ERONET

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderators: Bobi, Benq

Donnie Smith

#801 Re: ERONET

Post by Donnie Smith » 10/02/2013 23:00

maraska wrote:U augustu 2012. godine, nakon isteka 24 mjeseca, odem da prekinem pretplatnički odnos. Onda mi u septembru dođe račun za august, a u oktobru mi dođu neke zatezne kamate.

Zovu me iz neke agencije utjerivača dugova ovih dana. Kod kuće mi je ugovor, ali sam sad pričala s ovom iz Eroneta koja me ubjeđuje da sam potpisala ugovor u minimalnom trajanju od 24 mjeseca. Ja se branim time da me niko nakon što je prošlo 24 mjeseca nije nazvao da me pita želim li produžiti pretplatnički odnos. Kaže da će me tužiti u roku od 6 mjeseci ako to ne platim.

Šta da radim? Je li iko imao ovakav slučaj? Nisu to neke pare, ali princip...
pa de pojasni
potpisala si na 24 mjeseca
isteklo
ti nastavila koristiti ili
za sta plaćaš?
kad si otisla da raskines tj ne produzis dalje
jesu li ti dali nku potvrdu?
uzeli ti karticu ili sta

moj je slučaj sljedeci
sinoc nazovem da pitam kad mi istice ugovor
kaze eta istekao u 12. mjesecu 2012
a ja cijeli januar telefonirala
nabrala 97 KM
platila
i evo dio februara
niko me nije nazvao da kaze, ugovor istekao nma vise usluga
idem sura da vidim sta ce sad slagati izmisliti....lov u mutnom....navlakusa da opt potpisem :D
ko da gledam reci ce mi: e pa vidite vi se nastavili koristiti nase usluige
sad se ugovor sam prodzio
dok ste zivi
s nama cete se baviti
hahahaaa
ima da se roknem

moj je moto: KO JE KORISTIO USLUGE ERONETA
NI PAKAO MU NECE TESKO PASTI
i to je tacno
oni sa mrtvim ljudima sklapaju ugovore varaju
falsificiraju potpise
i dr dokumente...jednom ko im dpadne šaka ne izvlači s lako
zato, dječice oprez
ne kupujte telefone kod njih
otplaćivacete ih do penzije a i tad
i vasi unuci ce nastaviti ;-)

Donnie Smith

#802 Re: ERONET

Post by Donnie Smith » 10/02/2013 23:01

photo wrote:eronet poceo kampanju za prenos broja kod njih:

http://www.klix.ba/biznis/news/eronet-n ... /130103084

hoce li imati mozga ponuditi nesto dosadasnjim pretplatnicima kako bi ih zadrzali u eronet-u?
svakako ce te zadrzati
de probaj ih se rijesiti pa nam se javi....

fireman2013

#803 Re: ERONET

Post by fireman2013 » 11/02/2013 17:09

Donnie Smith wrote:
maraska wrote:U augustu 2012. godine, nakon isteka 24 mjeseca, odem da prekinem pretplatnički odnos. Onda mi u septembru dođe račun za august, a u oktobru mi dođu neke zatezne kamate.

Zovu me iz neke agencije utjerivača dugova ovih dana. Kod kuće mi je ugovor, ali sam sad pričala s ovom iz Eroneta koja me ubjeđuje da sam potpisala ugovor u minimalnom trajanju od 24 mjeseca. Ja se branim time da me niko nakon što je prošlo 24 mjeseca nije nazvao da me pita želim li produžiti pretplatnički odnos. Kaže da će me tužiti u roku od 6 mjeseci ako to ne platim.

Šta da radim? Je li iko imao ovakav slučaj? Nisu to neke pare, ali princip...
pa de pojasni
potpisala si na 24 mjeseca
isteklo
ti nastavila koristiti ili
za sta plaćaš?
kad si otisla da raskines tj ne produzis dalje
jesu li ti dali nku potvrdu?
uzeli ti karticu ili sta

moj je slučaj sljedeci
sinoc nazovem da pitam kad mi istice ugovor
kaze eta istekao u 12. mjesecu 2012
a ja cijeli januar telefonirala
nabrala 97 KM
platila
i evo dio februara
niko me nije nazvao da kaze, ugovor istekao nma vise usluga
idem sura da vidim sta ce sad slagati izmisliti....lov u mutnom....navlakusa da opt potpisem :D
ko da gledam reci ce mi: e pa vidite vi se nastavili koristiti nase usluige
sad se ugovor sam prodzio
dok ste zivi
s nama cete se baviti
hahahaaa
ima da se roknem

moj je moto: KO JE KORISTIO USLUGE ERONETA
NI PAKAO MU NECE TESKO PASTI
i to je tacno
oni sa mrtvim ljudima sklapaju ugovore varaju
falsificiraju potpise
i dr dokumente...jednom ko im dpadne šaka ne izvlači s lako
zato, dječice oprez
ne kupujte telefone kod njih
otplaćivacete ih do penzije a i tad
i vasi unuci ce nastaviti ;-)
Jesi li ovo pisala epsku pjesmu ili post na forumu? :D

Donnie Smith

#804 Re: ERONET

Post by Donnie Smith » 11/02/2013 17:38

fireman2013 wrote:
Jesi li ovo pisala epsku pjesmu ili post na forumu? :D[/quote]

Na šta ti liči? :D

p. s.

