ERONET

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
gtamoding
Posts: 61
Joined: 10/09/2007 02:24
Location: BiH, Sarajevo

#3701 Re: ERONET

Post by gtamoding »

Gustav81 wrote: 24/12/2020 11:50
gtamoding wrote: 24/12/2020 07:15 Pozz. Interesuje me da li itko zna sta se desava sa ponudom telefona? Prvo sam pokusao uzeti telefon na rate i kazu da im sistem ne radi do polovine januara. Drugi put otisao i htio sam tablet uzeti nemaju NITIJEDAN na stanju do polovine januara...sta oni cekaju i nije valjda da pola Bosne je na eronetu i hoarda tablete u kakvoj shupi?
Kloni se Eroneta, toliko su neozbiljna firma da je to zalosno. Iskreno volio bih da su bolji radi konkurencije ostalim operaterima pa da od 3 zla izaberes ono najmanje. Izgleda da se ne zna ko je neozbiljniji i gori od njih. Ne znam da li si uocio ali Eronet je na svom sajtu sakrio 2 svoje najpovoljnije tarife od 20 KM. Nadam se da idu uskoro na prodaju mada se ni nakon toga ne treba nesto previse nadati po pitanju kvaliteta.
Istina, jedva sam izvukao osnovne informacije od operatera i uopce nisu povezani. Umjesto da ima uvid u sve informacije u svakom trenutku oni pizde ne radi im sistem samo da te natjera da dodjes u poslovnicu u nadi da ce te trgovac preveslati da ti uvali vecu tarifu i pun q dodatnog troska.
User avatar
escobar__
Posts: 8855
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3702 Re: ERONET

Post by escobar__ »

iceman ze wrote: 24/12/2020 20:51 Ima li akcija i pogodnosti, prelaska sa bh telekom na eronet?
Oni obično ažuriranim drže Web stranicu gdje možeš vidjeti šta u datom trenutku nude za prijenos broja u njihovu mrežu.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#3703 Re: ERONET

Post by iceman ze »

Haman nista, nesto kao jednokratna kupovina na popust tako mi u mailu odgovorse
User avatar
escobar__
Posts: 8855
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3704 Re: ERONET

Post by escobar__ »

Više dobiješ kad prepaid prebacuješ nego pretplatu. 😁
forumstiv
Posts: 95
Joined: 13/10/2020 12:42

#3705 Re: ERONET

Post by forumstiv »

gtamoding wrote: 24/12/2020 07:15 Pozz. Interesuje me da li itko zna sta se desava sa ponudom telefona? Prvo sam pokusao uzeti telefon na rate i kazu da im sistem ne radi do polovine januara. Drugi put otisao i htio sam tablet uzeti nemaju NITIJEDAN na stanju do polovine januara...sta oni cekaju i nije valjda da pola Bosne je na eronetu i hoarda tablete u kakvoj shupi?
Ista stvar, evo gledam opcije drugih šta ko nudi. Znači zvao sam Eronet , čovjek izgubljen na svaki moj upit ne zna dati odgovor - glavni mu odgovor najbolje je da dođete lično na naše prodajno mjesto, pa vam kolege najbolju ponudu za vas sastave. Fino mu kažem , trošim 15-tak KM mjesečno, treba mi malo minuta za pozive i sto više interenta - imate li mi šta ponudit - on mi nudi neku tarifu od 45 KM .. :D
Kakvi telefona imate i koje manje tarife - kaže sistem nesto spor, hajde otiđite na naše prodajno mjesto...
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#3706 Re: ERONET

