BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
Herr Flick
Posts: 8953
Joined: 02/04/2012 13:00

#46826 Re: BHTelecom All About

Post by Herr Flick »

Sta je sa mobilnim internetom 3G,nesto ne radi,da ga ne zajebaju ova kisa sto pada 24 sata :-) :-)

Kad ukljucim mobilni pristup nista se ne pojavljuje nema ono gore da pise 3G :-) :-)
Last edited by Herr Flick on 16/07/2016 16:27, edited 1 time in total.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#46827 Re: BHTelecom All About

Post by The Realist »

Četvrti dan da mi nisu uključili Pink+ paket.... Koliko li im treba za to? Znači da nema smisla ni pitati da donesu modem koji će omogućiti brzine interneta koje su i obećali.
TheDocToR
Posts: 198
Joined: 06/02/2009 19:56

#46828 Re: BHTelecom All About

Post by TheDocToR »

Imam jedno pitanje, dvoumim se izmedju Student plus 1 i Moj mini 15 i ne znam koji da uzmem.
Ono sto mi je osnovno je internet, oba paketa imaju po 500 MB i onda neograniceno sa smanjenom brzinom. Naravno, volim ponekad i obaviti tel. razgovor sa osobama koje nisu na ti sa danasnjom tehnologijom.
Koje je vase misljenje i iskustvo, koji paket odabrati ?
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#46829 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

The Realist wrote:Četvrti dan da mi nisu uključili Pink+ paket.... Koliko li im treba za to? Znači da nema smisla ni pitati da donesu modem koji će omogućiti brzine interneta koje su i obećali.
Da li si uzeo samo pink+ paket ili dodatni paket 1. Menu su za divno čudo pustili pink+ i HD kanale za 3 dana al zato VDSL modema ni na vidiku

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#46830 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by The Realist »

jarobot wrote: Da li si uzeo samo pink+ paket ili dodatni paket 1. Menu su za divno čudo pustili pink+ i HD kanale za 3 dana al zato VDSL modema ni na vidiku

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
Ma potpisao sam ugovor sada na 24 mjeseca i kažu da valjda taj paket ulazi u sklopu akcije.

Kada sebi budem uvodio, morat ću naglasiti da mi VDSL router donesu, inače neću dati da mi priključe, jer stvarno je velika razlika od obećanih 25Mbps i 10Mbps, iako usluga, kao usluga radi dobro (jedino mi na par kanala na momenat zastane slika i sve nastavi, ali ne znam do čega je).
User avatar
doktor_seha
Posts: 87
Joined: 06/04/2011 10:13

#46831 Re: BHTelecom All About

Post by doktor_seha »

Kakva je pokrivenost po Tuzli, tacnije naselje Batva, Ive Andrica 100+?
Edit: mislim na xdsl
User avatar
tzipiripi
Posts: 2208
Joined: 25/03/2011 09:01

#46832 Re: BHTelecom All About

Post by tzipiripi »

quarterback wrote:sin slomi juce staklo na onom 9" vivax tabletu
111 KM zamjena :(
odustao sam, ne isplati se
Pored mog ne smiješ ni ki'nut, odmah se zaštitna plastika na ekranu iskrivi :mrgreen: Škripa ga stoji skoro od prvog dana, sve nešto pucketa plastika. Ako ga ko poželi moj savjet je da izbjegava.
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#46833 Re: BHTelecom All About

Post by sencobih »

tzipiripi wrote:
quarterback wrote:sin slomi juce staklo na onom 9" vivax tabletu
111 KM zamjena :(
odustao sam, ne isplati se
Pored mog ne smiješ ni ki'nut, odmah se zaštitna plastika na ekranu iskrivi :mrgreen: Škripa ga stoji skoro od prvog dana, sve nešto pucketa plastika. Ako ga ko poželi moj savjet je da izbjegava.
Ali je zato tesla tablet pravo dobar od ovih jeftiničarskih za marku sto se dobiju
adoadop
Posts: 146
Joined: 15/04/2015 22:09

#46834 Re: BHTelecom All About

Post by adoadop »

Molio bi one koji stvarno znaju da odgovore
Imam ultra uključen u moj izbor, da li onih 500 MB mogu koristiti na moru u Hrvatskoj tj. U romingu?

Ako ne koja je najbolja opcija da imam internet na moru osim wifi-a, za Viber i Skype?
Hvala
getriba
Posts: 391
Joined: 02/08/2014 09:40

#46835 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by getriba »

adoadop wrote:Molio bi one koji stvarno znaju da odgovore
Imam ultra uključen u moj izbor, da li onih 500 MB mogu koristiti na moru u Hrvatskoj tj. U romingu?

