Logosoft ALL ABOUT

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#151 Re: Logosoft - SUPER TV?

Post by neko iz mase »

ima li sanse da i mi vani koristimo taj servis ili to samo vazi za lokalne net korisnike? Kontam nesto, posto je IPTV, mogao bi ga gledati gdje god da sam
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#152 Re: Logosoft - SUPER TV?

Post by Rottweiler »

zilog wrote:
Rottweiler wrote:A zasto IPTV mozes porediti samo sa IPTV, ili si jos laik po tom pitanju, ili lupas ko maxim po diviziji, treceg nema
Zato sto je IPTV puno vise od kablovske TV. Ko je gledao MaxTV sve mu je jasno.

Snimalica vise kanala istovremeno.
EPG na svakom kanalu povezan sa snimalicom.
Mosaic (nisam vidio na MaxTV-u, SuperTV ga ima).
Videoteka.

To je ono sto sam vidio, IPTV po prirodi jos moze druge stvari koje jos nisam vidio kod LOL-a pa necu reklamirati, ali je dovoljno da procitate koji clanak o tome i sve ce se samo reci.

@Intel.morphinE
O kakvom CATV sistemu i sumu pricas? Ovo ide preko DSL-a.
pazi, uvijek moras da racunas ulozeno-dobijen.
digitalna satelitska antena, sa pravim receiverom, znaci nekim sa linux operativnim sistemom je 167,8 puta bolje od ovog iptv-a, za puno manje para, dobijas 100% puno vise
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#153 Re: Logosoft - SUPER TV?

Post by Rottweiler »

neko iz mase wrote:ima li sanse da i mi vani koristimo taj servis ili to samo vazi za lokalne net korisnike? Kontam nesto, posto je IPTV, mogao bi ga gledati gdje god da sam
drug ima pm
zilog
Posts: 7549
Joined: 06/03/2009 11:19

#154 Re: Logosoft - SUPER TV?

Post by zilog »

Rottweiler wrote:
zilog wrote:
Rottweiler wrote:A zasto IPTV mozes porediti samo sa IPTV, ili si jos laik po tom pitanju, ili lupas ko maxim po diviziji, treceg nema
Zato sto je IPTV puno vise od kablovske TV. Ko je gledao MaxTV sve mu je jasno.

Snimalica vise kanala istovremeno.
EPG na svakom kanalu povezan sa snimalicom.
Mosaic (nisam vidio na MaxTV-u, SuperTV ga ima).
Videoteka.


To je ono sto sam vidio, IPTV po prirodi jos moze druge stvari koje jos nisam vidio kod LOL-a pa necu reklamirati, ali je dovoljno da procitate koji clanak o tome i sve ce se samo reci.

@Intel.morphinE
O kakvom CATV sistemu i sumu pricas? Ovo ide preko DSL-a.
pazi, uvijek moras da racunas ulozeno-dobijen.
digitalna satelitska antena, sa pravim receiverom, znaci nekim sa linux operativnim sistemom je 167,8 puta bolje od ovog iptv-a, za puno manje para, dobijas 100% puno vise
Naravno i cekas kada ce to sve nestati, kao nekada Taquile na Humaxima. Tacno, sve se moze napraviti od pojedinacnih komponenti, ali te tada, zajedno sa tvojim ulozenim radom i znanjem, kosta 5000 KM. Nadji mi gdje, sve ono sto sam nabrojao, ima za 700 KM (ne 280) na jednom mjestu i da samo ukljucim i gledam, odmah vracam ovo u Logosoft.
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#155 Re: Logosoft - SUPER TV?

Post by Rottweiler »

ima 100% i jeftinije od te cijene o kojoj ti pises, googlaj malo
zilog
Posts: 7549
Joined: 06/03/2009 11:19

#156 Re: Logosoft - SUPER TV?

Post by zilog »

neko iz mase wrote:ima li sanse da i mi vani koristimo taj servis ili to samo vazi za lokalne net korisnike? Kontam nesto, posto je IPTV, mogao bi ga gledati gdje god da sam
Nazalost, IPTV je zatvorena mreza, nije isto sto i Internet TV.
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#157 Re: Logosoft - SUPER TV?

