Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#276 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Rottweiler »

Chemist wrote:Treba mi pomoc, roditelji zele na vikendicu da uvedu satelitsku, jedina mogucnost u nedostatku kablovske i non stop me pitaju sta da kupe, a ja o ovome pojma nemam. Stoga bih jako cijenio neke konkretne prijednoge pa provodjenje toga u djelo. Ne treba nista specijalno, domaci kanali, komsijski, NatGeo, Discovery, Animal planet, NG Wild,sportski i slicno.
Zahvalan :)
Kupi triax ili gibertini, definitivno u toj klasi najbolje antene. Za resiver pojma nemam sta bih ti preporucio jer lagano ali sigurno sve sto se gleda putem emulacije postaje nedostupno
User avatar
Chemist
Posts: 728
Joined: 22/11/2007 19:34
Location: Rocket ship

#277 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Chemist »

Rottweiler wrote:
Chemist wrote:Treba mi pomoc, roditelji zele na vikendicu da uvedu satelitsku, jedina mogucnost u nedostatku kablovske i non stop me pitaju sta da kupe, a ja o ovome pojma nemam. Stoga bih jako cijenio neke konkretne prijednoge pa provodjenje toga u djelo. Ne treba nista specijalno, domaci kanali, komsijski, NatGeo, Discovery, Animal planet, NG Wild,sportski i slicno.
Zahvalan :)
Kupi triax ili gibertini, definitivno u toj klasi najbolje antene. Za resiver pojma nemam sta bih ti preporucio jer lagano ali sigurno sve sto se gleda putem emulacije postaje nedostupno
Odlicno, hvala, koja je najbolja adresa da se to kupi?
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#278 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by and »

Chemist wrote:
Rottweiler wrote:
Chemist wrote:Treba mi pomoc, roditelji zele na vikendicu da uvedu satelitsku, jedina mogucnost u nedostatku kablovske i non stop me pitaju sta da kupe, a ja o ovome pojma nemam. Stoga bih jako cijenio neke konkretne prijednoge pa provodjenje toga u djelo. Ne treba nista specijalno, domaci kanali, komsijski, NatGeo, Discovery, Animal planet, NG Wild,sportski i slicno.
Zahvalan :)
Kupi triax ili gibertini, definitivno u toj klasi najbolje antene. Za resiver pojma nemam sta bih ti preporucio jer lagano ali sigurno sve sto se gleda putem emulacije postaje nedostupno
Odlicno, hvala, koja je najbolja adresa da se to kupi?
mislim da bi za ovu tvoju varijantu najbolja opcija bila total tv
User avatar
motachjointa
Posts: 843
Joined: 27/06/2007 00:49

#279 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by motachjointa »

Trenutno imam tanjir, lnb i opticum resiver i gledam digi tv ono sa kljucevima :-D eh sad planiram da uzmem dreambox 500, da li ja sad mogu taj novi resiver nakaciti na tu istu antenu i lnb, da ne stavljam jos jedan tanjir, a da oba resivera rade u isto vrijeme? I ako moze neko da me uputi gdje kupiti dreambox da je spreman za cardsharing da ne moram ja nista cackati a da ima neku garanciju, do 150 km? koristim wireless zonin, 1 mb, hoce li moci na taj internet, na AP imam jos jedan slobodan port sa gotovom konekcijom i samo sam kontao mrezni kabal sa AP u resiver i to bi trebalo biti to?
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#280 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by and »

motachjointa wrote:Trenutno imam tanjir, lnb i opticum resiver i gledam digi tv ono sa kljucevima :-D eh sad planiram da uzmem dreambox 500, da li ja sad mogu taj novi resiver nakaciti na tu istu antenu i lnb, da ne stavljam jos jedan tanjir, a da oba resivera rade u isto vrijeme? I ako moze neko da me uputi gdje kupiti dreambox da je spreman za cardsharing da ne moram ja nista cackati a da ima neku garanciju, do 150 km? koristim wireless zonin, 1 mb, hoce li moci na taj internet, na AP imam jos jedan slobodan port sa gotovom konekcijom i samo sam kontao mrezni kabal sa AP u resiver i to bi trebalo biti to?
da bi spojio oba resivera moraš uzeti lnb sa 2 izlaza.
ako ćeš uzimati dreambox i cs bez veze ti je da ti tanjir stoji na jednom satelitu.trebao bi obavezno uzeti i motor.
User avatar
Rauber
Posts: 1104
Joined: 07/05/2009 16:47

#281 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Rauber »

