Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#476 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by febo_acm »

sarajev_o wrote:moras nabiti malo postova da ti vjerujemo
:mrgreen: :mrgreen:
sarajev_o
Posts: 525
Joined: 22/03/2011 23:20

#477 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by sarajev_o »

AMD wrote:
sarajev_o wrote:moras nabiti malo postova da ti vjerujemo
:mrgreen: :mrgreen:
:D
User avatar
titoche
Posts: 42
Joined: 18/09/2009 20:01

#478 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by titoche »

Kupicu najvj. mob u ZM Mobile (univerzalno.com) ove iduce sedmice...Razmisljam se izmedju 2 ili 3 tipa..Omnia 7, LG e900 Optimus ili HTC 7 Mozart. Uglavnom wp7 ako je moguce.
Gledao sam na Bitchnetu ovaj LG e900 je 46 KM na 24 rate(to ukljucuje i pretplatu na Mini 15 tarifu, blage nemam jel PDV tu ukljucen) = 1104 lulsa ili iPhone4! XD
Helem, procitao sam svih zadnjih 18 stranica postova na temu, ali cini mi se da niko nije naveo slucaj u kojem se je kupljeni uredjaj pokvario hardverski unutar garancije, a da ga nije mogao zamijeniti....?! Sto se tice dodatne opreme - hvala bogu za svaki tip ima unboxing video na YT...
Ima tu jos tehnickih nekih pitanja sto se tice ovog novog OSa, vidjecemo...
Ako bude problema kakvih, prvo cu ovdje postat...
User avatar
butterfly_01
Posts: 548
Joined: 13/02/2011 23:18

#479 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by butterfly_01 »

titoche wrote:Kupicu najvj. mob u ZM Mobile (univerzalno.com) ove iduce sedmice...Razmisljam se izmedju 2 ili 3 tipa..Omnia 7, LG e900 Optimus ili HTC 7 Mozart. Uglavnom wp7 ako je moguce.
Gledao sam na Bitchnetu ovaj LG e900 je 46 KM na 24 rate(to ukljucuje i pretplatu na Mini 15 tarifu, blage nemam jel PDV tu ukljucen) = 1104 lulsa ili iPhone4! XD
Helem, procitao sam svih zadnjih 18 stranica postova na temu, ali cini mi se da niko nije naveo slucaj u kojem se je kupljeni uredjaj pokvario hardverski unutar garancije, a da ga nije mogao zamijeniti....?! Sto se tice dodatne opreme - hvala bogu za svaki tip ima unboxing video na YT...
Ima tu jos tehnickih nekih pitanja sto se tice ovog novog OSa, vidjecemo...
Ako bude problema kakvih, prvo cu ovdje postat...
15 km je bez pdv... isto kao i 30 + pdv....
ovisno od paketa..
pdv na telefon u BHT se placa sa prvim racunom.
a pokvaren HW mozes zamjeniti/ako se ne moze popraviti/ u garantnom periodu samo kod onih koji su ovlasteni za servis.npr Nokia telefon ako se ne moze popraviti dobijes novi u mobisu...
a kod ovih sabanskih firmi koje dekodiraju telefone, garanciju imas samo na krekovani SW. HW ne podlijeze pod garanciju..
isplatili se rizikovati???
erlman
Posts: 80
Joined: 15/07/2010 13:34
Location: Sarajevo

#480 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by erlman »

titoche wrote:Kupicu najvj. mob u ZM Mobile (univerzalno.com) ove iduce sedmice...Razmisljam se izmedju 2 ili 3 tipa..Omnia 7, LG e900 Optimus ili HTC 7 Mozart. Uglavnom wp7 ako je moguce.
Gledao sam na Bitchnetu ovaj LG e900 je 46 KM na 24 rate(to ukljucuje i pretplatu na Mini 15 tarifu, blage nemam jel PDV tu ukljucen) = 1104 lulsa ili iPhone4! XD
Helem, procitao sam svih zadnjih 18 stranica postova na temu, ali cini mi se da niko nije naveo slucaj u kojem se je kupljeni uredjaj pokvario hardverski unutar garancije, a da ga nije mogao zamijeniti....?! Sto se tice dodatne opreme - hvala bogu za svaki tip ima unboxing video na YT...
Ima tu jos tehnickih nekih pitanja sto se tice ovog novog OSa, vidjecemo...
Ako bude problema kakvih, prvo cu ovdje postat...
Nisu oni losi samo sto garancija vrijedi jedino u Ukrajini i Moldaviji. :lol:
Ballistic84
Posts: 4
Joined: 12/09/2011 12:23

