Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
DonieBrasco
Posts: 15516
Joined: 31/08/2016 16:09

#4151 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by DonieBrasco »

Ubjedivo su mi najjaci ovi sto kupe telefon u telekomu, eronetu, mtelu pa ga preprodaju na OLX, kakvi su to mozgovi ja ne vjerujem.

Kakva je to logika biznisa kupit telefon danas 100% regularno, dobije garanciju i to sve plati vise, a onda za samo par dana ga preprodaje jeftinije.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#4152 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by skafiskafsnjak »

DonieBrasco wrote:Ubjedivo su mi najjaci ovi sto kupe telefon u telekomu, eronetu, mtelu pa ga preprodaju na OLX, kakvi su to mozgovi ja ne vjerujem.

Kakva je to logika biznisa kupit telefon danas 100% regularno, dobije garanciju i to sve plati vise, a onda za samo par dana ga preprodaje jeftinije.
Pa to je kao da si kredit digao. Ta razlika u cijeni je kamata :D
User avatar
hp_user
Posts: 249
Joined: 16/09/2017 20:13
Location: https://razg.net

#4153 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by hp_user »

DonieBrasco wrote:Ubjedivo su mi najjaci ovi sto kupe telefon u telekomu, eronetu, mtelu pa ga preprodaju na OLX, kakvi su to mozgovi ja ne vjerujem.

Kakva je to logika biznisa kupit telefon danas 100% regularno, dobije garanciju i to sve plati vise, a onda za samo par dana ga preprodaje jeftinije.
Biznis je kupit mobitel, platit prvu ratu i prestat placat. Pa ga preprodat nekom liku sto prodaje mobitele. I onda taj lik sto prodaje mobitele, proda meni taj mob iz Telecoma i u njeg ne mogu aktivirat SIM jer ga je telekom zakljuco zbog neplacanja rata. Tuzan ja, tuzan preprodavac. Hajrovo ovaj prvi sto je uzeo od Tcoma.

To mi se vec desilo. Na piku kad sam uzeo od lika nick Demobile. Od tad ne cigancim na mobitelu, kad mi je budzet mali ok, kad imam dosta para za mob - pravac telecom.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#4154 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by skafiskafsnjak »

hp_user wrote:
DonieBrasco wrote:Ubjedivo su mi najjaci ovi sto kupe telefon u telekomu, eronetu, mtelu pa ga preprodaju na OLX, kakvi su to mozgovi ja ne vjerujem.

Kakva je to logika biznisa kupit telefon danas 100% regularno, dobije garanciju i to sve plati vise, a onda za samo par dana ga preprodaje jeftinije.
Biznis je kupit mobitel, platit prvu ratu i prestat placat. Pa ga preprodat nekom liku sto prodaje mobitele. I onda taj lik sto prodaje mobitele, proda meni taj mob iz Telecoma i u njeg ne mogu aktivirat SIM jer ga je telekom zakljuco zbog neplacanja rata. Tuzan ja, tuzan preprodavac. Hajrovo ovaj prvi sto je uzeo od Tcoma.

To mi se vec desilo. Na piku kad sam uzeo od lika nick Demobile. Od tad ne cigancim na mobitelu, kad mi je budzet mali ok, kad imam dosta para za mob - pravac telecom.
Taj Demobile je prevarant...
User avatar
hp_user
Posts: 249
Joined: 16/09/2017 20:13
Location: https://razg.net

#4155 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by hp_user »

Telefon je odnijet odma u Agram, gdje se ustanovilo da nije tehnicki kvar na mobu, nego je kvar u neplacanju rata.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#4156 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by JavierBosnia »

hp_user wrote:Telefon je odnijet odma u Agram, gdje se ustanovilo da nije tehnicki kvar na mobu, nego je kvar u neplacanju rata.
I sta se u toj situaciji radi?
Hocu kupiti telefon sa olx kupljen u eronetu, garancija i to potvrda ima sve
DonieBrasco
Posts: 15516
Joined: 31/08/2016 16:09

