BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#35601 Re: BHTelecom All About

Post by boshniak »

Ne postoji idealna ponuda svaki operater ima svoje prednosti, tako da je najidealnije rjesenje Dual Sim mobitel i kombinacija dva operatera.
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#35602 Re: BHTelecom All About

Post by friskyoreo »

mirza_15 wrote:Ne javljam se namjerno iz vise razloga. Shvatio sam da nema svrhe bilo sta objasnjavati i raspravljati jer neki su tu samo da pljuju, neki su samo neizivljena djeca. Citam ja sta vi pisete, ali mi glupo ponavljati jedne te iste odgovore. Ja ponovio i iznio relevantne podatke da BH telecom ne gubi korisnike nigdje osim u fiksnoj telefoniji. Kacio analize RAK-a za mobilnu,
Ti kao da si spinovanje ucio kod SDA, SNSD i HDZ. Mislim, stvarno. :)
A vi ostali slobodno dajite pare Eronetu i m:tel-u. Ja se iskreno nadam da vam se ulozeno nece vratiti iz zraka. (naravno sada ocekujem lavinu komentara o patriJotama, zlatnim kasikama, Bakiru.....).
Ali zaista. Ovo ostalo da ne citiram, ko prati temu, znat ce sta se pisalo a sta si ti iznio.
Mada, svakako ne podrzavam vrijedjanje na bilo kojoj osnovi, pa onog sto te navodno vrijedjao, prijavi ga moderaciji, imas onaj uzvicnik mali, cuda cini. :D
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#35603 Re: BHTelecom All About

Post by krakatoa »

dileja wrote:
Naslovnica wrote: Sva sreća postoji i alternativna pa se može birati i odabrati najoptimalnija ponuda.
Ja sam trenutno na mini15 + doplata 50mb interneta, to se mijenja, pa ćemo da vidimo. Moram protrkeljati pa vidjeti šta za slične pare nudi konkurencija. Ako je više nego bht, onda se šaltam na nekog drugog.
Alternativa je prenos broja.....hvala RAKu što postoji
Sva konkurencija je bolja em su jeftiniji em niko ne daje veličanstvenih 32
Zar nisi osnovan do sad? Moram opet prijaviti opet izgleda Bobi te prevodio.
Naslovnica
Posts: 27897
Joined: 20/03/2013 15:38

#35604 Re: BHTelecom All About

Post by Naslovnica »

boshniak wrote:Ne postoji idealna ponuda svaki operater ima svoje prednosti, tako da je najidealnije rjesenje Dual Sim mobitel i kombinacija dva operatera.
Pa ne baš.
U tom slučaju bih morao plaćati dvije pretplate. Mislim da se to baš i ne isplati (plaćati dvije pretplate), a ali bi moglo dobro raditi u prepaid opciji.
User avatar
pepeljara
Posts: 6563
Joined: 22/08/2003 00:00

#35605 Re: BHTelecom All About

Post by pepeljara »

Naslovnica wrote:
boshniak wrote:Ne postoji idealna ponuda svaki operater ima svoje prednosti, tako da je najidealnije rjesenje Dual Sim mobitel i kombinacija dva operatera.
Pa ne baš.
U tom slučaju bih morao plaćati dvije pretplate. Mislim da se to baš i ne isplati (plaćati dvije pretplate), a ali bi moglo dobro raditi u prepaid opciji.

Mislim da ima ona ponuda interneta samo na drugoj mrezi tipa hallo 4GB jeftinoca neka... samo za internet.
User avatar
pepeljara
Posts: 6563
Joined: 22/08/2003 00:00

#35606 Re: BHTelecom All About

Post by pepeljara »

pepeljara wrote:
Naslovnica wrote:
boshniak wrote:Ne postoji idealna ponuda svaki operater ima svoje prednosti, tako da je najidealnije rjesenje Dual Sim mobitel i kombinacija dva operatera.
Pa ne baš.
U tom slučaju bih morao plaćati dvije pretplate. Mislim da se to baš i ne isplati (plaćati dvije pretplate), a ali bi moglo dobro raditi u prepaid opciji.