Post by beni-bu-man »

forumstiv wrote: 29/12/2020 14:18
gtamoding wrote: 24/12/2020 07:15 Pozz. Interesuje me da li itko zna sta se desava sa ponudom telefona? Prvo sam pokusao uzeti telefon na rate i kazu da im sistem ne radi do polovine januara. Drugi put otisao i htio sam tablet uzeti nemaju NITIJEDAN na stanju do polovine januara...sta oni cekaju i nije valjda da pola Bosne je na eronetu i hoarda tablete u kakvoj shupi?
Ista stvar, evo gledam opcije drugih šta ko nudi. Znači zvao sam Eronet , čovjek izgubljen na svaki moj upit ne zna dati odgovor - glavni mu odgovor najbolje je da dođete lično na naše prodajno mjesto, pa vam kolege najbolju ponudu za vas sastave. Fino mu kažem , trošim 15-tak KM mjesečno, treba mi malo minuta za pozive i sto više interenta - imate li mi šta ponudit - on mi nudi neku tarifu od 45 KM .. :D
Kakvi telefona imate i koje manje tarife - kaže sistem nesto spor, hajde otiđite na naše prodajno mjesto...
Pocetkom Decembra sam uzeo telefon preko pretplate.
Rece mi prodavac da sam bas sretan jer sam zadnji lik koji je uzeo uredjaj na rate u Eronetu a tek pocetkom Februara ce bit opet moguce uzeti uredjaj na rate.
User avatar
rida1976
Posts: 1894
Joined: 25/11/2007 19:43

#3707 Re: ERONET

Post by rida1976 »

I tebi je to normalno sto ti je rekao??? Joj firme, put u propast. Od najboljeg operatera u dvije godine se srozase u najgoreg :run:
Spr1nt
Posts: 7
Joined: 23/02/2019 14:13

#3708 Re: ERONET

Post by Spr1nt »

Zdravo ljudi, imam jedno pitanje u vezi ovih "uličnih prodavača" tj Orbis project koji rade za eronet.

Nedavno su jednom mlađem poznaniku složili priču za paket od 25KM i dali da potpiše neku kriminalno loše sastavljenu izjavu uz koju se navodno vezuje da će plaćati 25KM 24 mjeseca, međutim, oni su njemu rekli da to nije ugovor i da se ne vezuje za plaćanje, ali naravno to je bila laž i momku već dolaze računi koje mora plaćati. Da li je neko imao iskustva sa ovim? Slao sam im e-mail uz isto pitanje na koje su mi odgovorili da će morati doći u poslovnicu kako bi uradio prijevremeni raskid uz naknadu za svaki neiskorišteni mjesec. Na to sam im odgovorio slikom "Ugovora" i razlogom zašto nije važeći uz prethodnu konsultaciju advokata, na što naravno nisam dobio odgovor već sedmicu dana.

Sada, meni nije problem platiti 600 ili koliko već KM tom momku da se riješi sve, ali ne dam prevaratima. Mislio sam ih uskoro nazvati na telefon ili eventualno otići lično, ukoliko ni tako ne uspijemo riješiti, sud je zadnja opcija. Moje pitanje je, da li se neko susretao sa ovim? Da li ste uspjeli nekako riješiti ovo ljudskim putem? Lijep pozdrav.
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#3709 Re: ERONET

Post by dend »

Spr1nt wrote: 30/12/2020 21:18 Zdravo ljudi, imam jedno pitanje u vezi ovih "uličnih prodavača" tj Orbis project koji rade za eronet.

Nedavno su jednom mlađem poznaniku složili priču za paket od 25KM i dali da potpiše neku kriminalno loše sastavljenu izjavu uz koju se navodno vezuje da će plaćati 25KM 24 mjeseca, međutim, oni su njemu rekli da to nije ugovor i da se ne vezuje za plaćanje, ali naravno to je bila laž i momku već dolaze računi koje mora plaćati. Da li je neko imao iskustva sa ovim? Slao sam im e-mail uz isto pitanje na koje su mi odgovorili da će morati doći u poslovnicu kako bi uradio prijevremeni raskid uz naknadu za svaki neiskorišteni mjesec. Na to sam im odgovorio slikom "Ugovora" i razlogom zašto nije važeći uz prethodnu konsultaciju advokata, na što naravno nisam dobio odgovor već sedmicu dana.

