BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
trnokop666
Posts: 2
Joined: 09/06/2016 17:44

#47751 Re: BHTelecom All About

Post by trnokop666 »

Pitar sa Kariba wrote:
trnokop666 wrote:Zna li neko šta je sa ovim otvorenim vikendom na moja tv za cinemax i cinemax 2 kanale, da li se moraju aktivirati preko stb-a ili bi trebali biti već otključani sami tokom vikenda?
Otključani su već. :wink:
Upravo sam vidio, nisam bio kod kuće čitav dan. Super :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#47752 Re: BHTelecom All About

Post by Truba »

Nemam neta ima tv
Peijavio sam kvar u sest niko ne zove :mrgreen:

Konto sam da ce nesto resetovati
Blinka zuta na oznaci internet
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#47753 Re: BHTelecom All About

Post by quarterback »

Radar71 wrote:prijateljica mi ima mini15 i u Neumu je već sedmicu, i juče provjeri račun 34 KM.
Obavila je ono par poziva dnevno i koristila nista pretjerano net, sta je uradila pa je nabila racun? :-D
zvala cvaj cvaj cvaj nojn nojn nojn ?
:lol:
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#47754 Re: BHTelecom All About

Post by Truba »

samo upali ugasi :roll: i radi
nastavnikhe
Posts: 214
Joined: 14/02/2012 14:22

#47755 Re: BHTelecom All About

Post by nastavnikhe »

Da li neko ima iskustvo sa spajanjem dva stb-a putem powerline adaptera?
User avatar
ing-ecc
Posts: 18120
Joined: 31/03/2013 09:58

#47756 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

nastavnikhe wrote:Da li neko ima iskustvo sa spajanjem dva stb-a putem powerline adaptera?
Malo poteska kombinacija al ide :D
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#47757 Re: BHTelecom All About

Post by quarterback »

KvaziExpert wrote:Nojnundnojncig luftbalons [emoji38]
bolji ti je njemacki od mog :thumbup:
made_in_sarajevo
Posts: 5569
Joined: 06/05/2013 23:05

#47758 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

U neumu prosle godine preko 3g gledo celik-sarajevo bez problema :D. Eto da nekad i telekom branim :D

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
nastavnikhe
Posts: 214
Joined: 14/02/2012 14:22

#47759 Re: BHTelecom All About

Post by nastavnikhe »

ing-ecc wrote:
nastavnikhe wrote:Da li neko ima iskustvo sa spajanjem dva stb-a putem powerline adaptera?
Malo poteska kombinacija al ide :D
Mozes li mi molim te objasniti postupak?
User avatar
e><pert
Posts: 73
Joined: 07/10/2011 14:21

#47760 Re: BHTelecom All About

Post by e><pert »

Ima li neko problem sa aktivacijom iPhone iMessage servisa za razmjenu poruka na BH Mobile mreži?

Već par mjeseci aktivacija ne prolazi, pokušavao sa 4 iPhonea sa različitih brojeva BH Mobile mreže i ista stvar, dok kada umetnem SIM karticu drugog operatera (haloo, eronet) aktivacija odmah prolazi.

Kontaktirao Apple rekli mi da je do operatera, kontaktiram BH Telecom, njihov stručnjak kaže "da oni nemaju ama baš nikakve veze s tim."

Muka mi je vise od ovog BH Telecoma i njegove podrške!


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
ing-ecc
Posts: 18120
Joined: 31/03/2013 09:58

#47761 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

nastavnikhe wrote:
ing-ecc wrote:
nastavnikhe wrote:Da li neko ima iskustvo sa spajanjem dva stb-a putem powerline adaptera?
Malo poteska kombinacija al ide :D
Mozes li mi molim te objasniti postupak?
Napravi kombinaciju sa tri adaptera, jedan Master i dva Slave, znaci master na modemu i slave na STB-u (x2) :D
User avatar
ing-ecc
Posts: 18120
Joined: 31/03/2013 09:58

#47762 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

e><pert wrote:Ima li neko problem sa aktivacijom iPhone iMessage servisa za razmjenu poruka na BH Mobile mreži?

Već par mjeseci aktivacija ne prolazi, pokušavao sa 4 iPhonea sa različitih brojeva BH Mobile mreže i ista stvar, dok kada umetnem SIM karticu drugog operatera (haloo, eronet) aktivacija odmah prolazi.

Kontaktirao Apple rekli mi da je do operatera, kontaktiram BH Telecom, njihov stručnjak kaže "da oni nemaju ama baš nikakve veze s tim."

