Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#2326 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Rottweiler »

Hemel wrote:Hvala vam na reakcijama.

Sedam dana se mucim :roll: :cry: to je strasno sta su uradili sa ovim novim DM-om za razliku od prethodnih. Mnogo su zakomplikovali a mali efekat (HD). Mislim da im ovo nije trebalo. Procitao sam mnoge reakcije na raznim forumima i otprilike su iste. Kada se sve ustima onda je lako a do tada :x

Uspio sam to srediti rano jutros. Ipak sam isao na geadvencirt, lnb1,diseqc 1.2,...usals NE i poredao kanale po broju. Znam da se moze i sa usalsom ali neka radi jedno vrijeme ovako dok ne vidim sve to.

Resetovao sam i motor (vise puta) pa sve ispocetka ali dovoljno je samo jednu gresku da napravis i nista ne funkcionise.

Kako je lako bilo sa starim... :-)
Dok se ustelis, vidjeces da im je ovo itekako trebalo, jer je E2 punoooo napredniji sw od E1 ;)
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#2327 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by brazzo19 »

Nikako da vas pitam koje korsitite liste kanala za vase dreamboksace :D ja ubacujem samo nove liste od predraga i od chipa nekako su mi najbolje najpreglednije slozene po mom ukusu i izlaze nove liste svako 20.ak dana tako dam sam uvijek updateovan sto se tice novih frekvencija i ostaloga :D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#2328 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by mO k3 »

Hemel wrote:Hvala vam na reakcijama.

Sedam dana se mucim :roll: :cry: to je strasno sta su uradili sa ovim novim DM-om za razliku od prethodnih. Mnogo su zakomplikovali a mali efekat (HD). Mislim da im ovo nije trebalo. Procitao sam mnoge reakcije na raznim forumima i otprilike su iste. Kada se sve ustima onda je lako a do tada :x

Uspio sam to srediti rano jutros. Ipak sam isao na geadvencirt, lnb1,diseqc 1.2,...usals NE i poredao kanale po broju. Znam da se moze i sa usalsom ali neka radi jedno vrijeme ovako dok ne vidim sve to.

Resetovao sam i motor (vise puta) pa sve ispocetka ali dovoljno je samo jednu gresku da napravis i nista ne funkcionise.

Kako je lako bilo sa starim... :-)
Lol... tek sada vidim ovo ,ali jarane ja sam osijedio dok sam nastimao ovo i sada radi ..zato dont tuch rununig sistem ,dok radi radi :)
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#2329 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Hemel »

Kud se pohvali da radi... :lol: :lol:

sada me pravo sramota. :oops: Probam ja prebacivati sa jednog na drugi sat. i gle cuda radi. OK. Idem sada da ubacim jos koji sat kad ono nece ni ono sto je radilo... :x :x

Jos uvijek sa u istom problemu. :cry:

Dakle, motor Stab HH100 ili 120, Dreambox 800 HD PVR, 1 LNB...zbog objekta koji se nalazi sa jedne strane mogu da gledam satelite od E9 stepeni pa do 60 E. Mene interesuje par satelit (9-13-16-19,2-23,5 stepeni) koje namjeravam koristiti i koje sam i prije koristio.

Koja konfiguracija tunera mi najbolje odgovara?
Jedni kazu ovako drugi onako ali vecina kaze da je najboje sa advancerd, lnb 1, usals Ja...i to je to ali kod mene to nece pa sam probao usals NE i onda memorisao satelite pa opet nece (osim onaj dan kada je radilo izmedju 3 satelit :-)

Ako neko ima isti uredjaj, kakvu ima konfiguraciju tunera?
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#2330 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by bdzs »

Ako nešto ne radi na dreamu a trebalo bi da radi, zlatno pravilo je mjenjaj image.
Prije toga ipak probaj namjestiti usals.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#2331 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by mO k3 »

Hemel wrote:Kud se pohvali da radi... :lol: :lol:

sada me pravo sramota. :oops: Probam ja prebacivati sa jednog na drugi sat. i gle cuda radi. OK. Idem sada da ubacim jos koji sat kad ono nece ni ono sto je radilo... :x :x

Jos uvijek sa u istom problemu. :cry:

Dakle, motor Stab HH100 ili 120, Dreambox 800 HD PVR, 1 LNB...zbog objekta koji se nalazi sa jedne strane mogu da gledam satelite od E9 stepeni pa do 60 E. Mene interesuje par satelit (9-13-16-19,2-23,5 stepeni) koje namjeravam koristiti i koje sam i prije koristio.

