BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
developer10
Posts: 785
Joined: 12/12/2012 13:45
Location: München, DE

#45976 Re: BHTelecom All About

Post by developer10 »

Promijenio mobitel, odem na šalter da mi daju nano SIM karticu. I tako krene procedura i odjednom, paf... Kaže neki problem s mojim brojem u sistemu, ne može se dalje. Prijavljen je taj problem, trebaju me zvati kada se riješi pa da se odradi nano. Već prošla dva puna dana i ništa.

Broj je prvo bio prepaid, kratko bio na onom nekom postpaid od 15-17 KM, dok je ponuda bila nešto, kasnije odjavio nakon one transformacije paketa.

Je li neko imao sličan problem i do čega je bilo?
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#45977 Re: BHTelecom All About

Post by crnivrag »

developer10 wrote:Promijenio mobitel, odem na šalter da mi daju nano SIM karticu. I tako krene procedura i odjednom, paf... Kaže neki problem s mojim brojem u sistemu, ne može se dalje. Prijavljen je taj problem, trebaju me zvati kada se riješi pa da se odradi nano. Već prošla dva puna dana i ništa.

Broj je prvo bio prepaid, kratko bio na onom nekom postpaid od 15-17 KM, dok je ponuda bila nešto, kasnije odjavio nakon one transformacije paketa.

Je li neko imao sličan problem i do čega je bilo?
Ja sam dobio zamjensku nano SIM karticu u roku od 2-3 minute na šalteru na Dobrinji, a odmah nakon izlaska iz BH Telecom centra mi je deaktivirana stara Mini SIM kartica, a aktivirana nova nano SIM kartica.
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#45978 Re: BHTelecom All About

Post by Cossack »

ing-ecc wrote: Ako je sada 100+500 zasto od 01.07. ne bi bilo 500+500 :?:
Super ako je tako. Još čekam da mi priključe Moja TV Full pa ću tek onda moći aktivirati moj izbor, tako da u praksi još nisam imao ni tih 100 + 500.
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#45979 Re: BHTelecom All About

Post by Cupko_ »

crnivrag wrote:
mirza_15 wrote:
tvojkomsija wrote:Na tv-u mi pise da je signal 720p..
Vjerovatno se kanal emituje u 720p. Ni jedan kanal se koliko ja znam ne emituje u 1080p od ovih koji su u ponudi operatera u bih. Idu samo u 720p ili 1080i.
Jedini kanal koji ide u HD ready rezoluciji (720p) u ponudi operatera u BiH i regiji je kanal Viasat History/Nature HD.

Svi ostali HD kanali idu u full HD rezoluciji 1080i.
Full HD je 1080p a ne 1080i, postoji razlika pogotovo na boljim TV uređajima, što vjerujem da ovaj navedeni Bravia Smart jest :)
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#45980 Re: BHTelecom All About

Post by febo_acm »

ing-ecc wrote:
Cossack wrote:
zippoo87 wrote:moj mini 15 ce sada imati 500 MB + moj izbor bonus 500 MB = 1 GB...za moje trenutne potrebe sasvim dovoljno
samo neka se povecava i neka napreduju paketi...mada ne mora ni BH telekom uvijek sve na slamcicu davati i tako iz godine u godinu...mogli su ovo podici i na vecu kolicinu a onaj ko trosi vise svakako im placa neki dodati paket za internet

koliko god se 1 GB cinio solidnim,danas kada load obicne stranice povuce 5-6 mb a nekih i 10ak MB...ovo se potrosi dok kazes keks :D
Jesi siguran da će nam sabrati 500 + 500 MB? Ako je tako to će biti odlično! Jučer sam naručio Moja TV full i čim mi priključe uvezujem M15 i dvije ultre u moj izbor.
Ako je sada 100+500 zasto od 01.07. ne bi bilo 500+500 :?:


kako ono kazu... gdje nastaje bosna tu prestaje logika... ili tako nekakao :D

bilo bi dobro da bude tako
User avatar
Mjesanac
Posts: 7706
Joined: 01/09/2009 01:45
Location: Sarajevo

#45981 Re: BHTelecom All About

Post by Mjesanac »

ing-ecc wrote:
Mjesanac wrote:Pozdrav raja,

Je li iko primjetio na listingu poziva i SMS koji BH Telecom dostavi uz racun svaki mjesec, da su neke poruke slane na britanske brojeve (0044 pozivni broj). Ja tek sada primjetio na racunima od aprila i maja. Nije puno, oko pola marke, ali opet da se nisu neki prevaranti upleli.
Koji telefon koristis? :-)
iPhone 6S :)
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#45982 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

Mjesanac wrote:
ing-ecc wrote: Koji telefon koristis? :-)
iPhone 6S :)
hahahaaaa :lol: znao sam :D
A jesi li se igrao sa aktivacijom iMessage na iPhone?
User avatar
Mjesanac
Posts: 7706
Joined: 01/09/2009 01:45
Location: Sarajevo

