BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#34726 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

Mirza telekomu je politika uzimaj lopatom dok mozes, telemachu da petlja,a petlja i telekom 100%, jer takvi su zakoni i pravilnici da moras petljati na barem jednoj stvari.

Kad sam isao u jebenu rumuniju u cluj da mi hadzic 4 godine zivota uzme sa stativom, gledao sam im razvlacenje kablova, mislim da kod njih nista ispod zemlje ne ide, sve je preko stubova bukvalno. Idemo preko mosta i imas "ogradu" jedno 2m visine sve kablovi. Tako da se i u famoznoj evropi radi kako hoce,mogu i kako im dopuste.

Vi placete kako telemach okaci na stub,a to telekom nema nista po stubova,ko ce to kopati sad na vratniku,bistriku i slicno? Uglavnom ne bi ni telemach ni telekom kacili na stub da ima zakon, da inspekcija kaze ne moze i slicno. Kod mene kako elektrodistribucija kaze tako moram i ja raditi,a ako oni na objektu kazu ne moze to tako mogu ja usima mahati samo. Uveli nove pravilnike pa sam morao ici skidati vrata sa ormara koji je par godina star,da se ugrade tasteri na vrata. Tibra je prevara sa ormare za struju ali im je proslo samo oni znaju kako. Ne cijela tibra.

Na kraju krajeva koliko se ovi zale na forumu toliko se zale i za adsl ili moja tv. Samo sto telemach ima zvanican profil na forumu pa zalba ima fajde,a telekom nema pa raja ovako uprazno sere,a da zalba ima fajde mora se zvati 1444.

Najgora mi je prica kako telemach fuseri na divlje radi, a telekom sve po pravilu, oni na divlje guraju tolike brzine interneta i tv,a telekom sve po pravilu gura na 5mbita. Govorim za normalnu cijenu 30-60km paketi. Svi fusere i svi rade kako treba, sve je do zakona i nadzornog organa,a svi koriste,bukvalno svi ako nadzorni zazmiri negdje
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#34727 Re: BHTelecom All About

Post by BarbaDue »

smartXL wrote:
BarbaDue wrote:Šumari!!! Za praznike jedva da mogu otvoriti stranicu, dajte nam već jednom normalan internet!!!
Pajdo ako hoces normalan net, predji kod konkurencije, mani se corava posla :shock: kakva stabilnost i adsl, pardon xdsl :?
Svi provajderi su isti nijedan ne nudi perfekciju. Kod svakod od njih u nekom segmentu škripi u to sam siguran.

Vrištim na ove svoje jer sam sad kod njih a za druge ne marim, niti mogu za još jednu godinu.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#34728 Re: BHTelecom All About

Post by drug_profi »

Ne vidjeh da je iko poredio IPTV uslugu u BHT sa istom uslugom u HR.
Jedino sto smo (ja sam) poredili je mobilna usluga i mobilni internet koji je u hrvatskoj kod svakog operatera na nivou vaseg fiksnog ADSL ili cak i bolji, a za iznos u novcu kojeg vi svi tamo zaposleni prezreno odbacujete kao nebitan.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#34729 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

drugi profil wrote:Ne vidjeh da je iko poredio IPTV uslugu u BHT sa istom uslugom u HR.
Jedino sto smo (ja sam) poredili je mobilna usluga i mobilni internet koji je u hrvatskoj kod svakog operatera na nivou vaseg fiksnog ADSL ili cak i bolji, a za iznos u novcu kojeg vi svi tamo zaposleni prezreno odbacujete kao nebitan.
To malo nije fer, poredis ono sto tebi odgovra jer se nađe nesto sto je,eto bolje u Hr, ali kad se ađe nesto sto nije bolje e onda se o tome ne govori....

pa necemo tako Dino...
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#34730 Re: BHTelecom All About

