Bihnetov ADSL počeo da propada?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
foxxx
Posts: 22
Joined: 19/11/2009 15:54

#401 Re: Bihnetov ADSL počeo da propada?

Post by foxxx »

[/quote]
Izvini po kome je to IE7/8 bolji od recimo Opere, firefox, Chorma? Meni evo hvala Bogu Opera dugo godina odlicno sluzi, te ima masu opcija koje recimo taj IE7/8 nema.

I sto niste posteni pa priznajte da evo zadnjih mjesec dana u periodu otprilike od 12 do 17h adsl steka. Jarane ti umjesto da napadas moju tehniku trebo bi se izvinjavati zbog problema koje dozivljavam zbog vaseg ADSL, ko ovde kome placa po 50 KM mjesecno?! :x

Ali nema problema polako docete vi do toga da samo familija zaposlenih u telekomu jos koristi vase usloge, otjeraste raju svojom strucnoscu.[/quote]

Nema potrebe da se ja nekome izvinjavam zato što taj ne zna da koristi računar. Ja koristim računar već godinu dana i nikada nisam imao problema sa internetom. IE7 je najbolji pretraživač, a vi što imate te firefoxe i sl. nemate pojma o internetu. I nemojte se više žaliti, opet sam morao na vrijeme doći na posao zbog vaših pritužbi. Kupite malo bolje računare i instalirajte originalne sisteme i licencne antiviruse i sve će biti ok.

Pozdrav, Meho - Dipl ing. interneta
foxxx
Posts: 22
Joined: 19/11/2009 15:54

#402 Re: Bihnetov ADSL počeo da propada?

Post by foxxx »

ofr wrote:
Globus wrote:Glavno im je provjerite racunare imate li virusa .. Meni se jednom desilo da nisam mogao na net a nemam antivirusa na kompu niti zelim da imam :D i onaj iz telekoma dosao kaze instaliraj antivirus ama necu covjece nije to znam da je do vas ... i donese on svoj laptop kaze sad ces vidjet da moze .. i naravno ne moze :D i zvao dole nekog sta ja znam i nisu mi pustili bili valjda signal kako treba .. pa se izvinjava reko eto ti tvoj antivirus .. kaze pa moras to imat pa reko vidis da ne moram jbt ..
:lol: još mi samo reci da ti je preporučio avast-a, da se odma ranim :D
Avast i jeste najbolji. Kupiš onaj internet security i nemaš nikakvih problema. MORATE malo naučiti o računarima i tehnologijama.
Mehica
User avatar
-Romeo-
Posts: 1185
Joined: 14/10/2009 09:45
Location: Ni na nebu, ni na zemlji, tj. u čardaku

#403 Re: Bihnetov ADSL počeo da propada?

Post by -Romeo- »

foxxx wrote:
Nema potrebe da se ja nekome izvinjavam zato što taj ne zna da koristi računar. Ja koristim računar već godinu dana i nikada nisam imao problema sa internetom. IE7 je najbolji pretraživač, a vi što imate te firefoxe i sl. nemate pojma o internetu. I nemojte se više žaliti, opet sam morao na vrijeme doći na posao zbog vaših pritužbi. Kupite malo bolje računare i instalirajte originalne sisteme i licencne antiviruse i sve će biti ok.

Pozdrav, Meho - Dipl ing. interneta
neelix se kloniro. :lol: :lol:
User avatar
beco
Posts: 3393
Joined: 25/08/2004 14:22

#404 Re: Bihnetov ADSL počeo da propada?

Post by beco »

Izvini po kome je to IE7/8 bolji od recimo Opere, firefox, Chorma? Meni evo hvala Bogu Opera dugo godina odlicno sluzi, te ima masu opcija koje recimo taj IE7/8 nema.

