Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 40050
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4176 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by konektovan »

PS4 Share wrote:
konektovan wrote:Univeezalno, fontele, pacomoby,kamconnecting, pc comp, hustel itd sve isti level piljara...
Ali opet moras ih razgraniciti, ima finih ja za fontele i hustel sam cuo bas dobre stvari, univerzalno losih, ove ostale ne znam

Jbg moraju neki i dobri biti :D

I level piljara je za vecinu nas mjesto za kupovinu mobitela
Evo ti slucaj od nedavno sa fontele. Buraz otisao da kupi malcu telefon, i kupi J5 pro 3/32 na njihovu preporuku, bar je platio taj a nakon par dana koristenja, malac provalio da je 2/32. Otisli do njih, oni tuc muc, vako nako, eto nemamo na stanju taj, pa dali ponudu nekakvih polovnjaka, i tako......o tome ti pricsm...piljara
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#4177 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by i agree »

konektovan wrote: Evo ti slucaj od nedavno sa fontele. Buraz otisao da kupi malcu telefon, i kupi J5 pro 3/32 na njihovu preporuku, bar je platio taj a nakon par dana koristenja, malac provalio da je 2/32. Otisli do njih, oni tuc muc, vako nako, eto nemamo na stanju taj, pa dali ponudu nekakvih polovnjaka, i tako......o tome ti pricsm...piljara
zar na kutiji ne pise kolko ima rama?
User avatar
konektovan
Posts: 40050
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4178 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by konektovan »

i agree wrote:
konektovan wrote: Evo ti slucaj od nedavno sa fontele. Buraz otisao da kupi malcu telefon, i kupi J5 pro 3/32 na njihovu preporuku, bar je platio taj a nakon par dana koristenja, malac provalio da je 2/32. Otisli do njih, oni tuc muc, vako nako, eto nemamo na stanju taj, pa dali ponudu nekakvih polovnjaka, i tako......o tome ti pricsm...piljara
zar na kutiji ne pise kolko ima rama?
Ma mozda je i pisalo, ali oni su telefon otpakovsli na licu mjesta i probali, stavili karticu odmah, hebiga, nisu neki znalci,.....
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20397
Joined: 12/08/2013 12:51

#4179 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by insaneinthebrain »

gdje kupiti nov s9+ a da nije piljara :?
osim bh telecoma
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#4180 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by i agree »

insaneinthebrain wrote:gdje kupiti nov s9+ a da nije piljara :?
osim bh telecoma
cim kazes osim bh telekoma vjerovatno podrazumjevas i ove druge telekome,kolko znam ima jos domod oni nisu piljara,vidi kod njih
User avatar
MTV
Posts: 14315
Joined: 21/08/2013 19:39

#4181 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by MTV »

insaneinthebrain wrote:gdje kupiti nov s9+ a da nije piljara :?
osim bh telecoma
Domod, imtec, mobilmedia-Tehnomag.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20397
Joined: 12/08/2013 12:51

#4182 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by insaneinthebrain »

i agree wrote:
insaneinthebrain wrote:gdje kupiti nov s9+ a da nije piljara :?
osim bh telecoma
cim kazes osim bh telekoma vjerovatno podrazumjevas i ove druge telekome,kolko znam ima jos domod oni nisu piljara,vidi kod njih
isao nema vise kod njih. samo ovi novi a modeli i 10ke. kaze nece vise nabavljati s9+
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20397
Joined: 12/08/2013 12:51

#4183 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by insaneinthebrain »

MTV wrote:
insaneinthebrain wrote:gdje kupiti nov s9+ a da nije piljara :?
osim bh telecoma
Domod, imtec, mobilmedia-Tehnomag.
hvala, pogledacu
User avatar
Adem_
Posts: 122
Joined: 16/06/2014 21:32

#4184 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Adem_ »

posjetio sad stranicu hustel shopa da vidim i kod njih cijene za samsung galaxy a70 i ko budala idem na ono allow.

evo sad mi chrome izbacuje viruse hahaha
DonieBrasco
Posts: 15178
Joined: 31/08/2016 16:09

#4185 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by DonieBrasco »

Raja da li je neko od vas kupovao telefone u Samsungovoj radnji u BBI centru na cetvrtom spratu ?