Post by drug_profi »

zateznistub wrote:
drugi profil wrote:Ne vidjeh da je iko poredio IPTV uslugu u BHT sa istom uslugom u HR.
Jedino sto smo (ja sam) poredili je mobilna usluga i mobilni internet koji je u hrvatskoj kod svakog operatera na nivou vaseg fiksnog ADSL ili cak i bolji, a za iznos u novcu kojeg vi svi tamo zaposleni prezreno odbacujete kao nebitan.
To malo nije fer, poredis ono sto tebi odgovra jer se nađe nesto sto je,eto bolje u Hr, ali kad se ađe nesto sto nije bolje e onda se o tome ne govori....

pa necemo tako Dino...
Sto to nije fer? Pa nije to cak ni isti paket usluge, cak ni u telekomu.
Kvalitet te IP TV u HR i BiH mi nije poznat, ali je ocigledno da ovdje bas i nije vrhunska, tj.bije je takav glas a to nije tek tako neko izmislio.
Cijena je ono na sta se mirza15 osvrce i to je segment koji je mozd apovoljniju u BHT, mada ne poznajem te pakete i ne znam sta se gdje dobije za koji iznos.

Medjutim kada pricamo o mobilnoj mrezi i mobilnoj usluzi, tu dolazimo do cinjenice da je sam razgovor i smsanje unutar mreze skoro pa besplatno sto se tice troska, dakle cijena se odnosi samo na amortizaciju plate i profit. Sa mobilnim netom je druga prica jer ima troskova zakupa prometa prema vani, ali opet on je svojom cijenom bezobrazno skup jer 10 maraka za 500 megabajta je bezobrazluk.
Ako treba i napismeno da vam ovo dam.

I ne znam sta tu nije fer? Nije fer te dvije stvari trpati u isti kos pa reci da je to isto.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#34731 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

Pa to je to,


kad se isceprka nesto sto je bolje od BHT-a odna se dođe ovdje i mase ćunom na sve strane,

a kad neko iznese nesto sto je gore od BHT-a onda nije isti paket, o tome ne govorimo i sl...

Necu vise, eto vas...
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#34732 Re: BHTelecom All About

Post by drug_profi »

Pa ne prodajem ti firmu da se sve gleda u paketu.
Hocu bolju i jeftiniju uslugu i isticem ono sto smatram da moze i mora u danasnje vrijeme biti mnogo bolje i mnogo jeftinije.

Ili ces da tvrdis onako OBJEKTIVNO da je sve to OK i da je normalno da je mobilna usluga takva kakva je po cijenama kakve jesu jer je IPTV mozda malo bolja od one u HR?
Shvati da to nije ista usluga i me IPTV ne zanima, moze i da je nema, kao i da je sve za marku.
Zamima me brzina i cijena mobilnog neta, koja je katastrofalna. Kad vidis ponude svuda u regionu, shvatis da ovi mazlumi ne samo da nas deru, negu su eto i tebe premuntali da ih branis tim nidjeveze parabolama, sto samo tebe degradira, a oni stoje sa strane ubjedjeni da mora biti da i nisu tako losi jer evo ovaj objektivni posmatrac smatra da je sve to ok.
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#34733 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

Kada se upoređuju razne usluge, treba da se upoređuje ono što je nama građanima BIH dostupno i moguće je koristiti. Znamo svi da kada pogledamo razne usluge u svijetu da se može naći puno bolje za manje novca, kao što se može naći i lošija usluga nego kod nas. Ali ovo je tema o uslugama BHT-A. Tako da bi bilo poželjno pisati o uslugama kako je korisnik zadovoljan uslugom ili dati sugestiju za uslugu koju koristi da preporuci drugima ili objasni uslugu koju koristi nekome ko nije upućen.
User avatar
pepeljara
Posts: 6566
Joined: 22/08/2003 00:00

#34734 Re: BHTelecom All About

Post by pepeljara »

