DVD Problem

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
silencepain
Posts: 98
Joined: 16/09/2008 23:38
Location: U Zemlji čuda

#1 DVD Problem

Post by silencepain »

Imam problem sa dvd przacem pa ako neko zna rjesenje molio bih za pomoc,naime imam dvd przac na PC koji da mi sprzi film na dvd ali taj isti film nemoze da prepozna na dvd-ju vec prepoznaje samo kao prazan dvd.Kada uzmem taj dvd sto sam sprzio na PC-ju i otvorim ga na laptopu radi normalno takode kada taj isti film sprzim sa dvd przacem na laptopu tada film mogu da otvorim i na laptopu i na PC-ju.Da bi provjerio da nije do filma pokusao sam isto i sa drugim filmom i desava mi se ista situacija. :?
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#2 Re: DVD Problem

Post by mentalist »

da ne otvaram drugu temu,imam slican problem.
na pc-u mi je rezac asus drw 1814bl,odradi mi sve fajlove iz bilo kog formata (divx,mp3 itd)na cd-r ,i poslije prepoznaje taj isti.sve to odradi i na dvd ,ali nemoze da ocita ili prepozna, sta vec ,a vidi se da je upisan na dvd cd-u.
dali mi moze neko reci u cemu grijesim jeli do mene ili do rezaca.
(prije nego sto cu oboriti sistem sve ok radilo)
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#3 Re: DVD Problem

Post by mentalist »

e ovako iz pocetka,kako kaze Merlin :D
prije dok mi je bio sistem od tipa koji mi je sve ovo nabacio ,funkcionisalo je besprijekorno(xp sp2 mislim da je home,nero 7 itd to je naj vaznije)medjutim virus pokupim.pa oborim sistem.Od tog momenta nastaju problemi,bilo koji program da instaliram (nero,burnavare free,itd)samo hoce cd da nareze ispravno,znaci ,da moze ponovo na dvdcd drive oucita taj narezani cd.dvd cd nareze ali ga nece prepozna. na pcwizard odem na test sve ok ,prikazuje ga kao dvd-r,rw,+r,rw writing,tako da mislim da nije do njega.to je to
jos ovo skinuo sam sa neta xp sp3 pro version 2002,ako to ista znaci.to je sadasnji sistem
ako znas druze sta je pomagaj
User avatar
madtv
Posts: 4562
Joined: 11/04/2009 00:31
Location: cvajta

#4 Re: DVD Problem

Post by madtv »

mozda da provjeris DVD+RW i DVD-RW formate, odnosno koji su podrzani na tvojim playerima, writerima...
User avatar
aNTropocentrio
Posts: 1053
Joined: 01/07/2006 12:05
Location: zapadni krak Mliječnog puta

#5 Re: DVD Problem

Post by aNTropocentrio »

Ako disk snimaš direktno iz windowsa biće snimljen samo sa UDF fajl sistemom. Takav disk neće biti čitljiv ni u jednom DVD plejeru, ali hoće na PCu. Ako snimaš diskove Nerom ili nekim sličnim programom, pogledaj da li je fajl sistem postavljen na ISO/Joliet.
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#6 Re: DVD Problem

Post by mentalist »

aNTropocentrio wrote:Ako disk snimaš direktno iz windowsa biće snimljen samo sa UDF fajl sistemom. Takav disk neće biti čitljiv ni u jednom DVD plejeru, ali hoće na PCu. Ako snimaš diskove Nerom ili nekim sličnim programom, pogledaj da li je fajl sistem postavljen na ISO/Joliet.
nije mi jasno ovo oko iso/joliet fajla ,jeli se podesava direktno u neri ili negdje u sistemu.
izvini na dosadi ali sam laik za malo vece operacije :-?
User avatar
aNTropocentrio
Posts: 1053
Joined: 01/07/2006 12:05
Location: zapadni krak Mliječnog puta

#7 Re: DVD Problem

Post by aNTropocentrio »

mentalist wrote:
aNTropocentrio wrote:Ako disk snimaš direktno iz windowsa biće snimljen samo sa UDF fajl sistemom. Takav disk neće biti čitljiv ni u jednom DVD plejeru, ali hoće na PCu. Ako snimaš diskove Nerom ili nekim sličnim programom, pogledaj da li je fajl sistem postavljen na ISO/Joliet.
nije mi jasno ovo oko iso/joliet fajla ,jeli se podesava direktno u neri ili negdje u sistemu.
izvini na dosadi ali sam laik za malo vece operacije :-?
Podešava se u Nerou. Kad ti se otvori New Compilation, ideš na tab ISO i pogledaj na šta je postavljen File system.

Btw, moja preporuka ti je da skineš ImgBurn (težak 2 MB). Nakon što ga pokreneš, klikni na Write files and folders i prevuci sve filmove na bijeli okvir unutar prozora. Sve je podešeno unaprijed, filmovi sprženi sa njim su čitljivi u svim plejerima.
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#8 Re: DVD Problem

Post by mentalist »

aNTropocentrio wrote:
mentalist wrote:
aNTropocentrio wrote:Ako disk snimaš direktno iz windowsa biće snimljen samo sa UDF fajl sistemom. Takav disk neće biti čitljiv ni u jednom DVD plejeru, ali hoće na PCu. Ako snimaš diskove Nerom ili nekim sličnim programom, pogledaj da li je fajl sistem postavljen na ISO/Joliet.
nije mi jasno ovo oko iso/joliet fajla ,jeli se podesava direktno u neri ili negdje u sistemu.
izvini na dosadi ali sam laik za malo vece operacije :-?
Podešava se u Nerou. Kad ti se otvori New Compilation, ideš na tab ISO i pogledaj na šta je postavljen File system.

Btw, moja preporuka ti je da skineš ImgBurn (težak 2 MB). Nakon što ga pokreneš, klikni na Write files and folders i prevuci sve filmove na bijeli okvir unutar prozora. Sve je podešeno unaprijed, filmovi sprženi sa njim su čitljivi u svim plejerima.
Skinuo imgburn,svaka cast,program odlican!!! Testiran na dvd plejeru.Film goni :) Nero-kanta za smece.

Drug, svaka ti dala :-D ,hvala na preporuci.
Post Reply