ERONET

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#2476 Re: HT Eronet

Post by seoBIH »

Nije tacno da je cijena veca. NE SMIJE BITI i NE SMIJE BITI tzv. diskriminacije za placanje karticama. Troskove moze preuzeti radnja, ali NE SMIJE uvecati prodajnu cijenu putem kartice u odnosu na kes. To sto nasi piljari rade je cisto krsenje zakona, odnosno prijava oni 17% kada ide kroz karticu i jos drugih troskova koje im banka uzme.

Ako se dobro sjecam i u Domodu je cijena ista za kes i shopping karticu (ili bilo koju karticu).

Naveo sam primjer Robota (jer ne zagledam te cijene), gdje je apsolutno SVAKI artikal iste cijene i za kes, karticu, ili shopping karticu.

Kako mislis nemoj Robot spominjati? Ako je garancija uredna, ovjerena ne kontam zasto bi bio problem kupiti bilo koji artikal?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#2477 Re: HT Eronet

Post by channel10 »

TESLA_EDISON wrote:
channel10 wrote:
TESLA_EDISON wrote:Već sam napisao.
Sta si napisao? Unikredit banka nema kamate(mislim da nema ni kod ostalih i da to zavisi samo od radnje u kojoj kupujes). Godisnje odrzavanje kartice 30KM. Ako to smatras troskom kod nekoga ko vec ima tu karticu( i taj trosak kupio ne kupio telefon ili nesto drugo), onda ti nije dobro. Ali hajde, ako ti i nije dobro, uracunaj i to. Kolika na kraju izadje razlika na cifru od 2300-2400 KM u dvije godine? Mislis da ljudima koji daju toliko za te dvije stvari znaci marka ili dvije vise( na 100KM mjesecno)?

Nekad se isplatilo kupovati telefone kod operatera, ali ima vec 2-3 godine kako je to sve manje vise isto postalo. Jos dobijes otvoren telefon na sve mreze.
+10% veća cijena ako kupuješ na rate preko kartice. To je u svim radnjama svijeta. Nemoj Robot spominjati. Kupiti na autopijaci na Stupu i u Robotu, nema razlike.

Ne isplati se nikako. Đabe pokušavaš nekog uvjeriti. Jel ti radiš u banci ili šta pa reklamiraš njihove lihvarske usluge?

Brate niko nije lud da kupuje nešto što mu je skuplje. Nisi mi jasan nikako.
Nemas ti pojma buraz. Ja znam da vas dvojica radite kod ta dva mobilna operatera, ali bi red bio da se malo upoznate sa tim svojim poslom, da ne bacate ovdje bombe ljudima.

Malo zaebancije nije na odmet ;-) :thumbup: , ali stvarno bi bio red da malo procesljate ponude radnji koje su ovlastene za prodaju pojedinih mobilnih brendova.
Sve mozes saznati u roku od pet minuta. Sancta domenica, Techno shop... Mislim da techno shop imaju online podrsku pa mozes saznati odmah sta i kako naplacuju.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#2478 Re: HT Eronet

Post by smartXL »

Nije veća kad plaćaš karticom, nego kad plaćaš na rate. Pišu ti uvijek 2 cijene, jedna je za gotovinsko (svjedno jel kes izvalis il karticom provuces) a druga cijena je za plaćanje na rate.

Ja u Domodu kupio telefon, cijena za kes jeftinije bilo oko 40KM (Da te ne buni, karticom sam platio ali ne na rate)
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#2479 Re: HT Eronet

Post by channel10 »

seoBIH wrote:Nije tacno da je cijena veca. NE SMIJE BITI i NE SMIJE BITI tzv. diskriminacije za placanje karticama. Troskove moze preuzeti radnja, ali NE SMIJE uvecati prodajnu cijenu putem kartice u odnosu na kes. To sto nasi piljari rade je cisto krsenje zakona, odnosno prijava oni 17% kada ide kroz karticu i jos drugih troskova koje im banka uzme.

Ako se dobro sjecam i u Domodu je cijena ista za kes i shopping karticu (ili bilo koju karticu).