Neg imal ko kakvu informaciju hocemol u narednih 10 godina imati 4g na telecomu? il cemo cekati popis stanovnistva i naredne izbore.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#34735 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

pepeljara wrote:Neg imal ko kakvu informaciju hocemol u narednih 10 godina imati 4g na telecomu? il cemo cekati popis stanovnistva i naredne izbore.
Objasnjeno nekoliko stranica ranije, nije do BHT-a nego do BHTV-a nesto oko mijesanja frekvencija...
User avatar
pepeljara
Posts: 6566
Joined: 22/08/2003 00:00

#34736 Re: BHTelecom All About

Post by pepeljara »

zateznistub wrote:
pepeljara wrote:Neg imal ko kakvu informaciju hocemol u narednih 10 godina imati 4g na telecomu? il cemo cekati popis stanovnistva i naredne izbore.
Objasnjeno nekoliko stranica ranije, nije do BHT-a nego do BHTV-a nesto oko mijesanja frekvencija...

Znam ja sta je problem, ceka se gasenje analogne televizije kako bi se ubacio 4g. Ali isto tako znam i da necemo nikad biti njemacka. Ovdje se nisu izjasnili, kad sta kako. Ipak su 1, nacionalni provider... Imaju sada totalnu vlast.

Sve sto znaju je prebaciti na druge..."kad ugase bhtv".....
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#34737 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

pepeljara wrote: Znam ja sta je problem, ceka se gasenje analogne televizije kako bi se ubacio 4g. Ali isto tako znam i da necemo nikad biti njemacka. Ovdje se nisu izjasnili, kad sta kako. Ipak su 1, nacionalni provider... Imaju sada totalnu vlast.

Sve sto znaju je prebaciti na druge..."kad ugase bhtv".....
Halo ba, citas li ti? BHT je sprema da krene sa 4G ali NE MOZE DOK bhtv nezavrsi sa svojom stranom. Nije do provajdera...
rahmanjin
Posts: 1132
Joined: 21/08/2008 12:59

#34738 Re: BHTelecom All About

Post by rahmanjin »

AnonymousBIH wrote:Dok sve radi kako treba, ja kao krajnji korisnik mogu i potucati po kablovima ili zapinjati glavom, čak i upasti u kanal sa položenim novim kablom, svejedno mi je.

Dok imam uslugu koju plaćam, firma može imati 3800 prijavljenih i 7094 neprijavljena radnika i 88 direktora sa platom preko 20 000 KM mjesečno, bez toplog obroka.

Dok dobijam kvalitetnu uslugu, zaboli me pomaže li ta firma sportiste, glumce, umjetnike i ostale, jer jedino oni od toga imaju koristi.

Dok za svoj novac imam urednu podršku korisnicima i rješavanje normalnih problema, svejedno mi je koliki je prihod i rashod firme, koliko u njoj radi uhljeba, lokalnih ofajli koje su jahali direktori i niži činovnici, stranačkih nestručnih kadrova i ostalog šljama.

Dok mogu za solidan novac dobiti dobru uslugu, postajem imun na "patriotske" priče dok istovremeno u šemi se nalaze najgori četničko-srbijanski kanali i kanali koji vrijeđaju nivo inteligencije normalnog čovjeka.
Nemoj onda da kukas kad policija ne hvata kriminalce, kada imas ulicne trkace sa autima, kada moras platiti doktoru mito da bi obavio pregled...
klej
Posts: 244
Joined: 10/02/2013 18:01