Nije uopće smiješno, nimalo. Potvrdit će ti to milion obmanjenih, nasamarenih izmanipuliranih korisnika.

Njihovi uposlenici su prisiljeni da tako postupaju i otimaju se za klijente, a onda ih ne puštaju. Informacija je direktno iz Eroneta; kod njih niko nije primljen zastalno, ugovore im produžavaju svaka 3 mjeseca /drug mi tamo radi/
i ako nikog ne ulove, dobijaju otkaz :sad:
otud toliki kriminal...

Grof

#805 Re: ERONET

Post by Grof » 11/02/2013 19:10

Nije uopće smiješno, nimalo. Potvrdit će ti to milion obmanjenih, nasamarenih izmanipuliranih korisnika.

Njihovi uposlenici su prisiljeni da tako postupaju i otimaju se za klijente, a onda ih ne puštaju. Informacija je direktno iz Eroneta; kod njih niko nije primljen zastalno, ugovore im produžavaju svaka 3 mjeseca /drug mi tamo radi/
i ako nikog ne ulove, dobijaju otkaz :sad:
otud toliki kriminal...
Pišeš gluposti, širiš dezinformacije a veze nemaš. :-) Nakon isteka ugovorne obaveze, ugovor se može bez ikakvih problema raskinuti odlaskom u bilo koju poslovnicu. Moja kolegica koja je imala takav ugovor je raskinula prije pola godine na taj način. Nema raskida ugovora telefonom, isto kao što se ne može ni sklopiti ugovor telefonskim pozivom.

Ti uposlenici o kojima ti pričaš nisu uposlenici Eroneta, nego druge firme koja njih zastupa. Nek ti malo drug objasni bolje.

Ima nas zadovoljnih drugim tarifama osim tih koje se prodaju po ulici. Ne znaš pročitati šta potpisuješ i uslove ugovora. A znaš onda biti "pametna" na forumu i kukati. Nije mi te nimalo žao, potpiši i idući put kad ih sretneš. :dance:

fortaleza

#806 Re: ERONET

Post by fortaleza » 11/02/2013 21:55

Grof wrote:Pišeš gluposti, širiš dezinformacije a veze nemaš. :-) Nakon isteka ugovorne obaveze, ugovor se može bez ikakvih problema raskinuti odlaskom u bilo koju poslovnicu. Moja kolegica koja je imala takav ugovor je raskinula prije pola godine na taj način. Nema raskida ugovora telefonom, isto kao što se ne može ni sklopiti ugovor telefonskim pozivom.

Ti uposlenici o kojima ti pričaš nisu uposlenici Eroneta, nego druge firme koja njih zastupa. Nek ti malo drug objasni bolje.

Ima nas zadovoljnih drugim tarifama osim tih koje se prodaju po ulici. Ne znaš pročitati šta potpisuješ i uslove ugovora. A znaš onda biti "pametna" na forumu i kukati. Nije mi te nimalo žao, potpiši i idući put kad ih sretneš. :dance:
Odlična im je ova nova tarifa pri prijenosu broja... Upravo sam staroj aktivirao, za 10 KM je dobila 50 minuta prema svima i 1000 minuta prema jednom broju gdje ne mora plaćati onih 6 KM, samo uspostavu. Naravno ostane 10 KM na računu i dovoljno je samo održati karticu aktivnom, ne mora svaki mjesec uplaćivati da bi dobila minute (što se protezalo na jednoj drugoj temi :D ).

@no403

#807 Re: ERONET

Post by @no403 » 11/02/2013 22:38

Ja ZAISTA ne znam da li su neki ljudi glupi ili se prave ludi...
Jednostavno - potpišeš ugovor o obaveznom trajanju na npr. 24 mjeseca.
Nakon isteka 24 mjeseca nastavljas koristiti uslugu i za nju plaćati kao i do sad ili odes otkazati uslugu kad god hoćeš. Sta bi sad eronet trebao raditi - samoinicijativno obustavljati isporucivanje usluge radi isteka ugovora ili vam dati uslugu džabaluka?
Last edited by @no403 on 11/02/2013 22:47, edited 1 time in total.

