Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8491
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#4326 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by kokuz_sa »

liaar wrote: 17/12/2021 09:41 Ma nije to samo u piljarama tako za garanciju, postavljali su ovdje slike pravih shopova tipa Univerzalno itd

U garanciju bukvalno spada samo software kvar koji u većini slučajeva neukim ljudima podvale kao user-end problem, tj da je zbog neke aplikacije nastalo tako da je ni tad ne uvaže.
Čuj nije baterija pod garancijom, ni na jednom novom mobitelu je ne može korisnik čačkati, ali jok, garantni list iz 2012-te se vrti i dalje.
Pa kod oficijelnog dobavljaca ti decidno pise kolika je garancija na baterije..

Tako ti pise i od proizvodjaca

Npr od 15 dana do 3mjeseca za pojedine telefone..
Laptopi do 6 mjeseci
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#4327 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by foxlife »

ajdamo wrote: 15/12/2021 19:43
un1ted wrote: 15/12/2021 19:32

hahah znam ja nas, jebo ti nas. Namagarči te neko gdje ti uveca cijenu za 17% od izložbene ili "za keš", uvali divlju garanciju i ti dodjes na forum da se zalis, a na stvarnu zalbu kazes peglanje.

Vidi, nisi usamljen u tome, 80% ove drzave je tako, sjedi, suti, ko ce se peglat. Pa da se nas 100 pegla, marijanovo mudo bi dobili, a ne uvecanje cijene.

Tako da, sto se mene tice neka uvecaju za 100%, neka ne daju nikakvu garanciju, sve dok nema zalbe to je ok.
Ma ne žalim se na forumu nego samo kažem da fiskalni račun nema veze sa original garancijom.
Piljare funkcionišu na taj način. Istaknu cijene bez pdv,a ako hoćeš račun ili na rate karticom dodaju ti pdv.

Nije pošteno, ali pojedinac tu ne može ništa.
moze
ne kupi taj proizvod i ne kupuje tu
al jbg ko ce kupiti u bh telecomu npr samsung od 1500 kad moze u piljari za 1100 ili sl
ako imas 1100 za neki mega giga samsung u piljari a nemas za isti u bh telecomu onda trazi neki z samsung u bh telecomu od 1100
ajdamo
Posts: 1046
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#4328 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by ajdamo »

Nije problem uzeti mobitel u telekomu, nekad bude i dobre ponude,ali problem je kad hoćeš da kupiš prošlogodišnji flagship kojeg oni i nakon godinu dana prodaju za istu cijenu kao prvog dana prodaje.

Jednostavno ne prate cijene na tržištu. Ja skoro uvijek kupujem flagshipe 8-12 mjeseci nakon izlaska jer tada prođem znatno povoljnije,a i izbjegnem fabričke greške koje se znaju pojaviti u prvim serijama nekog telefona.
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2593
Joined: 16/05/2015 12:49

#4329 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by SpecialOffer »

ajdamo wrote: 17/12/2021 12:51 Nije problem uzeti mobitel u telekomu, nekad bude i dobre ponude,ali problem je kad hoćeš da kupiš prošlogodišnji flagship kojeg oni i nakon godinu dana prodaju za istu cijenu kao prvog dana prodaje.

Jednostavno ne prate cijene na tržištu. Ja skoro uvijek kupujem flagshipe 8-12 mjeseci nakon izlaska jer tada prođem znatno povoljnije,a i izbjegnem fabričke greške koje se znaju pojaviti u prvim serijama nekog telefona.
Onda ti je najbolje kupiti polovan. Jer svi ti telefoni dolaze sa dvije godine garancije.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#4330 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by foxlife »

ajdamo wrote: 17/12/2021 12:51 Nije problem uzeti mobitel u telekomu, nekad bude i dobre ponude,ali problem je kad hoćeš da kupiš prošlogodišnji flagship kojeg oni i nakon godinu dana prodaju za istu cijenu kao prvog dana prodaje.

