BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#44851 Re: BHTelecom All About

Post by quarterback »

GaRGa wrote:Lijepi iphone :)
de upali BT ili NFC da ti posaljem fajl

:lol:
tipler
Posts: 57
Joined: 01/04/2013 10:18

#44852 Re: BHTelecom All About

Post by tipler »

evo da pohvalim telekom,jutros došli zamjenili modem,prijavio dodatni paket poslije prvog maja,imam moja tv net,sad mi je brzina 50/2,5 sa dva upaljena stb i hd kanalima,Bihać.
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#44853 Re: BHTelecom All About

Post by The BEN10 »

Koja je procedura odjave postpaid paketa i prebacivanja na ULTRA?
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 637
Joined: 06/11/2015 21:16

#44854 Re: BHTelecom All About

Post by Hyperthalamus »

Odes na salter sa licnom kartom...kazes da hoces da predjes sa postpaida na prepaid...nakon provjere da li imas neplacenih racuna (ako imas...morat ces ih /ga platiti onog momenta kad zelis preci na ultru i pokazati zaposleniku na salteru) prelazak na ultru se obavi u par klikova.
Saka
Posts: 2594
Joined: 25/02/2011 11:49

#44855 Re: BHTelecom All About

Post by Saka »

Hyperthalamus wrote:Odes na salter sa licnom kartom...kazes da hoces da predjes sa postpaida na prepaid...nakon provjere da li imas neplacenih racuna (ako imas...morat ces ih /ga platiti onog momenta kad zelis preci na ultru i pokazati zaposleniku na salteru) prelazak na ultru se obavi u par klikova.
I naplate 5KM.
kakaljin
Posts: 11636
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#44856 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

Saka wrote:
Hyperthalamus wrote:Odes na salter sa licnom kartom...kazes da hoces da predjes sa postpaida na prepaid...nakon provjere da li imas neplacenih racuna (ako imas...morat ces ih /ga platiti onog momenta kad zelis preci na ultru i pokazati zaposleniku na salteru) prelazak na ultru se obavi u par klikova.
I naplate 5KM.
Zato sto se prelazi sa veceg na manji paket.
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#44857 Re: BHTelecom All About

Post by aditon »

da li neko zna da li se mogu MB interneta prenositi između članova koji se nalaze u "moj izbor" i ako da, na koji način? Dakle kao što se radi s prebacivanjem kredita?
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#44858 Re: BHTelecom All About

Post by krakatoa »

aditon wrote:da li neko zna da li se mogu MB interneta prenositi između članova koji se nalaze u "moj izbor" i ako da, na koji način? Dakle kao što se radi s prebacivanjem kredita?
Ne. To je bonus a bonus se nigdje ne moze prenositi
azizmpj
Posts: 36
Joined: 19/04/2013 15:27

#44859 Re: Bh telecom, moja tv

Post by azizmpj »

UnKnownBA wrote:Nakon ogromnog nerviranja sa raznim stream-ovima, pogotovo sa onim kanalom Premijer liga BiH, odlučio sam da uvedem, odnosno, da pređem na MojaTV. Interesuje me svašta nešto, pa eto, ako je nekom dosadno i ne bude mu mrsko, bio bih mu zahvalan na odgovoru.

- Da li ste zadovoljni sa uslugom MojaTV, ledi li i dalje slika, da li je stabilna konekcija na netu? (negdje na klix-u sam pročitao da nestaje konekcije i da ledi slika kad grmi i kad kiša pada :mrgreen: , koliko je to tačno)

- Koliko treba vremenski čekati ili dolaze po prijemu zahtjeva?

- Hoću li morat´mijenjati broj telefona? Da li kad´se kaže "neograničeni govorni i SMS saobraćaj unutar fiksne mreže BH Telecoma" podrazumjeva razgovor između fiksnih telefona BH Pošte, pošto mislim da mi je neko rekao da je odvojeno BH Pošta i BH Telecom?

- Kakav je priključak, imam neki stari TV, može li se kako on spojiti? Ima izlaze scart, činčeve i obični antenski, volio bih i njega spojiti kao drugi, naravno ako je moguće :razz: (naravno ne mislim na njemu gledat´ HD kanale :lol: , već eto, da bezze ne stoji).