Mislim da ima ona ponuda interneta samo na drugoj mrezi tipa haloo 4GB jeftinoca neka... samo za internet.
User avatar
dileja
Posts: 645
Joined: 01/10/2015 13:38

#35607 Re: BHTelecom All About

Post by dileja »

pepeljara wrote:
Naslovnica wrote:
boshniak wrote:Ne postoji idealna ponuda svaki operater ima svoje prednosti, tako da je najidealnije rjesenje Dual Sim mobitel i kombinacija dva operatera.
Pa ne baš.
U tom slučaju bih morao plaćati dvije pretplate. Mislim da se to baš i ne isplati (plaćati dvije pretplate), a ali bi moglo dobro raditi u prepaid opciji.

Mislim da ima ona ponuda interneta samo na drugoj mrezi tipa hallo 4GB jeftinoca neka... samo za internet.
Nije to na haloo nego nu čuda neviđena od bht lopovije, nejasno kako da se prevarise i dadoše zbilja trenutno najbolju ponudu
belami1111
Posts: 1070
Joined: 13/03/2013 17:09

#35608 Re: BHTelecom All About

Post by belami1111 »

dileja @
Dobar ti nick taman odgovara tvom mentalitetu i načinu izražavanja ! A mogao bi otkriti i dosta o tvome porjeklu !!! :D
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#35609 Re: BHTelecom All About

Post by boshniak »

Naslovnica wrote:
boshniak wrote:Ne postoji idealna ponuda svaki operater ima svoje prednosti, tako da je najidealnije rjesenje Dual Sim mobitel i kombinacija dva operatera.
Pa ne baš.
U tom slučaju bih morao plaćati dvije pretplate. Mislim da se to baš i ne isplati (plaćati dvije pretplate), a ali bi moglo dobro raditi u prepaid opciji.
Dvije pretplate se ne isplate svakako, to je najbolje rjesenje za prepaid, ili mozda primarna SIM postpaid a druga prepaid.
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#35610 Re: BHTelecom All About

Post by purgatorio »

BHT širi laži o pokrivenosti. USK kanton, opcine Kladuša, Bužim i Cazin su u potpunosti pokrivene eronet 3G signalom, a BHT samo u centru općina ima 3G.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5030
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#35611 Re: BHTelecom All About

Post by oldtajmer »

fakat su ga usrali pravo,koristio sam mini 15 i msurf50, sto mi je bilo sasvim dovoljno za moje potrebe obzirom da najvise komunikaciju obavljam putem interneta,a sad dok svi idu naprijed,daju bolje ponude,snizavaju cijenu usluge i sl. mene telekom tjera da trosim vise,po princip hoces neces
nije meni toliko ni bitno sto se tice novca,mogu ja uzeti mini30 ali mi zaista objektivno ne treba taj paket,pa zasto da placam ono sto mi ne treba,a smijesno je fakat da ono sto vjerovatno koristi vecina pretplatnika u telecomu sada degradiraju sa ovom novom ponudom i vjerujem da ce dosta njih pronaci nesto za sebe kod telekomove konkurencije
a o smanjenje brzine sa 64 na 32 je fakat sramota i da se prica,jer je to skoro neupotrebljivo
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#35612 Re: BHTelecom All About

Post by Pirija »

hoce i za 1 GB paket smanjit brzinu sa 128 na 32 kb ?
User avatar
dileja
Posts: 645
Joined: 01/10/2015 13:38

#35613 Re: BHTelecom All About

Post by dileja »

Naravno, im sken cjenovnika na nekoj od prethodnih strana
Čak i na tarifi od 100 km poslije potrošenih limitiranih GB ide magičnih 32 :lol:
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#35614 Re: BHTelecom All About

Post by avaks »