StupskaBitanga

#808 Re: ERONET

Post by StupskaBitanga » 11/02/2013 22:45

najbolje je u BHT potpišeš ugovor na 24 mjeseca, plaćaš 15KM trošiš 30
Ljepota

fireman2013

#809 Re: ERONET

Post by fireman2013 » 12/02/2013 11:34

StupskaBitanga wrote:najbolje je u BHT potpišeš ugovor na 24 mjeseca, plaćaš 15KM trošiš 30
Ljepota
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
"200% vise" i "student" tarife su pomele konkurenciju. Dugo dugo ih u ovom niko nece moci sustici.

fortaleza

#810 Re: ERONET

Post by fortaleza » 12/02/2013 13:45

fireman2013 wrote:
StupskaBitanga wrote:najbolje je u BHT potpišeš ugovor na 24 mjeseca, plaćaš 15KM trošiš 30
Ljepota
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
"200% vise" i "student" tarife su pomele konkurenciju. Dugo dugo ih u ovom niko nece moci sustici.
Pogledao sam malo 200%, opet mislim da je bolja full tarifa od eroneta, za 20 KM 500 minuta unutar mreže, 500 poruka prema svima i 500 MB internet prometa.. S tim da nema nikakvih ugovora, i da nemaš mjesečni račun, znači nadoplatiš kada hoćeš i to traje mjesec dana. A ima i za 10 KM sve ovo po 150 kome je puno cvaja. :D

Koliko možeš razgovarati za 30 KM? Ako uzmemo prosječnu cijenu minute od oko 0.20 KM i obračunsku jedinicu 1 SEKUNDU (što je napucano, al eto) iziđe 150 minuta, ni blizu full tarife i to sve bez poruka.

Al ima jedna mana, pozivi su samo unutar mreže kod fulla što odbija mnoge, meni osobno ne smeta jer su mi svi skoro na eronetu. (da je prema svima omogućeno stanje na tržištu bi se debelo zakompliciralo i na kraju bi dobili ponude kao u Hrvatskoj, a time i manji profit telekoma) :D

Pa ako bi BH Telekom uveo nešto kao full kod eroneta dosta njih bi prešlo s 200%, kladim se. :)

Donnie Smith

#811 Re: ERONET

Post by Donnie Smith » 12/02/2013 23:45

ma ne vara, gdje će to oni...mi smo glupi i n znamo šta potpisujemo
ha ja

http://www.avaz.ba/vijesti/teme/44382-v ... plate.html

Donnie Smith

#812 Re: ERONET

Post by Donnie Smith » 12/02/2013 23:46

Donnie Smith

#814 Re: ERONET

Post by Donnie Smith » 12/02/2013 23:49

Donnie Smith

#815 Re: ERONET

Post by Donnie Smith » 12/02/2013 23:52

Samo guglaš eronet prevare
na hiljade glupih ljudi i nepismenih je nasamareno i stavljeno u robovlasnički odnos :D
nisu imali tebe da im rastumačiš eronetove zakulisne radnje :D
klasična pljačka
najgore što se jadnoj BiH desilo poslije rata je - eronet

alanskoda

#816 Re: ERONET

Post by alanskoda » 12/02/2013 23:58

Donnie Smith wrote:ma ne vara, gdje će to oni...mi smo glupi i n znamo šta potpisujemo
ha ja

Svugdje u svjetu kad ti istekne 24 mjeseca a nisi prije toga (ovdje mozes mjesec unaprijed pred istek) poslala zahtjev za raskid ugovora ti si obavezna placati uslugu pa makar je ne koristila jer se usluga sama produzuje. A to sto si ti lijena ili zaboravila je sasvim druga prica.

Donnie Smith

#817 Re: ERONET

Post by Donnie Smith » 13/02/2013 00:13

alanskoda wrote:
Donnie Smith wrote:ma ne vara, gdje će to oni...mi smo glupi i n znamo šta potpisujemo
ha ja

Svugdje u svjetu kad ti istekne 24 mjeseca a nisi prije toga (ovdje mozes mjesec unaprijed pred istek) poslala zahtjev za raskid ugovora ti si obavezna placati uslugu pa makar je ne koristila jer se usluga sama produzuje. A to sto si ti lijena ili zaboravila je sasvim druga prica.
Ja nisam ni jedno ni drugo, nisam ja osoba iz te priče :D
ja sam imala s njima drugih problema
ljudi jednostavno nisu profesionalci već amateri s karakterom hulje
100 godina koristim i fiksnu i mobilnu telefoniju bh telecoma i nikad nikakve packe ne bijaše, a ovi su mi za par godina pola života uzeli
:D
pored divote u bhtelecomu ne znam šta mi bi da se s njima spetljam