#4157 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by DonieBrasco »

Bacit ces pare jer taj prvobitni sto ga je kupio ne placa rate tj. ne optlacuje ga, sem ako nije iskesirao punu cijenu. A operater ce da zakljuca SIM je se ne otplacuju rate, telefon je beskorisan.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#4158 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by i agree »

hp_user wrote:
DonieBrasco wrote:Ubjedivo su mi najjaci ovi sto kupe telefon u telekomu, eronetu, mtelu pa ga preprodaju na OLX, kakvi su to mozgovi ja ne vjerujem.

Kakva je to logika biznisa kupit telefon danas 100% regularno, dobije garanciju i to sve plati vise, a onda za samo par dana ga preprodaje jeftinije.
Biznis je kupit mobitel, platit prvu ratu i prestat placat. Pa ga preprodat nekom liku sto prodaje mobitele. I onda taj lik sto prodaje mobitele, proda meni taj mob iz Telecoma i u njeg ne mogu aktivirat SIM jer ga je telekom zakljuco zbog neplacanja rata. Tuzan ja, tuzan preprodavac. Hajrovo ovaj prvi sto je uzeo od Tcoma.

To mi se vec desilo. Na piku kad sam uzeo od lika nick Demobile. Od tad ne cigancim na mobitelu, kad mi je budzet mali ok, kad imam dosta para za mob - pravac telecom.
jaran uzeo telefon u nekoj radnji na malti,ne znam kako se zove,zapakovan doso dali mu garanciju godinu,kad ga je upalio i izasao na internet prva stranica koju je otvorio pretrazivac je bio ht eronet.ne kontam kako se isplati uzet kod njih i vamo preprodavat,kolko uopste mozes bit dobar na telefonu?
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#4159 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Vidal89 »

Gdje se nalazi Samsungov servis telefona u Sarajevu??
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#4160 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by i agree »

DonieBrasco wrote:Bacit ces pare jer taj prvobitni sto ga je kupio ne placa rate tj. ne optlacuje ga, sem ako nije iskesirao punu cijenu. A operater ce da zakljuca SIM je se ne otplacuju rate, telefon je beskorisan.
zar se ne moze ponovo otkljucat,promjenit imei i stavit novi firmware?sumnjam da je beskoristan
adsubzero
Posts: 3004
Joined: 08/02/2013 15:52

#4161 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by adsubzero »

DonieBrasco wrote:Bacit ces pare jer taj prvobitni sto ga je kupio ne placa rate tj. ne optlacuje ga, sem ako nije iskesirao punu cijenu. A operater ce da zakljuca SIM je se ne otplacuju rate, telefon je beskorisan.
Odakle ti to da ne placa rate? :?
Pa koliko znam ljudi zaradjuju na tome jer uzmu telefon preko nekog skupljeg paketa i dobiju jeftinije telefon.
Ne znam kakvi su to fazoni sa neplacanjem rata, ko bi se time bavio...
User avatar
hp_user
Posts: 249
Joined: 16/09/2017 20:13
Location: https://razg.net

#4162 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by hp_user »

adsubzero wrote:
DonieBrasco wrote:Bacit ces pare jer taj prvobitni sto ga je kupio ne placa rate tj. ne optlacuje ga, sem ako nije iskesirao punu cijenu. A operater ce da zakljuca SIM je se ne otplacuju rate, telefon je beskorisan.
Odakle ti to da ne placa rate? :?
Pa koliko znam ljudi zaradjuju na tome jer uzmu telefon preko nekog skupljeg paketa i dobiju jeftinije telefon.
Ne znam kakvi su to fazoni sa neplacanjem rata, ko bi se time bavio...
Bave se.
DonieBrasco
Posts: 15516
Joined: 31/08/2016 16:09

#4163 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by DonieBrasco »

Cisto sumnjam da neko kod operatera iskesira telefon od 1.500 KM, nego na rate, potpise ugovor 2-3 godine, jos dadne svoje dokumente pri potpisu ugovora jer kako ce drugo.