#45983 Re: BHTelecom All About

Post by Mjesanac »

ing-ecc wrote:
Mjesanac wrote:
ing-ecc wrote: Koji telefon koristis? :-)
iPhone 6S :)
hahahaaaa :lol: znao sam :D
A jesi li se igrao sa aktivacijom iMessage na iPhone?
Imo sam osjecaj da ide znao sam :lol:

Nisam, koliko se sjecam :D u cemu je fazon?
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#45984 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

Mjesanac wrote:
ing-ecc wrote:
Mjesanac wrote: iPhone 6S :)
hahahaaaa :lol: znao sam :D
A jesi li se igrao sa aktivacijom iMessage na iPhone?
Imo sam osjecaj da ide znao sam :lol:

Nisam, koliko se sjecam :D u cemu je fazon?
Pa cudno je ako se nisi igrao jer ti inace svaka aktivacija iMesage podrazumjeva i SMS na 0044.
User avatar
Mjesanac
Posts: 7706
Joined: 01/09/2009 01:45
Location: Sarajevo

#45985 Re: BHTelecom All About

Post by Mjesanac »

ing-ecc wrote: Pa cudno je ako se nisi igrao jer ti inace svaka aktivacija iMesage podrazumjeva i SMS na 0044.
Bravo, ja sam totalno otisao na facebook messenger, nisam se igrao sa iMessage nego sam u zadnjih nekoliko ubacivao Haloo karticu u mobitel pa vraco na telecom, i svaki put mi izadje poruka tipa this carrier might charge for iMessage. To je znaci to. Odo skontat kako da to gasim. Super, hvala puno :-D
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#45986 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

Mjesanac wrote:
ing-ecc wrote: Pa cudno je ako se nisi igrao jer ti inace svaka aktivacija iMesage podrazumjeva i SMS na 0044.
Bravo, ja sam totalno otisao na facebook messenger, nisam se igrao sa iMessage nego sam u zadnjih nekoliko ubacivao Haloo karticu u mobitel pa vraco na telecom, i svaki put mi izadje poruka tipa this carrier might charge for iMessage. To je znaci to. Odo skontat kako da to gasim. Super, hvala puno :-D
Pa nemoj gasiti iMesage, to je korisna stvar. :D Al nemoj se ni igrati sa aktiviraj/deaktiviraj. :lol: Ukljucis jednom i dont touch. :) Inace odose pfeLingi na racun BH T pa onda imas konfusion. :lol: :lol:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#45987 Re: BHTelecom All About

Post by irac300 »

Sad će skoro dva mjeseca od povećanja brzina, kod mene ništa, džaba mailovi. Veliki pozdrav za sve u direkciji Tuzla. :izet:
User avatar
ala7
Posts: 1348
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#45988 Re: BHTelecom All About

Post by ala7 »

Mirza_15 Jel moguće zamijeniti modem jer me ovaj iritira samo tako, iptv voip radi ali internet ko da je začaran malo malo moram restart modem ručno.. Ev vidim mnogo raje se žali na bijeli ZTE modem.. Pokušao sam promjeniti regiju u wifi postavkama ali nije uspjelo ni to, ugasim na TV miracast wifi reko da se ne poklapaju kanali wifi signala ali nije ni to opet isto.. Promijenim način rada šalto između b/g/n načina rada ali ni to nije pomoglo, tek kad sam vidio da se LAN putem dešavaju problemi isključio SAM probleme kod WLAN i LAN te je problem u samom modemu.. Ne vjerujem da je grmljavina ili nešto uzrokovalo pometnju u njemu, imam čak i zaštitu el. instalacija od prevelikog napona (kako se to već kaže)...

Pokušaću promjeniti produžni el. kabal jedino to nisam uradio..
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#45989 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

irac300 wrote:Sad će skoro dva mjeseca od povećanja brzina, kod mene ništa, džaba mailovi. Veliki pozdrav za sve u direkciji Tuzla. :izet:
Nije samo Tuzla ni USK nije ništa bolje ,još me uvjerava da je to to i da teško da će biti bolje
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#45990 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

ala7 wrote:Mirza_15 Jel moguće zamijeniti modem jer me ovaj iritira samo tako, iptv voip radi ali internet ko da je začaran malo malo moram restart modem ručno.. Ev vidim mnogo raje se žali na bijeli ZTE modem.. Pokušao sam promjeniti regiju u wifi postavkama ali nije uspjelo ni to, ugasim na TV miracast wifi reko da se ne poklapaju kanali wifi signala ali nije ni to opet isto.. Promijenim način rada šalto između b/g/n načina rada ali ni to nije pomoglo, tek kad sam vidio da se LAN putem dešavaju problemi isključio SAM probleme kod WLAN i LAN te je problem u samom modemu.. Ne vjerujem da je grmljavina ili nešto uzrokovalo pometnju u njemu, imam čak i zaštitu el. instalacija od prevelikog napona (kako se to već kaže)...