#34739 Re: BHTelecom All About

Post by klej »

raja, koristim premi paket i osnovna cijena je 100 KM (i nesto sitno feninga). kad na to nadodam rate za mobitele i mcommerce, nadopune za sina na ultri, mjesecno telekomu ostavim nekih 140 - 160 KM. + tome, supruga ima midi paket, sto je dodatno 30 KM, + opet dopune za sina, ali, to necemo ni uzimati u obzir. znaci, minimalni iznos mjesecnih uplata, iz moje porodice, je cca 170 KM. i tako godinama. hvala Bogu, pa to predstavlja nekih 5% mjesecnih prihoda u mojoj porodici, tako da se nesto i ne zalim. ali, koliko porodica u BiH je u takvoj situaciji? nije premi paket neka "vau" usluga, pa da covjek kaze znam sta placam i nije mi zao. mogu prolaziti jeftinije i na godisnjem nivou ustedjeti, maltene, registraciju vozila (cca 650 KM), za priblizno iste usluge, a koje ce zadovoljiti potrebe moje porodice. sta je sa ljudima koji zive od crkavice? jel njima ne treba internet, tv, mobitel, fiksni? imam dosta raje koja me samo prozove, pa ja njih zovem, jer oni nemaju da dopune kredit i ostvare poziv. i nisu to samo korisnici bht-a. generalno, gule nas svi operateri, nije telekom izuzetak. vec sam pisao da mi za 4 mjeseca istice ugovor za mobitel po povoljnim uslovima u bht-u i imam dovoljno vremena izvagati sta i kako dalje. vjerovatno ce ici neka kombinacija tv, mobitel, interenet (za fiksni ne vidim neku specijalnu potrebu, ne sjecam se kad sam ja koga nazvao tim putem). fina je prica o patriotizmu, a ja sam isti pokazao za one 4, ratne, godine, sada se radi o mom novcaniku. bez uvrede, ali potezati pricu o finansiranju sporta, nauke, stipendija... a to raditi dijelom mojim parama, ne ide. nemoj preko mojih ledja dizati svoj rejting. da ne bude zabune, i eronet je jedno vrijeme bio sponzor fudbalske reprezentacije i muzao je korisnike za taj dio. m-tel isto satro nesto finasira, a to uzme od korisnika, ne daje svoju cistu dobit. sami uposlenici bht-a su ovdje pisali o cca 1000 viska uposlenika kod njih. jel uredu da korisnici placaju, kroz nerealno skupu uslugu, njihove bruto prihode? jer, to se mora nekako isplatiti. jel to korisnici bht-a trebaju iskihavati problem sa sredstvima za penzije, opet placajuci uslugo po cjeni vecoj od realne? svi mi zivimo od plata i para, nikome ne padaju s neba. nek se neko od operatera potrudi da mi da najpovoljniju, meni potrebnu ponudu i odoh kod njega, a nek on dize svoj rejting iz svoje ciste dobiti, ne kroz skupu i preplacenu uslugu prema meni. nek se drzava potrudi (bht je u vecinskom vlasnistvu FBiH) stvoriti ekonomski ambijent da moze isplatiti plate, prekvalifikovati "zastarjele"uposlenike bht-a i dati im konkretne poslove, a ne da su nepotrebni balast i ne znaju sta ce s njima i placaj ih "'nako" do penzije.zasto da se, dijelom, mojim novcem placa preglomazni i neucinkoviti administrativni, drzavni aparat? da ne duljim, ne interesuje me zaposlenje u bht-u (znam da ce pojedinci otici u tom smjeru), jer imam dobro placen posao i ne pada mi na pamet mjenjati isti. nemam namjeru navoditi bilo kojeg drugog operatera, jer vec rekoh, svi su u 5 deka. gule nas. samo je pitanje kako ce nam koji zamazati oci slatkom pricom. jedno vrijeme sam razmisljao o tm-u, ali kad im pogledam temu i probleme sa uslugama, koji su vise nego cesti, bacim se u duboko razmisljanje, jer, generalno, nemam prevelikih i cestih problema sa uslugama koje mi bht pruza (imam i analognu tm-a zbog sk, koja ima signal k'o da gledam na nokia 3310). mirza je pisao o mogucem nivelisanju cijena mojatv paketa i, iskreno, nadam se da ce biti nesto sto ce me zadrzati kod njih. ipak, navikao sam na sve sto mi pruzaju i, generalno, zadovoljan sam uslugama, a ni kod nijednog naseg operatera nije idealno. znam samo da me vise nijedan operater nece navuci na opciju ugovora od 24 mjeseca, radi nekakvih supljih "pogodnosti".
Last edited by klej on 26/09/2015 23:29, edited 1 time in total.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#34740 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