#481 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Ballistic84 »

da i ja napisem dosadasnja iskustva sa radnjicama po sarajevu :)

Imamex :

prvi mobitel koji sam tu uzeo je bila nokia 6500 slide, davne 2008 godine:) bio mobitel upakovan, nije iz izloga vadjen... i cekam ja na racun, kad racuna nema, nego kao neki njihov papiric sa pecatom i serijskim brojem od mobitela, kaze momak koji je tu radio, mogao bi dobiti pravi racun al bih ti tad morao i pdv naplatiti... i garancija 6 mjeseci samo na softwer... bez obzira uzmem ja mobitel, da bi nakon 3 mjeseca predao na popravak, softwer crkao... prodje 45 dana nema mobitela, zvao ih 5 puta, ne mogu da naprave... kazem ja njima da im u garanciji pise da nakon 45 dana ukoliko se ne moze mobitel popraviti imam pravo na novi, oni meni kazu sa ce sefa nazvati, pa ce mi javiti... isti dan meni javljaju mobitel popravljen, odem ja njima u radnju na stup, vracaju kao navodno moj mobitel koji je do jaja izgreban, tastatura izlizana... naravno popizdim i prijetim inspekcijom, uglavnom, sutra me odmah zovnuli, picnuli mobitel, nova maska, novo sve... kad se prijeti odjednom se sve moze...

kasnije je moja djevojka kod njih uzela nokiu 5800, zeznuli su je za memorijsku karticu od 8 giga, uz pakovanje dodje(pise na kutiji), njoj rekli kao navodno ne dodje...

od tada imamex zda´o...

Enter Digital :

Kupio samsung s5230 kao poklon... fino pitam prodavaca jel skinuti sa mreze, jesul fleshovani itd, on meni na to odgovara svi su telefoni kod nas novi... naravno kad sam ga upalio pise mi T-mobile, radio mobitel sve ok, medjutim malo-malo pa kao nedostupan, dolaze poruke ko je zvao... odnesemo mobitel, oni ga fleshuju, radi ok, 5 dana nakon toga pukne display sam od sebe, opet odnesemo, samo ce ga popraviti ako platimo popravku naravno, garancija od godinu dana je samo na softwer...

od tada enter digital zda´o...

ZM Mobile/Univerzalno.com :

opet kupio mobitel kao poklon mami, nokiu 5530... u radnji odmah isprobao, nije sa mreze, sve regularno, dan danas radi, garancija naravno njihov neki papiric bez racuna sa pecatom, al et mobitel do sada normala radi...
druga je prica kad je u pitanju zamjena uz doplatu, imao sam Xperia Play i htio zamjeniti za Xperia Arc, odmah im je nekakvo natezanje hoce-nece.. trebaju sa sefom vidjeti itd, uzeli mi broj tel da mi jave, nikad javili nisu...
al et makar mob koji sam kod njih uzeo radi normalno bez ikakvih problema:)

trenutni mob galaxy s2 sam od druga nabavio, koji od neke firme iz austrije nabavlja:)
al telefon extra radi vec 2 mjeseca, jer vise iz ovih nasih radnjica telefone ne uzimam, zasto fol placati za neke garancije i nesto kad svakako *urcu vrijede, a ovako me mobitel oko 150 maraka jeftinije dosao, sva sreca pa mi je drug inace ne bih od svercera nabavljao, jer mi je ovako on garancija da ce sve raditi kako treba :D
Ballistic84
Posts: 4
Joined: 12/09/2011 12:23

#482 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Ballistic84 »

p.s. softwer = software...brzo kucao :D
AmoK
Posts: 443
Joined: 16/02/2006 22:38

#483 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by AmoK »

Ballistic84 wrote:da i ja napisem dosadasnja iskustva sa radnjicama po sarajevu :)