I sto niste posteni pa priznajte da evo zadnjih mjesec dana u periodu otprilike od 12 do 17h adsl steka. Jarane ti umjesto da napadas moju tehniku trebo bi se izvinjavati zbog problema koje dozivljavam zbog vaseg ADSL, ko ovde kome placa po 50 KM mjesecno?! :x

Ali nema problema polako docete vi do toga da samo familija zaposlenih u telekomu jos koristi vase usloge, otjeraste raju svojom strucnoscu.
Nema potrebe da se ja nekome izvinjavam zato što taj ne zna da koristi računar. Ja koristim računar već godinu dana i nikada nisam imao problema sa internetom. IE7 je najbolji pretraživač, a vi što imate te firefoxe i sl. nemate pojma o internetu. I nemojte se više žaliti, opet sam morao na vrijeme doći na posao zbog vaših pritužbi. Kupite malo bolje računare i instalirajte originalne sisteme i licencne antiviruse i sve će biti ok.

Pozdrav, Meho - Dipl ing. interneta
Ma bjezi ti se ovdje zaj....
Sine Meho ovo su ozbiljni problemi :D
Last edited by beco on 20/11/2009 10:28, edited 2 times in total.
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#405 Re: Bihnetov ADSL počeo da propada?

Post by hakazvaka »

foxxx wrote: Nema potrebe da se ja nekome izvinjavam zato što taj ne zna da koristi računar. Ja koristim računar već godinu dana i nikada nisam imao problema sa internetom. IE7 je najbolji pretraživač, a vi što imate te firefoxe i sl. nemate pojma o internetu. I nemojte se više žaliti, opet sam morao na vrijeme doći na posao zbog vaših pritužbi. Kupite malo bolje računare i instalirajte originalne sisteme i licencne antiviruse i sve će biti ok.

Pozdrav, Meho - Dipl ing. interneta
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :bih:
manga
Posts: 36
Joined: 22/05/2007 13:23
Location: Sarajevo

#406 Re: Bihnetov ADSL počeo da propada?

Post by manga »

samo da se sjetim familije, svim uposlenicima bihneta, a prvenstveno vrloj im pi arici sto malo malo pa nesto serrucka...majku im njihovu...placam 50 maraka mjesecno i kazu nije do njih, zaboli me neka stvar do koga je hocu da mi nadoknadite pare za period za koji nisam dobio uslugu a istu uredno placam!!!!!! ne bitno da je u pitanuju 20 Pfeninga ne zanima me, pun mi vas je kuuuufer. :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#407 Re: Bihnetov ADSL počeo da propada?

Post by mrtva kokoš »

hakazvaka wrote:
foxxx wrote: Nema potrebe da se ja nekome izvinjavam zato što taj ne zna da koristi računar. Ja koristim računar već godinu dana i nikada nisam imao problema sa internetom. IE7 je najbolji pretraživač, a vi što imate te firefoxe i sl. nemate pojma o internetu. I nemojte se više žaliti, opet sam morao na vrijeme doći na posao zbog vaših pritužbi. Kupite malo bolje računare i instalirajte originalne sisteme i licencne antiviruse i sve će biti ok.

Pozdrav, Meho - Dipl ing. interneta
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :bih:
ne zna meho da je izasla osmica IE :D :D
:lol: :lol: :lol:
thepatriot
Posts: 506
Joined: 31/01/2009 22:19

#408 Re: Bihnetov ADSL počeo da propada?

Post by thepatriot »

Pa šta mi onda ljudi preporučujete, ja posl'o zahtjev za priključenje adsl-a?! Trenutno sam korisnik logosoftovog bežičnog paketa al oni deru i odmah te ukidaju ako pređeš limit, plus 1 gigu pređeš limit daješ cenera, pljačka prava.
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#409 Re: Bihnetov ADSL počeo da propada?

Post by hakazvaka »

thepatriot wrote:Pa šta mi onda ljudi preporučujete, ja posl'o zahtjev za priključenje adsl-a?! Trenutno sam korisnik logosoftovog bežičnog paketa al oni deru i odmah te ukidaju ako pređeš limit, plus 1 gigu pređeš limit daješ cenera, pljačka prava.