made_in_sarajevo wrote: Vi placete kako telemach okaci na stub,a to telekom nema nista po stubova,ko ce to kopati sad na vratniku,bistriku i slicno? Uglavnom ne bi ni telemach ni telekom kacili na stub da ima zakon, da inspekcija kaze ne moze i slicno.
Nije problem stub gdje mora stub. Nije problem ni stub elektrodistribucije ako se pribave potrebni papiri i dogovori neki najam sa elektrodistribucijom. Problem je uzurpiranje stubova elektrodistribucije i postavljanje kablova na crno i gdje moze i gdje ne moze.

Rumunija ti bas i nije neki primjer.

Zamisli da jedan program kosta pola marke po korisniku. Zamisli prijavis umjesto 250.000, 150.000 i ustedis na 100.000 korisnika 50.000 mjesecno. Godisnje 600.000 hiljada. Zamisli sada tako 10 programa. Automatski imas jeftiniju uslugu po korisniku. Na jednom neprijavljenom korisniku za 10 programa ustedis 5 KM i mozes sa cijenom da ides nize od onoga koji to sve uredno plati. Isto kao da tebi u poslovanju namece porez koji konkurencija nema.
klej
Posts: 244
Joined: 10/02/2013 18:01

#34741 Re: BHTelecom All About

Post by klej »

mirza_15 wrote:
made_in_sarajevo wrote: Vi placete kako telemach okaci na stub,a to telekom nema nista po stubova,ko ce to kopati sad na vratniku,bistriku i slicno? Uglavnom ne bi ni telemach ni telekom kacili na stub da ima zakon, da inspekcija kaze ne moze i slicno.
Nije problem stub gdje mora stub. Nije problem ni stub elektrodistribucije ako se pribave potrebni papiri i dogovori neki najam sa elektrodistribucijom. Problem je uzurpiranje stubova elektrodistribucije i postavljanje kablova na crno i gdje moze i gdje ne moze.

Rumunija ti bas i nije neki primjer.

Zamisli da jedan program kosta pola marke po korisniku. Zamisli prijavis umjesto 250.000, 150.000 i ustedis na 100.000 korisnika 50.000 mjesecno. Godisnje 600.000 hiljada. Zamisli sada tako 10 programa. Automatski imas jeftiniju uslugu po korisniku. Na jednom neprijavljenom korisniku za 10 programa ustedis 5 KM i mozes sa cijenom da ides nize od onoga koji to sve uredno plati. Isto kao da tebi u poslovanju namece porez koji konkurencija nema.


mirza, nisam zlonamjeran, ali ovo sto pises, mene kao krajnjeg korisnika ne zanima previse. mene interesuje cijena usluga koje placam. a bht, kao drzavna firma, nek se bori sa tim problemima, zbog svog i mog interesa. ispada da drzavi nije u interesu zastiti samu sebe (sto, ocito, nije daleko od istine).
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#34742 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

