Mobilni all about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#2151 Re: Mobilni all about

Post by BaDa »

Quaresma wrote:ako ti je to od telekoma rom, zaboravi na 2.3.6, ne postoji, ima greska na sasmmobile ako od njega skidas, to je zapravo 2.3.3 rom a ne 2.3.6, bar je tako kod mene za moj sgsplus
Ma nije do roma jer sam prijatelju flas uradio isto galaxy ace na 2.3.6 i normalno pise 2.3.6 preko odina a ovo sestri pokusavam i nece.
User avatar
Qler
Posts: 23607
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2152 Re: Mobilni all about

Post by Qler »

Sad sam na ebay-u n aaukciji za 5 funti :) osvojio Nokia 7650 :) u dobrom stanju :) ja bio i zaboravio da sam bidda-o :) I to sam iz zezancije, reko necu dobiti sigurno :)

Eto sad cu imati u kolekciji prvi nokia cameraphone i zadnji :D
User avatar
wall3
Posts: 165
Joined: 15/06/2011 10:21

#2153 Re: Mobilni all about

Post by wall3 »

KvaziExpert wrote:
Qler wrote:Sad sam na ebay-u n aaukciji za 5 funti :) osvojio Nokia 7650 :) u dobrom stanju :) ja bio i zaboravio da sam bidda-o :) I to sam iz zezancije, reko necu dobiti sigurno :)

Eto sad cu imati u kolekciji prvi nokia cameraphone i zadnji :D
Nokia 7650 Symbian smartphone. Announced 1Q 2002. Features 2.1″ TFT display, VGA camera, Bluetooth. Beton :D
Prvi sa Symbianom, prvi sa kamerom( u Europi) i jedan od prvih sa Bluetoothom, koštao oko 1400 KM kad je bio nov
Kapri
Posts: 832
Joined: 20/11/2011 12:14

#2154 Re: Mobilni all about

Post by Kapri »

Hocu da prodam Se neo pa me zanima za te pare,nekih 250km da kupim neki telefon .Samo nokia i Se dolaze u opbzir,da ima solidnu kameru,wi-fi i ako moze da je na tastaturu.Koji da uzmem?
User avatar
wall3
Posts: 165
Joined: 15/06/2011 10:21

#2155 Re: Mobilni all about

Post by wall3 »

Kapri wrote:Hocu da prodam Se neo pa me zanima za te pare,nekih 250km da kupim neki telefon .Samo nokia i Se dolaze u opbzir,da ima solidnu kameru,wi-fi i ako moze da je na tastaturu.Koji da uzmem?
Xperia x10?Nokia N96?
Kapri
Posts: 832
Joined: 20/11/2011 12:14

#2156 Re: Mobilni all about

Post by Kapri »

wall3 wrote:
Kapri wrote:Hocu da prodam Se neo pa me zanima za te pare,nekih 250km da kupim neki telefon .Samo nokia i Se dolaze u opbzir,da ima solidnu kameru,wi-fi i ako moze da je na tastaturu.Koji da uzmem?
Xperia x10?Nokia N96?
Xperia je tach a nokia n96 se nemoze naci nova neznam koliko mi se isplati polovnu
User avatar
Quaresma
Posts: 6697
Joined: 19/07/2010 16:37

#2157 Re: Mobilni all about

Post by Quaresma »

.
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#2158 Re: Mobilni all about

Post by holowey »

gdje naci ekran za nokiju c6-01? zvao sam imamex servis, nemaju na stanju, doci ce ali nemaju pojma kada... na piku nisam nasao dijelova za c6-01 izuzev baterije... svaki savjet dobrodosao...
EUROBIH
Posts: 1032
Joined: 03/09/2009 18:57

#2159 Re: Mobilni all about

Post by EUROBIH »

holowey wrote:gdje naci ekran za nokiju c6-01? zvao sam imamex servis, nemaju na stanju, doci ce ali nemaju pojma kada... na piku nisam nasao dijelova za c6-01 izuzev baterije... svaki savjet dobrodosao...
imam
LCD Nokia C6-01 samo LCD original CH *

cijena sitnica :lol: :lol:








:arrow: 78,00 KM
DjLovleyloo
Posts: 1
Joined: 21/08/2012 13:31

#2160 Re: Mobilni all about

Post by DjLovleyloo »

