PlayStation 3

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#601 Re: PlayStation 3

Post by arnes_king »

Bubalo1 wrote:Arnese ima li te treba mi nesto oko jailbreaka :D

Ima, reci brate :D
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#602 Re: PlayStation 3

Post by Mustang1 »

Ono davno sam pokusavao jailbreak ps3 3.55 nije mu radio citac nikako valjda ali nije htio da pokrene onaj menager ni jedan .. bude crn ekran .. e sad sam nabavio drugi ps3 kojem citac nece da cita nista ( valjda tako je covjek rekao nisam ni pokusavao) ali hoce da uzme cd i izbaci i normalno to sve radi .. I prebacio sam taj citac na ovaj ps3 3.55 i sta mi je sada ciniti .. Je li trebam ponovo kmeaw nabaciti na ovaj ps3.. ili sta trebam :D Moze li uopste to ovako kako ja mislim da moze ? :D
Hoce li mi pomoci ovo ? Uradio sam (valjda ispravno..nasao sam tu stranicu i sve poskidao odradio kako pise ) ali nisam jos ubacio nemam usb.a sad .. Sta mi je ciniti ? :D
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#603 Re: PlayStation 3

Post by arnes_king »

Kada prebacujes bd drive iz jednog ps3 u drugi moras raditi remary, jer su oni fabricki zakljucani za tu jednu konzolu ali ima ova metoda s kojom se to moze rijesiti , ima na ovom forumu ja sam sada pokusao naci ali nisam mogao, samo malo potrazi i naci ces dr remary guide tako nesto http://www.ps3hax.net/
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#604 Re: PlayStation 3

Post by Mustang1 »

ima nasao sam ja na drugom mjestu to remary
http://www.ps3news.com/ps3-hacks-jailbr ... wngrading/

Samo nisam znao jel mi treba to .. Jel moze po ovom uputstvu sa ovog linka ? I sta cu onda kad uradim to ? I ovo pise da download 3.30 version .. ja nasao ovo nesto ima ..U koji cu od ovih uci .. :D
[DIR] MFW-CEX/
[DIR] OFW-ARCADE/
[DIR] OFW-AVTOOL/
[DIR] OFW-CEX/
[DIR] OFW-DECR/
[DIR] OFW-DEX/
[DIR] OFW-SEX/
Yamahalac
Posts: 1287
Joined: 27/11/2006 10:11
Location: Tu i tamo

#605 Re: PlayStation 3

Post by Yamahalac »

nedimaha wrote:
Lucazode wrote:Je li na fazon JB 3.41 samo uštekaš i graš?
Vjeruj mi kupio sam bf3 prije 2 mjeseca i SP nisam skoro ni igrao, a cesto upalim da igram, moja ti je preporuka idi na varijantu originala ali MP jer je puno interesantnije
Koji ti je nick na BF3?

Imas neke favorit servere ili ?
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#606 Re: PlayStation 3

Post by Mustang1 »

I Arnese jel mora biti ovaj blu ray movie gdje cu naci to sad jebote :D Moze li igrica na blurayu ? :D
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#607 Re: PlayStation 3

Post by arnes_king »

Bubalo1 wrote:I Arnese jel mora biti ovaj blu ray movie gdje cu naci to sad jebote :D Moze li igrica na blurayu ? :D
Ti si mene skroz spetljao ne kontam tacno sta i kako hoces, ja kako sam razumio hoces da ubacis taj blu-ray u taj ps3 i onda da ga flashujes, ja taj remary nikada radio nisam ali prati ta upustva, to kad zavrsis onda ti mogu dalje pomoci.

Samo provjeris na kojem si firmware-u ako si ispod 3.55 onda moras skinuti ofw 3.55 instalirati pa tek onda cfw 3.55 a ako si vec na ofw 3.55 onda ides direkt na cfw
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#608 Re: PlayStation 3

Post by UnscarD »

Mali od brata dok nisam bio tu stavio svoj orginal PES 2011 i na pitanje da updateuje FW on naravno kliknuo "ok" jos ja obavezno prije nego oni dodju iskljucim internet i sve ali sam zaboravio mogucnost da ponese neku svoju igru...tako da je sada OF 3.61 odnosno bio je jer sam ga, kada vec nema lijeka updateovao na 4.11...500GB disk interni plus 250 GB externi puni igri ...caooooo. Srecom zavrsih onaj Uncharted 3 ali ostalo je dosta toga sto je bilo u planu da se igra... GT5 mi zao pravo.
Sa druge strane nabavio sam ovaj UFC Undisputed 3, falilo mi je je on line zezanja.
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#609 Re: PlayStation 3