klej wrote:raja, koristim premi paket i osnovna cijena je 100 KM (i nesto sitno feninga). kad na to nadodam rate za mobitele i mcommerce, nadopune za sina na ultri, mjesecno telekomu ostavim nekih 140 - 160 KM. + tome, supruga ima midi paket, sto je dodatno 30 KM, + opet dopune za sina, ali, to necemo ni uzimati u obzir. znaci, minimalni iznos mjesecnih uplata, iz moje porodice, je cca 170 KM. i tako godinama. hvala Bogu, pa to predstavlja nekih 5% mjesecnih prihoda u mojoj porodici, tako da se nesto i ne zalim. ali, koliko porodica u BiH je u takvoj situaciji? nije premi paket neka "vau" usluga, pa da covjek kaze znam sta placam i nije mi zao. mogu prolaziti jeftinije i na godisnjem nivou ustedjeti, maltene, registraciju vozila (cca 650 KM), za priblizno iste usluge, a koje ce zadovoljiti potrebe moje porodice. sta je sa ljudima koji zive od crkavice? jel njima ne treba internet, tv, mobitel, fiksni? imam dosta raje koja me samo prozove, pa ja njih zovem, jer oni nemaju da dopune kredit i ostvare poziv. i nisu to samo korisnici bht-a. generalno, gule nas svi operateri, nije telekom izuzetak. vec sam pisao da mi za 4 mjeseca istice ugovor za mobitel po povoljnim uslovima u bht-u i imam dovoljno vremena izvagati sta i kako dalje. vjerovatno ce ici neka kombinacija tv, mobitel, interenet (za fiksni ne vidim neku specijalnu potrebu, ne sjecam se kad sam ja koga nazvao tim putem). fina je prica o patriotizmu, a ja sam isti pokazao za one 4, ratne, godine, sada se radi o mom novcaniku. bez uvrede, ali potezati pricu o finansiranju sporta, nauke, stipendija... a to raditi dijelom mojim parama, ne ide. nemoj preko mojih ledja dizati svoj rejting. da ne bude zabune, i eronet je jedno vrijeme bio sponzor fudbalske reprezentacije i muzao je korisnike za taj dio. m-tel isto satro nesto finasira, a to uzme od korisnika, ne daje svoju cistu dobit. sami uposlenici bht-a su ovdje pisali o cca 1000 viska uposlenika kod njih. jel uredu da korisnici placaju, kroz nerealno skupu uslugu, njihove bruto prihode? jer, to se mora nekako isplatiti. jel to korisnici bht-a trebaju iskihavati problem sa sredstvima za penzije, opet placajuci uslugo po cjeni vecoj od realne? svi mi zivimo od plata i para, nikome ne padaju s neba. nek se neko od operatera potrudi da mi da najpovoljniju, meni potrebnu ponudu i odoh kod njega, a nek on dize svoj rejting iz svoje ciste dobiti, ne kroz skupu i pretplacenu uslugu prema meni. nek se drzava potrudi (bht je u vecinskom vlasnistvu FBiH) stvoriti ekonomski ambijent da moze isplatiti plate, prekvalifikovati "zastarjele"uposlenike bht-a i dati im konkretne poslove, a ne da su nepotrebni balast i ne znaju sta ce s njima i placaj ih "'nako" do penzije.zasto da se, dijelom, mojim novcem placa preglomazni i neucinkoviti administrativni, drzavni aparat? da ne duljim, ne interesuje me zaposlenje u bht-u (znam da ce pojedinci otici u tom smjeru), jer imam dobro placen posao i ne pada mi na pamet mjenjati isti. nemam namjeru navoditi bilo kojeg drugog operatera, jer vec rekoh, svi su u 5 deka. gule nas. samo je pitanje kako ce nam koji zamazati oci slatkom pricom. jedno vrijeme sam razmisljao o tm-u, ali kad im pogledam temu i probleme sa uslugama, koji su vise nego cesti, bacim se u duboko razmisljanje, jer, generalno, nemam prevelikih i cestih problema sa uslugama koje mi bht pruza (imam i analognu tm-a zbog sk, koja ima signal k'o da gledam na nokia 3310). mirza je pisao o mogucem nivelisanju cijena mojatv paketa i, iskreno, nadam se da ce biti nesto sto ce me zadrzati kod njih. ipak, navikao sam na sve sto mi pruzaju i, generalno, zadovoljan sam uslugama, a ni kod nijednog naseg operatera nije idealno. znam samo da me vise nijedan operater nece navuci na opciju ugovora od 24 mjeseca, radi nekakvih supljih "pogodnosti".
Sa nekim stvarima se slazem, a sa nekima ne, sto je razumljivo jer ne mozemo svi isto misliti, ali kao sto kazes svi operateri nas gule jer je u BiH podjeljeno podrucije djelovanja tih operatera. Kada svi operateri budu dostupni svima na cijelom teritoriju BiH, onda ce se i operateri poceti boriti za korisnike sa boljom uslugom od konkurencije za isti novac.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#34743 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