Imam problem, naime imam telefon Samsung Galaxsy Ace, rootovao sam ga i sve je prošlo dobro, međutim instalirao sam aplikaciju ROM Manager https://play.google.com/store/apps/deta ... FuYWdlciJd i sa nje uradio ClockWork Mod Recovery i čim sam kliknuo to telefon se ugasio. Neće da se upali nikako. Zna li neko šta bi moglo biti i kako da ga popravim? :S
User avatar
Hashishar
Posts: 102
Joined: 01/01/2010 21:44
Location: Šok soba

#2161 Re: Mobilni all about

Post by Hashishar »

Pozdrav svima, ima li neko info koliko košta dekodiranje SE vivaz pro u8i?
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#2162 Re: Mobilni all about

Post by konyan »

Forumski populuse, treba mi pomoc vezano za mobilni telefon.

Moja najljepsa polovica treba telefon, treba joj smartphone (ja bih najvise volio android, ali i nokia dolazi u obzir). Ona je operisana od toga, htjela bi da ima i tastaturu. Svidja joj se HTC Cha Cha jer pored touchscreena ima i tastaturu. Zelim naglasiti da se ne bismo izvaljivali neke ogromne pare (ovaj Cha Cha je pristojan).

S obzirom da nisam u toku sta se desava na trzistu telefona, bio bih zahvalan ako mozete pomoci sa savjetima koje su opcije. Takodjer, u nekoj srednjoj cjenovnoj kategoriji, koje su opcije i samo sa touchscreen telefonima, jer ovih poput Cha Cha bas i nema vise koliko sam primjetio? Sta preporucujete iz iskustva i slicno?
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#2163 Re: Mobilni all about

Post by anonimnaosoba »

Sony Ericsson Live with walkman, nemam ga lično, mada sam ga htio kupit', al' nestade ga u Telecomu :-D za oko 400 KM dobiješ odličan telefon, evo ti i karakteristike:
http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_l ... n-4111.php
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#2164 Re: Mobilni all about

Post by Ambrozija »

Sta mislite o Sony telefonima, znaci ne SE vec samo Sony. Interesantan mi ovaj Sony Xperia S
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2165 Re: Mobilni all about

Post by zateznistub »

Ambrozija wrote:Sta mislite o Sony telefonima, znaci ne SE vec samo Sony. Interesantan mi ovaj Sony Xperia S
cista 10
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#2166 Re: Mobilni all about

Post by Ambrozija »

zateznistub wrote:
Ambrozija wrote:Sta mislite o Sony telefonima, znaci ne SE vec samo Sony. Interesantan mi ovaj Sony Xperia S
cista 10
Stvarno? Ne znam bas nikoga ko ima Sony, pa reko da se raspitam :D Gledala sam na netu, komentari su uglavnom pozitivni, osim na njegov izgled :?
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2167 Re: Mobilni all about

Post by zateznistub »

Ambrozija wrote:
zateznistub wrote:
Ambrozija wrote:Sta mislite o Sony telefonima, znaci ne SE vec samo Sony. Interesantan mi ovaj Sony Xperia S
cista 10
Stvarno? Ne znam bas nikoga ko ima Sony, pa reko da se raspitam :D Gledala sam na netu, komentari su uglavnom pozitivni, osim na njegov izgled :?
Ne znam sta je lose sa izgledom, ali jbg stvar ukusa pa se ne treba mijesati.
U srijedu sam caprkao po xperi s i telefon je pravo dobar.
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#2168 Re: Mobilni all about

Post by Ambrozija »

zateznistub wrote: Ne znam sta je lose sa izgledom, ali jbg stvar ukusa pa se ne treba mijesati.
U srijedu sam caprkao po xperi s i telefon je pravo dobar.
Mnogo si me obradovao :thumbup:
User avatar
charrrmed
Posts: 1003
Joined: 08/06/2009 13:37

#2169 Re: Mobilni all about

Post by charrrmed »

@Zatezni

Mozes li mi reci nesto o Sony Xperia P...Xperia S mi je malo preskupa, pa kontam ovaj uzeti...
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2170 Re: Mobilni all about

Post by zateznistub »

charrrmed wrote:@Zatezni

Mozes li mi reci nesto o Sony Xperia P...Xperia S mi je malo preskupa, pa kontam ovaj uzeti...
Nisam imao kontakta sa tim modelom, ali mislim da je sasvim Ok i da je ustvari samo malo manja verzija S-a.
Evo pa uporedi

