PlayStation 3

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Rothmans
Posts: 2857
Joined: 21/11/2019 21:32

#1576 Re: PlayStation 3

Post by Rothmans »

Kako da napravim sony network account na ps3 ?
User avatar
Rothmans
Posts: 2857
Joined: 21/11/2019 21:32

#1577 Re: PlayStation 3

Post by Rothmans »

Napravio :D
User avatar
newklear
Posts: 1382
Joined: 10/12/2009 15:59

#1578 Re: PlayStation 3

Post by newklear »

Pozdrav, dobio sam PS3 od kolege koji je taj PS3 kupio sa instaliranih 12 igrica. Međutim, njegov sin nešto izbriše i više nema nijedne igrice na konzoli.

Kada se pogleda slobdan prostor na disku piše da je slobodno oko 250 MB od 159 GB, je li to znači da su te igrice na disku, ali se ne pojavljuju na spisku igara? Šta mi je raditi da se vrate igre, ako je moguće?

Kako vidjeti šta zauzima toliki prostor, a nema igrica?
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#1579 Re: PlayStation 3

Post by arnes_king »

newklear wrote: 22/12/2020 09:32 Pozdrav, dobio sam PS3 od kolege koji je taj PS3 kupio sa instaliranih 12 igrica. Međutim, njegov sin nešto izbriše i više nema nijedne igrice na konzoli.

Kada se pogleda slobdan prostor na disku piše da je slobodno oko 250 MB od 159 GB, je li to znači da su te igrice na disku, ali se ne pojavljuju na spisku igara? Šta mi je raditi da se vrate igre, ako je moguće?

Kako vidjeti šta zauzima toliki prostor, a nema igrica?
Pretpostavljam da je cipovana konzola, ako jeste imas vjerovatno neki backup manager poput multiman, rogero a u multimanu imas i file manager gdje to mozes rijesiti.

Samo je problem ako nemas nikakvog znanja i iskustva u tim stvarima malo ce ti biti komplikovano snaci se.

Prvo moras provjeriti i biti siguran da li je cipovan ili ne, kada odes gdje se pokrecu igre da li ima aplikacija pod nazivom "App_Home"? Ako ima cipovan je, ako nema i nema nikakvih od ovih gore spomenutih aplikacija onda vjerovatno nije.
User avatar
newklear
Posts: 1382
Joined: 10/12/2009 15:59

#1580 Re: PlayStation 3

Post by newklear »

arnes_king wrote: 22/12/2020 09:59
newklear wrote: 22/12/2020 09:32 Pozdrav, dobio sam PS3 od kolege koji je taj PS3 kupio sa instaliranih 12 igrica. Međutim, njegov sin nešto izbriše i više nema nijedne igrice na konzoli.

Kada se pogleda slobdan prostor na disku piše da je slobodno oko 250 MB od 159 GB, je li to znači da su te igrice na disku, ali se ne pojavljuju na spisku igara? Šta mi je raditi da se vrate igre, ako je moguće?

Kako vidjeti šta zauzima toliki prostor, a nema igrica?
Pretpostavljam da je cipovana konzola, ako jeste imas vjerovatno neki backup manager poput multiman, rogero a u multimanu imas i file manager gdje to mozes rijesiti.

Samo je problem ako nemas nikakvog znanja i iskustva u tim stvarima malo ce ti biti komplikovano snaci se.

Prvo moras provjeriti i biti siguran da li je cipovan ili ne, kada odes gdje se pokrecu igre da li ima aplikacija pod nazivom "App_Home"? Ako ima cipovan je, ako nema i nema nikakvih od ovih gore spomenutih aplikacija onda vjerovatno nije.
Nemam nikakvo naprednije znanje, znam ubaciti DVD i igrati :-)
Kad dođem kući pogledat ću, mada mislim da je čipovano, uvijek na desnom donjem uglu stoji znak FERROX, i mislim da ima nešto kao APP HOME..

Znači, misliš da bih mogao vratiti te igrice nekako?
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#1581 Re: PlayStation 3

Post by arnes_king »

Ako je cipovan a prostor i dalje na disku zauzet trebalo bi moci, mada moze biti i da su obrisane ali ne na ispravan nacin pa ostao zauzet prostor. Imas na cipovanim konzolama unutar mutlimana i file manager gdje mozes svemu pristupiti kao na racunaru, ali ako se ne razumijes ne diraj, ili trazi po netu ili zovi nekog ko se razumije.