Imate li kakvu preporuku za CS, imam fore jos cini mi se 2 mjeseca dok mi ne istekne pretplata kod ove barabe sto sam uzeo CS na godinu dana, ali dobro, treba vec razmisljati kod koga da uzmem sljedecu.
Volio bih uzeti od nekog ko je vani, ko ima dobar internet, a ne ko je npr na HS-u pa kad padne snijeg da on nema interneta a da je meni slika crna.
A ako je nas, volio bih da ima ADSL ili xDSL :D
Mozda puno trazim ali sa HS-ovcima sam se opek'o.
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#282 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by bdzs »

Rauber wrote:Imate li kakvu preporuku za CS, imam fore jos cini mi se 2 mjeseca dok mi ne istekne pretplata kod ove barabe sto sam uzeo CS na godinu dana, ali dobro, treba vec razmisljati kod koga da uzmem sljedecu.
Volio bih uzeti od nekog ko je vani, ko ima dobar internet, a ne ko je npr na HS-u pa kad padne snijeg da on nema interneta a da je meni slika crna.
A ako je nas, volio bih da ima ADSL ili xDSL :D
Mozda puno trazim ali sa HS-ovcima sam se opek'o.
Nema to veze sa konekcijom. Nema kod nas tako jakih servera iz jednog razloga, sto dobar server kosta jako puno, a nasi dundjeri to sebi nemogu priustiti. Stave u lokal Total tv ili slicne gluposti, a kupe jake karte u razmjeni na ko zna kojoj distanci i ti se cudis onda sto ti trza slika na SKy, a placas to debelo. Netreba ti neka velika pamet da sve to sam napravis.
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#283 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Doda37 »

Pored dobrih lokalnih kartica bitna je konekcija tj. upload, jer kada nabace po 200 klijenata na upload od 256 kb normalno da ce biti problema
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#284 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by bdzs »

Doda37 wrote:Pored dobrih lokalnih kartica bitna je konekcija tj. upload, jer kada nabace po 200 klijenata na upload od 256 kb normalno da ce biti problema
Vidim da se razumijes u cs, a sta mislis koliko ce trpiti "jaka" kartica klijenata npr.sk* D (N3), najvise 20-ak klijenata uz 5 do 10 dobrih (sa dobrim odzivom) serverskih linija. Znaci netreba tu neka jaka konekcija koliko je bitan odziv, a odziv je bolji saigurno na rasterecenom serveru i serveru sa dobrim pingom.
I jos nesto, komercijalni serveri ce unistiti CS, i ja bi najvise volio kad bi moderatori raspravu o CS sutnuli u RB.
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#285 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Doda37 »

Sky DE najvise ima u betacrypt, mislim najbolja za CS, mada je i njoj provider povecao odziv(tj. ogranicio broj upita na karticu), za klijenta brzina interneta nije bitna, ja sam govorio za servere pogotovo komercijalne koje imamo po raznim oglasima u BIH, ponavljam ako nakaci 100 klijenata i vecina su mu aktivni treba dobar upload, koji na ova nasa tri providera ADSL u BIH nema!

Ping ne spominjem jer je on na ADSL u 99% slucajeva OK, ping varira na kablovskim, wireless providerima
User avatar
red387
Posts: 294
Joined: 21/08/2009 16:09
Location: Sarajevo

#286 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by red387 »

bdzs wrote:
Doda37 wrote: I jos nesto, komercijalni serveri ce unistiti CS, i ja bi najvise volio kad bi moderatori raspravu o CS sutnuli u RB.
POTPISUJEM! :thumbup:
User avatar
Savez napolje
Posts: 330
Joined: 07/04/2009 13:37
Location: Sarajevo

#287 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Savez napolje »

red387 wrote:
bdzs wrote:
Doda37 wrote: I jos nesto, komercijalni serveri ce unistiti CS, i ja bi najvise volio kad bi moderatori raspravu o CS sutnuli u RB.
POTPISUJEM! :thumbup:

Pa ja i nebih potpisao jer ocigledno neznas sta se nalazi iza gledanja kanala na ovakav nacin pa da ti objasnim.Ljudi koji imaju servere placaju internet koji je kod nas skup i nema postenog flata tako reci nikako.Ccam server moze potrositi i do 50Gb prometa ,a ko to placa vlasnik servera.Onda kompjuter na kojem je server radi nonstop negasi se nikako trosi struju ko placa vlasnik servera.Karticu malo ozbiljniju moras platiti 100 eura godisnje ko to placa vlasnik servera citac kartica je 40 evra ko to placa vlasnik servera.I ima jos nekih sitnih stavki koje nebih nabrajao.Onda da navedem jos jedan argument kablovsku placas 13,5km a skupo ti je 10 km za shering i oko 3000 najkvalitetnijih kanala kojih neces vidjeti na drugi nacin.Da odmah budem jasan ne drzim server ali drzi ga moj komsija i nezalim 10km mjesecno mu platiti kvalitetnu uslugu jer me dode jeftinije od kablovske a bolje 782 :dance: puta
User avatar
macan prvi
Posts: 3328
Joined: 24/08/2008 23:24