Ali meni nije jasna ta logika da to sve uradi i nakon par dana stavi na OLX, taman da stavi po cjeni par stotina vise jer hoce da zaradi - vodeci se time da je telefon 100% isparvan + garancija, a pogotov ako stavi manje gdje nema razuma da to radi. Kocka se da ne napisem da je glup, sta misli da ce otkazati ugovor, prestati placati rate i jos da ce telefon ostati kod njega a on da pazari ?
Last edited by DonieBrasco on 23/08/2019 14:43, edited 1 time in total.
User avatar
nivla
Posts: 4283
Joined: 12/01/2008 23:44

#4164 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by nivla »

adsubzero wrote:
DonieBrasco wrote:Bacit ces pare jer taj prvobitni sto ga je kupio ne placa rate tj. ne optlacuje ga, sem ako nije iskesirao punu cijenu. A operater ce da zakljuca SIM je se ne otplacuju rate, telefon je beskorisan.
Odakle ti to da ne placa rate? :?
Pa koliko znam ljudi zaradjuju na tome jer uzmu telefon preko nekog skupljeg paketa i dobiju jeftinije telefon.
Ne znam kakvi su to fazoni sa neplacanjem rata, ko bi se time bavio...
ja nisam cuo da kod nas telekom operateri zakljucavaju imei, mozda i rade ali ja nisam cuo, ono sto rade je da u vecine dolaze sa zakljucanim sim slotom i da moras cekati da istekne ugovor da ti daju sim unlock code, ili da platis dekodiranje da se isti otkljuca
znam isto tako da ima ljudi koji kupe telefon po punoj cijeni na 2 godine npr za 1600 km pa ga prodaju za 1200 jer nemaju drugog nacina da dodju do kredita pa im i tih 400 km vise koje ce platiti telekomu zvuci sasvim ok jer drugacije nisu mogli dobiti kes, plus mogu uvijek kasniti 2-3 racuma sa placanjem bez posljedica
vecina ovih sa eroneta i mtela sto se prodaju na piku dodju vec otkljucani na sve mreze i dobiju se po cijeni nizoj od one po kojoj se prodaju tako da ne vidim sta je tu nelogicno
adsubzero
Posts: 3004
Joined: 08/02/2013 15:52

#4165 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by adsubzero »

Pa mislim kako ce ne placati ratu kad je vezan ugovorom i provajder ima sve njegove podatke? Mozda sam ja samo previse racionalan :D
DonieBrasco
Posts: 15516
Joined: 31/08/2016 16:09

#4166 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by DonieBrasco »

Koliko ja znam telefone koje prodaje BH Telekom rade samo na toj mrezi.
adsubzero
Posts: 3004
Joined: 08/02/2013 15:52

#4167 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by adsubzero »