Postoji mogucnost, ako su igre tu, da se moze vratiti i da radi sve bez problema, ali postoji takodjer mogucnost da ces rucno morati sve brisati ili vratiti na tvornicke pa ponovo igre skidati s neta i prebacivati. Samo ako ovo budes morao raditi opet zovi nekog ko zna da ne bi zeznuo skroz konzolu i da bi ostala cipovana.

Prvi put cujem za ferox ali ima dosta tih custom sistema za trice, najbolje je nabaciti rebug.


@newklear poslao sam ti poruku ali mi stoji u outbox pa znaci da ti je vjerovatno inbox pun i trebas pobrisati stare poruke da bi ti ova dosla.
User avatar
newklear
Posts: 1382
Joined: 10/12/2009 15:59

#1582 Re: PlayStation 3

Post by newklear »

arnes_king wrote: 22/12/2020 13:52 Ako je cipovan a prostor i dalje na disku zauzet trebalo bi moci, mada moze biti i da su obrisane ali ne na ispravan nacin pa ostao zauzet prostor. Imas na cipovanim konzolama unutar mutlimana i file manager gdje mozes svemu pristupiti kao na racunaru, ali ako se ne razumijes ne diraj, ili trazi po netu ili zovi nekog ko se razumije.

Postoji mogucnost, ako su igre tu, da se moze vratiti i da radi sve bez problema, ali postoji takodjer mogucnost da ces rucno morati sve brisati ili vratiti na tvornicke pa ponovo igre skidati s neta i prebacivati. Samo ako ovo budes morao raditi opet zovi nekog ko zna da ne bi zeznuo skroz konzolu i da bi ostala cipovana.

Prvi put cujem za ferox ali ima dosta tih custom sistema za trice, najbolje je nabaciti rebug.


@newklear poslao sam ti poruku ali mi stoji u outbox pa znaci da ti je vjerovatno inbox pun i trebas pobrisati stare poruke da bi ti ova dosla.
Mislim da sam našao, pod GAMES imam nekoliko opcija : FERROX INSTALLER, MMCM i td.... E sad, pod ovo MMCM, kad tamo negdje uđem i pritisnem R2 izbaci mi spisak igara, tu izaberem igru, vratim se na početni ekran i pod GAMES imam tu igru kao da je cd ubačen
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#1583 Re: PlayStation 3

Post by arnes_king »

newklear wrote: 22/12/2020 23:11
arnes_king wrote: 22/12/2020 13:52 Ako je cipovan a prostor i dalje na disku zauzet trebalo bi moci, mada moze biti i da su obrisane ali ne na ispravan nacin pa ostao zauzet prostor. Imas na cipovanim konzolama unutar mutlimana i file manager gdje mozes svemu pristupiti kao na racunaru, ali ako se ne razumijes ne diraj, ili trazi po netu ili zovi nekog ko se razumije.

Postoji mogucnost, ako su igre tu, da se moze vratiti i da radi sve bez problema, ali postoji takodjer mogucnost da ces rucno morati sve brisati ili vratiti na tvornicke pa ponovo igre skidati s neta i prebacivati. Samo ako ovo budes morao raditi opet zovi nekog ko zna da ne bi zeznuo skroz konzolu i da bi ostala cipovana.

Prvi put cujem za ferox ali ima dosta tih custom sistema za trice, najbolje je nabaciti rebug.


@newklear poslao sam ti poruku ali mi stoji u outbox pa znaci da ti je vjerovatno inbox pun i trebas pobrisati stare poruke da bi ti ova dosla.
Mislim da sam našao, pod GAMES imam nekoliko opcija : FERROX INSTALLER, MMCM i td.... E sad, pod ovo MMCM, kad tamo negdje uđem i pritisnem R2 izbaci mi spisak igara, tu izaberem igru, vratim se na početni ekran i pod GAMES imam tu igru kao da je cd ubačen
Eh odlicno, to je onda to i nije nista obrisano. Tako se to normalno i pokrece na cipovanoj trici :thumbup:
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#1584 Re: PlayStation 3

Post by REDDEVILS »

Ima mi jaran cipovan PS3 pa me zamolio da mu skinem Pro Evolution Soccer 2018 preko torenta.
E sad mene zanima kad ja tu igru skinem ideli klasično prebacivanje na DVD ili treba još nešto da bi igra normalno radila na PS3 🙂
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#1585 Re: PlayStation 3

Post by arnes_king »

REDDEVILS wrote: 07/01/2021 12:33 Ima mi jaran cipovan PS3 pa me zamolio da mu skinem Pro Evolution Soccer 2018 preko torenta.
E sad mene zanima kad ja tu igru skinem ideli klasično prebacivanje na DVD ili treba još nešto da bi igra normalno radila na PS3 🙂
Ne mozes je sa Blu-Ray diska igrati nego moras, nakon sto je skines, prebaciti ili na interni HDD u folder hdd0/GAMES ili direktni igrati preko USB ili eksternog HDD, s tim da ovo moze samo ukoliko igra nema vece fajlove od 4GB u komadu jer disk mora biti formatiran FAT32 sa MBR particijom a on je ogranicen do 4GB po fajlu.