Sada, meni nije problem platiti 600 ili koliko već KM tom momku da se riješi sve, ali ne dam prevaratima. Mislio sam ih uskoro nazvati na telefon ili eventualno otići lično, ukoliko ni tako ne uspijemo riješiti, sud je zadnja opcija. Moje pitanje je, da li se neko susretao sa ovim? Da li ste uspjeli nekako riješiti ovo ljudskim putem? Lijep pozdrav.
Koja je usluga u pitanju ? Kakav paket ?
Spr1nt
Posts: 7
Joined: 23/02/2019 14:13

#3710 Re: ERONET

Post by Spr1nt »

dend wrote: 30/12/2020 21:24
Spr1nt wrote: 30/12/2020 21:18 Zdravo ljudi, imam jedno pitanje u vezi ovih "uličnih prodavača" tj Orbis project koji rade za eronet.

Nedavno su jednom mlađem poznaniku složili priču za paket od 25KM i dali da potpiše neku kriminalno loše sastavljenu izjavu uz koju se navodno vezuje da će plaćati 25KM 24 mjeseca, međutim, oni su njemu rekli da to nije ugovor i da se ne vezuje za plaćanje, ali naravno to je bila laž i momku već dolaze računi koje mora plaćati. Da li je neko imao iskustva sa ovim? Slao sam im e-mail uz isto pitanje na koje su mi odgovorili da će morati doći u poslovnicu kako bi uradio prijevremeni raskid uz naknadu za svaki neiskorišteni mjesec. Na to sam im odgovorio slikom "Ugovora" i razlogom zašto nije važeći uz prethodnu konsultaciju advokata, na što naravno nisam dobio odgovor već sedmicu dana.

Sada, meni nije problem platiti 600 ili koliko već KM tom momku da se riješi sve, ali ne dam prevaratima. Mislio sam ih uskoro nazvati na telefon ili eventualno otići lično, ukoliko ni tako ne uspijemo riješiti, sud je zadnja opcija. Moje pitanje je, da li se neko susretao sa ovim? Da li ste uspjeli nekako riješiti ovo ljudskim putem? Lijep pozdrav.
Koja je usluga u pitanju ? Kakav paket ?
Ukoliko sam dobro upoznat Extra plan se paket zove.
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#3711 Re: ERONET

Post by dend »

Spr1nt wrote: 30/12/2020 21:34
dend wrote: 30/12/2020 21:24
Spr1nt wrote: 30/12/2020 21:18 Zdravo ljudi, imam jedno pitanje u vezi ovih "uličnih prodavača" tj Orbis project koji rade za eronet.

Nedavno su jednom mlađem poznaniku složili priču za paket od 25KM i dali da potpiše neku kriminalno loše sastavljenu izjavu uz koju se navodno vezuje da će plaćati 25KM 24 mjeseca, međutim, oni su njemu rekli da to nije ugovor i da se ne vezuje za plaćanje, ali naravno to je bila laž i momku već dolaze računi koje mora plaćati. Da li je neko imao iskustva sa ovim? Slao sam im e-mail uz isto pitanje na koje su mi odgovorili da će morati doći u poslovnicu kako bi uradio prijevremeni raskid uz naknadu za svaki neiskorišteni mjesec. Na to sam im odgovorio slikom "Ugovora" i razlogom zašto nije važeći uz prethodnu konsultaciju advokata, na što naravno nisam dobio odgovor već sedmicu dana.

