Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#1851 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Maharadza »

HomeArt wrote:
lucatoni05 wrote:
HomeArt wrote:Koji je bolji od ova dva i zasto?

SONY xperia SP (2013): http://www.gsmarena.com/sony_xperia_sp-5364.php

SONY xperia ion (2012): http://www.gsmarena.com/sony_xperia_ion_lte-4412.php
Prednosti Xperia Ion: bolji ekran, bolja kamera
Prednosti Xperia SP: nesto manje dimenzije, noviji je mobitel i samim tim ce duzi period dobivati update, bolji procesor, bolji gpu, bolja baterija

Ovo sto SX Ion ima vise interne memorije i nije neka velika prednost jer oba mobitela imaju mogucnost prosirenja memorije pomocu memorijske kartice, ekrana na xperia SP nije toliko los jedino sto ima manje uglove vidljivosti.

Evo recenzije od oba mobitela pa procitaj i odluci sam koji ti vise odgovara:
Sony Xperia SP: http://mob.hr/sony-xperia-sp-recenzija/ ... ....cijena: 560KM
Sony Xperia Ion: http://mob.hr/recenzija-sony-xperia-ion ... ....cijena: 520KM

Od ova dva mobitela po meni je bolji SP, ali ako mozes dati malo vise novca onda preporuke idu za LG Nexus 4 16Gb(cijena 610KM) ili ako hoces LG Optimus P880 za 455KM.

Cijene si iz univerzalno.com

Hvala na odgovoru. Nisam znao za ovaj LG P880 a vidim da je u klasi Samsunga S3 samo (bar tako pisu po netu). Samo je pitanje jel' S3 bolji koliko je skuplji?
Ma brzina je zanemariva, imam 4X i mobitel leti, dizajn je ok, lagan, tanak, ekran mi je bolji od SGS3, baterija navodno drži najdulje od spomenute trojice. Zamjerke su što su on i SGS3 plastičnjaci, i stari HTC Wildfire je imao bolje gumirano kučište i djelovao čvršće, mogli su to i metalno napravit tak da nemaš osjećaj ko da će ti se prepolovit na pola u džepu. Također ono što sam dobio s njim (slušalice i punjač) su kvalitete kao iz kineskog dućana (u usporedbi sa starim HTC-om). Zvuk na slušalice je puno pretih za moj ukus, kamera je lošija u odnosu na Iphone 4S (tu je jedino iShit bolji) , navečer snimat to je totalni mrak na kameri. To je ono što sam ja uočio, nisu sad to neki minusi (bolji je u tim kategorijama vjerojatno od 90% uređaja na tržištu) jer ima 4X više pluseva . Tko hoće zvijer za poštene novce ovo je prvi odabir. I da, to kašnjenje LG-a sa updateima , al dolazi JB sigurno u ovom tromjesečju samo bez panike
http://www.forum.hr/showthread.php?t=759958

Evo napisao ti čovjek iz prve ruke iskustvo! Mislim da u tom' cjenovnom rangu ovaj LG najviše nudi! :thumbup:
newera86
Posts: 280
Joined: 11/12/2012 00:18

#1852 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by newera86 »

:skoljka:
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#1853 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by HomeArt »

Opet ja Z dilemom, nekih modela mobitela u gradu nema nikako, valjda bajram bio pa se kupovalo. Helem dok ne dodje roba imam dilemu oko nekih modela npr:

Samsung Galaxy S3 ili LG Optimus G?
User avatar
DuckZz
Posts: 3089
Joined: 07/05/2012 18:12

#1854 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by DuckZz »

Onako da uletim u temu. Za šta vi koristite te mobitele od 800km, nije mi jasno zašto davati 600KM više ako mi mobitel služi za šta je i napravljen prvenstveno. Imam Nokiu 6700, kupio kad je i izašla, dan danas radi bez problema, koristim je "samo" za pozive, poruke, datum/vrijeme, kalkulator, nekad za slikanje (5mp), muzika uz slušalice (nema boljeg tona)... ne znam za šta još treba ? :lol:
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#1855 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by TheHound »

DuckZz wrote:Onako da uletim u temu. Za šta vi koristite te mobitele od 800km, nije mi jasno zašto davati 600KM više ako mi mobitel služi za šta je i napravljen prvenstveno. Imam Nokiu 6700, kupio kad je i izašla, dan danas radi bez problema, koristim je "samo" za pozive, poruke, datum/vrijeme, kalkulator, nekad za slikanje (5mp), muzika uz slušalice (nema boljeg tona)... ne znam za šta još treba ? :lol:
Dok ne znas znaci da ti ni ne treba :)