Post by Rottweiler »

moze iptv i preko bare da se gleda, i to sa dosta sirom ponudom od ove logosoftove
zilog
Posts: 7549
Joined: 06/03/2009 11:19

#158 Re: Logosoft - SUPER TV?

Post by zilog »

Rottweiler wrote:ima 100% i jeftinije od te cijene o kojoj ti pises, googlaj malo
Moze link, pa da ovde prodiskutujemo sta se dobija i koliko kosta?
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#159 Re: Logosoft - SUPER TV?

Post by Rottweiler »

evo ti cijene

dreambox 250KM
antena 65KM
motor 100KM

ukupno 415KM
eto ti cijena opreme,

a ponuda je milion puta veca i mjesecni troskovi su plus/minus 5KM od logosofta, a ponuda 167,8 puta veca
zilog
Posts: 7549
Joined: 06/03/2009 11:19

#160 Re: Logosoft - SUPER TV?

Post by zilog »

Rottweiler wrote:evo ti cijene

dreambox 250KM
antena 65KM
motor 100KM

ukupno 415KM
eto ti cijena opreme,

a ponuda je milion puta veca i mjesecni troskovi su plus/minus 5KM od logosofta, a ponuda 167,8 puta veca
EPG za sve kanale (i domace)???
Snimanje vise kanala istovremeno???
Videoteka???

BTW, stan mi je okrenut na sjever, a sa krova su mi do sada 2x krali malo skuplje antene od ovoga.
User avatar
groar
Posts: 265
Joined: 10/05/2007 22:33
Location: Sarajevo

#161 Re: Logosoft - SUPER TV?

Post by groar »

A po čemu se ova shema programa razlikuje od prosjecne sheme kablovskih operatera....
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#162 Re: Logosoft - SUPER TV?

Post by visocicaguy »

Istina je da IPTV ima odredjene stavke koje nisu moguce u "standardnoj" ponudi prijema RTV signala (putem kablovske, satelita, ...). Razlog je to sto IPTV signal nije u dijeljenom mediju, kao sto je slucaj sa kablovskom televizijom ili satelitski signal (a koji sibaju sve sto sibaju po frekventnim opsezima svima u isto vrijeme), nego je point-to-point TVServiceProvider-korisnik. Takodjer, kod IPTV-a je neophodno da postoji bidirekcionalna komunikacija, sto nije slucaj kod kablovske i satelitske televizije. Bidirekcionalna komunikacija omogucava niz mogucnosti koje se mogu iskoristiti kod IPTV-a, npr stream od korisnika uzivo u TV program (neki vid interaktivnog programa - nesto kao sto danas imamo u vidu glasovnog-telefonskog ukljucivanja u program, u IPTV sistemu bi - teoretski - bilo moguce provuci kroz IPTV infrastrukturu pretpostavljajuci neku kameru (webcam) na strani korisnika, koji bi se mogao javiti u interaktivni program da izrazi svoj neki komentar - misljenje - glasanje - stagod...). Pored toga, moze se u to sve ubaciti i surfanje internetom, a posto nije sharani medij, korisnik moze imati na raspolaganju VoD (video na zahtjev) uslugu ili odgodjeno gledanje. to sve u nije moguce napraviti u postojecim sistemima streminga - barem ne bez dodatnog inzenjeringa i interakcije na strani korisnika.

ipak, ima tu i par nedostataka kod IPTV-a, ali koji se mogu ispeglati pravilnim inzenjeringom infrastrukture i platforme.. nemam sad bas previse vremena, ali ipak je IPTV koncept, u globalu, bolji od klasicnog - za koplje barem

helem... nisam isprobao SuperTV... ubrzo, mislim od 1.6. ce biti i MojaTV od telecoma, koja bi trebala biti dostupna gdje god ima mogucnost prikljucivanja BHTelecom ADSL usluge... a cijene bi trebale biti blize cijenama kablovske televizije kako sam procitao
Last edited by visocicaguy on 17/03/2009 15:34, edited 1 time in total.
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#163 Re: Logosoft - SUPER TV?