Utisci, garancija ?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#4186 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by skafiskafsnjak »

Adem_ wrote:posjetio sad stranicu hustel shopa da vidim i kod njih cijene za samsung galaxy a70 i ko budala idem na ono allow.

evo sad mi chrome izbacuje viruse hahaha
Pa.imas lijepo u postavkama Site setting ili tako nekako, i pobrises.
User avatar
Adem_
Posts: 122
Joined: 16/06/2014 21:32

#4187 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Adem_ »

skafiskafsnjak wrote:
Adem_ wrote:posjetio sad stranicu hustel shopa da vidim i kod njih cijene za samsung galaxy a70 i ko budala idem na ono allow.

evo sad mi chrome izbacuje viruse hahaha
Pa.imas lijepo u postavkama Site setting ili tako nekako, i pobrises.
ma znam ali onako mi bilo smiješno da je stranica gdje se isključivo prodaju mobiteli zaražena virusima. evo gledam opet i dalje ne radi
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#4188 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Vidal89 »

Ja sam do sad 3 telefona kupio na ciglanama u mobishopu, momci sasvim ok veliki vjernici i vrijedni ljudi.

Telefoni uvijek zapakovani original sa naljepnicama :thumbup:
User avatar
hp_user
Posts: 249
Joined: 16/09/2017 20:13
Location: https://razg.net

#4189 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by hp_user »

Vidal89 wrote:Ja sam do sad 3 telefona kupio na ciglanama u mobishopu, momci sasvim ok veliki vjernici i vrijedni ljudi.

Telefoni uvijek zapakovani original sa naljepnicama :thumbup:
Opis u CV-u: velik sam vjernik

Prolaz zagarantovan
User avatar
mbenz
Posts: 979
Joined: 18/06/2013 16:26

#4190 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by mbenz »

Piljare ne piljare ja kod njih kupujem, jer nisam dovoljno bogat da placam u telekomu ili domodu isti telefon po 400-500 maraka skuplje a ni dovoljna budala (bez uvrede) da dajem po 700-800 maraka za polovnjake, kupio u univerzalnom 2 moba i bio zadovoljan jedan i dan danas radi a ima mu 6 godina. Sad bi se trebao sekirati sta bi bilo kad bi bilo ,a svi kupimo polovno auto od par hiljada maraka i gdje kvar moze biti isto par hiljada maraka , bez ikakve garancije .
User avatar
crnivrag
Posts: 12885
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#4191 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by crnivrag »

Je li iko igdje uspio vidjeti telefon Sony Xperia 1 u raznim mobile shopovima u Sarajevu (može i u ostatku BiH)?

Pola godine čekam da se telefon ukaže u prodaji kod nas :-)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#4192 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by skafiskafsnjak »

crnivrag wrote:Je li iko igdje uspio vidjeti telefon Sony Xperia 1 u raznim mobile shopovima u Sarajevu (može i u ostatku BiH)?

Pola godine čekam da se telefon ukaže u prodaji kod nas :-)
Zar nisi rekao da cekas naredni? :lol: :lol: :lol:
User avatar
crnivrag
Posts: 12885
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#4193 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by crnivrag »

skafiskafsnjak wrote:
Zar nisi rekao da cekas naredni? :lol: :lol: :lol:
I čekam, isti će biti predstavljen 05.09.2019. u 13:00 na IFA sajmu u Berlinu.

Ali se vodim mišlju da će taj novi model biti dostupan u mobile shopovima koji su uspjeli nabaviti model Xperia 1.
User avatar
MTV
Posts: 14315
Joined: 21/08/2013 19:39

#4194 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by MTV »

crnivrag wrote:
skafiskafsnjak wrote:
Zar nisi rekao da cekas naredni? :lol: :lol: :lol:
I čekam, isti će biti predstavljen 05.09.2019. u 13:00 na IFA sajmu u Berlinu.

Ali se vodim mišlju da će taj novi model biti dostupan u mobile shopovima koji su uspjeli nabaviti model Xperia 1.
Budi coek uzmi Samsung :kiss:
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#4195 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by shape of despair »

Vidal89 wrote:Ja sam do sad 3 telefona kupio na ciglanama u mobishopu, momci sasvim ok veliki vjernici i vrijedni ljudi.