Imamex :

prvi mobitel koji sam tu uzeo je bila nokia 6500 slide, davne 2008 godine:) bio mobitel upakovan, nije iz izloga vadjen... i cekam ja na racun, kad racuna nema, nego kao neki njihov papiric sa pecatom i serijskim brojem od mobitela, kaze momak koji je tu radio, mogao bi dobiti pravi racun al bih ti tad morao i pdv naplatiti... i garancija 6 mjeseci samo na softwer... bez obzira uzmem ja mobitel, da bi nakon 3 mjeseca predao na popravak, softwer crkao... prodje 45 dana nema mobitela, zvao ih 5 puta, ne mogu da naprave... kazem ja njima da im u garanciji pise da nakon 45 dana ukoliko se ne moze mobitel popraviti imam pravo na novi, oni meni kazu sa ce sefa nazvati, pa ce mi javiti... isti dan meni javljaju mobitel popravljen, odem ja njima u radnju na stup, vracaju kao navodno moj mobitel koji je do jaja izgreban, tastatura izlizana... naravno popizdim i prijetim inspekcijom, uglavnom, sutra me odmah zovnuli, picnuli mobitel, nova maska, novo sve... kad se prijeti odjednom se sve moze...

kasnije je moja djevojka kod njih uzela nokiu 5800, zeznuli su je za memorijsku karticu od 8 giga, uz pakovanje dodje(pise na kutiji), njoj rekli kao navodno ne dodje...

od tada imamex zda´o...

Enter Digital :

Kupio samsung s5230 kao poklon... fino pitam prodavaca jel skinuti sa mreze, jesul fleshovani itd, on meni na to odgovara svi su telefoni kod nas novi... naravno kad sam ga upalio pise mi T-mobile, radio mobitel sve ok, medjutim malo-malo pa kao nedostupan, dolaze poruke ko je zvao... odnesemo mobitel, oni ga fleshuju, radi ok, 5 dana nakon toga pukne display sam od sebe, opet odnesemo, samo ce ga popraviti ako platimo popravku naravno, garancija od godinu dana je samo na softwer...

od tada enter digital zda´o...

ZM Mobile/Univerzalno.com :

opet kupio mobitel kao poklon mami, nokiu 5530... u radnji odmah isprobao, nije sa mreze, sve regularno, dan danas radi, garancija naravno njihov neki papiric bez racuna sa pecatom, al et mobitel do sada normala radi...
druga je prica kad je u pitanju zamjena uz doplatu, imao sam Xperia Play i htio zamjeniti za Xperia Arc, odmah im je nekakvo natezanje hoce-nece.. trebaju sa sefom vidjeti itd, uzeli mi broj tel da mi jave, nikad javili nisu...
al et makar mob koji sam kod njih uzeo radi normalno bez ikakvih problema:)

trenutni mob galaxy s2 sam od druga nabavio, koji od neke firme iz austrije nabavlja:)
al telefon extra radi vec 2 mjeseca, jer vise iz ovih nasih radnjica telefone ne uzimam, zasto fol placati za neke garancije i nesto kad svakako *urcu vrijede, a ovako me mobitel oko 150 maraka jeftinije dosao, sva sreca pa mi je drug inace ne bih od svercera nabavljao, jer mi je ovako on garancija da ce sve raditi kako treba :D
Ma ti si peh, nije za tebe telefon. Cuj puko displej sam od sebe. E cuj druga i preko "neke" firme iz Austrije... de ne supljiraj svega ti. Nebuloze ^ 2.
Hvala za info za ove "prodavace".
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#484 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by shin »

Ja ne znam da li postoji mobitel shop da ljudi izdaju racune, pogotovo fiskalne.
Ballistic84
Posts: 4
Joined: 12/09/2011 12:23

#485 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Ballistic84 »

AmoK wrote:
Ballistic84 wrote:da i ja napisem dosadasnja iskustva sa radnjicama po sarajevu :)