Muka mi je vise od ovog BH Telecoma i njegove podrške!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da stvarno, kakve veze ima iMessage sa provajderom?? To nije nikakva razmjena poruka na BH Mobile mrezi. :-) Ja uredno koristim iMessage kao i Face Time sto je opet stvar Applea i njihovog proizvoda. :D Prijavi uredjaj na globalnu mrezu uz odgovarajuci mail account, aktiviraj opciju iMessage na telefonu i gotovo, opleti sa plavim porukama :lol:
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#47763 Re: BHTelecom All About

Post by Dady »

ing-ecc wrote:
e><pert wrote:Ima li neko problem sa aktivacijom iPhone iMessage servisa za razmjenu poruka na BH Mobile mreži?

Već par mjeseci aktivacija ne prolazi, pokušavao sa 4 iPhonea sa različitih brojeva BH Mobile mreže i ista stvar, dok kada umetnem SIM karticu drugog operatera (haloo, eronet) aktivacija odmah prolazi.

Kontaktirao Apple rekli mi da je do operatera, kontaktiram BH Telecom, njihov stručnjak kaže "da oni nemaju ama baš nikakve veze s tim."

Muka mi je vise od ovog BH Telecoma i njegove podrške!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da stvarno, kakve veze ima iMessage sa provajderom?? To nije nikakva razmjena poruka na BH Mobile mrezi. :-) Ja uredno koristim iMessage kao i Face Time sto je opet stvar Applea i njihovog proizvoda. :D Prijavi uredjaj na globalnu mrezu uz odgovarajuci mail account, aktiviraj opciju iMessage na telefonu i gotovo, opleti sa plavim porukama :lol:
Naravno da ima veze sa providerom jer ne moze da primi aktivacijski SMS.
Po ovome sto mu savjetuješ ne bi mogao slati SMS.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#47764 Re: BHTelecom All About

Post by supercali »

Ne znam ne koristim iphone al da on ne grijesi u unosenju svog broja tamo gdje daje podatke?
Ono oni ti daju +387 a ti moras ukucati 61123456 a on ukucava 061123456
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#47765 Re: BHTelecom All About

Post by Dady »

supercali wrote:Ne znam ne koristim iphone al da on ne grijesi u unosenju svog broja tamo gdje daje podatke?
Ono oni ti daju +387 a ti moras ukucati 61123456 a on ukucava 061123456
Da to je moguće.
Mada i ja kada sam probao isti telefon sa drugim providerima te brojeve od drugih SIM kartica je imao vec unešene, samo mi je tražio da odobrim aktivaciju iMessage za te brojeve.
Ja imam registrovan iMessage servis na broj BHT i ne sjećam se da sam imao nekog problema kod registracije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#47766 Re: BHTelecom All About

Post by supercali »

Rekoh ne znam jer ne koristim al znam da to u nekim slucajevima moze biti problem pa kontam da nije to slucaj i ovdje
User avatar
e><pert
Posts: 73
Joined: 07/10/2011 14:21

#47767 Re: BHTelecom All About

Post by e><pert »

Dady wrote:
ing-ecc wrote:
e><pert wrote:Ima li neko problem sa aktivacijom iPhone iMessage servisa za razmjenu poruka na BH Mobile mreži?

Već par mjeseci aktivacija ne prolazi, pokušavao sa 4 iPhonea sa različitih brojeva BH Mobile mreže i ista stvar, dok kada umetnem SIM karticu drugog operatera (haloo, eronet) aktivacija odmah prolazi.

Kontaktirao Apple rekli mi da je do operatera, kontaktiram BH Telecom, njihov stručnjak kaže "da oni nemaju ama baš nikakve veze s tim."

Muka mi je vise od ovog BH Telecoma i njegove podrške!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da stvarno, kakve veze ima iMessage sa provajderom?? To nije nikakva razmjena poruka na BH Mobile mrezi. :-) Ja uredno koristim iMessage kao i Face Time sto je opet stvar Applea i njihovog proizvoda. :D Prijavi uredjaj na globalnu mrezu uz odgovarajuci mail account, aktiviraj opciju iMessage na telefonu i gotovo, opleti sa plavim porukama :lol:
Naravno da ima veze sa providerom jer ne moze da primi aktivacijski SMS.
Po ovome sto mu savjetuješ ne bi mogao slati SMS.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bravo, upravo tako u pozadini se salje SMS za verifikaciju koja ne prolazi, Apple podrska kaze da je do operatera, ali i glup bi skontao ako na svim ostalim mrežama prolazi verifikacija čim ubacim drugi SIM. Ekstremno me nervira što iz BH Telecoma sa podsmijehom operater iz podrške kaže da citiram: "Mi nemamo ama baš nikakve veze s tim". Šta da mu odgovorim valjda bi on kao kvalificiran trebao znati i biti upućen kako stvari odnosno ovaj servis funkcioniše...
supercali wrote:Ne znam ne koristim iphone al da on ne grijesi u unosenju svog broja tamo gdje daje podatke?
Ono oni ti daju +387 a ti moras ukucati 61123456 a on ukucava 061123456
O čemu ti, ne govorimo o Viberu!