#288 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by macan prvi »

zoom66 wrote:ja danas uzeo total tv EU

16 eura mjesecno, taman. pripadajuci risiver nije bog zna shta ali poshto je dzabe, nije ni tako loshe :D

nemam vremena za dangubljenje sa cs-ovima i ostalim folovima. :D
Nego... rijesi li se ti Hayatove kartice? :oops:






:D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#289 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by mO k3 »

zoom66 wrote:ja danas uzeo total tv EU

16 eura mjesecno, taman. pripadajuci risiver nije bog zna shta ali poshto je dzabe, nije ni tako loshe :D

nemam vremena za dangubljenje sa cs-ovima i ostalim folovima. :D
jesi zadovoljan??
ja imam sada onaj digi... ono na crnjaka...
User avatar
macan prvi
Posts: 3328
Joined: 24/08/2008 23:24

#290 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by macan prvi »

zoom66 wrote:
macan prvi wrote:
zoom66 wrote:ja danas uzeo total tv EU

16 eura mjesecno, taman. pripadajuci risiver nije bog zna shta ali poshto je dzabe, nije ni tako loshe :D

nemam vremena za dangubljenje sa cs-ovima i ostalim folovima. :D
Nego... rijesi li se ti Hayatove kartice? :oops:


:D
haj ba, ak' ih ne meresh pobjediti, pridruzi im se :lol: tako ti i ja ostavih hayat karticu :lol:
Konvertitu. :skoljka: Onda me bar pozdravi na Dzuboksu il kako se vec ta emisija zove, uz odgovarajucu muzicku numeru. :skoljka:



:D
User avatar
red387
Posts: 294
Joined: 21/08/2009 16:09
Location: Sarajevo

#291 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by red387 »

Savez napolje wrote:
red387 wrote:
Doda37 wrote: I jos nesto, komercijalni serveri ce unistiti CS, i ja bi najvise volio kad bi moderatori raspravu o CS sutnuli u RB.
POTPISUJEM! :thumbup:

Pa ja i nebih potpisao jer ocigledno neznas sta se nalazi iza gledanja kanala na ovakav nacin pa da ti objasnim.Ljudi koji imaju servere placaju internet koji je kod nas skup i nema postenog flata tako reci nikako.Ccam server moze potrositi i do 50Gb prometa ,a ko to placa vlasnik servera.Onda kompjuter na kojem je server radi nonstop negasi se nikako trosi struju ko placa vlasnik servera.Karticu malo ozbiljniju moras platiti 100 eura godisnje ko to placa vlasnik servera citac kartica je 40 evra ko to placa vlasnik servera.I ima jos nekih sitnih stavki koje nebih nabrajao.Onda da navedem jos jedan argument kablovsku placas 13,5km a skupo ti je 10 km za shering i oko 3000 najkvalitetnijih kanala kojih neces vidjeti na drugi nacin.Da odmah budem jasan ne drzim server ali drzi ga moj komsija i nezalim 10km mjesecno mu platiti kvalitetnu uslugu jer me dode jeftinije od kablovske a bolje 782 :dance: puta
Kad sam počeo čitati ovaj post, stao sam kod ovog "jer očigledno ne znaš šta se nalazi iza gledanja kanala na ovakav način, pa da ti objasnim". Zašto? Zato što sam ODLIČNO upoznat sa CS-om i imam iskustva s tim ;), bez ikakvog plaćanja...

PS: Sa Dreambox-om (i ostalim Linux resiverima) ti ne mora biti kompjuter upaljen, jer imaju LAN karticu, RAM i procesor svoj. Nakon programiranja preko PC-a, samo mu uštekaš fino LAN kabl u router namješten u route mode (PPoE), i uživaš ;)

PPS: Izvini, drug, nemoj se uvrijediti, al' ti si mene ovdje uvrijedio i počeo mi prosipati znanje, a na osnovu one jaranske priče, "znaš, jbg, nije ni to lahko, moraš ovo, moraš ono". Ti, ustvari, nit' koristiš CS, a izgleda da uopšte ne koristiš ni satelitsku televiziju (jer si rekao da koristiš kablovsku). Stoga, napao si bez osnove... :)
fenjer
Posts: 126
Joined: 22/03/2005 01:43

#292 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by fenjer »

red387 wrote:
Savez napolje wrote:
red387 wrote:
POTPISUJEM! :thumbup:

Pa ja i nebih potpisao jer ocigledno neznas sta se nalazi iza gledanja kanala na ovakav nacin pa da ti objasnim.Ljudi koji imaju servere placaju internet koji je kod nas skup i nema postenog flata tako reci nikako.Ccam server moze potrositi i do 50Gb prometa ,a ko to placa vlasnik servera.Onda kompjuter na kojem je server radi nonstop negasi se nikako trosi struju ko placa vlasnik servera.Karticu malo ozbiljniju moras platiti 100 eura godisnje ko to placa vlasnik servera citac kartica je 40 evra ko to placa vlasnik servera.I ima jos nekih sitnih stavki koje nebih nabrajao.Onda da navedem jos jedan argument kablovsku placas 13,5km a skupo ti je 10 km za shering i oko 3000 najkvalitetnijih kanala kojih neces vidjeti na drugi nacin.Da odmah budem jasan ne drzim server ali drzi ga moj komsija i nezalim 10km mjesecno mu platiti kvalitetnu uslugu jer me dode jeftinije od kablovske a bolje 782 :dance: puta
Kad sam počeo čitati ovaj post, stao sam kod ovog "jer očigledno ne znaš šta se nalazi iza gledanja kanala na ovakav način, pa da ti objasnim". Zašto? Zato što sam ODLIČNO upoznat sa CS-om i imam iskustva s tim ;), bez ikakvog plaćanja...

PS: Sa Dreambox-om (i ostalim Linux resiverima) ti ne mora biti kompjuter upaljen, jer imaju LAN karticu, RAM i procesor svoj. Nakon programiranja preko PC-a, samo mu uštekaš fino LAN kabl u router namješten u route mode (PPoE), i uživaš ;)

PPS: Izvini, drug, nemoj se uvrijediti, al' ti si mene ovdje uvrijedio i počeo mi prosipati znanje, a na osnovu one jaranske priče, "znaš, jbg, nije ni to lahko, moraš ovo, moraš ono". Ti, ustvari, nit' koristiš CS, a izgleda da uopšte ne koristiš ni satelitsku televiziju (jer si rekao da koristiš kablovsku). Stoga, napao si bez osnove... :)

Ozbiljan server za cs se pretezno pravi na PC na kojem je instaliran linux. Za svako karticu je potreban citac koji kosta od 35e do 50e, ovisno koji uzmes. Naravno i internet sa sto boljim upload je pozeljan.

Poznatije kartice kostaju od 50 do 70 eura mjesecno, pod to spadaju paketi kao Sky UK, Sky italy, Sky DE, Canal plus, Canal Nl itd. Ove nase domace su od 100e godisnje pa do 250e. Albanska je oko 330e, Poljska oko 400e tu je negdje i danska itd. Sve u svemu nisu jeftine nimalo.

Konfiguracija istih tih kartica zahtjeva dosta znanja. Svaka kartica je svoja prica. Najvise poteskoca je sa NDS karticama, kao Total Tv, Sky Uk, Sky De i Sky Italy. Te tako imamo par vrsta totalovih kartica, stare kartice koje rade najbrze, pa medju total , nove totalove karte i ove skroz nove. A ovim drugim sky paketima da negovorim.

Naravno kao sto pise red387 cs je moguce pokrenuti i na linux resiveru, ali ako zelis da napravis imalo pristojan cs za sebe potrebna ti je neka kartica da bi nasao sebi peers. Ovi sto imaju bolje i skuplje kartice oni biraju skim razmjenjuju.

Mnogi serveri danas naplacuju svoje usluge po 5e, 10e, 15e, 20e, 25e znam cak jednog sto trazi 40e, ali taj doduse ima licno sve svoje kartice, sto i nije cudno sobzirom na cijenu. Ulgavnom za sve ove servere se nadje musterija a koliko je koji zadovoljan o tom po tom.
Ukoliko se neko odluci da placa za cs najbitnije je da trazi nekoga ko ima ''brzu'' podrsku u slucaju da se nesto pokvari i naravno da ima back up server na drugoj internet konekciji.
Sve u svemu da bi se osposobio imalo pristojan server za cs to sigurno zahtjeva novcana ulaganja, znanje i vrijeme.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#293 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by mO k3 »

odakle mogu da dobijem CS i koji je najbolji resiver za to...
User avatar
red387
Posts: 294
Joined: 21/08/2009 16:09
Location: Sarajevo

#294 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by red387 »

fenjer wrote:Ozbiljan server za cs se pretezno pravi na PC na kojem je instaliran linux. Za svako karticu je potreban citac koji kosta od 35e do 50e, ovisno koji uzmes. Naravno i internet sa sto boljim upload je pozeljan.

Poznatije kartice kostaju od 50 do 70 eura mjesecno, pod to spadaju paketi kao Sky UK, Sky italy, Sky DE, Canal plus, Canal Nl itd. Ove nase domace su od 100e godisnje pa do 250e. Albanska je oko 330e, Poljska oko 400e tu je negdje i danska itd. Sve u svemu nisu jeftine nimalo.