Halcyon

#818 Re: ERONET

Post by Halcyon » 13/02/2013 00:21

Zaleti se čovjek... Tako sam i ja, kontam ne može gore od BH Mobile mreže, a onda šamarčina u vidu Eronet "usluga". Krvopije, jednom riječju. :D

j00k3r

#819 Re: ERONET

Post by j00k3r » 13/02/2013 14:10

ej ekipa, jel sad ono mogu zadrzat svoj broj od eroneta a pribacit se recimo na bht, mtel, je probo tko, vidim da se eronet reklamira predite kod njih pa kontam valjda sad mogu i ja negdi :D koja je procedura ?

hvala lipa,

zivili ! ;)

/edit, eo nadoh konkretno na stranici BH Telecoma, uzet potvrdu od eroneta da sam izmiro dugove, doci kod njih i u roko 24sata sve rjeseno, odo malo vidit sta se nudi... :)

/edit2, svi su bezveze... :D

Halcyon

#820 Re: ERONET

Post by Halcyon » 13/02/2013 14:50

Prijeđeš na BH Mobile, aktiviraš Ultra Smart tarifu, i uživaš. :)

@no403

#821 Re: ERONET

Post by @no403 » 13/02/2013 14:56

To sa štandovima i hvatanjem ljudi koji naivno uzimaju i potpisuju ugovore im je zaista upitna poslovna taktika ali per se nije prevara jer sve jasno piše u ugovoru. Druga je stvar sto one djevojke sto uvaljuju te ugovore radi svog procenta od svakog ugovora idu sa pričom te ne morate da koristite, te broj je besplatan a i narod je iznenađujuće naivan. Pa i moja žena koja ima VSS je nasjela i potpisala ali mi se odmah pohvalila na što sam ja pročitao taj ugovor i rekao joj da se obavezala da 15 KM placa u naredna 24 mjeseca. Na sreću karticu nije aktivirala pa sam je vratio Eronetu bez posljedica.
Ali ako se ovo s štandovima i možda može nazvati prevarom ovo s nastavkom pružanja usluge bez opomene o isteku ugovora je praksa svugdje u svijetu a i BH telecom tako radi...

Donnie Smith

#822 Re: ERONET

Post by Donnie Smith » 15/02/2013 13:01

@no403 wrote:To sa štandovima i hvatanjem ljudi koji naivno uzimaju i potpisuju ugovore im je zaista upitna poslovna taktika ali per se nije prevara jer sve jasno piše u ugovoru. Druga je stvar sto one djevojke sto uvaljuju te ugovore radi svog procenta od svakog ugovora idu sa pričom te ne morate da koristite, te broj je besplatan a i narod je iznenađujuće naivan. Pa i moja žena koja ima VSS je nasjela i potpisala ali mi se odmah pohvalila na što sam ja pročitao taj ugovor i rekao joj da se obavezala da 15 KM placa u naredna 24 mjeseca. Na sreću karticu nije aktivirala pa sam je vratio Eronetu bez posljedica.
Ali ako se ovo s štandovima i možda može nazvati prevarom ovo s nastavkom pružanja usluge bez opomene o isteku ugovora je praksa svugdje u svijetu a i BH telecom tako radi...
kad je to bilo? jer će ti racuni svakako dolaziti
oni aktic+viraju broj
ako ne vjerujes, nazovi eronet pitaj..
znam najmanje pet osoba koje su uzeli, naknadno pročitali, bacili karticu
i onda je krenulo utjerivanje dugova

doff

#823 Re: ERONET

Post by doff » 15/02/2013 15:10

Donnie Smith wrote:
@no403 wrote:To sa štandovima i hvatanjem ljudi koji naivno uzimaju i potpisuju ugovore im je zaista upitna poslovna taktika ali per se nije prevara jer sve jasno piše u ugovoru. Druga je stvar sto one djevojke sto uvaljuju te ugovore radi svog procenta od svakog ugovora idu sa pričom te ne morate da koristite, te broj je besplatan a i narod je iznenađujuće naivan. Pa i moja žena koja ima VSS je nasjela i potpisala ali mi se odmah pohvalila na što sam ja pročitao taj ugovor i rekao joj da se obavezala da 15 KM placa u naredna 24 mjeseca. Na sreću karticu nije aktivirala pa sam je vratio Eronetu bez posljedica.
oni aktic+viraju broj
Broj se aktivira tek kad sim karticu ubacis u mob i obaviš prvi poziv!

Donnie Smith

#824 Re: ERONET

Post by Donnie Smith » 17/02/2013 00:10

doff wrote:
Donnie Smith wrote:
oni aktic+viraju broj
Broj se aktivira tek kad sim karticu ubacis u mob i obaviš prvi poziv!
ž

to oni kažu
i to ti misliš
ali kad potpises onaj ugovor,uzmes sim,pa ga bacis ne ubacivsi u tel
aktivira ga centrala
živi bili pa vidjeli
:D

Donnie Smith

#825 Re: ERONET

Post by Donnie Smith » 17/02/2013 17:35

Obmanjeni korisnici eroneta
ujedinite se