Tapatalk 4
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1856 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Qler »

A poslovni mailovi, baratanje sa pdf fajlovima, word i excel dokumentima kad si na terenu, remote pristup racunaru u kancelariji, pa onda facebook, twitter, forumi/tapatalk, pa onda nabrzinu nesto provjeriti na netu, google-u kako nesto izgleda ili se kaze na nekom stranom jeziku, i onda dodje store sa bruku korisnih aplikacija, banalno od one za vrijeme, pa do nekih specijalnih, usko vezanih za odredjene poslove i/ili namjene.... pa onda skype, viber, whatsapp, sto bi palio kom da pricam sa nekim u usa ili bilo gdje, ili na kraju krajeva, sa jaranom na drugom kraju grada, sto da ga zovem i placam kad mogu dzaba....

U glavnom, mobitel je davno prestao biti samo telefon...
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#1857 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Maharadza »

DuckZz wrote:Onako da uletim u temu. Za šta vi koristite te mobitele od 800km, nije mi jasno zašto davati 600KM više ako mi mobitel služi za šta je i napravljen prvenstveno. Imam Nokiu 6700, kupio kad je i izašla, dan danas radi bez problema, koristim je "samo" za pozive, poruke, datum/vrijeme, kalkulator, nekad za slikanje (5mp), muzika uz slušalice (nema boljeg tona)... ne znam za šta još treba ? :lol:
Jesi ti čuo možda za...

Image

:?: :mrgreen:
User avatar
DuckZz
Posts: 3089
Joined: 07/05/2012 18:12

#1858 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by DuckZz »

Maharadza wrote:
DuckZz wrote:Onako da uletim u temu. Za šta vi koristite te mobitele od 800km, nije mi jasno zašto davati 600KM više ako mi mobitel služi za šta je i napravljen prvenstveno. Imam Nokiu 6700, kupio kad je i izašla, dan danas radi bez problema, koristim je "samo" za pozive, poruke, datum/vrijeme, kalkulator, nekad za slikanje (5mp), muzika uz slušalice (nema boljeg tona)... ne znam za šta još treba ? :lol:
Jesi ti čuo možda za...
http://cdn.memegenerator.net/instances/ ... 392262.jpg

:?: :mrgreen:
Čovjek ne može bez facebooka izdurat ni 2 dana na moru :D, ovo se odnosi na 80% mlađe populacije, ali internet imaš i na mom Nokia 6700, sada još preostaju samo igre koje zahtjevaju dosta, e ako ga zbog toga koriste onda facepalm

Šalim se, znam da ima još tona stvari za koje ti treba internet ali eto, meni je to sve sranje, pogotovo aplikacije kojekakve :D
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#1859 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by quarterback »

Image

evo ga buraz, ubio se za tebe
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#1860 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by HomeArt »

Zna li neko gdje ima nov LG P880? Univerzalno, Fontele, Kam-connecting nema :sad:
User avatar
capitano10
Posts: 200
Joined: 25/10/2011 00:26

#1861 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by capitano10 »

Raja ima li neko iskustava sa kupovinom telefona u Imtecu?
Imaju svoju stranicu, samo čini mi se da su poprilično skuplji od ostalih (Fontele, Univerzalno itd).. mislim da daju na rate i to na 12 mjeseci.
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#1862 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by TheHound »

capitano10 wrote:Raja ima li neko iskustava sa kupovinom telefona u Imtecu?
Imaju svoju stranicu, samo čini mi se da su poprilično skuplji od ostalih (Fontele, Univerzalno itd).. mislim da daju na rate i to na 12 mjeseci.
Prijateljica je kupila od njih mobitel i mislim da su preskupi.
Jedina prednost je to placanje na rate, ali mobitel koji je u Univerzalno kostao 440KM ona je u Imtecu platila 700.