- Koliko se treba doplatiti za HD kanale?

- Najviše bi mi odgovarao ovaj paket "MojaTV Full" zbog neograničenog razgovora, Ja ne koristim fiksni al´ zato stara kampuje na telefonu :mrgreen: , najviše zbog nje. Jedino što mi ne odgovara je brzina neta. Može li se to mijenjati, naravno uz doplatu tj. da se doda razlika u cijeni? Paket "MojaTV Full speed +" nudi samo neograničen razgovor na fer osnovi (1500 min.). Sa ovim što reklamiraju fol "moj izbor" (biraj, kombiniraj usluge po želji), niđe veze (http://www.bhtelecom.ba/6047.html)! Trebali su postaviti i pakete pa da dodajemo oduzimamo šta nam odgovara. Recimo, gore navedena kombinacija koja bi meni odgovarala ne postoji. Ima maksimalno opcija "Flat BH Telecom" koja nudi neograničen razgovor na fer osnovi (3000 min.). Izgleda da ću morat´ uzimati odvojeno paket "MojaTV Phone" i odvojeno internet :roll: (možda čak i kod drugog operatera jer je bolja ponuda).

- Da nisam došao na ovaj pdf ne bih ni znao šta su parice, morao sam google-at´ da se malo bolje upoznam :mrgreen: . Bacili ste me u razmišljanje ... trenutno sam na logosoft-u, bez njihove TV, samo net. xDSL, neki beta paket 20/1 Mbps (bar tako piše :mrgreen: ) baš sam danas i jučer provjeravao na http://www.speedtest.net/. Evo rezultat ...
Image
Kad´ nešto skidam preko μtorrent-a plafon mi je 15 Mbps na najkvalitetnijem torrentu. Eh sad, pitanje za million dolara :mrgreen: , mogu li ja uvesti i bez problema koristit´ MojaTV?

- Čisto informativno, postoji li uopšte nada da će uvesti SPORTKLUB-ove, jer stvarno, nisu baš ni jeftini ovi paketi! Tuga je da im daješ mjesečno otprilike 100 KM za full usluge (bar one koje bi meni odgovarale) a da nemaš SPORTKLUB :roll:, SRAMOTA! Mene TV ne interesuje, uopšte ne gledam TV, što se mene tiče mogu sve ukinuti, samo mi dajte arenaSport-ove, SPORTKLUB-ove, EUROSPORT-ove i ovaj kanal Premijer liga BiH. Recimo, u logosoft-u, sve to imaš za otprilike 50 KM (bez kanala Premijer liga BiH zbog kojeg sam se uopšte i odlučio na MojaTV, Željo je za sve kriv :mrgreen: )!

Izvinjavam se na ovako dugom postu, pa eto, ako nekom bude dosadno i ne bude mu mrsko, neka odgovori, unaprijed hvala!

Ja sam uplacivao nekoliko puta mojuwebtv i sa njom sam prezadovoljan! cak i los racunar dual core 2,4 goni streamove super i pravo se razvedri kad povezem na tv HDMI kablom!

Moj stari vec deset godina koristi mojatv full - prezadovoljan je a na uredjajima koje je kupovao za to vrijeme, ustedio je i 5000 KM! non stop nesto otplacuje, te tablet, te tv, te laptop, te mobitel ....

od moje zene roditelji vec pet godina koriste mojutv full isto tako prezadovoljni su! pogotovo punica ....naravno sahatima na telefonu :D

ja upravo ovih dana ocekujem da mi uvedu uslugu, jeste da ce mi konekcija biti losija, jer na bistrik trenutno ne mogu izbaciti vise od 12Mbps ...ali kad pomislim da cu rahat gledat ¨BHtelecom Premijer ligu 12 u HD-u odmah mi nesto merak!

ti si vec presao na mojutv, predpostavljam, pa koristim priliku da ja sada tebe pitam, za iskustvo i zadovoljstvo ili ne daj Boze, nezadovoljstvo?
azizmpj
Posts: 36
Joined: 19/04/2013 15:27

#44860 Re: Bh telecom, moja tv

Post by azizmpj »