Naveo sam primjer Robota (jer ne zagledam te cijene), gdje je apsolutno SVAKI artikal iste cijene i za kes, karticu, ili shopping karticu.

Kako mislis nemoj Robot spominjati? Ako je garancija uredna, ovjerena ne kontam zasto bi bio problem kupiti bilo koji artikal?
Mislim da nije u Domodu, dok je kod one dvije prodavnice sto sam gore naveo ista cijena, da li na rate ili kod jednokratnog placanja.

A da ne govorimo da se u svijetu telefon dobije dosta povoljnije, pogotovo kod jacih paketa, nego da ga kupis u radnji. Ali nasi operateri ne rade tako, ali nas ipak ubjedjuju da rade tako :)
Last edited by channel10 on 30/03/2019 15:38, edited 1 time in total.
User avatar
muha_sa
Posts: 128608
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2480 Re: HT Eronet

Post by muha_sa »

smartXL wrote:Nije veća kad plaćaš karticom, nego kad plaćaš na rate. Pišu ti uvijek 2 cijene, jedna je za gotovinsko (svjedno jel kes izvalis il karticom provuces) a druga cijena je za plaćanje na rate.

Ja u Domodu kupio telefon, cijena za kes jeftinije bilo oko 40KM (Da te ne buni, karticom sam platio ali ne na rate)
ovo mi nije jasno jer se kompletan iznos domodu odma prebaci a meni banka skida ratu po ratu
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#2481 Re: HT Eronet

Post by channel10 »

U Domodu je sigurno veca cijena kad kupujes na rate, dok kod drugih nije i to je od radnje do radnje.

Seo gore sve objasnio.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#2482 Re: HT Eronet

Post by Tesla Edison »

Kako god, nisi u pravu. Kod operatera je jeftinije. Čak gledam u BHT ima uzeti s10 i za 1KM na No Limit premium. Ja ne znam niti jednu radnju koja prodaje S10 za 1 KM.
Mtel je ubjedljivo najjeftiniji za manje pakete i neuporedivo jeftiniji od tih tvojih radnji koje reklamiraš (malo ofirno al et). Eronet nije puno skuplji.

Kako god, sva tri operatera jeftinije prodaju uređaje nego ovlaštene radnje.

Tačka, ende, stop,....

Kada ti trojica kažu da si pijan, počni da se valjaš po zemlji.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#2483 Re: HT Eronet

Post by smartXL »

muha_sa wrote:
ovo mi nije jasno jer se kompletan iznos domodu odma prebaci a meni banka skida ratu po ratu
Pa banka ti uzima proviziju, ne uzima radnja
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#2484 Re: HT Eronet

Post by channel10 »

TESLA_EDISON wrote:Kako god, nisi u pravu. Kod operatera je jeftinije. Čak gledam u BHT ima uzeti s10 i za 1KM na No Limit premium. Ja ne znam niti jednu radnju koja prodaje S10 za 1 KM.
Mtel je ubjedljivo najjeftiniji za manje pakete i neuporedivo jeftiniji od tih tvojih radnji koje reklamiraš (malo ofirno al et). Eronet nije puno skuplji.

Kako god, sva tri operatera jeftinije prodaju uređaje nego ovlaštene radnje.

Tačka, ende, stop,....

Kada ti trojica kažu da si pijan, počni da se valjaš po zemlji.
Pa bolan i ne bio, ja sam pretplatnik mtel mreze i sva ona racunica sa prosle stranice je u vezi Mtela i Sancta Domenice ili Techno shopa.

Nemoj sad da se vadis kao i haver ti iz Eroneta sa ovom boldiranom recenicom ;-)

Kolika je mjesecna pretplata na paketu NL premium?
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#2485 Re: HT Eronet

Post by seoBIH »

smartXL wrote:Nije veća kad plaćaš karticom, nego kad plaćaš na rate. Pišu ti uvijek 2 cijene, jedna je za gotovinsko (svjedno jel kes izvalis il karticom provuces) a druga cijena je za plaćanje na rate.

