Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1126 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Qler »

460KM
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#1127 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by shiljak »

qler kad se ozeni :D
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1128 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Qler »

shiljak wrote:qler kad se ozeni :D
Prije skoro godinu dana :) a evo neki dan i kcerkicu dobio :) Zato sam i pocastio zenu :) Sat i mobitel :)
User avatar
basicm
Posts: 10486
Joined: 16/01/2012 21:38

#1129 Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by basicm »

@Qler
Da kcerkica nije dobila ime Anna ili Bella :)?
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#1130 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by shiljak »

Qler wrote:
shiljak wrote:qler kad se ozeni :D
Prije skoro godinu dana :) a evo neki dan i kcerkicu dobio :) Zato sam i pocastio zenu :) Sat i mobitel :)
Cestitam onda :-D
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1131 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Qler »

basicm wrote:@Qler
Da kcerkica nije dobila ime Anna ili Bella :)?

Nije :) Carla, po buducem update-u :)

Pisao sam tamo na temi o imenima.
User avatar
Lucazode
Posts: 2743
Joined: 27/03/2008 18:06
Location: Where I belong.

#1132 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Lucazode »

Qler wrote:
basicm wrote:@Qler
Da kcerkica nije dobila ime Anna ili Bella :)?

Nije :) Carla, po buducem update-u :)

Pisao sam tamo na temi o imenima.
Oplaka:-D

Sent from my X8 using Tapatalk 2
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#1133 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Zatamnjena stakla »

Kupi telefon na auto pijaci il' ga naruči kod nekog levata :mrgreen:
User avatar
plejka2
Posts: 14586
Joined: 02/11/2009 20:47
Location: u dosluhu sa podzemljem

#1134 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by plejka2 »

User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#1135 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by agent_zero »

Qler wrote:460KM
Platio si ga oko 50km više od cijene za koju se može naći nova 710 u Sa.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1136 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Qler »

Jesam, ali ovdje sam dobio pisanu garanciju, na sve osim na fizicka ostecenja, dok kod npr. u univerzalno kaze ima ganaciju na software?! Mislim to je kao da mi proda auto i kaze imas garanciju na zrak u gumama..
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#1137 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by casanova123 »

pa kakav moze biti drugo kvar na mobitelu osim na softwaru ili na hardwareu?
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#1138 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by holowey »

casanova123 wrote:pa kakav moze biti drugo kvar na mobitelu osim na softwaru ili na hardwareu?
mrtvi pikseli na ekranu jesu hardwerski kvar ali nisu fizicko ostecenje
User avatar
Urban B.
Posts: 1133
Joined: 25/07/2010 19:24

#1139 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Urban B. »

Vjerovatno cu uzet ACE pa me zanima gdje da kupim?
znam da ce biti skuplji od 300KM koliko su kontali al nema veze,u univerzalno je 330KM al oni su mi nekako suhveli zbog garancije!
Imal neko neki drugi prijedlog :D
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#1140 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by staradis »

Imam galaxy ace da li vrijedi da njega prodam i kupim HTC one v?
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#1141 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Chuckie »

Što ga prije prodaš bolje za tebe. :mrgreen:
AmoK
Posts: 443
Joined: 16/02/2006 22:38

#1142 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by AmoK »

Kako su nespoboni i neljubazni u univerzalno radnji u Importanne centru !!! To u životu nisam vidio !
Sinoć da uzmem neki Samsung dual sim. Na piku stoji cijena 125KM (http://www.pik.ba/artikal/2596998/samsu ... sim-novoo/). U radnji stoji 135 KM. Ja im govorim da je sam zvao Grbavicu, da su rekli da je 125KM.
I onda lik počne tražiti na sajtu... i ne može da nađe.
Otvara njihov Pik profil... i upisuje "3322" i pređe jedno 5-7 stranica ne može da nađe :x
To sve traje nekih 10 minuta, dok u isto vrijeme prodaje nekom liku Galaxy S2. Lik je tako usporen da vam ne mogu rijecima opisat. Drugi neki njegov kolega nesta cacka pored i nece da pridje da mi popuni glupu garanciju (1 minuta mu je maksimalno). Totalno me ignoriše a ja čitavo vrijeme saburam i šutim.
Kažem mu ja, upiši "c" ispred dok je on na desetoj stranici. Kad lik upisa samo "c" i ode na pretragu :run:
Meni prekipilo više ali nekako mi ga žao bilo. I traži on traži.... i konačno se sjeti da upiše "c3322".
Međutim nešto se fino nije učitalo na Piku i lik me stavi na čekanje opet.... čekao sam još 5-6 minuta i samo izašao iz radnje. Koji kreteni majko mila !