Del_Boy1 wrote:
jasko__ wrote:Zna li neko za šta služe ona 2 USB ulaza na Motorola receiveru od Moja TV???
Kad se ušteka u njih, ništa se ne dešava..
Možeš napunit bateriju mobitela preko njih :lol: :run:

'suvisni su ...ionako svaki solidan TV ima USB preko kojeg mozes, slusati muziku, gledati filmove, klipove, slike ....
aladinosmic1
Posts: 277
Joined: 06/05/2015 21:20

#44861 Re: BHTelecom All About

Post by aladinosmic1 »

ne zele mi u bhtelecomu povecati brzinu sa 32 mbps i to sa ugasenim tv sa 3 upaljena 15 mbps

a paket je dodatni 1
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5601
Joined: 12/10/2014 01:12

#44862 Re: BHTelecom All About

Post by skupljac_zeljeza »

aladinosmic1 wrote:ne zele mi u bhtelecomu povecati brzinu sa 32 mbps i to sa ugasenim tv sa 3 upaljena 15 mbps

a paket je dodatni 1
I meni je tako. Kažu da navodno nema TM-a. Mene više buni osciliranje između 28 i 35 iako ništa ne radi osim kompjutera. Nikada isto ne izmjeri.

Image

Kroz minutu drugačije. Nema zagarantovanih 30.

Image


Ali i ovo može pokriti dva STB-a u HD-u i da ostane komocije.
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#44863 Re: BHTelecom All About

Post by erotica »

Zna li neko kako da daljinski od stb, albis onaj mali sa zelenim dnom, programiram da može da pali i gasi tv jer na njemu ima i posebno dugme za paljenje tv pored stb. Tv je lg webos 2
kakaljin
Posts: 11636
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#44864 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

Evo gledam uporedo ponudu telecoma i telemacha.

Znaci svi kanali iz ponude i najbrzi internet u ponudi.

Kod telecoma ide Moja tv net i dodatni paket 2 sa brzinom 100/4 cijena 66 KM
Kod telemacha ide DUO net grande extra sa brzinom 150/6 cijena 79,90 KM

Znaci razlika brzina interneta nesto veci broj HD kanala i sport klub kanali i nekoliko jos kanala je na strani telemcaha, a li zato skuplji 14 KM.

A sa fiksnim telefonom je razlika 11 KM skuplji telemach.

Znaci Moja tv full i dodatni paket 2 cijena 79 KM
kod telemacha Trio grande premium cijena 89,90 KM

Time SHIF kod telecoma je besplatan a u telemachu se doplacuje ali kod ovih paketa je ukljucen u cijenu.

Znaci jeftiniji telecom, brzina interneta je relativna za upordjivanje, jedino kanali ali i to u zavisnosti od ukusa i ko sta preferira.

Jos je telecom u prednosti sa ponudom MOJ izbor gdje se dobre beneficije dobiju. I vecim brojem brojeva fiksne sa kojima imas mogucnost razgovora.

Volio bi i ja da u telecomu ubace jos HD kanala i ostalih kanala koji su dostupni u BiH, a trenutno ih nema u telecomu. Tako isto sa kanalima da uradi telemcah i da se izjednaci ponuda kod svih operatera sto se tice kanala. Da se onda operateri bore sa cijenom i ostalim dodatnim uslugama da privuku korisnike.
aladinosmic1
Posts: 277
Joined: 06/05/2015 21:20

#44865 Re: BHTelecom All About

Post by aladinosmic1 »

Ovdje piše https://www.bhtelecom.ba/api_info_pregled_usluga.html

Naziv usluge: Aktivacija Paket 1 - MojaTV

jel to još u procesu aktivacije pa piše ili je aktivirano?
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 637
Joined: 06/11/2015 21:16

#44866 Re: BHTelecom All About

Post by Hyperthalamus »

Za pretpostaviti je da to znaci da je aktivirano. Kod mene su isto pustili hd kanale i pink+, evo vec 2-dan mi ne radi mojatv nikako (ni iptv, ni voip, ni adsl). Pretpostavljam da su pustili vdsl signal pa se ovaj zte ne moze ni sinhronizovati zbog toga.
Ali isto tako na portalu mi nema tog "aktivacija paket 1 - mojatv".
aida25
Posts: 671
Joined: 25/02/2011 12:42

#44867 Re: BHTelecom All About

Post by aida25 »

kakaljin wrote:Evo gledam uporedo ponudu telecoma i telemacha.