Konfiguracija istih tih kartica zahtjeva dosta znanja. Svaka kartica je svoja prica. Najvise poteskoca je sa NDS karticama, kao Total Tv, Sky Uk, Sky De i Sky Italy. Te tako imamo par vrsta totalovih kartica, stare kartice koje rade najbrze, pa medju total , nove totalove karte i ove skroz nove. A ovim drugim sky paketima da negovorim.

Naravno kao sto pise red387 cs je moguce pokrenuti i na linux resiveru, ali ako zelis da napravis imalo pristojan cs za sebe potrebna ti je neka kartica da bi nasao sebi peers. Ovi sto imaju bolje i skuplje kartice oni biraju skim razmjenjuju.

Mnogi serveri danas naplacuju svoje usluge po 5e, 10e, 15e, 20e, 25e znam cak jednog sto trazi 40e, ali taj doduse ima licno sve svoje kartice, sto i nije cudno sobzirom na cijenu. Ulgavnom za sve ove servere se nadje musterija a koliko je koji zadovoljan o tom po tom.
Ukoliko se neko odluci da placa za cs najbitnije je da trazi nekoga ko ima ''brzu'' podrsku u slucaju da se nesto pokvari i naravno da ima back up server na drugoj internet konekciji.
Sve u svemu da bi se osposobio imalo pristojan server za cs to sigurno zahtjeva novcana ulaganja, znanje i vrijeme.
Stani ba, ti opravdavaš cijenu komercijalnih servera. E sad pitanje, šta mislite je l' CS krenuo prvo komercijalno, ili onako iz hobija, zanimacije nekih ljudi? Usput rečeno, na netu ima dosta foruma čija je tematika Card Sharing. Obiđite pa vidite ima li igdje rubrika komercijalnih servera... Porediti komercijalne servere CS-a i one nekomercijalne (može se reći one "za raju") je kao da poredite prženje CD-ova za uličnu prodaju i prženje CD-a za auto, brata, druga i sl.. Oboje je koliko-toliko ilegalno, al' ja ne znam da su ikoga uhapsili ili kaznili zbog toga što je kupio CD pa ga kopirao u jedan ili dva primjerka za nekog bliskog, a često viđam kako oni što prodaju CD-ove po Ferhadiji bježe od drotova k'o đavo od krsta. Isto je tako i sa CS-om, ti kad kupiš karticu i podijeliš sa još 5 ljudi, ne činiš veliku štetu provideru, državi, nikome, jer nemaš ni novčanu dobit. Drugo je kad neko kupi karticu pa dijeli na 100 ljudi, odmah uzima 100 potencijalnih pretplatnika nekog providera, a uz to naplaćuje (bez poreza, bez ičega) i tako svima šteti. A za jedan pristojan, nekomercijalan server, na kojem će raditi većina kanala, dovoljan je i linux resiver :)

Ne moraš, vjeruj mi, imati ni neku posebnu karticu. Ja sam bez ikakve kartice imao dobar CS. Kako? Pa bio sam na jednom forumu o satelitskoj tv (domaćem, ex yu) i jednostavno se "sprijateljiš" (koliko je to moguće preko neta) s ljudima, i dijelite. To i jeste bit CS-a i sličnih stvari, da se sve radi "za dobrobit zajednice" :D, npr. nekog foruma.
fenjer
Posts: 126
Joined: 22/03/2005 01:43

#295 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by fenjer »

red387 wrote:
fenjer wrote:Ozbiljan server za cs se pretezno pravi na PC na kojem je instaliran linux. Za svako karticu je potreban citac koji kosta od 35e do 50e, ovisno koji uzmes. Naravno i internet sa sto boljim upload je pozeljan.

Poznatije kartice kostaju od 50 do 70 eura mjesecno, pod to spadaju paketi kao Sky UK, Sky italy, Sky DE, Canal plus, Canal Nl itd. Ove nase domace su od 100e godisnje pa do 250e. Albanska je oko 330e, Poljska oko 400e tu je negdje i danska itd. Sve u svemu nisu jeftine nimalo.

Konfiguracija istih tih kartica zahtjeva dosta znanja. Svaka kartica je svoja prica. Najvise poteskoca je sa NDS karticama, kao Total Tv, Sky Uk, Sky De i Sky Italy. Te tako imamo par vrsta totalovih kartica, stare kartice koje rade najbrze, pa medju total , nove totalove karte i ove skroz nove. A ovim drugim sky paketima da negovorim.

Naravno kao sto pise red387 cs je moguce pokrenuti i na linux resiveru, ali ako zelis da napravis imalo pristojan cs za sebe potrebna ti je neka kartica da bi nasao sebi peers. Ovi sto imaju bolje i skuplje kartice oni biraju skim razmjenjuju.