Sada, meni nije problem platiti 600 ili koliko već KM tom momku da se riješi sve, ali ne dam prevaratima. Mislio sam ih uskoro nazvati na telefon ili eventualno otići lično, ukoliko ni tako ne uspijemo riješiti, sud je zadnja opcija. Moje pitanje je, da li se neko susretao sa ovim? Da li ste uspjeli nekako riješiti ovo ljudskim putem? Lijep pozdrav.
Koja je usluga u pitanju ? Kakav paket ?
Ukoliko sam dobro upoznat Extra plan se paket zove.
Znači telekomukaciona usluga

Zakon o zaštiti potrošača kaže
Član 40
(1) U slučaju ugovora zaključenih izvan poslovnih prostorija, trgovac je obavezan da da potrošačima pisano obavještenje o njihovom pravu da raskinu ugovor u roku iz člana 41. ovog Zakona zajedno sa imenom i adresom lica kojem se raskid upućuje.
(2) Obavještenje mora sadržavati ime, odnosno firmu trgovca, njegovu adresu, datum slanja obavještenja, podatke potrebne radi identifikovanja ugovora, posebno naznaku ugovornih strana, te predmet ugovora i njegovu cijenu, kao i rok za raskid ugovora iz člana 41. ovog Zakona.
(3) U slučaju spora trgovac je dužan da dokaže da je potrošač na vrijeme predao obavještenje iz ovog člana.

Član 41
(1) Potrošač ima pravo da ne prihvati posljedice ugovora na način da pošalje pisano obavještenje trgovcu u roku od 15 dana od dana zaključenja ugovora.
(2) Potrošač nije obavezan da navede bilo koji razlog za raskid ugovora niti da plati bilo kakve troškove ili naknadu u vezi s tim. Potrošač je jedino obavezan da plati troškove vraćanja proizvoda.
(3) Dostavljanje obavještenja iz stava (1) ovog člana imaće za posljedicu oslobađanje potrošača od bilo koje obaveze iz zaključenog ugovora izuzev obaveze vraćanja proizvoda koji mu je isporučen.
(4) Teret dokazivanja biće obaveza trgovca od momenta nastupanja roka za raskid ugovora.
(5) Kada potrošač iskoristi svoje pravo da raskine ugovor, trgovac je dužan da izvrši povrat novca uplaćenog za proizvod bez odlaganja u roku od 15 dana od dana kada je primio obavještenje o raskidu ugovora.
https://kuip.ks.gov.ba/sites/kuip.ks.go ... vine_0.pdf

Eto provjeri sa njim ovo, međutim on je dobio ugovor u ruke tako da...
Potpisivat ugovor bez čitanja je najveća glupost koja se može uraditi
Spr1nt
Posts: 7
Joined: 23/02/2019 14:13

#3712 Re: ERONET

Post by Spr1nt »

@dend Hvala na informacijama, međutim, on nije potpisao ugovor već izjavu. Izjava nije zakonski vezujuća, tu sam informaciju dobio od advokata. Sve bi to bilo u redu da je fino objašnjeno, međutim, oni su njemu pokazivali papir koji nema veze s tim koji je potpisao. Na jednom papiru su pisale informacije kao "10GB neta, neograničeno surfanje" i druge netačne informacije koje su mu objasnili da će dobiti. On je dobio duplo slabije, sad, da li su zamjenili papir dok su to objašnjavali ili ne, ne znam. Nisam bio tu dok su sklapali tu ponudu, ali mislim da je u pitanju prevara, te da su davali informacije s jednog paketa, a dali mu da potpiše drugi, jer tu su bila 3 prodavača.
isakkozlic
Posts: 26
Joined: 23/10/2020 13:56

#3713 Re: ERONET

Post by isakkozlic »