Post by Rottweiler »

zilog wrote:
Rottweiler wrote:evo ti cijene

dreambox 250KM
antena 65KM
motor 100KM

ukupno 415KM
eto ti cijena opreme,

a ponuda je milion puta veca i mjesecni troskovi su plus/minus 5KM od logosofta, a ponuda 167,8 puta veca
EPG za sve kanale (i domace)???
Snimanje vise kanala istovremeno???
Videoteka???

BTW, stan mi je okrenut na sjever, a sa krova su mi do sada 2x krali malo skuplje antene od ovoga.
EPG za sve kanale i domace (Total TV i Digi TV)
Snimanje vise kanala istovremeno, dream 7025 ili dream8000
To sta nudi ta videoteka imas 36 puta vise u mnogobrojnim dostupnim paketima na digitalnom satelitskom nebu.
A u svemu tome, je tvoj problem sto ti se kradi tanjiri :D
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#164 Re: Logosoft - SUPER TV?

Post by starii »

kad sve saberes i oduzmes skuplja pita neg tepsija...skupo je to,ipak moraju jos spustiti cijenu, haj da su u to uracunali i internet ali ovako ne se isplati...
Zejnil
Posts: 163
Joined: 30/07/2008 17:51

#165 Re: Logosoft - SUPER TV?

Post by Zejnil »

groar wrote:A po čemu se ova shema programa razlikuje od prosjecne sheme kablovskih operatera....
Konacno da neko nesto kaze pametno. Cestitam ;-)
zilog
Posts: 7549
Joined: 06/03/2009 11:19

#166 Re: Logosoft - SUPER TV?

Post by zilog »

Rottweiler wrote: EPG za sve kanale i domace (Total TV i Digi TV)
Snimanje vise kanala istovremeno, dream 7025 ili dream8000
To sta nudi ta videoteka imas 36 puta vise u mnogobrojnim dostupnim paketima na digitalnom satelitskom nebu.
A u svemu tome, je tvoj problem sto ti se kradi tanjiri :D
Eh sada da ja tebi kazem da lupas kao maxim po diviziji :(

Koliko kosta DM7025, ili DM8000?????????????? Dakle ne moze u cijenu od 700KM, a o tome smo vec pricali...
Da ne spominjem snimanje i gledanje dva razlicita satelita, da ne spominjem vrijeme dok motor pomakne antenu.
Da ne spominjem legalnost, ali to nema veze
Intel.morphinE
Posts: 11
Joined: 16/03/2009 15:20

#167 Re: Logosoft - SUPER TV?

Post by Intel.morphinE »

A jel to tebe poslo neko iz logosofta da im ovdje pravis reklamu il sta ? Vidis da se nikom ne svidja ta opcija "oderi me nizasta", ne znam samo sto insistiras na tome kada ne nepristupacna, tek je u djecijoj fazi, skupa i 99% ljudi nema potrebe za tim, ko ima potrebu odavno je vec nabavio ili DTV ili DreamBox... za puno puno manje pare
User avatar
patriota.sila
Posts: 286
Joined: 01/07/2007 17:31
Location: Antwerpen - Proucavanje opiljaka i ostrih predmeta

#168 Re: Logosoft - SUPER TV?

Post by patriota.sila »

Intel.morphinE wrote:A jel to tebe poslo neko iz logosofta da im ovdje pravis reklamu il sta ? Vidis da se nikom ne svidja ta opcija "oderi me nizasta", ne znam samo sto insistiras na tome kada ne nepristupacna, tek je u djecijoj fazi, skupa i 99% ljudi nema potrebe za tim, ko ima potrebu odavno je vec nabavio ili DTV ili DreamBox... za puno puno manje pare

POZDRAVLJAM :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Phobius
Posts: 334
Joined: 09/05/2004 22:00

#169 Re: Logosoft - SUPER TV?