Post by Mustang1 »

arnes_king wrote:
Bubalo1 wrote:I Arnese jel mora biti ovaj blu ray movie gdje cu naci to sad jebote :D Moze li igrica na blurayu ? :D
Ti si mene skroz spetljao ne kontam tacno sta i kako hoces, ja kako sam razumio hoces da ubacis taj blu-ray u taj ps3 i onda da ga flashujes, ja taj remary nikada radio nisam ali prati ta upustva, to kad zavrsis onda ti mogu dalje pomoci.

Samo provjeris na kojem si firmware-u ako si ispod 3.55 onda moras skinuti ofw 3.55 instalirati pa tek onda cfw 3.55 a ako si vec na ofw 3.55 onda ides direkt na cfw
Pa u ovom uputstvu pise da mi treba taj bluray movie na samom kraju procesa da uzme neke fajlove sta ja znam ..to te pitam .. I hocu da ubacim ovaj blu ray u ps3 i da ga flashujem .. Na 3.55 ali sam nekad davno ja ubacivao taj kmeaw i to i nije moglo samo ekran crni bude kada pokrenem menager neki ..
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#610 Re: PlayStation 3

Post by Mustang1 »

De pomozi nisam ni kreno :D PSgrade mi treba kako cu uci u taj factory service mode :roll:
User avatar
lupp
Posts: 305
Joined: 13/07/2010 11:52

#611 Re: PlayStation 3

Post by lupp »

UnscarD wrote:Mali od brata dok nisam bio tu stavio svoj orginal PES 2011 i na pitanje da updateuje FW on naravno kliknuo "ok" jos ja obavezno prije nego oni dodju iskljucim internet i sve ali sam zaboravio mogucnost da ponese neku svoju igru...tako da je sada OF 3.61 odnosno bio je jer sam ga, kada vec nema lijeka updateovao na 4.11...500GB disk interni plus 250 GB externi puni igri ...caooooo. Srecom zavrsih onaj Uncharted 3 ali ostalo je dosta toga sto je bilo u planu da se igra... GT5 mi zao pravo.
Sa druge strane nabavio sam ovaj UFC Undisputed 3, falilo mi je je on line zezanja.
zar ne postoji opcija da se konzola vrati na pocetno stanje? igricama na internoj nema spasa ali mozes barem to sa eksterne jos izvuci
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#612 Re: PlayStation 3

Post by arnes_king »

lupp wrote:
UnscarD wrote:Mali od brata dok nisam bio tu stavio svoj orginal PES 2011 i na pitanje da updateuje FW on naravno kliknuo "ok" jos ja obavezno prije nego oni dodju iskljucim internet i sve ali sam zaboravio mogucnost da ponese neku svoju igru...tako da je sada OF 3.61 odnosno bio je jer sam ga, kada vec nema lijeka updateovao na 4.11...500GB disk interni plus 250 GB externi puni igri ...caooooo. Srecom zavrsih onaj Uncharted 3 ali ostalo je dosta toga sto je bilo u planu da se igra... GT5 mi zao pravo.
Sa druge strane nabavio sam ovaj UFC Undisputed 3, falilo mi je je on line zezanja.
zar ne postoji opcija da se konzola vrati na pocetno stanje? igricama na internoj nema spasa ali mozes barem to sa eksterne jos izvuci
Ne moze firmware nikako da spusti osim sa nekim hardware flasherom kao sto su E3 flasher ili progskeet A kako mu nema spasa igricama na internom ? Nije disk formatiran, one su i sada tu samo sto ih ne moze pokrenuti, a dok je na OFW ne vjerujem da postoji nacin da ih prebaci, jedino downgrade pa onda ....
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#613 Re: PlayStation 3

Post by UnscarD »

Ja koliko znam downgrade ni u kakvoj varijanti nije moguc. Ako neko zna kako da je downgredujem neka javi. Igre su mi najmanji problem, to se bar snimi...samo na zalost nema nacina za downgrade bar ne da ja znam.
Cak bih i kupio ako treba neki doongle ili nesto ukoliko postoji ikakav nacin...
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#614 Re: PlayStation 3

Post by arnes_king »

UnscarD wrote:Ja koliko znam downgrade ni u kakvoj varijanti nije moguc. Ako neko zna kako da je downgredujem neka javi. Igre su mi najmanji problem, to se bar snimi...samo na zalost nema nacina za downgrade bar ne da ja znam.
Cak bih i kupio ako treba neki doongle ili nesto ukoliko postoji ikakav nacin...