Image
Image
:oops:
Last edited by hakazvaka on 20/11/2009 10:30, edited 1 time in total.
User avatar
karanana
Posts: 47237
Joined: 26/02/2004 00:00

#410 Re: Bihnetov ADSL počeo da propada?

Post by karanana »

thepatriot wrote:Pa šta mi onda ljudi preporučujete, ja posl'o zahtjev za priključenje adsl-a?! Trenutno sam korisnik logosoftovog bežičnog paketa al oni deru i odmah te ukidaju ako pređeš limit, plus 1 gigu pređeš limit daješ cenera, pljačka prava.


ako ti je ovo gore navedeno jedina primjedba na logosoft, onda ti jarane ne znas u kakve ces probleme sa istim stvarima upasti kad predjes kod ovih drugih lopova. sta mislis koliko bhtelecom naplati predjes li limit za 1 gigu? mislis da je kod njih to dzabalesku?
pogledaj malo teme o adsl-u i kuknjavama raje kojima brojcanici limita iznenada u posljednjih dan-dva polude i neberu od 10 do 300 maraka dodatnog prometa na vec postojeci paket.
to sto logosoft automatski iskljucuje predjes li limit, to bi 90% adsl-ovih korisnika zelilo da im se desava.
foxxx
Posts: 22
Joined: 19/11/2009 15:54

#411 Re: Bihnetov ADSL počeo da propada?

Post by foxxx »

Zna Meho da ima IE 8, ali on je nesiguran, puno je sigurniji IE7. Stvarno ne znam dokle ću vas učiti o internetu i novim tehnologijama.
Pozdrav
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#412 Re: Bihnetov ADSL počeo da propada?

Post by hakazvaka »

foxxx wrote:Zna Meho da ima IE 8, ali on je nesiguran, puno je sigurniji IE7. Stvarno ne znam dokle ću vas učiti o internetu i novim tehnologijama.
Pozdrav
:wink:
Meho care, da ti SLUCAJNO nije Šero sta u rodu ? :D
thepatriot
Posts: 506
Joined: 31/01/2009 22:19

#413 Re: Bihnetov ADSL počeo da propada?

Post by thepatriot »

Koliko love je kad na adsl-u pređeš gigu u odnosu na dozvoljeni limit?
User avatar
Truba
Posts: 81670
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#414 Re: Bihnetov ADSL počeo da propada?

Post by Truba »

padaj silo i nepravdo
User avatar
beco
Posts: 3393
Joined: 25/08/2004 14:22

#415 Re: Bihnetov ADSL počeo da propada?

Post by beco »

Cener. A sto ne predes na Elob flat zar on nije oko 27 KM mjesecno.
User avatar
karanana
Posts: 47237
Joined: 26/02/2004 00:00

#416 Re: Bihnetov ADSL počeo da propada?

Post by karanana »

thepatriot wrote:Koliko love je kad na adsl-u pređeš gigu u odnosu na dozvoljeni limit?
isto cener. ali tamo se krade limit da te bog sacuva. osim mozda jednog forumasha ovdje :-D , ne postoji drugi covjek na ovom forumu koji ne misli da je na limitu pokraden.
thepatriot
Posts: 506
Joined: 31/01/2009 22:19

#417 Re: Bihnetov ADSL počeo da propada?

Post by thepatriot »

Ma kablovski internet je sranje, ovaj adsl mi treba zbog digitalne jer ima tu neku "ppp" konekciju, ili tako nešto (nisam baš neki poznavalac tih stvari), a to omogućava da budeš konektovan bez paljenja računara. To mi treba da povežem sa digitalnim resiverom (dreambox) da mi automatski skida šifre za kodirane kanale. Valjda kontate šta hoću: gledat masu kanala džabaluka :D
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#418 Re: Bihnetov ADSL počeo da propada?