Koja konfiguracija tunera mi najbolje odgovara?
Jedni kazu ovako drugi onako ali vecina kaze da je najboje sa advancerd, lnb 1, usals Ja...i to je to ali kod mene to nece pa sam probao usals NE i onda memorisao satelite pa opet nece (osim onaj dan kada je radilo izmedju 3 satelit :-)

Ako neko ima isti uredjaj, kakvu ima konfiguraciju tunera?
Pogledaj ovdje mozes li sta naci
http://www.i-have-a-dreambox.com/wbb2/t ... id=1398966
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#2332 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Hemel »

eurekaaaa... :-)

samo voltazu povecati... :x
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#2333 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by mO k3 »

Hemel wrote:eurekaaaa... :-)

samo voltazu povecati... :x
postavio sam juce treci lnb za hotbird i sada imam problema sa f bas tim satelitom bise tunen ne ide... :x :x
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#2334 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Chuckie »

Naštelio motor na nulti na astru 19.2 i uhvatim sve na istok do 28.2, ali thor nema šanse, prije snijega sam mogao, sad vratio antenu da je naštimam ponovo, i ne mogu thor uhvatit. Znal ko u čemu je fazon, možda mi je snijeg sjebo elevaciju na motoru?!?
User avatar
toniran
Posts: 352
Joined: 18/10/2011 09:14

#2335 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by toniran »

ako ti na listi pise Thor 0.8 a na resiveru u stings satalit 1.0 neces ga nikad uhvatiti :), moras oba da ti budu na 0.8 ili 1.0 i na listi i u resiveru.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#2336 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Hemel »

Ženski Dr.Med wrote:
Hemel wrote:eurekaaaa... :-)

samo voltazu povecati... :x
postavio sam juce treci lnb za hotbird i sada imam problema sa f bas tim satelitom bise tunen ne ide... :x :x
ako vec koristis vise od dva lnb-a odnosno satelita, zasto ne prijedjes na motor. ja imam stabov star 10 god. (kupio ga novog) i radi bez ikakvih problema (sto se tice motora).
treci lnb ne bi trebao praviti probleme ako je dobra konfiguracija. kako rade dva tako i treci moze.
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#2337 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Chuckie »

toniran wrote:ako ti na listi pise Thor 0.8 a na resiveru u stings satalit 1.0 neces ga nikad uhvatiti :), moras oba da ti budu na 0.8 ili 1.0 i na listi i u resiveru.
Nije bilo do toga, jer do prije par dana mi je radio thor, pa je malo snijega zveknulo na antenu, i onda sam je okrenuo skroz ispod krova dok ne sleti snijeg, jucer sam je vratio i thor nisam mogao uštelit. Ipak bilo je do ugla na nosaču antene, naštimao sam astru do perfekcije ispočetka i elevaciju antene, i odmah uhvatio i thor. :thumbup:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#2338 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by mO k3 »

Hemel wrote:
Ženski Dr.Med wrote:
Hemel wrote:eurekaaaa... :-)

samo voltazu povecati... :x
postavio sam juce treci lnb za hotbird i sada imam problema sa f bas tim satelitom bise tunen ne ide... :x :x
ako vec koristis vise od dva lnb-a odnosno satelita, zasto ne prijedjes na motor. ja imam stabov star 10 god. (kupio ga novog) i radi bez ikakvih problema (sto se tice motora).
treci lnb ne bi trebao praviti probleme ako je dobra konfiguracija. kako rade dva tako i treci moze.
Podesio sam drug.. treci lnb je bio na pogresnoj strani :) ... motor sam imo prije ,i cesto mi se kvario svake 3 godine ,cekanje da prebaci mi islo na zivac sada radi bez problema :)

thx opet
User avatar
Fourier88
Posts: 79
Joined: 11/01/2008 12:04

#2339 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Fourier88 »

hajmo vlasnici dm800hd. je li lošija slika u odnosu na resiver sa HDMI izlazom?
gdje kupiti klona i koji, ferrari ili sim 2.01? fala
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#2340 Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Chuckie »

Digitalis Novi Travnik, najjači u državi sto se tiče sat opreme.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
AlienBiH
Posts: 319
Joined: 21/03/2011 17:42

#2341 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by AlienBiH »

Treba mi cs.