Pa napisao sam ti povis kako mozes downgrade uraditi, samo moras provjeriti da li ti je sve kompatibilno, ukoliko jeste a 95% jest jer si vec bio na 3.55 onda kupis ili E3 flasher ili progskeet i sa jednim od njih downgradeujes.

Jedini je problem sto su poskupi, nema ih kod nas nego moras naruciti i to sto moras otvarati konzolu pa cak i zalemiti neke zice ....
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#615 Re: PlayStation 3

Post by UnscarD »

Uh vidim , sad sam gledao malo ovaj E3 ... ne izgleda bas jednostavno, a plus ja sam sada na 4.1 cini mi se (zadnji jer kontam kada joj nema lijeka da bar neki multiplayer opalim) a E3 garantuje za 3.7 na 3.55.
Novi samar danas. Cinavia na koju sam na chipovanoj konzoli potpuno zaboravio da postoji se sada vratila u svom punom sjaju.
Ovo mi je jos gore nego za igre. Fakat ce me natjerati da prikopacam PC na tv i prebacim centar multimedijalne zabave sa PS-a na PC.
Koliko sma mogao da vidim, ni za Cinaviu nema rijesenja jos uvijek??? Arnese imas li ti neki info za ovo mozda?
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#616 Re: PlayStation 3

Post by arnes_king »

UnscarD wrote:Uh vidim , sad sam gledao malo ovaj E3 ... ne izgleda bas jednostavno, a plus ja sam sada na 4.1 cini mi se (zadnji jer kontam kada joj nema lijeka da bar neki multiplayer opalim) a E3 garantuje za 3.7 na 3.55.
Novi samar danas. Cinavia na koju sam na chipovanoj konzoli potpuno zaboravio da postoji se sada vratila u svom punom sjaju.
Ovo mi je jos gore nego za igre. Fakat ce me natjerati da prikopacam PC na tv i prebacim centar multimedijalne zabave sa PS-a na PC.
Koliko sma mogao da vidim, ni za Cinaviu nema rijesenja jos uvijek??? Arnese imas li ti neki info za ovo mozda?

Downgrade sa E3 radi i sa 4.11 bez problema

A sa cinaviom tom nisam upoznat ali koliko vidim to je medija server pa mi je ne jasno zasto koristis tamo nesto ne poznato i ne pouzdano kada ima PS3 Media Server preko kojeg mozes apsolutno sve bez ikakvih problema reproducirati i to bilo koji format apsolutno sve podrzava te + prijevodi rade .....
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#617 Re: PlayStation 3

Post by UnscarD »

Koristim PS3 media server verzija 1.10.51 ali nema to veze. Cinavia radi tako sto je u audio materijal na DISKU van zvucnog raspona koje detektuje uho, ugradjena zastita. Kada skines rip ili orginal nema veze, skines ga bez te zastite i onda PS3 bez obzira sto ide preko Ps3 media servera detektuje da nedostaje taj zastitni audio i zaustavi reprodukciju.
Player koji je dolazio sa Multimanom je to rijesio. Prve vezije su mogle da se zeznu tako sto u setovanju odjavis audio out sa HDMI-ija i preusmjeris na opticki ili neki drugi ali to je bilo davno, na 3.41 verziji. Prve verzije su samo "mute-irale" zvuk a sada zaustavi potpuno reprodukciju.
Dakle niposto ne mjenjati CFW za OFW jer Sony zeli da nas natjera da pored orginalnih igri kupujemo i orginalne filmove. Na tom polju su vrlo aktivni zbog Sony Pictures dijela kompanije.
Cinaviu imaju i svi novi BR playeri ili ukoliko nemaju, updateom firmware-a ce je dobiti.