nivla wrote:
adsubzero wrote:
DonieBrasco wrote:Bacit ces pare jer taj prvobitni sto ga je kupio ne placa rate tj. ne optlacuje ga, sem ako nije iskesirao punu cijenu. A operater ce da zakljuca SIM je se ne otplacuju rate, telefon je beskorisan.
Odakle ti to da ne placa rate? :?
Pa koliko znam ljudi zaradjuju na tome jer uzmu telefon preko nekog skupljeg paketa i dobiju jeftinije telefon.
Ne znam kakvi su to fazoni sa neplacanjem rata, ko bi se time bavio...
ja nisam cuo da kod nas telekom operateri zakljucavaju imei, mozda i rade ali ja nisam cuo, ono sto rade je da u vecine dolaze sa zakljucanim sim slotom i da moras cekati da istekne ugovor da ti daju sim unlock code, ili da platis dekodiranje da se isti otkljuca
znam isto tako da ima ljudi koji kupe telefon po punoj cijeni na 2 godine npr za 1600 km pa ga prodaju za 1200 jer nemaju drugog nacina da dodju do kredita pa im i tih 400 km vise koje ce platiti telekomu zvuci sasvim ok jer drugacije nisu mogli dobiti kes, plus mogu uvijek kasniti 2-3 racuma sa placanjem bez posljedica
vecina ovih sa eroneta i mtela sto se prodaju na piku dodju vec otkljucani na sve mreze i dobiju se po cijeni nizoj od one po kojoj se prodaju tako da ne vidim sta je tu nelogicno
To da. Bukvalno znaci placaju kamatu da bi dobili kes, a to sto ga dugorocno puse, ne razmisljaju na taj nacin. Ili ovo sto sam prethodno rekao, da dobiju telefon preko jaceg paketa pa ih to izadje povoljno.
Kako god, ono da ne placaju rate mi nema nikakvog smisla, imaju sve podatke o tebi, pa nisu ni oni levati.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#4168 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by strong69 »

Uglavnom se tu radi o poslovnim korisnicima i ugovorima koje firme imaju. Znam da je u paketu TOPTIM 100 P30 Pro na 24 mjeseca bio 1.200 KM a on ga je prodao za 1.400 KM. S10+ kupio isto tako i prodao za 1.500 KM.

I nema ogranicanje na broj uredjaja koje moze uzeti. Uglavnom uzme tako uredjaj cim izadje, preproda i zaradi 200-300 KM po uredjaju a on otplacuje 12/24, zavisi kako odluci.
PS4 Share
Posts: 176
Joined: 10/09/2018 02:08

#4169 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by PS4 Share »

Hocu Xiaomi da uzmem

Hustel na čaršiji prvi izbor, 600km cijena
Fontele ne znam ima li
IQ cijena 700

E sad da li IQ ima ikakvi vrijednost na garanciju da se isplati dati jos stoju ili je to to isto?
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#4170 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by i agree »

PS4 Share wrote:Hocu Xiaomi da uzmem

Hustel na čaršiji prvi izbor, 600km cijena
Fontele ne znam ima li
IQ cijena 700

E sad da li IQ ima ikakvi vrijednost na garanciju da se isplati dati jos stoju ili je to to isto?
Jedino sto mozes dati stoju vise je zbog garancije koja mislim u iq vazi dvije godine.to je skroz nepotrebno kad vec uzimas u takvim radnjama jer im je svakako garancija nikakva,samo pokriva software
PS4 Share
Posts: 176
Joined: 10/09/2018 02:08

#4171 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by PS4 Share »

Pacomoby?
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#4172 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by valjuga »

PS4 Share wrote:Pacomoby?
Ma kakav paco i quratz,nedavno sam o njemu pisao.
PS4 Share
Posts: 176
Joined: 10/09/2018 02:08

#4173 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by PS4 Share »

valjuga wrote:
PS4 Share wrote:Pacomoby?
Ma kakav paco i quratz,nedavno sam o njemu pisao.
Evo sad procita sta ti je bilo, jesi uspio rijesiti, sta bi nakon sto si mu opet dosao?
User avatar
konektovan
Posts: 40633
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4174 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by konektovan »

Univeezalno, fontele, pacomoby,kamconnecting, pc comp, hustel itd sve isti level piljara...
PS4 Share
Posts: 176
Joined: 10/09/2018 02:08

#4175 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by PS4 Share »

konektovan wrote:Univeezalno, fontele, pacomoby,kamconnecting, pc comp, hustel itd sve isti level piljara...
Ali opet moras ih razgraniciti, ima finih ja za fontele i hustel sam cuo bas dobre stvari, univerzalno losih, ove ostale ne znam

Jbg moraju neki i dobri biti :D

I level piljara je za vecinu nas mjesto za kupovinu mobitela
Post Reply