Ako ce na interni prebacivati onda ili putem LAN kabla direktno (FTP) ili putem USB-a. Imas na yt masu tutoriala za to.
Babuka234
Posts: 3
Joined: 21/11/2021 21:21

#1586 Re: PlayStation 3

Post by Babuka234 »

Imam jako veliki problem,ne znam kako ga riješiti. Imam instalirano preko 30 igrica na konzoli Playstation 3. Kada sam izašao iz igrice i ugasio Playstation,kada sam ponovo pokrenuo konzolu nestao mi je fajl s igricama. Kako riješiti taj problem
tap3ah75
Posts: 5968
Joined: 07/09/2009 14:14

#1587 Re: PlayStation 3

Post by tap3ah75 »

Babuka234 wrote: 21/11/2021 21:27 Imam jako veliki problem,ne znam kako ga riješiti. Imam instalirano preko 30 igrica na konzoli Playstation 3. Kada sam izašao iz igrice i ugasio Playstation,kada sam ponovo pokrenuo konzolu nestao mi je fajl s igricama. Kako riješiti taj problem
Vjerovatno si se izlogovao iz usera
Probaj se logirati opet ... tamo negdje lijevo je to ... koliko se sjećam
Babuka234
Posts: 3
Joined: 21/11/2021 21:21

#1588 Re: PlayStation 3

Post by Babuka234 »

Kako da se logiram?
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#1589 Re: PlayStation 3

Post by arnes_king »

Babuka234 wrote: 21/11/2021 21:27 Imam jako veliki problem,ne znam kako ga riješiti. Imam instalirano preko 30 igrica na konzoli Playstation 3. Kada sam izašao iz igrice i ugasio Playstation,kada sam ponovo pokrenuo konzolu nestao mi je fajl s igricama. Kako riješiti taj problem
Pretpostavljam da je na cipovanoj konzoli i da mislis na to da ti je nestao game manager preko kojeg si pokretao sve igre?
Babuka234
Posts: 3
Joined: 21/11/2021 21:21

#1590 Re: PlayStation 3

Post by Babuka234 »

Upravo tako
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#1591 Re: PlayStation 3

Post by arnes_king »

Babuka234 wrote: 22/11/2021 09:32 Upravo tako
Imas li na ekranu gdje ti je normalno bio program za pokretanje igara i dalje opciju app_home? Tako nekako bi se trebala zvati.
miga
Posts: 3
Joined: 16/12/2021 21:22

#1592 Re: PlayStation 3

Post by miga »

Trebam pomoc oko PS3 ver 4.88 ubacio hen jal... sve proslo ok skinuo multiman za hen sve ok odradio sve kako ide u upustvu skinuo igru spiderman 3
ali mi nece ps3 se resetira mozeli li neko pomoc gdje grijesim Hvala..
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#1593 Re: PlayStation 3

Post by arnes_king »

miga wrote: 17/12/2021 09:55 Trebam pomoc oko PS3 ver 4.88 ubacio hen jal... sve proslo ok skinuo multiman za hen sve ok odradio sve kako ide u upustvu skinuo igru spiderman 3
ali mi nece ps3 se resetira mozeli li neko pomoc gdje grijesim Hvala..
Tesko je ovako ti pomoci kad moze biti do bilo cega. Prvo skini i probaj neku drugu igru da vidis da ti radi sve kako treba. Cesto zna biti problem do same igre pa se u multiman moraju procackati opcije i pokusati razne kombinacije ako neka igra ne radi.
miga
Posts: 3
Joined: 16/12/2021 21:22

#1594 Re: PlayStation 3

Post by miga »

da li trebam instalirati reActPSN i moze li neki link provjeren za ps3...Hvala
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#1595 Re: PlayStation 3

Post by arnes_king »

Ima vec bas dugo kako sam koristio PS3 tako da nisam siguran. Pretpostavljam da je reactPSN kao neki spoofer koji krije da je cipovana konzola? Ako mislis online koristiti onda obavezno treba jer ces inace brzo biti banovan, ne account nego konzola. Cak i sa tim zastitama uvijek postoji rizik da ti banuju konzolu i gubi PSN pristup za sva vremena.