Tapatalk 4
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#1863 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by shiljak »

kad nazoveš podršku u bhtelecomu da pitaš ima li mobitela na 1444 i kaže nema, to znači nema ga u čitavom Sarajevu ili?
User avatar
Truba
Posts: 81765
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1864 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Truba »

kakva je ona radnja mobil mania
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#1865 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by strong69 »

shiljak wrote:kad nazoveš podršku u bhtelecomu da pitaš ima li mobitela na 1444 i kaže nema, to znači nema ga u čitavom Sarajevu ili?
U mom slucaju je znacilo da ne znaju ima li telefona. Zvao sam za Xperia Z i rekli mi da nemaju. U meduvremenu sam otisao do poste na Malti da platim neke racune i pitao kada ce dobiti Z odgovor je bio da ga imaju na stanju :D
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#1866 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Revolucionar ★ »

Je li neko kupovao u univerzalno na rate .. koliko dignu cijenu od one za keš ?
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#1867 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by strong69 »

Revolucionar ★ wrote:Je li neko kupovao u univerzalno na rate .. koliko dignu cijenu od one za keš ?
Mislim da je dignu za iznos PDV-a...
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#1868 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Matijevic_Vlado »

jebo univerzalno. bez zajebancije.ima tome par godina kupim ja kod njih jednu finu Nokiu za 380KM, 6 mjeseci je fol garancija, al jebo me pas ako lazem, proslo tih 6 dosla zima poceli mu se ti neki kristali lediti pa mi touch nije htio ni naopako raditi :mrgreen: .i hajd preguaram nekako zimu ,ode mi flat kabal koji je kostao 100 maraka i naravno da ga nisam htio mijenjat vec sve bacio. nakon tog flat kabla mojoj sreci nije bilo kraja
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#1869 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by strong69 »

@Matijevic_Vlado,

Dobro si prosao :D Neki momak je pisao ovdje o telefonu kupljenom u Univerzalno po koji mu je na vrata dosla policija :run:
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#1870 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Revolucionar ★ »

Kupio sam dva mobitela kod njih, ali za keš uvijek. Nikad nijedan nije crko' vala, sad naravno, moze se desiti da je neko imao drugacije iskustvo .
nastavnikhe
Posts: 214
Joined: 14/02/2012 14:22

#1871 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by nastavnikhe »

Koja je razlika između refuznog pakovanja i full u Univerzalno.com. BlackBerry Bold 9900 u refuznom pakovanju košta 400 KM,a full 560 KM. Da li se radi o istom telefonu i da li je u pitanju potpuno nov telefon ili oni mijenjaju kućišta ,popravljaju i podvaljuj staro pod novo?
User avatar
EmiRem
Posts: 526
Joined: 17/01/2011 20:28

#1872 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by EmiRem »

nastavnikhe wrote:Koja je razlika između refuznog pakovanja i full u Univerzalno.com. BlackBerry Bold 9900 u refuznom pakovanju košta 400 KM,a full 560 KM. Da li se radi o istom telefonu i da li je u pitanju potpuno nov telefon ili oni mijenjaju kućišta ,popravljaju i podvaljuj staro pod novo?
Kod njih ti i ''nov'' mobitel nije nov, mogu mislit za ta ostala pakovanja....
nastavnikhe
Posts: 214
Joined: 14/02/2012 14:22

#1873 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by nastavnikhe »

EmiRem wrote:
nastavnikhe wrote:Koja je razlika između refuznog pakovanja i full u Univerzalno.com. BlackBerry Bold 9900 u refuznom pakovanju košta 400 KM,a full 560 KM. Da li se radi o istom telefonu i da li je u pitanju potpuno nov telefon ili oni mijenjaju kućišta ,popravljaju i podvaljuj staro pod novo?
Kod njih ti i ''nov'' mobitel nije nov, mogu mislit za ta ostala pakovanja....
Pa jel imaš neko iskustvo ili je tos amo tvoje mišljenje? Kada sam ja razgovaro sa njima oni tvrde da se radi o potpuno novom telefonu.
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#1874 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by anonimnaosoba »

Normalno da će ti reći da je nov telefon jer im je u cilju da ga prodaju, al' nije se jednom dešavalo da ga upališ misleći da je nov, kad ono 10 poruka, pola sata razgovora itd., imaš i previše takvih prigovora i na ovoj temi, samo prelistaj...
nastavnikhe
Posts: 214
Joined: 14/02/2012 14:22

#1875 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by nastavnikhe »

Pa to je onda nevjerovatno. Registrovana prodavnica,daju garanciju,tvrde da prodaju nov telefon. Onda bi svakako o tom trebalo obavijestiti policiju i inspekciju.
Post Reply