Na pp.
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#2342 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Pitarrr82 »

Mozda ovdje pripada moje pitanje, sta je najbolje nabaviti za nekoga ko nema mogucnosti pristupa MojaTv ili kablovskoj tv? Total Tv ili nesto drugo?
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#2343 Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Chuckie »

Dreambox plus Card sharing dobiješ mnogo vise i od totala i mojetv skupa, ma neuporedivo je, dobiješ 10x toliko za manju cijenu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
mubamay
Posts: 91
Joined: 22/01/2008 02:14

#2344 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by mubamay »

Slažem se, TOTAL TV ne nudi baš puno, a posebno ne smiješ ni otkupiti HD prijemnik, što je degradirajuće ipak. A kad će kod nas doći DVB-T, da Bog sačuva. Evo u SRB i HRV su dozvolili standrad DVB-T2, dakle imat će HD i 3D kanale u zemaljskoj mreži, a kod nas samo SD kanali. :bih: A to sve bi trebalo da bude u pogonu u BiH tek do 01.01.2015. Ako imaš u svom gradu uslugu Logosoft ADSL Interneta, onda je sasvim dobra ponuda skoro nekih masa 120 kanala njihove IPTV usluge SUPER TV. Ali opet nešto zafali. Dakle, ipak bolje svi na satelitske platforme DVB-S2, pa non stop gledaš TV :razz:
Last edited by mubamay on 07/03/2012 11:38, edited 3 times in total.
mubamay
Posts: 91
Joined: 22/01/2008 02:14

#2345 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by mubamay »

Ovo dodje kao nova lična karta :lol: Fol nova imena sve, sve biometrijska imena neka. Ustvari, ovo dodje nešto kao promjena imena ulica. :-D A još više liči kao neka nova imena banaka, sve veliki jedu male.

http://www.hrt.hr/index.php?id=275&tx_t ... f5b246beec

Link ne radi ovako na prvu,.. Kopirajte cijeli link, pa onda na klik, pa onda radi.
mubamay
Posts: 91
Joined: 22/01/2008 02:14

#2346 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by mubamay »

hej, jel iko zna da li se može gledati neka HD kartica ako je VIACCESS MODUL MPEG2? Da li ipak za prijem HD kvalitete signala treba imati VIACCESS MODUL MPEG4? Koristim HD prijemnik, da ne bi bilo zabune, pa bi htio postaviti taj modul, ali onaj s kojim mogu dekodirati i sve HD kanale preko original kartice.

i jel ima iko broj telefona radnje BEST na Grbavici? :?
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#2347 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Pitarrr82 »

Chuckie wrote:Dreambox plus Card sharing dobiješ mnogo vise i od totala i mojetv skupa, ma neuporedivo je, dobiješ 10x toliko za manju cijenu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Koliko kosta to cca?

I da napomenem da je vazno da ima sto vise "nasih" programa ili titlovanih jer se radi o starijim ljudima pa sam zato pomislio na Total...
Last edited by Pitarrr82 on 07/03/2012 14:08, edited 1 time in total.
User avatar
newklear
Posts: 1384
Joined: 10/12/2009 15:59

#2348 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by newklear »

Riknuo mi je dreambox 500S i napravljen je - flashiran i stavljeno je ''Gemini 4.70_CCcam2.3.0_Original Mod_By Abdonda3if''

Sad nemam ni teleteksta ni onu mogućnost kao prije da žutim dugmetom idem na VLC media i da gledam ono što je stavljeno na kompjuter. Znam da sam teletekst i ovo za VLC naknadno pravio ali se ne mogu sjetiti kako...

EDIT: Napravio sam teletekst. najgore mi je što se ne pali na dugme TEXT nego na žuto dugme pa na teletext...
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#2349 Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Chuckie »

Aj ti ubaci najbolji image za DM500 OpenPli.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
TaKuViTo
Posts: 83
Joined: 16/02/2010 15:11

#2350 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by TaKuViTo »

Na prodaju kompletna oprema za dream 500 S, spreman za CS, povoljno, box, motor, lnb, tanjir, nosač,45 metara kabla... poruke na pp
Post Reply