Spr1nt wrote: 30/12/2020 22:01 @dend Hvala na informacijama, međutim, on nije potpisao ugovor već izjavu. Izjava nije zakonski vezujuća, tu sam informaciju dobio od advokata. Sve bi to bilo u redu da je fino objašnjeno, međutim, oni su njemu pokazivali papir koji nema veze s tim koji je potpisao. Na jednom papiru su pisale informacije kao "10GB neta, neograničeno surfanje" i druge netačne informacije koje su mu objasnili da će dobiti. On je dobio duplo slabije, sad, da li su zamjenili papir dok su to objašnjavali ili ne, ne znam. Nisam bio tu dok su sklapali tu ponudu, ali mislim da je u pitanju prevara, te da su davali informacije s jednog paketa, a dali mu da potpiše drugi, jer tu su bila 3 prodavača.
Prevara 100% , Orbiss projekt to radi za Eronet , prodaju eronet i halo i varaju tako ljude, posebno starije i neupućenije ljude. Dođu ti na vrata stana i prevare te, to treba dobo dočekati i nabubati. Isti slučaj takav je imala moja sestra i tuži se i sad sa eronet... :carobnjak:
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#3714 Re: ERONET

Post by iceman ze »

Oriflame, moja mama povjerovala jednoj prodavacici, koja im je stalno na posao dolazila i donosila kozmetiku.

Proslo par god, prodavacica zloupotrebila l podatke, oriflame tuzio moju mamu.

Mi smo vansudski rijesili, obavjestili sud, oriflame, nasli broj prodavacice, objasnili joj licno neke stvari.

Uglavnom, sa suda stiglo da se tuzba povlaci od oriflamea.
User avatar
escobar__
Posts: 8855
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3715 Re: ERONET

Post by escobar__ »

Ako me šta kutariše s ove mreže bit će to pokrivenost... Jebo te led, Dolovi (nadomak Olova, magistralna cesta) nema signala. Brus (Trebević) nema signala ili ima neupotrebljiv EDGE. Igman nema signala (ništa, ni 2G).

Jebem im mater i mrežu.
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3716 Re: ERONET

Post by muha_sa »

escobar__ wrote: 02/01/2021 17:05 Ako me šta kutariše s ove mreže bit će to pokrivenost... Jebo te led, Dolovi (nadomak Olova, magistralna cesta) nema signala. Brus (Trebević) nema signala ili ima neupotrebljiv EDGE. Igman nema signala (ništa, ni 2G).

Jebem im mater i mrežu.
+1
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#3717 Re: ERONET

Post by avetinja »

Ima li neko internet i TV paket u Sarajevu i je li to moguće? Kakva su iskustva?
Gustav81
Posts: 36
Joined: 13/12/2017 18:16

#3718 Re: ERONET

Post by Gustav81 »

escobar__ wrote: 02/01/2021 17:05 Ako me šta kutariše s ove mreže bit će to pokrivenost... Jebo te led, Dolovi (nadomak Olova, magistralna cesta) nema signala. Brus (Trebević) nema signala ili ima neupotrebljiv EDGE. Igman nema signala (ništa, ni 2G).

Jebem im mater i mrežu.
Mene je to najvise i otjeralo od njih. Prvo sam mislio da je to slucaj samo u RS gdje zivim ali sam kasnije skontao da nista bolja situacija nije ni u FBiH. Jednostavno su veoma losi sa pokrivenoscu tako da i kada bi mi dali 10000 min.za 10 KM ne bih prihvatio jer mi ne treba nesto sto je skoro neupotrebljivo.
Presao sam u BH Telecom i za sada sam dosta zadovoljniji. Nisu ni oni bas nesto extra ali dosta bolji od Eroneta.
User avatar
escobar__
Posts: 8855
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3719 Re: ERONET

Post by escobar__ »

Meni je Eronetova ponuda (i sama mreža, tj. kvalitet i stabilnost) bolja od BH Telekomove ali u ovih skoro dvije godine otkako sam kod njih ne znam da se igdje značajno proširila pokrivenost i da su u ovom dijelu zemlje u kom se najčešće krećem gradili nove bazne stanice.