Znaci svi kanali iz ponude i najbrzi internet u ponudi.

Kod telecoma ide Moja tv net i dodatni paket 2 sa brzinom 100/4 cijena 66 KM
Kod telemacha ide DUO net grande extra sa brzinom 150/6 cijena 79,90 KM

Znaci razlika brzina interneta nesto veci broj HD kanala i sport klub kanali i nekoliko jos kanala je na strani telemcaha, a li zato skuplji 14 KM.

A sa fiksnim telefonom je razlika 11 KM skuplji telemach.

Znaci Moja tv full i dodatni paket 2 cijena 79 KM
kod telemacha Trio grande premium cijena 89,90 KM

Time SHIF kod telecoma je besplatan a u telemachu se doplacuje ali kod ovih paketa je ukljucen u cijenu.

Znaci jeftiniji telecom, brzina interneta je relativna za upordjivanje, jedino kanali ali i to u zavisnosti od ukusa i ko sta preferira.

Jos je telecom u prednosti sa ponudom MOJ izbor gdje se dobre beneficije dobiju. I vecim brojem brojeva fiksne sa kojima imas mogucnost razgovora.

Volio bi i ja da u telecomu ubace jos HD kanala i ostalih kanala koji su dostupni u BiH, a trenutno ih nema u telecomu. Tako isto sa kanalima da uradi telemcah i da se izjednaci ponuda kod svih operatera sto se tice kanala. Da se onda operateri bore sa cijenom i ostalim dodatnim uslugama da privuku korisnike.
Znas li kad se uzima moja tv full,na koliko se potpisuje ugovor, tj. ako potpišem na 12 mjeseci a ne na 24 koliko onda plaćam moja tv full, jel isto 49km, tj. koliko se ciejna mijenja kad zakljucis ugovor na 12 a koliko na 24 mjeseca?
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#44868 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

Ovo bi se u kardiologiji zvala aritmije...

Image


mislim stvarno.... :evil:
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#44869 Re: BHTelecom All About

Post by valjuga »

zateznistub wrote:Ovo bi se u kardiologiji zvala aritmije...

Image


mislim stvarno.... :evil:
Al ti je zato upload dobar.Ha ja nemere sve :mrgreen:
Net flat 10,nakačen ja i tri komšinice, a poštu i telekom mogu sa balkona kamenom gađat :lol:
Image
User avatar
escobar__
Posts: 8875
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#44870 Re: BHTelecom All About

Post by escobar__ »

Moja TV Full, Tuzla

Image

I dalje čekam aktivaciju Paketa 1. :D
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#44871 Re: BHTelecom All About

Post by red evil »

Koji je đavo sa internetom? Stalno oscilira, bude okej ali često padne ispod 1mbps. Ovo se dešava od srijede.

Image
aladinosmic1
Posts: 277
Joined: 06/05/2015 21:20

#44872 Re: BHTelecom All About

Post by aladinosmic1 »

escobar__ wrote:Moja TV Full, Tuzla

Image

I dalje čekam aktivaciju Paketa 1. :D
zašto je toliki upload?
KurtaLN79
Posts: 42
Joined: 24/01/2003 00:00

#44873 Re: BHTelecom All About

Post by KurtaLN79 »

escobar__ wrote:Moja TV Full, Tuzla

Image

I dalje čekam aktivaciju Paketa 1. :D
a jel imas vdsl modem? posto kod mene isti paket na full al 8 nece da prebaci
bumerangss
Posts: 4461
Joined: 12/01/2015 16:47

#44874 Re: BHTelecom All About

Post by bumerangss »

zateznistub wrote:Ovo bi se u kardiologiji zvala aritmije...

Image


mislim stvarno.... :evil:
Cardia arrest et exitus letalis :D
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#44875 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

bumerangss wrote:
zateznistub wrote:Ovo bi se u kardiologiji zvala aritmije...

Image


mislim stvarno.... :evil:
Cardia arrest et exitus letalis :D
haman... :lol:
Locked