Ja u Domodu kupio telefon, cijena za kes jeftinije bilo oko 40KM (Da te ne buni, karticom sam platio ali ne na rate)
Odmah sam se ogradio da ne pratim cijene u svim radnjama :) Da li je Domod ili Techno market, ne mogu upratiit.

Rekoh za iskustvo u Robotu gdje je SVAKI artikal cjenovno isti, kes, rate, nebitno. Prema zakonu, tako bii trebalo biti. Prema postovanju kupca, tako bi i trebalo biti. Nemoj nuditi opciju na rate, ako neces ponuditi iste uslove.

Opet cu ponoviti, operateru NE TREBA i NE SMIJE biti cilj zarada na mobilnim uredjajima, vec na vezivanju korisnika ugovorom.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#2486 Re: HT Eronet

Post by Tesla Edison »

Niko ne uzima pretplatu zbog telefona već telefon zbog pretplate. Ko plaća tu pretplatu on to i potroši. Suština je u tome da je telefon 1KM a pretplatu bi platio svakako i da nema telefona.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#2487 Re: HT Eronet

Post by channel10 »

TESLA_EDISON wrote:Niko ne uzima pretplatu zbog telefona već telefon zbog pretplate. Ko plaća tu pretplatu on to i potroši. Suština je u tome da je telefon 1KM a pretplatu bi platio svakako i da nema telefona.
Kolika je pretplata? Sve ja to razumijem, ali koliko on mjesecno plati pa puta 24......

Ovo sto Seo kaze, operateri ne bi trebali zaradjivati, mada oni nesto i ne zaradjuju jer oni uracunaju koliko kosta telefon i "umanje ga" za onaj dio koliko daju popusta kad ti sa operaterom potpises dvogodisnji ugovor da neces kupiti kod njih nikakav uradjaj i na kraju te izadje na isto, kupio ga kod njih ili u nekoj ovlastenoj radnji.
User avatar
fortaleza
Posts: 5588
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#2488 Re: HT Eronet

Post by fortaleza »

TESLA_EDISON wrote:Niko ne uzima pretplatu zbog telefona već telefon zbog pretplate. Ko plaća tu pretplatu on to i potroši. Suština je u tome da je telefon 1KM a pretplatu bi platio svakako i da nema telefona.
Zato u vrh glave 10, max 20% ljudi u bejha ima pretplatu.

Jer nista povoljnije nije na pretplati u odnosu na bonove, cak i skuplje.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#2489 Re: HT Eronet

Post by Tesla Edison »

channel10 wrote:
TESLA_EDISON wrote:Niko ne uzima pretplatu zbog telefona već telefon zbog pretplate. Ko plaća tu pretplatu on to i potroši. Suština je u tome da je telefon 1KM a pretplatu bi platio svakako i da nema telefona.
Kolika je pretplata? Sve ja to razumijem, ali koliko on mjesecno plati pa puta 24......

Ovo sto Seo kaze, operateri ne bi trebali zaradjivati, mada oni nesto i ne zaradjuju jer oni uracunaju koliko kosta telefon i "umanje ga" za onaj dio koliko daju popusta kad ti sa operaterom potpises dvogodisnji ugovor da neces kupiti kod njih nikakav uradjaj i na kraju te izadje na isto, kupio ga kod njih ili u nekoj ovlastenoj radnji.
Koliko god da košta on bi to platio i da nema telefona. Ako bi bio lud i uzeo u Santa Domenica onda bi još osim pretplate plaćao i rate za telefon a kod operatera ima isti taj za 1 KM

Džabe se trudiš, nisi u pravu. Kod operatera je jeftinije u svakoj računici.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#2490 Re: HT Eronet

Post by channel10 »

TESLA_EDISON wrote:
channel10 wrote:
TESLA_EDISON wrote:Niko ne uzima pretplatu zbog telefona već telefon zbog pretplate. Ko plaća tu pretplatu on to i potroši. Suština je u tome da je telefon 1KM a pretplatu bi platio svakako i da nema telefona.
Kolika je pretplata? Sve ja to razumijem, ali koliko on mjesecno plati pa puta 24......