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone2=4369
User avatar
charrrmed
Posts: 1003
Joined: 08/06/2009 13:37

#2171 Re: Mobilni all about

Post by charrrmed »

zateznistub wrote:
charrrmed wrote:@Zatezni

Mozes li mi reci nesto o Sony Xperia P...Xperia S mi je malo preskupa, pa kontam ovaj uzeti...
Nisam imao kontakta sa tim modelom, ali mislim da je sasvim Ok i da je ustvari samo malo manja verzija S-a.
Evo pa uporedi

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone2=4369
Odlicno, ovo sam trazio. Hvala puno
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#2172 Re: Mobilni all about

Post by vukojebina »

konyan wrote:Forumski populuse, treba mi pomoc vezano za mobilni telefon.

Moja najljepsa polovica treba telefon, treba joj smartphone (ja bih najvise volio android, ali i nokia dolazi u obzir). Ona je operisana od toga, htjela bi da ima i tastaturu. Svidja joj se HTC Cha Cha jer pored touchscreena ima i tastaturu. Zelim naglasiti da se ne bismo izvaljivali neke ogromne pare (ovaj Cha Cha je pristojan).

S obzirom da nisam u toku sta se desava na trzistu telefona, bio bih zahvalan ako mozete pomoci sa savjetima koje su opcije. Takodjer, u nekoj srednjoj cjenovnoj kategoriji, koje su opcije i samo sa touchscreen telefonima, jer ovih poput Cha Cha bas i nema vise koliko sam primjetio? Sta preporucujete iz iskustva i slicno?

Za zensko mislim da nema nista bolje nego neka nokia iz lumia serije..recimo lumia 800... kvalitetan, fluidan, baterija dobra...nema sta plaho cackat..radi sve bez greske...
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#2173 Re: Mobilni all about

Post by Zatamnjena stakla »

Kakav je iPhone 3GS, je l' ga neko imao?
Planiram si uzet al' ne bi da bacam velike pare na 4S i tako to :D
Kad izađe 5 onda će biti još niža cijena tako da, pomozite narode :lol:
User avatar
pinokio04
Posts: 1629
Joined: 01/03/2012 09:51

#2174 Re: Mobilni all about

Post by pinokio04 »

vukojebina wrote:
konyan wrote:Forumski populuse, treba mi pomoc vezano za mobilni telefon.

Moja najljepsa polovica treba telefon, treba joj smartphone (ja bih najvise volio android, ali i nokia dolazi u obzir). Ona je operisana od toga, htjela bi da ima i tastaturu. Svidja joj se HTC Cha Cha jer pored touchscreena ima i tastaturu. Zelim naglasiti da se ne bismo izvaljivali neke ogromne pare (ovaj Cha Cha je pristojan).

S obzirom da nisam u toku sta se desava na trzistu telefona, bio bih zahvalan ako mozete pomoci sa savjetima koje su opcije. Takodjer, u nekoj srednjoj cjenovnoj kategoriji, koje su opcije i samo sa touchscreen telefonima, jer ovih poput Cha Cha bas i nema vise koliko sam primjetio? Sta preporucujete iz iskustva i slicno?

Za zensko mislim da nema nista bolje nego neka nokia iz lumia serije..recimo lumia 800... kvalitetan, fluidan, baterija dobra...nema sta plaho cackat..radi sve bez greske...
moja preporuka iphon 4, ljepota slike, fluidnost, touch, ma sve
User avatar
pinokio04
Posts: 1629
Joined: 01/03/2012 09:51

#2175 Re: Mobilni all about

Post by pinokio04 »

Sorel wrote:Kakav je iPhone 3GS, je l' ga neko imao?
Planiram si uzet al' ne bi da bacam velike pare na 4S i tako to :D
Kad izađe 5 onda će biti još niža cijena tako da, pomozite narode :lol:
ovako, oba imam, 3gs 16 gb, korisitio ga 7 mjeseci, prije mjesec dana kupio 4s :-D
Gledaj bar da uzmes 4, i obavezno ali obevezno fabricki otkljucan..bilo koji samo da fabricki otkljucan dasi rahat
ako nemas love za ipohon 4 a pogotov za 4s, onda uzmi 3gs.. nadji neki shop koji daje garanciju radi sebe
iphon je prica za sebe, neces se zeznut koji god uzmes, zavisno koliko loves imas
eto tako
Post Reply