Za surfanje je i 128kbps muka tako da ovih 32 fakat postaje neupotrebljivo (osim kome nije mrsko čekati 15-20 minuta da se stranica učita). Pozive i video preko instant mesendžera isto zaboraviti, radilo je na 64 ali ne bajno tako da ovo neće nikako.
I sada dolazimo na temu o pokrivenosti 3G signalom a brzine 32kbps su ispod onog EDGE (E) (2G ili 2,5G nisam siguran) koji ide od nekih 120 pa do 385kbps u idealnim uslovima. Znači džaba i 4G kada te ograniče na tako mizerno...
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#35615 Re: BHTelecom All About

Post by Qler »

Svi sad idu na 32kb/s... da bog da im kuci ta brzina bila...
hipija
Posts: 1621
Joined: 30/12/2010 18:17

#35616 Re: BHTelecom All About

Post by hipija »

Qler wrote:Svi sad idu na 32kb/s... da bog da im kuci ta brzina bila...
Koga podrazumijevas pod tim svi?
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#35617 Re: BHTelecom All About

Post by Qler »

Podrazumijevaju sve... nije bitno koja si pretplata, koliko si GB "zakupio" kad potrosis sledovanje padne na 32kb/s... znaci pod svi, podrazumijevaju sve...
User avatar
pepeljara
Posts: 6563
Joined: 22/08/2003 00:00

#35618 Re: BHTelecom All About

Post by pepeljara »

hipija wrote:
Qler wrote:Svi sad idu na 32kb/s... da bog da im kuci ta brzina bila...
Koga podrazumijevas pod tim svi?

svi paketi koji postoje na bh telecomu za koje poslije potrosenog limita imas flat :)

Nolimit kad potrosis nemas vise kapi interneta, ali mozes nadokupit... oni ne spadaju pod to..
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#35619 Re: BHTelecom All About

Post by rovac13 »

avaks wrote:I sada dolazimo na temu o pokrivenosti 3G signalom a brzine 32kbps
Osim toga.......nemaju uracunato sms uopce u pakete......kazu ne treba im........a onda posto 32kbps nije dovoljno ni da pozoves na viber.....sad im je odgovor.........da se na toj brzini normalno mogu slati poruke viberom.

Gospodo juce niste pisali poruke......i ne trebaju vam iako su gratis......otkud sad to .
Naslovnica
Posts: 27897
Joined: 20/03/2013 15:38

#35620 Re: BHTelecom All About

Post by Naslovnica »

oldtajmer wrote:fakat su ga usrali pravo,koristio sam mini 15 i msurf50, sto mi je bilo sasvim dovoljno za moje potrebe obzirom da najvise komunikaciju obavljam putem interneta,a sad dok svi idu naprijed,daju bolje ponude,snizavaju cijenu usluge i sl. mene telekom tjera da trosim vise,po princip hoces neces
nije meni toliko ni bitno sto se tice novca,mogu ja uzeti mini30 ali mi zaista objektivno ne treba taj paket,pa zasto da placam ono sto mi ne treba,a smijesno je fakat da ono sto vjerovatno koristi vecina pretplatnika u telecomu sada degradiraju sa ovom novom ponudom i vjerujem da ce dosta njih pronaci nesto za sebe kod telekomove konkurencije
a o smanjenje brzine sa 64 na 32 je fakat sramota i da se prica,jer je to skoro neupotrebljivo
Isti sam takav, isti paketi, isto mišljenje.
A koliko sam skontao, na budućem paketu od 15km biće 100mb interneta uračunatih, a poslije toga nema ništa, ni tih 32 mbit/s. Ukinu ti skroz konekciju, možeš jedino dokupiti.
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#35621 Re: BHTelecom All About

Post by mousstapha »

Jadne su im ove promjene sa paketima. Nikakvog napretka.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5030
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#35622 Re: BHTelecom All About

Post by oldtajmer »