Ako ne koja je najbolja opcija da imam internet na moru osim wifi-a, za Viber i Skype?
Hvala
[emoji1] [emoji1] to se neće desiti ni u narednih 20 godina.

Uvijek je najbolja opcija bila kupiti start paket nekog od hr operatera i koristiti ponudu koju daju. Svi imaju web stranicu pa pregledaj šta nude

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
kakaljin
Posts: 11638
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#46836 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

adoadop wrote:Molio bi one koji stvarno znaju da odgovore
Imam ultra uključen u moj izbor, da li onih 500 MB mogu koristiti na moru u Hrvatskoj tj. U romingu?

Ako ne koja je najbolja opcija da imam internet na moru osim wifi-a, za Viber i Skype?
Hvala
U telefonu ugasi da ti u romingu rade podaci. Jer će te operateri iz HRT-a zaklati sa ciframa jer oni sam fakturiranje Telecomu.

Zato uzmi neku karticu dole sa internetom. Imas ih sada dostojanstvo kao turist pakete. Imas tele2 sa 3 GB . Samo moraš imati telefon koji nije zaključan na mrežu telecoma da bi mogao koristiti.
babo_reper
Posts: 14
Joined: 16/06/2016 09:15

#46837 Re: BHTelecom All About

Post by babo_reper »

pozz
dali se nekome desilo, da u mojatv full jednostavno se router restartuje (ugasi) i nakon ponovnog podizanja svi portovi rade a wirellessa nema (ne gori ni lampica). odmah sam prijavio na 1444, al vec 3 dana niko nista. . . inace je ZTE ZX V10 W300 modem. pa sad jel ga mijenjaju il ce me ostavit ovako na pricu da wirelles ne pripada njim, imo ga ili neee :/
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2511
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#46838 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by Del_Boy1 »

babo_reper wrote:pozz
dali se nekome desilo, da u mojatv full jednostavno se router restartuje (ugasi) i nakon ponovnog podizanja svi portovi rade a wirellessa nema (ne gori ni lampica). odmah sam prijavio na 1444, al vec 3 dana niko nista. . . inace je ZTE ZX V10 W300 modem. pa sad jel ga mijenjaju il ce me ostavit ovako na pricu da wirelles ne pripada njim, imo ga ili neee :/
Uključi wifi, imaš na pozadini rutera malo dugme za to.
Adi-g
Posts: 680
Joined: 26/02/2004 00:00

#46839 Re: BHTelecom All About

Post by Adi-g »

Imam jos aktivnu opciju 200% i pokusam preko *110# nadokupiti net...kaze mi da ne moze. Nazovem 1444 i kaze mi operater da mi pod starim paketima ne mozemo dokupiti net. Zna li neko iz bhtelecom ima li ikakva mogucnost dokupa neta osim onih 100mb. Hvalaa
User avatar
JLZbunjenog
Posts: 167
Joined: 27/04/2015 21:40
Location: prcvarnica

#46840 Re: BHTelecom All About

Post by JLZbunjenog »

Da bih patriotski postupio .... :D
Kako prikljuciti jedan prikljucak moja TV (tel/tv/net) u priv. kuci na 3 stana i na 4 tv uređaja ? (Svaki stan ima svoju paricu)
Koliko bi kostala ta ˝muzika˝ na mjesecnoj bazi ?
kakaljin
Posts: 11638
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#46841 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

JLZbunjenog wrote:Da bih patriotski postupio .... :D
Kako prikljuciti jedan prikljucak moja TV (tel/tv/net) u priv. kuci na 3 stana i na 4 tv uređaja ? (Svaki stan ima svoju paricu)
Koliko bi kostala ta ˝muzika˝ na mjesecnoj bazi ?
Koliko znam da je maksmalno 3 STB-a imati na moja tv. Sada da bi imao tri moras imati tehnicku mogucnost za to. Ako budes imao tehnicku mogucnost onda moras iz tog jednog stana gdje ide modem da razvuces mrezne kablove do mjesta u ta ostala dva stana i taj prvi stan gdje ce ti biti ti STB-ovi.
User avatar
ing-ecc
Posts: 18123
Joined: 31/03/2013 09:58