Telefoni uvijek zapakovani original sa naljepnicama :thumbup:
Ja sam kod njih uzimao 3-4 telefona i više nikad. Uvijek su bili sa nekom falinkom. Šta vjernici? Kakve to ima veze, ako ćemo oko toga, vala su poseljasti, kad su vjernici gdje mi je fiskalni?
Jedna xperia iaoko jew IP 67 imala prašku u ekranu, samsung drugi kad se pogleda na suncu imao neku mrlju na ekranu nemozew se skinut nicim, opet
druga xperia prestala radit vibracija, ko napravili isti dan se opet pokvarila.
Nijedan telefonn mi kod njih nije bio OK, valjda mi ne halale, šta li.
Kupovao sam po piljarama ali i originale ali na Ciglane više nikad ne idem niti ću.
husoboss
Posts: 370
Joined: 19/07/2012 22:22

#4196 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by husoboss »

Prošle sedmice kupio u univerzalnom, obišao sve ove prodavce i svi su isti, u pet deka. Ovamo kupio jer je taj model tu bio najjeftiniji uz iste uslove.
User avatar
MTV
Posts: 14315
Joined: 21/08/2013 19:39

#4197 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by MTV »

shape of despair wrote:
Vidal89 wrote:Ja sam do sad 3 telefona kupio na ciglanama u mobishopu, momci sasvim ok veliki vjernici i vrijedni ljudi.

Telefoni uvijek zapakovani original sa naljepnicama :thumbup:
Ja sam kod njih uzimao 3-4 telefona i više nikad. Uvijek su bili sa nekom falinkom. Šta vjernici? Kakve to ima veze, ako ćemo oko toga, vala su poseljasti, kad su vjernici gdje mi je fiskalni?
Jedna xperia iaoko jew IP 67 imala prašku u ekranu, samsung drugi kad se pogleda na suncu imao neku mrlju na ekranu nemozew se skinut nicim, opet
druga xperia prestala radit vibracija, ko napravili isti dan se opet pokvarila.
Nijedan telefonn mi kod njih nije bio OK, valjda mi ne halale, šta li.
Kupovao sam po piljarama ali i originale ali na Ciglane više nikad ne idem niti ću.
Komunikacija ko na cesti. Pokvario se mobitel u trajanju njihove "garancije", nit su ga popravili, niti dali zamjenski a kamo li pare vratili. Nisu htjeli ni ponuditi neki drugi telefon jeftinije jer se ovaj pokvario. Da bitno je da su veliki vjernici. Naglasak na ovo veliki. Blago zemlji s takvim ljudima.

U digital citiy-u se mobitel pokvario izvan garantnog roka. I pokusali su ga popraviti. Vratili ga u gorem stanju. Al su makar rekli da je u garantnom roku dali bi drugi takav ili neki u tom cjenovnom rangu.

Univerzalno davno neka "nova" nokija je bila koristena nokia. Sa satima telefonskog razgovora i nekim bzv slikama. Crkla par dana nakon isteka "garancije".

Sve isti ku.ac drugo pakovanje.

Kupljeni mobiteli u regularnim radnjama (Tehnomag/Mobilmedia) rade jos duplo vise godina od isteka 24 mjesecne garancije. Toliko!
DonieBrasco
Posts: 15178
Joined: 31/08/2016 16:09

#4198 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by DonieBrasco »

Kamo srece da smo normalna drzava pa da ove carine, uvozi, dazbine i sta vec nisu ovakve pa da su i normalne cijene telefona kao svugdje u svijetu, prije toga da su i plate normalne, da ima posla za sve građane, ali otom - potom da ne idemo u diskusiju.

Da jos jednom pita da li je neko kupovao telfone kod ovi sto se zovu "fontel" u BBI centru imaju onaj stand, a također u BBI na cetvrtom spratu Samsungova radnja ? Mislim da je ova radnja legitimna, ovlasteni distributer Samsunga ili grijesim ?
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#4199 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by adsubzero »

DonieBrasco wrote:Kamo srece da smo normalna drzava pa da ove carine, uvozi, dazbine i sta vec nisu ovakve pa da su i normalne cijene telefona kao svugdje u svijetu, prije toga da su i plate normalne, da ima posla za sve građane, ali otom - potom da ne idemo u diskusiju.

Da jos jednom pita da li je neko kupovao telfone kod ovi sto se zovu "fontel" u BBI centru imaju onaj stand, a također u BBI na cetvrtom spratu Samsungova radnja ? Mislim da je ova radnja legitimna, ovlasteni distributer Samsunga ili grijesim ?
Fontele su isti kao i ovi tipa univerzalno itd.
Samo sto su oni mnogo ljubazniji i susretljiviji, barem je moje iskustvo takvo.
DonieBrasco
Posts: 15178
Joined: 31/08/2016 16:09

#4200 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by DonieBrasco »

I meni tako djeluju, samo ako su isitine ovo sto pricaju za Univerzalno odakle nabavljaju telefone i sta sve rade onda me cudi sto se raja zali na kvarove ili neke gore stvari.
Post Reply