Pisao mailove, žalio se na pokrivenost, dobijem odgovor da će vidjet šta mogu uradit, pričaju o nekim planovima nešto, i evo odem jučer na Igman i nema signala. E pa ne mogu ja čekat da oni ispune neke svoje planove, po svemu sudeći ću već sljedeće sedmice tražit potvrdu o izmirenim dugovanjima i odoh odavdje.
Gustav81
Posts: 36
Joined: 13/12/2017 18:16

#3720 Re: ERONET

Post by Gustav81 »

escobar__ wrote: 03/01/2021 19:56 Meni je Eronetova ponuda (i sama mreža, tj. kvalitet i stabilnost) bolja od BH Telekomove ali u ovih skoro dvije godine otkako sam kod njih ne znam da se igdje značajno proširila pokrivenost i da su u ovom dijelu zemlje u kom se najčešće krećem gradili nove bazne stanice.

Pisao mailove, žalio se na pokrivenost, dobijem odgovor da će vidjet šta mogu uradit, pričaju o nekim planovima nešto, i evo odem jučer na Igman i nema signala. E pa ne mogu ja čekat da oni ispune neke svoje planove, po svemu sudeći ću već sljedeće sedmice tražit potvrdu o izmirenim dugovanjima i odoh odavdje.
Pređe li u drugu mrežu ili se i dalje patiš sa povremenim signalom Eroneta 😉
User avatar
escobar__
Posts: 8855
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3721 Re: ERONET

Post by escobar__ »

Gustav81 wrote: 13/01/2021 16:43
escobar__ wrote: 03/01/2021 19:56 Meni je Eronetova ponuda (i sama mreža, tj. kvalitet i stabilnost) bolja od BH Telekomove ali u ovih skoro dvije godine otkako sam kod njih ne znam da se igdje značajno proširila pokrivenost i da su u ovom dijelu zemlje u kom se najčešće krećem gradili nove bazne stanice.

Pisao mailove, žalio se na pokrivenost, dobijem odgovor da će vidjet šta mogu uradit, pričaju o nekim planovima nešto, i evo odem jučer na Igman i nema signala. E pa ne mogu ja čekat da oni ispune neke svoje planove, po svemu sudeći ću već sljedeće sedmice tražit potvrdu o izmirenim dugovanjima i odoh odavdje.
Pređe li u drugu mrežu ili se i dalje patiš sa povremenim signalom Eroneta 😉
Podnio zahtjev za prijenos, čekam realizaciju (tokom sljedeće sedmice). Patim se još malo. 😁
kao_kaoty
Posts: 156
Joined: 21/05/2020 09:49

#3722 Re: ERONET

Post by kao_kaoty »

Kako dokupiti ove opcije, da li je potrebno biti pod nekim ugovorom ili nesto slicno? Kada pozivam *555*5# dobijam error.
https://www.hteronet.ba/privatni-korisn ... M6NA%3D%3D
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#3723 Re: ERONET

Post by holowey »

kao_kaoty wrote: 23/01/2021 18:54 Kako dokupiti ove opcije, da li je potrebno biti pod nekim ugovorom ili nesto slicno? Kada pozivam *555*5# dobijam error.
https://www.hteronet.ba/privatni-korisn ... M6NA%3D%3D
pa imas instrukciju za postpaid korisnike

da li ti to nesto objasnjava?
semsasuljakovic
Posts: 1973
Joined: 02/08/2015 21:30

#3724 Re: ERONET

Post by semsasuljakovic »

Ne mogu na stranici da vidim koliko košta smart net tarifa i da li daju neki popust na prenos broja+ugovor na 24 mjeseca?
User avatar
rida1976
Posts: 1894
Joined: 25/11/2007 19:43

#3725 Re: ERONET

Post by rida1976 »

semsasuljakovic wrote: 26/02/2021 22:07 Ne mogu na stranici da vidim koliko košta smart net tarifa i da li daju neki popust na prenos broja+ugovor na 24 mjeseca?
:lol: :lol: :lol: :lol:

Krije Eronet smart tarife ko zmija noge
Post Reply