Imamex :

prvi mobitel koji sam tu uzeo je bila nokia 6500 slide, davne 2008 godine:) bio mobitel upakovan, nije iz izloga vadjen... i cekam ja na racun, kad racuna nema, nego kao neki njihov papiric sa pecatom i serijskim brojem od mobitela, kaze momak koji je tu radio, mogao bi dobiti pravi racun al bih ti tad morao i pdv naplatiti... i garancija 6 mjeseci samo na softwer... bez obzira uzmem ja mobitel, da bi nakon 3 mjeseca predao na popravak, softwer crkao... prodje 45 dana nema mobitela, zvao ih 5 puta, ne mogu da naprave... kazem ja njima da im u garanciji pise da nakon 45 dana ukoliko se ne moze mobitel popraviti imam pravo na novi, oni meni kazu sa ce sefa nazvati, pa ce mi javiti... isti dan meni javljaju mobitel popravljen, odem ja njima u radnju na stup, vracaju kao navodno moj mobitel koji je do jaja izgreban, tastatura izlizana... naravno popizdim i prijetim inspekcijom, uglavnom, sutra me odmah zovnuli, picnuli mobitel, nova maska, novo sve... kad se prijeti odjednom se sve moze...

kasnije je moja djevojka kod njih uzela nokiu 5800, zeznuli su je za memorijsku karticu od 8 giga, uz pakovanje dodje(pise na kutiji), njoj rekli kao navodno ne dodje...

od tada imamex zda´o...

Enter Digital :

Kupio samsung s5230 kao poklon... fino pitam prodavaca jel skinuti sa mreze, jesul fleshovani itd, on meni na to odgovara svi su telefoni kod nas novi... naravno kad sam ga upalio pise mi T-mobile, radio mobitel sve ok, medjutim malo-malo pa kao nedostupan, dolaze poruke ko je zvao... odnesemo mobitel, oni ga fleshuju, radi ok, 5 dana nakon toga pukne display sam od sebe, opet odnesemo, samo ce ga popraviti ako platimo popravku naravno, garancija od godinu dana je samo na softwer...

od tada enter digital zda´o...

ZM Mobile/Univerzalno.com :

opet kupio mobitel kao poklon mami, nokiu 5530... u radnji odmah isprobao, nije sa mreze, sve regularno, dan danas radi, garancija naravno njihov neki papiric bez racuna sa pecatom, al et mobitel do sada normala radi...
druga je prica kad je u pitanju zamjena uz doplatu, imao sam Xperia Play i htio zamjeniti za Xperia Arc, odmah im je nekakvo natezanje hoce-nece.. trebaju sa sefom vidjeti itd, uzeli mi broj tel da mi jave, nikad javili nisu...
al et makar mob koji sam kod njih uzeo radi normalno bez ikakvih problema:)

trenutni mob galaxy s2 sam od druga nabavio, koji od neke firme iz austrije nabavlja:)
al telefon extra radi vec 2 mjeseca, jer vise iz ovih nasih radnjica telefone ne uzimam, zasto fol placati za neke garancije i nesto kad svakako *urcu vrijede, a ovako me mobitel oko 150 maraka jeftinije dosao, sva sreca pa mi je drug inace ne bih od svercera nabavljao, jer mi je ovako on garancija da ce sve raditi kako treba :D
Ma ti si peh, nije za tebe telefon. Cuj puko displej sam od sebe. E cuj druga i preko "neke" firme iz Austrije... de ne supljiraj svega ti. Nebuloze ^ 2.
Hvala za info za ove "prodavace".
ne supljiram ja nista kazem kako jeste, pa ti vjeruj il ne , samo mi nemoj pametovati sta je za mene a sta ne...
Ballistic84
Posts: 4
Joined: 12/09/2011 12:23

#486 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Ballistic84 »

shin wrote:Ja ne znam da li postoji mobitel shop da ljudi izdaju racune, pogotovo fiskalne.
Imas Mobis, kod bosmala se oni negdje nalaze, ovlasteni distributeri za nokia mobitele, a cijene su vanzemaljske... :D
Titova-Juga
Posts: 10
Joined: 16/08/2011 18:10

#487 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Titova-Juga »

Eh, jedno pitanje, po vasem misljenju.


SE J20i, c905 ili 903 ?

