gledam po midi 30 jer sam ja tu i gledam i ja da ga majci kupim
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#47915 Re: BHTelecom All About

Post by The Realist »

Došli i uštimali. TV radi bez problema, još samo da se brzina barem 15-18Mbps pogura, jer je samo jedan STB u funkciji.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#47916 Re: BHTelecom All About

Post by The Realist »

Je li normalno da lampica za internet stalno treperi? To zato sto se koristi?

I na Chromeu mi neke stvari ne otvara, na Mozilli da, te Steam store nece da otvori? Sta bi problem mogao biti?
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#47917 Re: BHTelecom All About

Post by febo_acm »

The Realist wrote:Je li normalno da lampica za internet stalno treperi? To zato sto se koristi?

I na Chromeu mi neke stvari ne otvara, na Mozilli da, te Steam store nece da otvori? Sta bi problem mogao biti?
Koliko vidim sa kreveta i kod mene treperi :D imas li kakav firewall? To sumnjam da moze biti do konekcije.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#47918 Re: BHTelecom All About

Post by The Realist »

febo_acm wrote:
Koliko vidim sa kreveta i kod mene treperi :D imas li kakav firewall? To sumnjam da moze biti do konekcije.
Onda je normalno :D, a za Chrome je trebalo nešto oko proxya isključiti i sada radi izgleda sve.

Još samo da skontam za Steam šta trebam uraditi (nisam imao ovih problema ranije, pa mi zato nije jasno bilo).

EDIT: Evo ga, izgleda da sve radi :thumbup: .
User avatar
SmoLe
Posts: 4878
Joined: 16/01/2014 13:16

#47919 Re: BHTelecom All About

Post by SmoLe »

ne znam gdje da stavim ovo pa reko ovdje... jel neko zna sta je ovo (predpostavljam nesto za wi-fi) i u sta se moze ovo utaknuti?
Image
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#47920 Re: BHTelecom All About

Post by quarterback »

SmoLe wrote:ne znam gdje da stavim ovo pa reko ovdje... jel neko zna sta je ovo (predpostavljam nesto za wi-fi) i u sta se moze ovo utaknuti?
Image
odvrnes antenu koju sada imas (ako imas) i zavrnes ovo
Phobius
Posts: 334
Joined: 09/05/2004 22:00

#47921 Re: BHTelecom All About

Post by Phobius »

Već par dana mi je brzia netFlat 15 paketa pala. Uđem u postavke VDSL routera (neki Innbox Iskratel, koji sam od njih dobio, - inače, morali su mi staviti VDSL profil da bih dobio netFlat 15), kad tamo sinhronizovan router na 11 Mbit-a. Restartujem router, on se sinhronizuje na 3 Mbit-a, pa onda na 11, pa na 7. U glavnom, iz nekog razloga, ne mogu da ostvarim sinhronizaciju na mojih 15 Mbit-a, a do prije par dana je sve uredno radilo. Kada ove nazovem, ništa konkretno ne pomognu, osim standardnog baljezganja o opterećenju mreže i da sačekam. Sumnjam da su nešto poremetili sa svoje strane.
User avatar
ing-ecc
Posts: 18123
Joined: 31/03/2013 09:58

#47922 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

quarterback wrote:
SmoLe wrote:ne znam gdje da stavim ovo pa reko ovdje... jel neko zna sta je ovo (predpostavljam nesto za wi-fi) i u sta se moze ovo utaknuti?
Image
odvrnes antenu koju sada imas (ako imas) i zavrnes ovo
Ovo jedino mozes na eventualno taxi autu odvrtati i zavrtati :D bar meni tako lici. :)
A to da ce ti ovo raditi kao wifi antena za internet e to zaboravi, sumnjam da je 2,4 GHz-na antena :? Uostalom daj nam neki podatak o frekvenciji na kojoj radi pa cemo tek onda skontaVAti :D gdje i sta moze. :lol:
black_noke
Posts: 596
Joined: 19/01/2007 13:47
Location: Rajvosa!

#47923 Re: BHTelecom All About

Post by black_noke »

koliko kosta najjeftiniji paket tv + telefon, bez ikakvog interneta? na stranici imaju samo paketi sa internetom.
doff
Posts: 2328
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#47924 Re: BHTelecom All About

Post by doff »

black_noke wrote:koliko kosta najjeftiniji paket tv + telefon, bez ikakvog interneta? na stranici imaju samo paketi sa internetom.
Moja tv phone, 29 KM
User avatar
one hundred eyes
Posts: 172
Joined: 11/08/2016 21:17

#47925 Re: BHTelecom All About

Post by one hundred eyes »

Ima li neko od insidera informaciju da li će iPhone 7 uskoro biti dostupan u bhtelecomu?
Locked