Post by hakazvaka »

thepatriot wrote:Ma kablovski internet je sranje, ovaj adsl mi treba zbog digitalne jer ima tu neku "ppp" konekciju, ili tako nešto (nisam baš neki poznavalac tih stvari), a to omogućava da budeš konektovan bez paljenja računara. To mi treba da povežem sa digitalnim resiverom (dreambox) da mi automatski skida šifre za kodirane kanale. Valjda kontate šta hoću: gledat masu kanala džabaluka :D
pa i kablovski je konektovan bez racunara :-?
User avatar
ofr
Posts: 10412
Joined: 24/05/2009 13:35
Location: Tamo gdje me vole

#419 Re: Bihnetov ADSL počeo da propada?

Post by ofr »

thepatriot wrote:Ma kablovski internet je sranje, ovaj adsl mi treba zbog digitalne jer ima tu neku "ppp" konekciju, ili tako nešto (nisam baš neki poznavalac tih stvari), a to omogućava da budeš konektovan bez paljenja računara. To mi treba da povežem sa digitalnim resiverom (dreambox) da mi automatski skida šifre za kodirane kanale. Valjda kontate šta hoću: gledat masu kanala džabaluka :D
U redu je :oops:
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#420 Re: Bihnetov ADSL počeo da propada?

Post by veljaca »

Evo , poslije Mehinih izjava - zastidih se k'o malo dijete ..... U svijetu sam Informatike nekih 20-tak godina ( cak i kao profesor doticne oblasti ) ali kada Meho nesto kaze ..... to je GARANT .....

Cak bi se trebao i Šero :thumbup: zastiditi .....

" O moj jadni druze Šero,
za tebe je genij Meho ..."

Kakva lijepa rima .....

:sax:
foxxx
Posts: 22
Joined: 19/11/2009 15:54

#421 Re: Bihnetov ADSL počeo da propada?

Post by foxxx »

veljaca wrote:Evo , poslije Mehinih izjava - zastidih se k'o malo dijete ..... U svijetu sam Informatike nekih 20-tak godina ( cak i kao profesor doticne oblasti ) ali kada Meho nesto kaze ..... to je GARANT .....

Cak bi se trebao i Šero :thumbup: zastiditi .....

" O moj jadni druze Šero,
za tebe je genij Meho ..."

Kakva lijepa rima .....

:sax:
Vidite šta vam čovjek kaže. On je profesor i on zna... Mada ne zna sigurno više od mene. Ja se bavim internetom već godinu dana i znam sve o konekcijama.
Još jedna stvar: ako vam se slučajno desi da internet uspori podesite IP adresu manuelno i postvaite je na 169.254.0.1 i sve će biti OK.
To morate uraditi zbog konekcionih elemenata koji se prožimaju kroz naše optičke kablove.
Za sva pitanja obratite se meni, ja sve znam.
Pozdrav, Meho - internet gigant.
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#422 Re: Bihnetov ADSL počeo da propada?

Post by cappy_tempo »

ajmo peticiju pisat da se mehi digne spomenik ispred telekoma ili ako nista da se u svakoj kancelarij,salterima...okaci njegova slika :mrgreen:
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#423 Re: Bihnetov ADSL počeo da propada?

Post by 2407 »

komi wrote:padaj silo i nepravdo
Zasto bi padali kada su extra. Dobijam ono za sta placam:
Image
Image
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#424 Re: Bihnetov ADSL počeo da propada?

Post by cappy_tempo »

adsl rulez!

nego vidjeh maloprije ovo http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M509275b8dfa.html zna li neko kakav je fazon u vezi ovoga,para odprilike...? :-D
User avatar
ja.neron
Posts: 3272
Joined: 15/10/2007 14:58
Location: haj-nehaj

#425 Re: Bihnetov ADSL počeo da propada?

Post by ja.neron »

sačekaj 09.12 pa češ saznati cijenu sve ostalo su špekulacije
Locked