Jednostavno ne prate cijene na tržištu. Ja skoro uvijek kupujem flagshipe 8-12 mjeseci nakon izlaska jer tada prođem znatno povoljnije,a i izbjegnem fabričke greške koje se znaju pojaviti u prvim serijama nekog telefona.
bh telecom sam naveo samo kao primjer
ne znam sad koje su radnje ovlasteni prodavci telefona kod nas zato ih nisam ni pominjao
al evo npr domod ako prodaje samsung pretpostavljam da su ovlasteni i sl i da onda kod njih kupis jer oni sigurno prate cijene za razliku od bh telecoma
ajdamo
Posts: 1046
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#4331 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by ajdamo »

Polovno dolazi u obzir samo od člana familije ili bliskog prijatelja. Drugim ljudima koji prodaju po oglasima polovno ne vjerujem.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8491
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#4332 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by kokuz_sa »

foxlife wrote: 17/12/2021 13:22
ajdamo wrote: 17/12/2021 12:51 Nije problem uzeti mobitel u telekomu, nekad bude i dobre ponude,ali problem je kad hoćeš da kupiš prošlogodišnji flagship kojeg oni i nakon godinu dana prodaju za istu cijenu kao prvog dana prodaje.

Jednostavno ne prate cijene na tržištu. Ja skoro uvijek kupujem flagshipe 8-12 mjeseci nakon izlaska jer tada prođem znatno povoljnije,a i izbjegnem fabričke greške koje se znaju pojaviti u prvim serijama nekog telefona.
bh telecom sam naveo samo kao primjer
ne znam sad koje su radnje ovlasteni prodavci telefona kod nas zato ih nisam ni pominjao
al evo npr domod ako prodaje samsung pretpostavljam da su ovlasteni i sl i da onda kod njih kupis jer oni sigurno prate cijene za razliku od bh telecoma
Nisu ovlasteni..
Al imaju njihovu garanciju..

Napisat cu ti ja radnje gdje vrijedi garancija ovlastenih servisa..
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#4333 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by foxlife »

kokuz_sa wrote: 17/12/2021 17:24
foxlife wrote: 17/12/2021 13:22

bh telecom sam naveo samo kao primjer
ne znam sad koje su radnje ovlasteni prodavci telefona kod nas zato ih nisam ni pominjao
al evo npr domod ako prodaje samsung pretpostavljam da su ovlasteni i sl i da onda kod njih kupis jer oni sigurno prate cijene za razliku od bh telecoma
Nisu ovlasteni..
Al imaju njihovu garanciju..

Napisat cu ti ja radnje gdje vrijedi garancija ovlastenih servisa..
nebitno je samo sam navodio primjere
znam sigurno npr da sony nema ovlastenog prodavca sony telefona u bih niti je ikad imao
predstavnistvo sony u unitic zgradi nije za telefone nego za tv i tu tehniku da ne bi neko odmah poletio i rekao ima sony predstavnistvo i sl
sony telefoni i sony tehnika tipa tv i sl nisu nikad bili pod istom kapom unazad mozda 2-3 godine
a i sada sony prodaje mobitele samo u eu a mi to nismo

za ostale brendove ne znam
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8491
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#4334 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by kokuz_sa »

Soni kao brend telefona je umro..
Pokusava se nesto iskopeljat modelima premium klase..

Sony potpise ugovor sa nekim ovjstenim servisom kod Nas i to je to..
Tako se radi .

Ovlasteni servisi
Samsung.. Kimtec
Xiaomi, Huawei... Mesc..

I to je to..

Sada imas uvoznika telefona u BiH tj veleprodaja.. koje nemaju radnje gdje obicno svijet kupi telefon..

Oni imaju svoje servise i mozes ih komotno smatrat oficijelnim servisom..
Ali obican covjek nema nista sa njima..

Oni prodaju radnji telefon sa 2god garancije..
Radnja ga prodaje daje garanciju 1god..jer nece da se zajebaje da mu neko nakon 2g dodje da se telefon popravlja..