Ovo sto Seo kaze, operateri ne bi trebali zaradjivati, mada oni nesto i ne zaradjuju jer oni uracunaju koliko kosta telefon i "umanje ga" za onaj dio koliko daju popusta kad ti sa operaterom potpises dvogodisnji ugovor da neces kupiti kod njih nikakav uradjaj i na kraju te izadje na isto, kupio ga kod njih ili u nekoj ovlastenoj radnji.
Koliko god da košta on bi to platio i da nema telefona. Ako bi bio lud i uzeo u Santa Domenica onda bi još osim pretplate plaćao i rate za telefon a kod operatera ima isti taj za 1 KM

Džabe se trudiš, nisi u pravu. Kod operatera je jeftinije u svakoj računici.
Pa druze tu te i cekam. Sad se vrati na onaj moj post gdje sam izbacio racunicu i pojasnio fino.

I ja sam na na M+ u Mtelu, pa kad izbacim na papir kupovinu telefona kod operatera + pretplata i kupovinu u Sancta Domenici + pretplata umanjena za ugovor na 24 mjeseca bez kupovine uredjaja, izadje na isto.

Isto kao kod tog covjeka kojeg ti spominjes u BHT i kupovinu za 1 KM ;-)

Lijep pozdrav :thumbup:
User avatar
cobe_fks
Posts: 264
Joined: 30/07/2013 01:09

#2491 Re: HT Eronet

Post by cobe_fks »

Zna li neko sta znaci ovo, u pregledu racuna, trenutna potrosnja, imam neke sms poruke na neki broj, pojma nemam sta je ovo:
Image
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#2492 Re: HT Eronet

Post by Doda37 »

cobe_fks wrote:Zna li neko sta znaci ovo, u pregledu racuna, trenutna potrosnja, imam neke sms poruke na neki broj, pojma nemam sta je ovo:
Image
Neka ti aplikacija salje sms poruke u UK

sad sam zaguglao
https://discussions.apple.com/thread/7348383
Last edited by Doda37 on 04/04/2019 09:50, edited 1 time in total.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#2493 Re: HT Eronet

Post by Tesla Edison »

Doda37 wrote:
cobe_fks wrote:Zna li neko sta znaci ovo, u pregledu racuna, trenutna potrosnja, imam neke sms poruke na neki broj, pojma nemam sta je ovo:
Image
Neka ti aplikacija salje sms poruke u UK
iMassage aktivacija. Koristi Iphone.
Nek isključi iMassage i neće mu slati SMS.
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#2494 Re: HT Eronet

Post by Cupko_ »

Deaktivirati iMessage i FaceTime a takodjer nije lose otici na prodajno mjesto i uraditi prigovor kako bi se broj poslao Apple-u i unio u njihovu bazu.
User avatar
cobe_fks
Posts: 264
Joined: 30/07/2013 01:09

#2495 Re: HT Eronet

Post by cobe_fks »

Hvala vam. Isključio :-D
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#2496 Re: HT Eronet

Post by Tesla Edison »

cobe_fks wrote:Hvala vam. Isključio :-D
:thumbup:
User avatar
escobar__
Posts: 8876
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#2497 Re: ERONET

Post by escobar__ »

Stvarno se nadam da će im 4G letit kao 3G. Ovo je od jutros u Tuzli...

Image
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#2498 Re: HT Eronet

Post by Cupko_ »

Proba proba, test test, 1,2,3.. :D :bih:

EDIT: bez zamjene SIM-a :lol: sa USIM karticom iz 2014. godine
Image
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#2499 Re: HT Eronet

Post by crnivrag »

Cupko_ wrote:Proba proba, test test, 1,2,3.. :D :bih:

EDIT: bez zamjene SIM-a :lol: sa USIM karticom iz 2014. godine
Image
Holly mother of God :shock: :shock: :shock:

Koja ti je LTE kategorija na mobitelu?
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#2500 Re: HT Eronet

Post by Cupko_ »

crnivrag wrote: Holly mother of God :shock: :shock: :shock:

Koja ti je LTE kategorija na mobitelu?
Screenshot je sa koleginog mobitela (doduše isti kao i kod mene :-D), Cat15, 800/75
Post Reply