Imas par pouzdanih sajtova za PS3 homebrew, lahko ih je naci koristeci google, pa odes tamo i tu sve skidas sto ti treba.
User avatar
Rothmans
Posts: 2857
Joined: 21/11/2019 21:32

#1596 Re: PlayStation 3

Post by Rothmans »

arnes_king wrote: 17/12/2021 09:58
miga wrote: 17/12/2021 09:55 Trebam pomoc oko PS3 ver 4.88 ubacio hen jal... sve proslo ok skinuo multiman za hen sve ok odradio sve kako ide u upustvu skinuo igru spiderman 3
ali mi nece ps3 se resetira mozeli li neko pomoc gdje grijesim Hvala..
Tesko je ovako ti pomoci kad moze biti do bilo cega. Prvo skini i probaj neku drugu igru da vidis da ti radi sve kako treba. Cesto zna biti problem do same igre pa se u multiman moraju procackati opcije i pokusati razne kombinacije ako neka igra ne radi.
Mozes li mi ti preporuciti neki dobar tutorial/stranicu za skidanje i instaliranje igara na cipovan ps3 (hen 4.88) ? Ovo na netu sto sam ja nasao je slabo objasnjeno
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#1597 Re: PlayStation 3

Post by arnes_king »

Rothmans wrote: 06/01/2022 12:18
arnes_king wrote: 17/12/2021 09:58

Tesko je ovako ti pomoci kad moze biti do bilo cega. Prvo skini i probaj neku drugu igru da vidis da ti radi sve kako treba. Cesto zna biti problem do same igre pa se u multiman moraju procackati opcije i pokusati razne kombinacije ako neka igra ne radi.
Mozes li mi ti preporuciti neki dobar tutorial/stranicu za skidanje i instaliranje igara na cipovan ps3 (hen 4.88) ? Ovo na netu sto sam ja nasao je slabo objasnjeno
Prelistaj par ovih stranica i naci ces videe sto sam vec postavljaom
tap3ah75
Posts: 5968
Joined: 07/09/2009 14:14

#1598 Re: PlayStation 3

Post by tap3ah75 »

Rothmans wrote: 06/01/2022 12:18
arnes_king wrote: 17/12/2021 09:58

Tesko je ovako ti pomoci kad moze biti do bilo cega. Prvo skini i probaj neku drugu igru da vidis da ti radi sve kako treba. Cesto zna biti problem do same igre pa se u multiman moraju procackati opcije i pokusati razne kombinacije ako neka igra ne radi.
Mozes li mi ti preporuciti neki dobar tutorial/stranicu za skidanje i instaliranje igara na cipovan ps3 (hen 4.88) ? Ovo na netu sto sam ja nasao je slabo objasnjeno
Znam ja .... ali ti me baš i ne simpatišeš pa ne znam hoćeš li od mene pojašnjenje
:lol:
User avatar
Rothmans
Posts: 2857
Joined: 21/11/2019 21:32

#1599 Re: PlayStation 3

Post by Rothmans »

tap3ah75 wrote: 06/01/2022 12:50
Rothmans wrote: 06/01/2022 12:18

Mozes li mi ti preporuciti neki dobar tutorial/stranicu za skidanje i instaliranje igara na cipovan ps3 (hen 4.88) ? Ovo na netu sto sam ja nasao je slabo objasnjeno
Znam ja .... ali ti me baš i ne simpatišeš pa ne znam hoćeš li od mene pojašnjenje
:lol:
Ne postoje vjecni prijatelji , nit vjeci neprijatelji :D
bogata_sirotinja
Posts: 621
Joined: 10/09/2021 19:33

#1600 Re: PlayStation 3

Post by bogata_sirotinja »

Zdravo ljudovi,
nikad se nisam nešto zanimao za konzole, pa nemam nekog znanja za iste. Malo sam čitao poslednjih dana i pohvatao sam osnove...
Najmanji problem je skinuti i instalirati igricu na PS koji je čipovan.

Ali evo pitanja... Sestrić ima čipovanu verziju PS3. Sada traži da mu nabavim Forza Horizon 4 igricu za isti...
Pogledao sam na dva-tri sajta i nisam našao ovu igricu za PS. Može li pomoć od iskusnijih, ima li ova igrica za PS3 i gdje je mogu skinuti?
Takođe, čipovanje i nabacivanje igrica na PS3 je radio čovjek od koga je kupljen PS. Trebam li znati podatke nekog acounta koji je on postavio da bih ja mogao bez problema instalirati igricu (ako je nađem)? Hvala
Post Reply