Ti ako donesea u radnju telefon..oni ga spakuju i salju u ovlastenim.
I tu da znas oni zadrzavaju telefon 40-45 dana..makar mogli popravit tel za 2 dana
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#4335 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by foxlife »

kokuz_sa wrote: 17/12/2021 18:05 Soni kao brend telefona je umro..
Pokusava se nesto iskopeljat modelima premium klase..

Sony potpise ugovor sa nekim ovjstenim servisom kod Nas i to je to..
Tako se radi .

Ovlasteni servisi
Samsung.. Kimtec
Xiaomi, Huawei... Mesc..

I to je to..

Sada imas uvoznika telefona u BiH tj veleprodaja.. koje nemaju radnje gdje obicno svijet kupi telefon..

Oni imaju svoje servise i mozes ih komotno smatrat oficijelnim servisom..
Ali obican covjek nema nista sa njima..

Oni prodaju radnji telefon sa 2god garancije..
Radnja ga prodaje daje garanciju 1god..jer nece da se zajebaje da mu neko nakon 2g dodje da se telefon popravlja..


Ti ako donesea u radnju telefon..oni ga spakuju i salju u ovlastenim.
I tu da znas oni zadrzavaju telefon 40-45 dana..makar mogli popravit tel za 2 dana
sony kao brend mozda cak nikad jaci otkako se osamostalio od ericsona al dobro
a sony mobitel divizija nikad nije imala bilo kakvih predstavnistava ovdje niti je potpisivala ugovore sa bilo kim u bih to pouzdano znam

da ne budem pogresno shvacen nije se osamostalio od ericsona nego je kupio drugu polovinu firme i postao samo sony
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#4336 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by mirsek »

Ako neko ima za prodati mobitel koji podrzava 4g i haloo kartice i da mu baterija traje bar jedan dan, nek se javi na pp. Ostale karakteristike su nebitne.
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#4337 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by azdralovic »

mirsek wrote: 18/12/2021 14:05 Ako neko ima za prodati mobitel koji podrzava 4g i haloo kartice i da mu baterija traje bar jedan dan, nek se javi na pp. Ostale karakteristike su nebitne.
Imam ja Redmi 8 stoji mi u ladici , kupljen u Mercatoru nov trebalo bi da radi sa svim karticama
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#4338 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by mirsek »

azdralovic wrote: 20/12/2021 08:58
mirsek wrote: 18/12/2021 14:05 Ako neko ima za prodati mobitel koji podrzava 4g i haloo kartice i da mu baterija traje bar jedan dan, nek se javi na pp. Ostale karakteristike su nebitne.
Imam ja Redmi 8 stoji mi u ladici , kupljen u Mercatoru nov trebalo bi da radi sa svim karticama
Zavrseno je. Hvala svakako na ponudi. :thumbup:
Meda_s_kasike
Posts: 239
Joined: 15/06/2013 15:58

#4339 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Meda_s_kasike »

Pozdrav forumaši, treba mi mala pomoć. Hoću djevojci da kupim poklon telefon za novu godinu, pa sad gledam ove opcije u BhTelecomu (iskreno jer imam lijep paket na pretplatu pa imam neke kao popuste).
Eh sad, šta predlažete, vidio sam ima Samsung A52S 5G i Xiaomi 11T i Xiaomi 11T Pro?
Ono što je njoj bitno je da je telefon eto brz, da ima lijepu fotografiju i selfi naravno, dok meni npr je bitan hardware i procesor i sve te gluposti jer se i ne slikam nešto :D
Ako imate neku riječ pomoći, značila bi mi haha
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#4340 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by MarkoIvkovic »