Upravo ta posljednja recenica. EP u vlasnistvu vlade FBiH, BHT u vlasnistvu vlade FBiH, a po stubovima EP vise kablovi stranih privatnih kompanija potpuno besplatno. I ne samo to. Nacelnici opstina su cesto iz iste stranke koja je na vlasti pa kablovske kuce rade sta hoce u tim opstinama, a inspekcije zmire. Mozda imaju i dobar razlog zasto zmire? Ali u pravu si. Time treba da se bave razni nivoi vlasti i inspekcije. Dolazi 2016. godina i krajnje je vrijeme da se to dovede u red.
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#34744 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

mirza_15 wrote:Upravo ta posljednja recenica. EP u vlasnistvu vlade FBiH, BHT u vlasnistvu vlade FBiH, a po stubovima EP vise kablovi stranih privatnih kompanija potpuno besplatno. I ne samo to. Nacelnici opstina su cesto iz iste stranke koja je na vlasti pa kablovske kuce rade sta hoce u tim opstinama, a inspekcije zmire. Mozda imaju i dobar razlog zasto zmire? Ali u pravu si. Time treba da se bave razni nivoi vlasti i inspekcije. Dolazi 2016. godina i krajnje je vrijeme da se to dovede u red.
Dosta je politike u tome jer evo ti jos jedan primjer, telemach ne zatamljuje HRT-ove u Mostaru dok isti taj telemach zatamljuje u Sarajevu.

A ni jedan se operater zvanicno ne buni na takvu stvar. I na mnogo drugih stvari. To ne mogu da svatim nikako da se niko ne bori za svoja prava i da uperuje prste na one koje krse propise na osnovu kojih su u povoljnijem polozaju od drugih operatera koji nesmiju to raditi jer ih odmah se kaznjava po pravilima.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#34745 Re: BHTelecom All About

Post by quarterback »

kakaljin wrote:
mirza_15 wrote:Upravo ta posljednja recenica. EP u vlasnistvu vlade FBiH, BHT u vlasnistvu vlade FBiH, a po stubovima EP vise kablovi stranih privatnih kompanija potpuno besplatno. I ne samo to. Nacelnici opstina su cesto iz iste stranke koja je na vlasti pa kablovske kuce rade sta hoce u tim opstinama, a inspekcije zmire. Mozda imaju i dobar razlog zasto zmire? Ali u pravu si. Time treba da se bave razni nivoi vlasti i inspekcije. Dolazi 2016. godina i krajnje je vrijeme da se to dovede u red.
Dosta je politike u tome jer evo ti jos jedan primjer, telemach ne zatamljuje HRT-ove u Mostaru dok isti taj telemach zatamljuje u Sarajevu.

A ni jedan se operater zvanicno ne buni na takvu stvar. I na mnogo drugih stvari. To ne mogu da svatim nikako da se niko ne bori za svoja prava i da uperuje prste na one koje krse propise na osnovu kojih su u povoljnijem polozaju od drugih operatera koji nesmiju to raditi jer ih odmah se kaznjava po pravilima.
da zatamne hrt u mostaru imali bi 6,5 pretplatnika tamo...
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#34746 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