Naslovnica wrote:
oldtajmer wrote:fakat su ga usrali pravo,koristio sam mini 15 i msurf50, sto mi je bilo sasvim dovoljno za moje potrebe obzirom da najvise komunikaciju obavljam putem interneta,a sad dok svi idu naprijed,daju bolje ponude,snizavaju cijenu usluge i sl. mene telekom tjera da trosim vise,po princip hoces neces
nije meni toliko ni bitno sto se tice novca,mogu ja uzeti mini30 ali mi zaista objektivno ne treba taj paket,pa zasto da placam ono sto mi ne treba,a smijesno je fakat da ono sto vjerovatno koristi vecina pretplatnika u telecomu sada degradiraju sa ovom novom ponudom i vjerujem da ce dosta njih pronaci nesto za sebe kod telekomove konkurencije
a o smanjenje brzine sa 64 na 32 je fakat sramota i da se prica,jer je to skoro neupotrebljivo
Isti sam takav, isti paketi, isto mišljenje.
A koliko sam skontao, na budućem paketu od 15km biće 100mb interneta uračunatih, a poslije toga nema ništa, ni tih 32 mbit/s. Ukinu ti skroz konekciju, možeš jedino dokupiti.
to je to,usrali su ga potpuno
a sa ovom brzinom od 32 mogu se samo slati poruke,jer je na skajpu sa 64 podnosljivo razgovaranje,dok na viberu prilicno stuca
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#35623 Re: BHTelecom All About

Post by krakatoa »

oldtajmer wrote:
Naslovnica wrote:
oldtajmer wrote:fakat su ga usrali pravo,koristio sam mini 15 i msurf50, sto mi je bilo sasvim dovoljno za moje potrebe obzirom da najvise komunikaciju obavljam putem interneta,a sad dok svi idu naprijed,daju bolje ponude,snizavaju cijenu usluge i sl. mene telekom tjera da trosim vise,po princip hoces neces
nije meni toliko ni bitno sto se tice novca,mogu ja uzeti mini30 ali mi zaista objektivno ne treba taj paket,pa zasto da placam ono sto mi ne treba,a smijesno je fakat da ono sto vjerovatno koristi vecina pretplatnika u telecomu sada degradiraju sa ovom novom ponudom i vjerujem da ce dosta njih pronaci nesto za sebe kod telekomove konkurencije
a o smanjenje brzine sa 64 na 32 je fakat sramota i da se prica,jer je to skoro neupotrebljivo
Isti sam takav, isti paketi, isto mišljenje.
A koliko sam skontao, na budućem paketu od 15km biće 100mb interneta uračunatih, a poslije toga nema ništa, ni tih 32 mbit/s. Ukinu ti skroz konekciju, možeš jedino dokupiti.
to je to,usrali su ga potpuno
a sa ovom brzinom od 32 mogu se samo slati poruke,jer je na skajpu sa 64 podnosljivo razgovaranje,dok na viberu prilicno stuca
Prosječnom korisniku je sasvim dovoljno to. Najviše korisnika te servise i koriste za poruke. Ne brinite se vi, Telekom jako dobro zna šta radi i šta je za vas bolje. Smanjio je brzinu da možete koristiti za poruke a dao vam bonuse u visini pretplate u student paketima kako bi mogli u miru koristiti govornu uslugu. Do sada niste znali da li je neko online na Viberu ili ne, da li će zvuk prekidati ili ne. Sada imate bonus da rahat razgovarate preko GSM mreže a VIBER da koristite za poruke. Ovo je po meni puno bolja opcija nego ranije što je bilo. Naravno, za napredne korisnike imate dokup.
Last edited by krakatoa on 07/10/2015 13:33, edited 1 time in total.
hipija
Posts: 1621
Joined: 30/12/2010 18:17

#35624 Re: BHTelecom All About

Post by hipija »

Qler wrote:Podrazumijevaju sve... nije bitno koja si pretplata, koliko si GB "zakupio" kad potrosis sledovanje padne na 32kb/s... znaci pod svi, podrazumijevaju sve...
Aha...ok...mislio sam da si aludirao na konkurenciju :-D
User avatar
pepeljara
Posts: 6563
Joined: 22/08/2003 00:00

#35625 Re: BHTelecom All About

Post by pepeljara »

Ozbiljno raja, jel ima ovdje ko iz telecoma da nam kaze jel citaju ovi forume iz marketinga, jel na mogu reci ko smislja ovako genijalne ponude ? :D
Locked