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#47768 Re: BHTelecom All About

Post by supercali »

Pa kako ti salje sms ako ne napises broj ili sl tamo gdje aktiviras to ili kako vec to ide
User avatar
ing-ecc
Posts: 18120
Joined: 31/03/2013 09:58

#47769 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

e><pert wrote:Evo nesto zanimljivo da podijelim sa vama, naime jedna stvar me baš zaintrigirala, a možda neko od vas ima neko obrazloženje.

Jučer sam od jedne djevojke preuzeo iPhone da joj promijenim razbijeni displej i nakon obavljenog posla trebao sam kontaktirati BH Mobile podršku jer se servis za razmjenu poruka odnosno iMessage nije mogao aktivirati i to samo sa BH Mobile SIM karticom.

Podršku sam zvao sa broja te djevojke jer je ostavila i SiM karticu bas iz razloga otklanjanja navedenog problema. Nakon par neuspješnih pokušaja da dobijem podršku (automatska poruka o zauzetosti svih operatera), nakon 4 puta javio mi se njihov agent i prvo sto je rekao bilo je: "Dobar dan "*MOJE IME*" kako vam mogu pomoći".
Ja sam na trenutak ostao bez teksta.
Kako je on mogao znati moje ime ako zovem sa njenog broja? Također isto pitanje sam postavio njemu, ali nisam dobio odgovor...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jesi li ti rjesio ovaj stari problem iz proslosti kad si pisao 23.7.? Tad je bio problem kod djevojke, sad kod tebe, malo cudno??
User avatar
ing-ecc
Posts: 18120
Joined: 31/03/2013 09:58

#47770 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

Dady wrote: Naravno da ima veze sa providerom jer ne moze da primi aktivacijski SMS.
Po ovome sto mu savjetuješ ne bi mogao slati SMS.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Koliko ja znam nema primanja aktivacijskog SMS-a (kao Viber) al ima automatsko slanje SMS-a za aktivaciju na neki UK broj +44... (cini mi se), to je automatski nakon aktiviranja iMessage. Ja bar nikad nisam dobio nikakav aktivacijski SMS.
Ako sada deaktiviram iMessage pa ponovo aktiviram, znaci off pa on, bice poslan SMS na ovaj +44. :D
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#47771 Re: BHTelecom All About

Post by Dady »

Mislio je na ovaj dio u Settings Messages Image


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#47772 Re: BHTelecom All About

Post by Dady »

ing-ecc wrote:
Dady wrote: Naravno da ima veze sa providerom jer ne moze da primi aktivacijski SMS.
Po ovome sto mu savjetuješ ne bi mogao slati SMS.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Koliko ja znam nema primanja aktivacijskog SMS-a (kao Viber) al ima automatsko slanje SMS-a za aktivaciju na neki UK broj +44... (cini mi se), to je automatski nakon aktiviranja iMessage. Ja bar nikad nisam dobio nikakav aktivacijski SMS.
Ako sada deaktiviram iMessage pa ponovo aktiviram, znaci off pa on, bice poslan SMS na ovaj +44. :D
Da u pravu si za ovaj dio oko aktivacije da ide SMS prema drugom broju, s time da je korisniku taj dio nevidljiv u aplikaciji pa nema potvrde da je SMS otišao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
ing-ecc
Posts: 18120
Joined: 31/03/2013 09:58

#47773 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

Al to je samo korisnicki broj koji se automatski prikaze a iza broja je mail koji je osnovni dio za iMessage. To znaci da kad se salje iMessage on se konvertuje u mail, mail se salje na drugu mail adresu za koju je vezan recive broj i onda se mail konvertuje u SMS tj. iMessage.
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#47774 Re: BHTelecom All About

Post by Dady »

ing-ecc wrote:Al to je samo korisnicki broj koji se automatski prikaze a iza broja je mail koji je osnovni dio za iMessage. To znaci da kad se salje iMessage on se konvertuje u mail, mail se salje na drugu mail adresu za koju je vezan recive broj i onda se mail konvertuje u SMS tj. iMessage.
Bravo Ing, u tom smjeru bi trebala teći i konverzacija na 1444.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
ing-ecc
Posts: 18120
Joined: 31/03/2013 09:58

#47775 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

Dady wrote:
ing-ecc wrote:Al to je samo korisnicki broj koji se automatski prikaze a iza broja je mail koji je osnovni dio za iMessage. To znaci da kad se salje iMessage on se konvertuje u mail, mail se salje na drugu mail adresu za koju je vezan recive broj i onda se mail konvertuje u SMS tj. iMessage.
Bravo Ing, u tom smjeru bi trebala teći i konverzacija na 1444.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bice aBd :D samo kad se iza 1444 pojavi Apple :)
Locked