Iz BHT-a su upozoravali na neke od ovih stvari. Za kablove se cak jedno vrijeme bilo zakuhalo, ali na kraju nebi nista. Za SK bi ona jedna kazna i opet nikom nista. Broj korisnika je posebna prica. Vakat je da se i to dovede u red. Ali ne treba zaboraviti ni ko stoji iza TM i da se radi o jakim ledjima pa im se moze. Kao sto ti kazes: politika.
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#34747 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

quarterback wrote:
kakaljin wrote:
mirza_15 wrote:Upravo ta posljednja recenica. EP u vlasnistvu vlade FBiH, BHT u vlasnistvu vlade FBiH, a po stubovima EP vise kablovi stranih privatnih kompanija potpuno besplatno. I ne samo to. Nacelnici opstina su cesto iz iste stranke koja je na vlasti pa kablovske kuce rade sta hoce u tim opstinama, a inspekcije zmire. Mozda imaju i dobar razlog zasto zmire? Ali u pravu si. Time treba da se bave razni nivoi vlasti i inspekcije. Dolazi 2016. godina i krajnje je vrijeme da se to dovede u red.
Dosta je politike u tome jer evo ti jos jedan primjer, telemach ne zatamljuje HRT-ove u Mostaru dok isti taj telemach zatamljuje u Sarajevu.

A ni jedan se operater zvanicno ne buni na takvu stvar. I na mnogo drugih stvari. To ne mogu da svatim nikako da se niko ne bori za svoja prava i da uperuje prste na one koje krse propise na osnovu kojih su u povoljnijem polozaju od drugih operatera koji nesmiju to raditi jer ih odmah se kaznjava po pravilima.
da zatamne hrt u mostaru imali bi 6,5 pretplatnika tamo...
Da ne zacatavamo temu, samo cu reci pravilo je da se zatamni na cijeloj teritoriji BiH jer nije kupljeno pravo za prikazivanje na teritoriji BiH, a ako signal se preljeva onda ga svako neka hvata sobnom antenom a ne kroz kablovski sistem jer pravila tako kazu da mora biti zatamljen. I ja bi volio da ga nikaki ne zatamljuju ali sam se pomirio sa tim jer je to pravilo.
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#34748 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

mirza_15 wrote:Iz BHT-a su upozoravali na neke od ovih stvari. Za kablove se cak jedno vrijeme bilo zakuhalo, ali na kraju nebi nista. Za SK bi ona jedna kazna i opet nikom nista. Broj korisnika je posebna prica. Vakat je da se i to dovede u red. Ali ne treba zaboraviti ni ko stoji iza TM i da se radi o jakim ledjima pa im se moze. Kao sto ti kazes: politika.
Ali sve ovo nam se radi jer smo svi u drzavi ovce i samo smo korisni za uzimanje vune. Bitno je da se prepucavmo medjusobno, a sto nemamo za kafe ili neko nesto ima mimo pravila to nije bitno.
Dzontra_Volta
Posts: 6496
Joined: 20/01/2011 11:10

#34749 Re: BHTelecom All About

Post by Dzontra_Volta »

kakaljin wrote:
quarterback wrote: da zatamne hrt u mostaru imali bi 6,5 pretplatnika tamo...
Da ne zacatavamo temu, samo cu reci pravilo je da se zatamni na cijeloj teritoriji BiH jer nije kupljeno pravo za prikazivanje na teritoriji BiH, a ako signal se preljeva onda ga svako neka hvata sobnom antenom a ne kroz kablovski sistem jer pravila tako kazu da mora biti zatamljen. I ja bi volio da ga nikaki ne zatamljuju ali sam se pomirio sa tim jer je to pravilo.
A ko kaže da se HRT ne zatamnjuje u Mostaru? Otkako je Telemach preuzeo lokalnog provajdera Monet, počelo je i to zatamnjivanje.
probook
Posts: 4594
Joined: 13/10/2013 22:38

#34750 Re: BHTelecom All About

Post by probook »

Ne vjerujem u pricu da se Elektru ne placa mjesecno za koristenje njihovih stubova?
Locked