#46842 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

JLZbunjenog wrote:Da bih patriotski postupio .... :D
Kako prikljuciti jedan prikljucak moja TV (tel/tv/net) u priv. kuci na 3 stana i na 4 tv uređaja ? (Svaki stan ima svoju paricu)
Koliko bi kostala ta ˝muzika˝ na mjesecnoj bazi ?
Jedan telefon na 3 sprata, jedan net u 3 stana i 4 iptv usluge, jesi to mislio?
Ako nemas unutrasnju mrezu, osim te tri parice, odustani od ideje. :( A onda je sljedece pitanje i ima li tehnicke mogucnosti za takvu uslugu.
Jedina smislena ideja bi bila Phone (2 stb)+ Net (2 stb). :D
User avatar
JLZbunjenog
Posts: 167
Joined: 27/04/2015 21:40
Location: prcvarnica

#46843 Re: BHTelecom All About

Post by JLZbunjenog »

ing-ecc wrote:
JLZbunjenog wrote:Da bih patriotski postupio .... :D
Kako prikljuciti jedan prikljucak moja TV (tel/tv/net) u priv. kuci na 3 stana i na 4 tv uređaja ? (Svaki stan ima svoju paricu)
Koliko bi kostala ta ˝muzika˝ na mjesecnoj bazi ?
Jedan telefon na 3 sprata, jedan net u 3 stana i 4 iptv usluge, jesi to mislio?
Ako nemas unutrasnju mrezu, osim te tri parice, odustani od ideje. :( A onda je sljedece pitanje i ima li tehnicke mogucnosti za takvu uslugu.
Jedina smislena ideja bi bila Phone (2 stb)+ Net (2 stb). :D
Mislio sam jedan prikljucak za sve na tri stana. Kutija je u potkrovlju, a kablovi razvedeni po kuci.
Na jednom spratu je u dnevnom, na druga dva je prikljucak u hodniku.

Unutrasnja mreza zahtjeva ?

Haj malo bolje objasni ideju, bez sifri :lol:
User avatar
JLZbunjenog
Posts: 167
Joined: 27/04/2015 21:40
Location: prcvarnica

#46844 Re: BHTelecom All About

Post by JLZbunjenog »

kakaljin wrote:
JLZbunjenog wrote:Da bih patriotski postupio .... :D
Kako prikljuciti jedan prikljucak moja TV (tel/tv/net) u priv. kuci na 3 stana i na 4 tv uređaja ? (Svaki stan ima svoju paricu)
Koliko bi kostala ta ˝muzika˝ na mjesecnoj bazi ?
Koliko znam da je maksmalno 3 STB-a imati na moja tv. Sada da bi imao tri moras imati tehnicku mogucnost za to. Ako budes imao tehnicku mogucnost onda moras iz tog jednog stana gdje ide modem da razvuces mrezne kablove do mjesta u ta ostala dva stana i taj prvi stan gdje ce ti biti ti STB-ovi.
Nisam odmah skontao tvoj odgovor, ali shvatio sam da se mogu pozdraviti sa idejom :lol:

Hoce li braca iz BHT doci da pogledaju ako ih pozovem ?
kakaljin
Posts: 11638
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#46845 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

JLZbunjenog wrote:
kakaljin wrote:
JLZbunjenog wrote:Da bih patriotski postupio .... :D
Kako prikljuciti jedan prikljucak moja TV (tel/tv/net) u priv. kuci na 3 stana i na 4 tv uređaja ? (Svaki stan ima svoju paricu)
Koliko bi kostala ta ˝muzika˝ na mjesecnoj bazi ?
Koliko znam da je maksmalno 3 STB-a imati na moja tv. Sada da bi imao tri moras imati tehnicku mogucnost za to. Ako budes imao tehnicku mogucnost onda moras iz tog jednog stana gdje ide modem da razvuces mrezne kablove do mjesta u ta ostala dva stana i taj prvi stan gdje ce ti biti ti STB-ovi.
Nisam odmah skontao tvoj odgovor, ali shvatio sam da se mogu pozdraviti sa idejom :lol:

Hoce li braca iz BHT doci da pogledaju ako ih pozovem ?
Pa da bi mogao imati STBove u funkciji moraju biti povezani mreznim kablom ili putem struje pamreznim kablom, ali tu ti ja ne mogu pomoci jer nisam imao iskustva sa tim stvarima.