Em ubacuje sim karticu u S2 jer je čovjek tražio da se vidi ima li mreže. I levat govori čovjeku, čim traži PIN ima mreže.
User avatar
ZOB
Posts: 136
Joined: 18/05/2012 09:18
Location: ČVila

#1143 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by ZOB »

AmoK wrote:Kako su nespoboni i neljubazni u univerzalno radnji u Importanne centru !!! To u životu nisam vidio !
Sinoć da uzmem neki Samsung dual sim. Na piku stoji cijena 125KM (www.pik ba/artikal/2596998/samsung-c3322-dual-sim-novoo/). U radnji stoji 135 KM. Ja im govorim da je sam zvao Grbavicu, da su rekli da je 125KM.
I onda lik počne tražiti na sajtu... i ne može da nađe.
Otvara njihov Pik profil... i upisuje "3322" i pređe jedno 5-7 stranica ne može da nađe :x
To sve traje nekih 10 minuta, dok u isto vrijeme prodaje nekom liku Galaxy S2. Lik je tako usporen da vam ne mogu rijecima opisat. Drugi neki njegov kolega nesta cacka pored i nece da pridje da mi popuni glupu garanciju (1 minuta mu je maksimalno). Totalno me ignoriše a ja čitavo vrijeme saburam i šutim.
Kažem mu ja, upiši "c" ispred dok je on na desetoj stranici. Kad lik upisa samo "c" i ode na pretragu :run:
Meni prekipilo više ali nekako mi ga žao bilo. I traži on traži.... i konačno se sjeti da upiše "c3322".
Međutim nešto se fino nije učitalo na Piku i lik me stavi na čekanje opet.... čekao sam još 5-6 minuta i samo izašao iz radnje. Koji kreteni majko mila !

Em ubacuje sim karticu u S2 jer je čovjek tražio da se vidi ima li mreže. I levat govori čovjeku, čim traži PIN ima mreže.
Hahahahah lol čim traži pin ima mreže ,mogao je reći čim se pali mobitel radi :lol: kakvi svi ljudi rade to je katastrofa ,pune glavu ljudima koji neznaju ništa od toga,i teško zarađuju da bi kupili i onda na tu foru idu,katastrofa :skoljka:
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#1144 Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Chuckie »

AmoK wrote:Kako su nespoboni i neljubazni u univerzalno radnji u Importanne centru !!! To u životu nisam vidio !
Sinoć da uzmem neki Samsung dual sim. Na piku stoji cijena 125KM (www.pik ba/artikal/2596998/samsung-c3322-dual-sim-novoo/). U radnji stoji 135 KM. Ja im govorim da je sam zvao Grbavicu, da su rekli da je 125KM.
I onda lik počne tražiti na sajtu... i ne može da nađe.
Otvara njihov Pik profil... i upisuje "3322" i pređe jedno 5-7 stranica ne može da nađe :x
To sve traje nekih 10 minuta, dok u isto vrijeme prodaje nekom liku Galaxy S2. Lik je tako usporen da vam ne mogu rijecima opisat. Drugi neki njegov kolega nesta cacka pored i nece da pridje da mi popuni glupu garanciju (1 minuta mu je maksimalno). Totalno me ignoriše a ja čitavo vrijeme saburam i šutim.
Kažem mu ja, upiši "c" ispred dok je on na desetoj stranici. Kad lik upisa samo "c" i ode na pretragu :run:
Meni prekipilo više ali nekako mi ga žao bilo. I traži on traži.... i konačno se sjeti da upiše "c3322".
Međutim nešto se fino nije učitalo na Piku i lik me stavi na čekanje opet.... čekao sam još 5-6 minuta i samo izašao iz radnje. Koji kreteni majko mila !