Mnogi serveri danas naplacuju svoje usluge po 5e, 10e, 15e, 20e, 25e znam cak jednog sto trazi 40e, ali taj doduse ima licno sve svoje kartice, sto i nije cudno sobzirom na cijenu. Ulgavnom za sve ove servere se nadje musterija a koliko je koji zadovoljan o tom po tom.
Ukoliko se neko odluci da placa za cs najbitnije je da trazi nekoga ko ima ''brzu'' podrsku u slucaju da se nesto pokvari i naravno da ima back up server na drugoj internet konekciji.
Sve u svemu da bi se osposobio imalo pristojan server za cs to sigurno zahtjeva novcana ulaganja, znanje i vrijeme.
Stani ba, ti opravdavaš cijenu komercijalnih servera. E sad pitanje, šta mislite je l' CS krenuo prvo komercijalno, ili onako iz hobija, zanimacije nekih ljudi? Usput rečeno, na netu ima dosta foruma čija je tematika Card Sharing. Obiđite pa vidite ima li igdje rubrika komercijalnih servera... Porediti komercijalne servere CS-a i one nekomercijalne (može se reći one "za raju") je kao da poredite prženje CD-ova za uličnu prodaju i prženje CD-a za auto, brata, druga i sl.. Oboje je koliko-toliko ilegalno, al' ja ne znam da su ikoga uhapsili ili kaznili zbog toga što je kupio CD pa ga kopirao u jedan ili dva primjerka za nekog bliskog, a često viđam kako oni što prodaju CD-ove po Ferhadiji bježe od drotova k'o đavo od krsta. Isto je tako i sa CS-om, ti kad kupiš karticu i podijeliš sa još 5 ljudi, ne činiš veliku štetu provideru, državi, nikome, jer nemaš ni novčanu dobit. Drugo je kad neko kupi karticu pa dijeli na 100 ljudi, odmah uzima 100 potencijalnih pretplatnika nekog providera, a uz to naplaćuje (bez poreza, bez ičega) i tako svima šteti. A za jedan pristojan, nekomercijalan server, na kojem će raditi većina kanala, dovoljan je i linux resiver :)

Ne moraš, vjeruj mi, imati ni neku posebnu karticu. Ja sam bez ikakve kartice imao dobar CS. Kako? Pa bio sam na jednom forumu o satelitskoj tv (domaćem, ex yu) i jednostavno se "sprijateljiš" (koliko je to moguće preko neta) s ljudima, i dijelite. To i jeste bit CS-a i sličnih stvari, da se sve radi "za dobrobit zajednice" :D, npr. nekog foruma.
Ja sam samo iznio u svom izlaganju kako stoje stvari u praksi i sta je sve potrebno da imas pristojan cs server bio on za privatnu upotrebu ili u komercijalne svrhe.
Mogu reci da je opravdana cijena komercijalnih servera sa jedne strane a to je kad uzmem u obzir sta covjek mora da ulozi novaca, truda i znanja. S druge strane nije opravdano jer cs nije legalan steti provajderima jer im uzima potencijalne klijente, iako sam cuo za nezvanicnu izjavu od zaposlenika iz sky de da njima cs i ne steti toliko jer mnogi ljudi kupuju njihove kartice samo da bi napravili sebi cs.
Nasuprot ovima u Sky de, Digitalb su izgubili mnoge musterije po dijaspori jer su ljudi sa legalnih pretplata prelazili na komercialni cs. Iako je i Digitalb u prekrsaju kad prodaje te kartice van zemlje jer nema zato prava, ta prava su iskljucivo unutar drzave. Isto vazi i za pojedini program Total tv kao i Hayat i Bht.
Zanimljiv primjer Amerike gdje je cs radio samo tri mjeseca, tamo su taj problem vece satelitske kompanije davno rijesile doduse tamo je sat trziste daleko vece i puno se vise novca obrce.

To sto si ti napravio cs uz pomoc nekih prijatelja to je nesto sto nije relevantno u ovoj prici osim da i to nije prava smisao cs-a, barem po meni.
Smisao cs-a je da svako ima karticu i da je podijeli sa drugima koji takodje imaju karticu. Ljudi koji imaju kartice oni nose najveci teret jer oni ih placaju.

Jos nesto svaki taj forum za cs u pozadini ima komercijalni server, to je javna tajna. Cim se neko pojavi na forumu da je voljan platiti za cs odma dobije pm od moderatora ili admina.
Sve u svemu cs kad bude toliko stetan on ce tad i da nestane.
User avatar
Savez napolje
Posts: 330
Joined: 07/04/2009 13:37
Location: Sarajevo

#296 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Savez napolje »

fenjer wrote:
red387 wrote:
fenjer wrote:Ozbiljan server za cs se pretezno pravi na PC na kojem je instaliran linux. Za svako karticu je potreban citac koji kosta od 35e do 50e, ovisno koji uzmes. Naravno i internet sa sto boljim upload je pozeljan.