Meda_s_kasike wrote: 21/12/2021 16:26 Pozdrav forumaši, treba mi mala pomoć. Hoću djevojci da kupim poklon telefon za novu godinu, pa sad gledam ove opcije u BhTelecomu (iskreno jer imam lijep paket na pretplatu pa imam neke kao popuste).
Eh sad, šta predlažete, vidio sam ima Samsung A52S 5G i Xiaomi 11T i Xiaomi 11T Pro?
Ono što je njoj bitno je da je telefon eto brz, da ima lijepu fotografiju i selfi naravno, dok meni npr je bitan hardware i procesor i sve te gluposti jer se i ne slikam nešto :D
Ako imate neku riječ pomoći, značila bi mi haha
A52s bit ce prezadovoljna, Xiaomi se nikad ne kupuje zenskoj osobi pogotovo kad su u zadnje sve gori i gori sto se tice softvera :D
User avatar
Distortion
Posts: 2843
Joined: 08/09/2007 19:56

#4341 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Distortion »

Gdje je sigurica kupiti Samsung A52 6GB/128GB a da nije zestoka cijena? Gledao sam na Olxu ali cijene dosta variraju od 600-700 KM. (Pitam za ženu :mrgreen: )
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8491
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#4342 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by kokuz_sa »

Distortion wrote: 31/01/2022 18:22 Gdje je sigurica kupiti Samsung A52 6GB/128GB a da nije zestoka cijena? Gledao sam na Olxu ali cijene dosta variraju od 600-700 KM. (Pitam za ženu :mrgreen: )
Uzmi A52s 8/128 kad vec ganjas 52cu

Obicni A52 je skuplji od A52s.. jer nema ga u nabavi uzet
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#4343 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by JavierBosnia »

Distortion wrote: 31/01/2022 18:22 Gdje je sigurica kupiti Samsung A52 6GB/128GB a da nije zestoka cijena? Gledao sam na Olxu ali cijene dosta variraju od 600-700 KM. (Pitam za ženu :mrgreen: )
https://www.olx.ba/artikal/46221433/sam ... garancija/
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#4344 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by aldm »

Gdje kupiti polovan Android?

Treba mi samo za jednu stvari: Aplikacija koju radimo na poslu rado samo na androidu, pa mi treba za testiranje. Inace koristim iphone.

Jedini uslov je da je Android verzija >= 10 i da se moze koristiti (nije razbijen, ostecen i sl)
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8491
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#4345 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by kokuz_sa »

Cuj kupiti android..

Valjda telefon sa operativnim sustavom android

Mimo AT Store ili Mekline..postoje radnje koje se zovu mobitel Shopovi..
I u njima ima polovnih telefona tj "Androida"
Pa cak i Apple telefona.
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#4346 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by azdralovic »

U merkatoru ili bingu :bih:
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#4347 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by aldm »

Oprosti molim te.

I ima li u nekoj od tih radnji polovnih telefona sa OS-om Android?
kokuz_sa wrote: 11/07/2022 18:18 Cuj kupiti android..

Valjda telefon sa operativnim sustavom android

Mimo AT Store ili Mekline..postoje radnje koje se zovu mobitel Shopovi..
I u njima ima polovnih telefona tj "Androida"
Pa cak i Apple telefona.
Last edited by aldm on 12/07/2022 11:40, edited 1 time in total.
User avatar
fortaleza
Posts: 5586
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#4348 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by fortaleza »

aldm wrote: 11/07/2022 15:23 Gdje kupiti polovan Android?

Treba mi samo za jednu stvari: Aplikacija koju radimo na poslu rado samo na androidu, pa mi treba za testiranje. Inace koristim iphone.

Jedini uslov je da je Android verzija >= 10 i da se moze koristiti (nije razbijen, ostecen i sl)
Ako aplikacija nije zahtjevna uzmi na piku neki od 100njak KM i ako je potreban telefon samo za to. Nema potrebe za nečim boljim.
User avatar
hopi
Posts: 5685
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#4349 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by hopi »

Kakav je sada fontele po pitanju garancije, daju li pravu?
Prije par godina znam da je nisu davali, tj samo na software, pa da vidim je li se šta promijenilo.
RJ57
Posts: 3384
Joined: 10/04/2017 15:12

#4350 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by RJ57 »



glavni fazon je da, ako je ovo stvarno 1993, tada niko više nije imao telefon sa kablom, barem ne u americi. a čak su već i mobilne mreže postojale
Post Reply