Ako ne mislimo na isti Media Server...mozda ima neko PC rijesenje. Ovaj kada se startuje na trenutak prikaze uticnicu i kada nadje PS3 prikaze FAT ps3 i buffer skalu ispod...jeli na taj mislis ?
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#618 Re: PlayStation 3

Post by arnes_king »

Da na taj mislim samo ne znam koja mi je verzija, a ne znam, ja nikada nisam imao nikakvih problema a pregledao tonu filmova prije one slabijeg kvaliteta sada samo hd i bilo koji da je format nisam imao problema takvih da je stajala reprodukcija ili slicno ....


Jedino sto mi se znalo desiti je dok sam streamovao preko wirelless konektovanog ps3 i pokrenem hd film da mi je znala stati reprodukcija jer nije uspjelo tako brzo streamovati zbog sporije brzine radi wi-fi a veceg fajla pa sam morao cekati dok loaduje pa onda, ali odkad idem kablom radi bez problema i to ....

P.S. CFW za OFW ne bih dao ni kada bi mi placali :D
User avatar
naneljube
Posts: 90
Joined: 25/01/2011 23:14
Contact:

#619 Re: PlayStation 3

Post by naneljube »

Yamahalac wrote:
nedimaha wrote:
Lucazode wrote:Je li na fazon JB 3.41 samo uštekaš i graš?
Vjeruj mi kupio sam bf3 prije 2 mjeseca i SP nisam skoro ni igrao, a cesto upalim da igram, moja ti je preporuka idi na varijantu originala ali MP jer je puno interesantnije
Koji ti je nick na BF3?

Imas neke favorit servere ili ?
moj je:
naneljube
imao sam svoj server, do juce, ustvari drug me je za admina postavio, tako da igramo bez dart glithca, i ostalih gluposti koji unistavaju igru, znaci insant ban, server je istekao juce :sad: al rekao je da ce ga produziti, pa ko hoce nek me doda, mada imam ekipu sa kojom redovno igram, ako kojim slucajem nema mjesta baci poruku da izbrisem nekog, uvjek ima neko za brisat, neaktivan !!!
evo i battlelog ako ko ima pa nek me doda i tamo :D
http://battlelog.battlefield.com/bf3/#! ... aneljube1/
minimalno
Posts: 5
Joined: 22/05/2012 15:40

#620 Re: PlayStation 3

Post by minimalno »

Za vas koji igrate BF3..... ima li kakav nas server ili neka nasa ekipa da se moze pridruziti...
User avatar
naneljube
Posts: 90
Joined: 25/01/2011 23:14
Contact:

#621 Re: PlayStation 3

Post by naneljube »

minimalno wrote:Za vas koji igrate BF3..... ima li kakav nas server ili neka nasa ekipa da se moze pridruziti...
ko sto rekoh iznajmljujem server na 90 dana, u tal sa par drugova, tako da ima, ustvari bice, u srijedu ili cetvrtak nam stize psn card, tako ko hoce bujrum, nek me doda nik je isti ko i ovdje !!!
minimalno
Posts: 5
Joined: 22/05/2012 15:40

#622 Re: PlayStation 3

Post by minimalno »

bices dodan ;)
Yamahalac
Posts: 1287
Joined: 27/11/2006 10:11
Location: Tu i tamo

#623 Re: PlayStation 3

Post by Yamahalac »

naneljube wrote: moj je:
naneljube
imao sam svoj server, do juce, ustvari drug me je za admina postavio, tako da igramo bez dart glithca, i ostalih gluposti koji unistavaju igru, znaci insant ban, server je istekao juce :sad: al rekao je da ce ga produziti, pa ko hoce nek me doda, mada imam ekipu sa kojom redovno igram, ako kojim slucajem nema mjesta baci poruku da izbrisem nekog, uvjek ima neko za brisat, neaktivan !!!
evo i battlelog ako ko ima pa nek me doda i tamo :D
http://battlelog.battlefield.com/bf3/#! ... aneljube1/
dodah te na bl pa cu i na psn sutra ;)
minimalno
Posts: 5
Joined: 22/05/2012 15:40

#624 Re: PlayStation 3

Post by minimalno »

dodaj i mene.... adis071
Yamahalac
Posts: 1287
Joined: 27/11/2006 10:11
Location: Tu i tamo

#625 Re: PlayStation 3

Post by Yamahalac »

minimalno wrote:dodaj i mene.... adis071
pa s tobom igram bolan, igrali smo u subotu :-P
Post Reply