Poznatije kartice kostaju od 50 do 70 eura mjesecno, pod to spadaju paketi kao Sky UK, Sky italy, Sky DE, Canal plus, Canal Nl itd. Ove nase domace su od 100e godisnje pa do 250e. Albanska je oko 330e, Poljska oko 400e tu je negdje i danska itd. Sve u svemu nisu jeftine nimalo.

Konfiguracija istih tih kartica zahtjeva dosta znanja. Svaka kartica je svoja prica. Najvise poteskoca je sa NDS karticama, kao Total Tv, Sky Uk, Sky De i Sky Italy. Te tako imamo par vrsta totalovih kartica, stare kartice koje rade najbrze, pa medju total , nove totalove karte i ove skroz nove. A ovim drugim sky paketima da negovorim.

Naravno kao sto pise red387 cs je moguce pokrenuti i na linux resiveru, ali ako zelis da napravis imalo pristojan cs za sebe potrebna ti je neka kartica da bi nasao sebi peers. Ovi sto imaju bolje i skuplje kartice oni biraju skim razmjenjuju.

Mnogi serveri danas naplacuju svoje usluge po 5e, 10e, 15e, 20e, 25e znam cak jednog sto trazi 40e, ali taj doduse ima licno sve svoje kartice, sto i nije cudno sobzirom na cijenu. Ulgavnom za sve ove servere se nadje musterija a koliko je koji zadovoljan o tom po tom.
Ukoliko se neko odluci da placa za cs najbitnije je da trazi nekoga ko ima ''brzu'' podrsku u slucaju da se nesto pokvari i naravno da ima back up server na drugoj internet konekciji.
Sve u svemu da bi se osposobio imalo pristojan server za cs to sigurno zahtjeva novcana ulaganja, znanje i vrijeme.
Stani ba, ti opravdavaš cijenu komercijalnih servera. E sad pitanje, šta mislite je l' CS krenuo prvo komercijalno, ili onako iz hobija, zanimacije nekih ljudi? Usput rečeno, na netu ima dosta foruma čija je tematika Card Sharing. Obiđite pa vidite ima li igdje rubrika komercijalnih servera... Porediti komercijalne servere CS-a i one nekomercijalne (može se reći one "za raju") je kao da poredite prženje CD-ova za uličnu prodaju i prženje CD-a za auto, brata, druga i sl.. Oboje je koliko-toliko ilegalno, al' ja ne znam da su ikoga uhapsili ili kaznili zbog toga što je kupio CD pa ga kopirao u jedan ili dva primjerka za nekog bliskog, a često viđam kako oni što prodaju CD-ove po Ferhadiji bježe od drotova k'o đavo od krsta. Isto je tako i sa CS-om, ti kad kupiš karticu i podijeliš sa još 5 ljudi, ne činiš veliku štetu provideru, državi, nikome, jer nemaš ni novčanu dobit. Drugo je kad neko kupi karticu pa dijeli na 100 ljudi, odmah uzima 100 potencijalnih pretplatnika nekog providera, a uz to naplaćuje (bez poreza, bez ičega) i tako svima šteti. A za jedan pristojan, nekomercijalan server, na kojem će raditi većina kanala, dovoljan je i linux resiver :)

Ne moraš, vjeruj mi, imati ni neku posebnu karticu. Ja sam bez ikakve kartice imao dobar CS. Kako? Pa bio sam na jednom forumu o satelitskoj tv (domaćem, ex yu) i jednostavno se "sprijateljiš" (koliko je to moguće preko neta) s ljudima, i dijelite. To i jeste bit CS-a i sličnih stvari, da se sve radi "za dobrobit zajednice" :D, npr. nekog foruma.
Ja sam samo iznio u svom izlaganju kako stoje stvari u praksi i sta je sve potrebno da imas pristojan cs server bio on za privatnu upotrebu ili u komercijalne svrhe.
Mogu reci da je opravdana cijena komercijalnih servera sa jedne strane a to je kad uzmem u obzir sta covjek mora da ulozi novaca, truda i znanja. S druge strane nije opravdano jer cs nije legalan steti provajderima jer im uzima potencijalne klijente, iako sam cuo za nezvanicnu izjavu od zaposlenika iz sky de da njima cs i ne steti toliko jer mnogi ljudi kupuju njihove kartice samo da bi napravili sebi cs.
Nasuprot ovima u Sky de, Digitalb su izgubili mnoge musterije po dijaspori jer su ljudi sa legalnih pretplata prelazili na komercialni cs. Iako je i Digitalb u prekrsaju kad prodaje te kartice van zemlje jer nema zato prava, ta prava su iskljucivo unutar drzave. Isto vazi i za pojedini program Total tv kao i Hayat i Bht.
Zanimljiv primjer Amerike gdje je cs radio samo tri mjeseca, tamo su taj problem vece satelitske kompanije davno rijesile doduse tamo je sat trziste daleko vece i puno se vise novca obrce.