Pokušaću promjeniti produžni el. kabal jedino to nisam uradio..
Probaj sraviti da ti je konekcija always on umjesto on demand.
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#45991 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

ala7 wrote:Mirza_15 Jel moguće zamijeniti modem jer me ovaj iritira samo tako, iptv voip radi ali internet ko da je začaran malo malo moram restart modem ručno.. Ev vidim mnogo raje se žali na bijeli ZTE modem.. Pokušao sam promjeniti regiju u wifi postavkama ali nije uspjelo ni to, ugasim na TV miracast wifi reko da se ne poklapaju kanali wifi signala ali nije ni to opet isto.. Promijenim način rada šalto između b/g/n načina rada ali ni to nije pomoglo, tek kad sam vidio da se LAN putem dešavaju problemi isključio SAM probleme kod WLAN i LAN te je problem u samom modemu.. Ne vjerujem da je grmljavina ili nešto uzrokovalo pometnju u njemu, imam čak i zaštitu el. instalacija od prevelikog napona (kako se to već kaže)...

Pokušaću promjeniti produžni el. kabal jedino to nisam uradio..
Meni rekoše da ulljuče neku zaštitu pa zbig tog puca konekcija
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#45992 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

jarobot wrote: Meni rekoše da ulljuče neku zaštitu pa zbig tog puca konekcija
Ma jok. To je neko provalio. Eventualno se sesija raskida jednom u 24 sata kako bi se dodjelila nova ip adresa.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#45993 Re: BHTelecom All About

Post by studiorum_tuzlaensis »

mirza_15 wrote:
ala7 wrote:Mirza_15 Jel moguće zamijeniti modem jer me ovaj iritira samo tako, iptv voip radi ali internet ko da je začaran malo malo moram restart modem ručno.. Ev vidim mnogo raje se žali na bijeli ZTE modem.. Pokušao sam promjeniti regiju u wifi postavkama ali nije uspjelo ni to, ugasim na TV miracast wifi reko da se ne poklapaju kanali wifi signala ali nije ni to opet isto.. Promijenim način rada šalto između b/g/n načina rada ali ni to nije pomoglo, tek kad sam vidio da se LAN putem dešavaju problemi isključio SAM probleme kod WLAN i LAN te je problem u samom modemu.. Ne vjerujem da je grmljavina ili nešto uzrokovalo pometnju u njemu, imam čak i zaštitu el. instalacija od prevelikog napona (kako se to već kaže)...

Pokušaću promjeniti produžni el. kabal jedino to nisam uradio..
Probaj sraviti da ti je konekcija always on umjesto on demand.
gdje se to stavi?
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2520
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#45994 Re: BHTelecom All About

Post by Del_Boy1 »

studiorum_tuzlaensis wrote:
mirza_15 wrote:
Probaj sraviti da ti je konekcija always on umjesto on demand.
gdje se to stavi?
Kod tebe je možda VPI/VCI 8/35 umjesto 8/60 ako imaš NetFlat paket.

Image
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5618
Joined: 12/10/2014 01:12

#45995 Re: BHTelecom All About

Post by skupljac_zeljeza »

Ne razumijem ovo variranje. Jedan STB uključen i laptop dok je mjerio.

Image
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#45996 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

skupljac_zeljeza wrote:Ne razumijem ovo variranje. Jedan STB uključen i laptop dok je mjerio.

Image
Ja vidi ti brzine i još se buniš.... :D
Šta je s nama kojima neće ni da se potrude da povećaju brzinu :(
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#45997 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

skupljac_zeljeza wrote:Ne razumijem ovo variranje. Jedan STB uključen i laptop dok je mjerio.

Image
Mozes li mjeriti i s nekim drugim uredjajem?
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5618
Joined: 12/10/2014 01:12

#45998 Re: BHTelecom All About

Post by skupljac_zeljeza »

ing-ecc wrote: Mozes li mjeriti i s nekim drugim uredjajem?
Na PC sa LAN kablom je stabilnije.
Dzenis961
Posts: 46
Joined: 12/05/2016 00:48

#45999 Re: BHTelecom All About

Post by Dzenis961 »

Kod mene isti slucaj sa pucanjem veze,posebno preko WIFI,Promjenut mi je ruter i dobio sam ZXHN H108N V2.5
ali i dalje puca veza,u cemu je problem,vec mjesecima imam taj prokleti problem,prijavljivao kvar i nitko ne pomaze niti je rijesio problem,sramota!!!
niho92
Posts: 532
Joined: 05/09/2012 14:29

#46000 Re: BHTelecom All About

Post by niho92 »

Opet grmi i opet slika sjecka ...ne mogu ko covjek odgledat utakmicu, da je jaka grmljavina pa haj
Locked