Znaci mislim na cjelokupnu ocjenu i zasto bas taj ?!
melniha
Posts: 3
Joined: 03/06/2011 16:16

#488 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by melniha »

Jadno laičko pitanje, meni se pravo dopada Samsung wave pa me zanima šta mislite o tom telefonu, koja je njegova trenutna cijena i gdje je najbolje da ga kupim?
Hvala!!!
User avatar
beco
Posts: 3393
Joined: 25/08/2004 14:22

#489 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by beco »

Zavisi sta zelis od mobitela.
Ako ti nije stalo do aplikacija kupi Wave, kamera je OK, baterija je bolja nego kod vecine smartphonova traje 3-4 dana. Ekran odlican, ali bada ubija ne mozes na Wave instilirati krekovane aplikacije, nema ni priblizno dovoljno free aplikacija kao android i iphone. Iskreno da ti kazem ja sam malo razocaran jer sam ranije imao android i naviko se na aplikacije tako da mi to na Wave pravo smeta. Da i moram napomenuti da je FB aplikacija grozna.
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#490 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Baby Jane »

Kad već spominjemo mobitele, razmišljam da kupim Nokiu E5 ili E6-00...Naravno, nisam 100 % odlučila koju seriju, samo znam da će moj novi mobić biti Nokia.

Eh sad me zanima koji je bolji, kakve su cijene?
User avatar
naja22
Posts: 475
Joined: 22/07/2011 12:59

#491 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by naja22 »

pozz raja planiram da uzmem k850 i sta mislite o tom mobitelu, kakva mu je kamera i slicno ? Unaprijed hvala :D
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#492 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Mr. Brightside »

naja22 wrote:pozz raja planiram da uzmem k850 i sta mislite o tom mobitelu, kakva mu je kamera i slicno ? Unaprijed hvala :D
mobitel los, kamera ocajna :roll:
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3342
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#493 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Dupli_skalp »

armin.i.am wrote:
naja22 wrote:pozz raja planiram da uzmem k850 i sta mislite o tom mobitelu, kakva mu je kamera i slicno ? Unaprijed hvala :D
mobitel los, kamera ocajna :roll:
lupaš k'o maksim po diviziji.

mobitel dobar, ali zastario. kamera sjajna.
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#494 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Mr. Brightside »

eyesburn wrote:
armin.i.am wrote:
naja22 wrote:pozz raja planiram da uzmem k850 i sta mislite o tom mobitelu, kakva mu je kamera i slicno ? Unaprijed hvala :D
mobitel los, kamera ocajna :roll:
lupaš k'o maksim po diviziji.

mobitel dobar, ali zastario. kamera sjajna.
:lol: :lol: :lol: :lol:
jesi ti siguran da pricamo o istom telefonu :D
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#495 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Baby Jane »

Koliko sam uspjela vidjeti, ZM mobile su dosta skuplji od ostalih prodavaca mobitela. Imaju opciju da doneses svoj stari mobitel i da ti snize cijenu novog na osnovu tog starog, ali mi je to onda malo suhveli. Za sta koriste te stare telefone? Za popravku drugih?
User avatar
Entropio
Posts: 7807
Joined: 21/11/2010 21:49

#496 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Entropio »

Baby Jane wrote:Koliko sam uspjela vidjeti, ZM mobile su dosta skuplji od ostalih prodavaca mobitela. Imaju opciju da doneses svoj stari mobitel i da ti snize cijenu novog na osnovu tog starog, ali mi je to onda malo suhveli. Za sta koriste te stare telefone? Za popravku drugih?
Vjerovala ili ne, postoje ljudi koji kupuju polovne telefone jer ne mogu priuštiti nov.
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#497 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Baby Jane »

Smijesan k'o zubobolja.


Nisam vidjela da u ponudi imaju polovne telefone, ali neka si makar ispao pametan ako nista drugo :-) :-)
felichi
Posts: 884
Joined: 15/01/2005 17:48

#498 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by felichi »

vjerovatno nisi bila u radnji, vecina je polovnih mobitela. ja sam uzeo jedan i telefon radi
kao singerica. nikakvih problema. cak sam ga dobio u original pakovanju.

ima li neko da je pazario IT opremu preko ITShopa sa pik ba ?
User avatar
naja22
Posts: 475
Joined: 22/07/2011 12:59

#499 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by naja22 »

Pa jel valja sony ericsson k850 ili ne ? :D
Last edited by naja22 on 16/09/2011 21:58, edited 1 time in total.
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#500 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Mr. Brightside »

naja22 wrote:A ne razumijem to "zastario mobitel" ?? Sta da necu uzimat ove iPhone i slicno ? Ne hvala, Sony Ericsson rulez 8)
Nego, jel valja sony ericsson k850 ili ne ? Neki kazu valja neki ne.. :D
ako mozes uzmi k800i :thumbup:
Post Reply