Em ubacuje sim karticu u S2 jer je čovjek tražio da se vidi ima li mreže. I levat govori čovjeku, čim traži PIN ima mreže.
Da da. Slicno ako ne i gore iskustvo sam imao na Grbavici kod njih. Strasno kakvi debili rade tu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kapri
Posts: 832
Joined: 20/11/2011 12:14

#1145 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Kapri »

AmoK wrote: I levat govori čovjeku, čim traži PIN ima mreže.
:lol: :lol: :lol: Ovo je i meni,totalnom laiku ,smjesno.Znaci ima gorih laika od mene,sad si me utjesio
amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#1146 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by amko76 »

I treba oderati takve levate. Šta kupuje mobitel od 700 KM kad se ne razumije.

Kod mene se stariji ljudi ne razumiju u to, pa zato imaju najjednostavnije mobitele. To je kad papak dođe do para, nek ih deru.
User avatar
Urban B.
Posts: 1133
Joined: 25/07/2010 19:24

#1147 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Urban B. »

amko76 wrote:I treba oderati takve levate. Šta kupuje mobitel od 700 KM kad se ne razumije.

Kod mene se stariji ljudi ne razumiju u to, pa zato imaju najjednostavnije mobitele. To je kad papak dođe do para, nek ih deru.

Svaka ti cast na razmisljanju!Bas onako fino razmisljas,da ne bi sta gore rekao :thumbup:
Znaci sad ne smijes ni telefon kupiti skuplji od 2-3 stoje i odma si papak?jesi se to ti naucen rodio,sve u zivotu znas ili?
Prodavac upravo i sluzi za te stvari da ti objasni ono sto ti nije jasno a ne da te pravi budalom!
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#1148 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by zateznistub »

Urban B. wrote:
amko76 wrote:I treba oderati takve levate. Šta kupuje mobitel od 700 KM kad se ne razumije.

Kod mene se stariji ljudi ne razumiju u to, pa zato imaju najjednostavnije mobitele. To je kad papak dođe do para, nek ih deru.

Svaka ti cast na razmisljanju!Bas onako fino razmisljas,da ne bi sta gore rekao :thumbup:
Znaci sad ne smijes ni telefon kupiti skuplji od 2-3 stoje i odma si papak?jesi se to ti naucen rodio,sve u zivotu znas ili?
Prodavac upravo i sluzi za te stvari da ti objasni ono sto ti nije jasno a ne da te pravi budalom!
Ne interesuje me ko, sta i zasto kupuje dok to radi za svoje pare. Ali ljudi, pored toliko radnji i auto-pijace nedeljom vi ko muhe bez glavu u univerzalno! Nekada mi va stvarno nije zao. To su pijacari kakvih nema u gradu.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#1149 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Revolucionar ★ »

ne znam raja, ali moje misljenje je , da ako vec kupujes skuplji telefon , da se prije kupovine dobro treba informisat o samom telefonu i kako da provjeris ispravnost, a to kod koga se kupuje je sasvim relativno . . jedino u telekomima mozes dobit " čist " telefon, dok je u vecini radnja ista procedura, skinut sa mreze i to .. ako si neupucen, svaki ce te levat zajebat .. ja sam prije kupovine dobro precesljao GSMarenu, forume, vidio moguce probleme , zapamtio kod za lifetime i lagano odem u radnju .. frajer mi samo dao telefon, ja mu rekao da saceka par minuta da provjerim .. sve provjerio, otvorio cak i oklop da vidim da nije kuda parnut i sl . . kad sam vidio sve udure, popricali o garanciji i to ti je to ..
nemanja066
Posts: 46
Joined: 17/05/2012 18:40

#1150 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by nemanja066 »

Sto se garancije tice, najbolje je ovlasteni servis, gdje su kulturica ljudi i ljubazni i sve OK! I barem znas da ce proci sve po PS-u, zmjenjeni dio ce biti originalan i data garancija na to! To univerzalno.com i sl. kao da si otiso na pijacu na Stupu :lol: Molis Boga da ti ne rikne nesto! Mogu misliti odakle i kakve dijelo narucuju, ne bih smio taj tel posle na uho staviti! :D Ja sam kupio u prodavnici kod Autobuske stanice u I. Sarajevu. Sve je regularno bilo,kutija zapecacena bila, ja je prvi otvorio! Nije skidan sa ,mreze! Garancija 1G, skoro pa istekla,nisam imao problema! 8-)
Post Reply