Za dolazak ne znam, ali vjerovatno mozes podnjeti zahtjev pa da oni izmjere tehnicku mogucnost za 3 STB-a i internet. To ce ti bolje strucniji ljudi reci oko toga.
babo_reper
Posts: 14
Joined: 16/06/2016 09:15

#46846 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by babo_reper »

Del_Boy1 wrote:
babo_reper wrote:pozz
dali se nekome desilo, da u mojatv full jednostavno se router restartuje (ugasi) i nakon ponovnog podizanja svi portovi rade a wirellessa nema (ne gori ni lampica). odmah sam prijavio na 1444, al vec 3 dana niko nista. . . inace je ZTE ZX V10 W300 modem. pa sad jel ga mijenjaju il ce me ostavit ovako na pricu da wirelles ne pripada njim, imo ga ili neee :/
Uključi wifi, imaš na pozadini rutera malo dugme za to.

mislis da to nisam prvo uradio, al nista
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2511
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#46847 Re: RE: Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by Del_Boy1 »

babo_reper wrote:
Del_Boy1 wrote:
babo_reper wrote:pozz
dali se nekome desilo, da u mojatv full jednostavno se router restartuje (ugasi) i nakon ponovnog podizanja svi portovi rade a wirellessa nema (ne gori ni lampica). odmah sam prijavio na 1444, al vec 3 dana niko nista. . . inace je ZTE ZX V10 W300 modem. pa sad jel ga mijenjaju il ce me ostavit ovako na pricu da wirelles ne pripada njim, imo ga ili neee :/
Uključi wifi, imaš na pozadini rutera malo dugme za to.

mislis da to nisam prvo uradio, al nista
Bude ovde svakakvih pitanja, pa nekad najjednostavniji odgovor riješi problem.
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#46848 Re: BHTelecom All About

Post by REDDEVILS »

Pozdrav
Prijavio dodatni paket 4 maja tehnicku mogucnost su utvrdili 11 maja i jos uvijek nista nazovem 1444 ljudi mi kazu da su proslijedili nalog na ilidzu i da je do montera. U medzuvremenu u petak poslije podne nestane mi interneta i moja tv prestade da radi prijavim kvar u petak i rekose mi da ce proslijediti nalog monterima na Ilidzi jutros ponovo zovem covjek mi rece da je proslijedjen nalog monterima na ilidzi ajd vidjecemo necu valjda cekati jos dva i pol mjeseca ko za dodatni paket
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 637
Joined: 06/11/2015 21:16

#46849 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by Hyperthalamus »

REDDEVILS wrote:Pozdrav
Prijavio dodatni paket 4 maja tehnicku mogucnost su utvrdili 11 maja i jos uvijek nista nazovem 1444 ljudi mi kazu da su proslijedili nalog na ilidzu i da je do montera. U medzuvremenu u petak poslije podne nestane mi interneta i moja tv prestade da radi prijavim kvar u petak i rekose mi da ce proslijediti nalog monterima na Ilidzi jutros ponovo zovem covjek mi rece da je proslijedjen nalog monterima na ilidzi ajd vidjecemo necu valjda cekati jos dva i pol mjeseca ko za dodatni paket
Tako se i meni desilo....pustili mi VDSL signal...i stari ZTE modem nije mogao da radi na njemu....12 dana cekao da dodje monter sa innbox-om...cim je zamijenio modem sve proradilo. I da, kvar je bio prijavljen prvog dana...al bez obzira cekao sam 12 dana, komplet usluga nije radila...strpi se.
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#46850 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by REDDEVILS »

Hyperthalamus wrote:
REDDEVILS wrote:Pozdrav
Prijavio dodatni paket 4 maja tehnicku mogucnost su utvrdili 11 maja i jos uvijek nista nazovem 1444 ljudi mi kazu da su proslijedili nalog na ilidzu i da je do montera. U medzuvremenu u petak poslije podne nestane mi interneta i moja tv prestade da radi prijavim kvar u petak i rekose mi da ce proslijediti nalog monterima na Ilidzi jutros ponovo zovem covjek mi rece da je proslijedjen nalog monterima na ilidzi ajd vidjecemo necu valjda cekati jos dva i pol mjeseca ko za dodatni paket
Tako se i meni desilo....pustili mi VDSL signal...i stari ZTE modem nije mogao da radi na njemu....12 dana cekao da dodje monter sa innbox-om...cim je zamijenio modem sve proradilo. I da, kvar je bio prijavljen prvog dana...al bez obzira cekao sam 12 dana, komplet usluga nije radila...strpi se.
Moguće je i to sto kažeš npr. Ja kad ukucam 192.168.1.1 izbaci mi ja mislim neki iskrin modem uglavnom ja sam zvao i prijavio kvar
Locked