To sto si ti napravio cs uz pomoc nekih prijatelja to je nesto sto nije relevantno u ovoj prici osim da i to nije prava smisao cs-a, barem po meni.
Smisao cs-a je da svako ima karticu i da je podijeli sa drugima koji takodje imaju karticu. Ljudi koji imaju kartice oni nose najveci teret jer oni ih placaju.

Jos nesto svaki taj forum za cs u pozadini ima komercijalni server, to je javna tajna. Cim se neko pojavi na forumu da je voljan platiti za cs odma dobije pm od moderatora ili admina.
Sve u svemu cs kad bude toliko stetan on ce tad i da nestane.

Eh ovo se moze potpisati gotovo da nemam sta dodati samo nekoliko sitnica .Shering je svakako ilegalan i ako ga placas i neplacas ako ti ga neko daje dzabe ili prodaje svejedno je ilegalan tako da moral odmah pada u vodu.Slazem se i potvrdujem da svi vlasnici foruma imaju prave komercijalne servere u pozadini jer kako kaze stara poslovica nema dzabe ni u stare babe.Red387 kazes forumi daju dzabe razmisli jos jednom sta je u pozadini svega toga??Ti mislis da je neko platio domenu,hosting i vbuletin licncu sto voli tebe ,mene ili nekog drugog??Grdno se varas ako tako mislis jer to sve kosta ,a evo kako ti forumi rade vrlo logicno.Daju shering dzabe na kanti serveru koji nije nesto onda ti traze protivuslugu da budes redovan na forumu postas i siris forum.Sa sirenjem foruma oni postave adsense banere i banere od ostalih firmi koje se bave satelitskom opremom i obrcu solidnu lovu za nase prostore.Ovo ti govori osoba koja je clan 30 foruma i poznaje situaciju vrlo dobro.Ja odgovorno tvrdim da ti jos nisi bio na pravom serveru da uvidis razliku u kvaliteti server na resiveru je smece jer Dreamboxovi nemaju toliko memorije za ozbiljan server.Nadam se da sam pomogao i objasnio kako stvari stoje.
User avatar
red387
Posts: 294
Joined: 21/08/2009 16:09
Location: Sarajevo

#297 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by red387 »

Haj' dobro, nek' vam bude. Al' sam ja i dalje protiv komercijalnih servera. Npr. ja sam donedavno bio ozbiljan član nekoliko ExYu foruma o satelitskoj, i nikad od forumskog tima nisam dobio ponudu da platim CS. Znam da je jedan Dalmatinac bio omražen zbog prodaje CS-a. I da, sad se sjetih, jedan momak iz Sarajeva mi je nudio preko privatnih poruka na jednom takvom forumu da mi da besplatno sharing, a da mu ja zauzvrat nalazim mušterije koje bi mu plaćale 10€ mjesečno, koliko se sjećam. Naravno, ništa od toga nije bilo, a neko vrijeme poslije toga sam dobio besplatno CS. :)
User avatar
Distortion
Posts: 2854
Joined: 08/09/2007 19:56

#298 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Distortion »

Da li je neko imao isksutva sa Skystar HD 2 karticom? Istu posjedujem ali nisam jos uvijek nastimao...

Ukoliko neko zna molio bih da mi se javi!

Hvala.
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#299 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Rottweiler »

www.novisf.com posjeti ovaj forum i naces sve StO Te interesuje.
mokerock
Posts: 31
Joined: 15/06/2004 03:09

#300 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by mokerock »

Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

PostPostao/la Distortion dana 29/03/2010 07:28
Da li je neko imao isksutva sa Skystar HD 2 karticom? Istu posjedujem ali nisam jos uvijek nastimao...

Ukoliko neko zna molio bih da mi se javi!

Hvala.

Ja imam sky star 2 ali nije HD i znam uglavnom sve što ide uz nju, plug ins, CS i sl.,isto bi trebalo da je i za HD. Samo znam da još nisu izdali službeni driver sa diseq funkciojm za HD. Ostalo bi sve trebalo da fercera kao i sa običnom. Pa pitaj ako te šta interesuje. Evo ti MSN [email protected], jer nisam često na forumu. A ja tebe da pitam gdje si našao da kupiš Sky Star HD, ja nisam kod nas nigdje vidio da je imaju, Bar u Sarajevu, i koliko si je platio!!!! Pozzz
Post Reply