Post by Phobius »

STB omogucuje IPTV samo na jednom TV prijemniku. Sa obicnom kablovskom televizijom je stvar mnogo bolja, dok se i digitalni satelitski resiveri mogu prilagoditi na vise tv prijemnika, ili se moze izvesti opcija preko LNBova sa vise izlaza. U glavnom, alo imate vise TV prijemnika, za svaki cete morati uzeti po jedan SetUp Box.

Meni ce taj IPTV postati zanimljiv kada u ponudi budu imali dosta HDTV kanala, pa se odlucim kupiti neki dobar HD televizor. Ovako, puno je bolje nabaviti neki bolji Dreambox, pogonjen Linuxom, koji nudi nevjerovatne plugine, stvari koje se ne mogu ni izvesti na IPTV. Sada vec ima mnogo HDTV kanala, iz uz odredjeni trud oko CardSharinga(koji i nije toliko ilegalan, jer nigdje ne pise da svoju karticu ne smijete posuditi komsiji, naravno ako se poigramo sa kontekstom te recenice) mozete imati dovoljno TV zabave za cijeli zivot.
zilog
Posts: 7549
Joined: 06/03/2009 11:19

#170 Re: Logosoft - SUPER TV?

Post by zilog »

Intel.morphinE wrote:A jel to tebe poslo neko iz logosofta da im ovdje pravis reklamu il sta ? Vidis da se nikom ne svidja ta opcija "oderi me nizasta", ne znam samo sto insistiras na tome kada ne nepristupacna, tek je u djecijoj fazi, skupa i 99% ljudi nema potrebe za tim, ko ima potrebu odavno je vec nabavio ili DTV ili DreamBox... za puno puno manje pare
Mene niko, tebe ocigledno neki kablovac. Ja sam pokusao ljudima koje interesuje napisati dobre i lose strane ove ponude, a zaglibismo u pricu oko IPTV-a i dreamboxova. Nisam ni rekao da nije skupo, mozda za kako ti kazes 99% ljudi. Eto, ja spadam u onaj jedan posto i pokusavam opisati nesto sto ce kada pojeftini biti interesantno ostalih 99%.
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#171 Re: Logosoft - SUPER TV?

Post by Truba »

:roll: :roll: :roll: ne zanima me televizija

zanimaju me gigabajti

da ne moram moljakati ljude za razmjenu po srbijanskim i hrvatskim forumima :roll: :roll: :roll: svi nam se smiju feride
ima svako selo flet internet :roll:
zilog
Posts: 7549
Joined: 06/03/2009 11:19

#172 Re: Logosoft - SUPER TV?

Post by zilog »

Phobius wrote:STB omogucuje IPTV samo na jednom TV prijemniku. Sa obicnom kablovskom televizijom je stvar mnogo bolja, dok se i digitalni satelitski resiveri mogu prilagoditi na vise tv prijemnika, ili se moze izvesti opcija preko LNBova sa vise izlaza. U glavnom, alo imate vise TV prijemnika, za svaki cete morati uzeti po jedan SetUp Box.

Meni ce taj IPTV postati zanimljiv kada u ponudi budu imali dosta HDTV kanala, pa se odlucim kupiti neki dobar HD televizor. Ovako, puno je bolje nabaviti neki bolji Dreambox, pogonjen Linuxom, koji nudi nevjerovatne plugine, stvari koje se ne mogu ni izvesti na IPTV. Sada vec ima mnogo HDTV kanala, iz uz odredjeni trud oko CardSharinga(koji i nije toliko ilegalan, jer nigdje ne pise da svoju karticu ne smijete posuditi komsiji, naravno ako se poigramo sa kontekstom te recenice) mozete imati dovoljno TV zabave za cijeli zivot.
Zao mi je sto spomenuh legalnost, ali kada sam vec rekao...

Ne moze se biti malo trudan, ili jesi, ili nisi. Isto tako nesto ne moze biti "ne toliko ilegalno", da bi bilo legalno.

Sto se tice broja STB-a, tacno je treba ti za svaki TV u kuci i to je donekle mana.
Nedostatak HDTV programa je isto mana, ali meni sada neki programi po kvaliteti djeluju skoro kao HDTV. Naravno da nisu, ali je razlika velika.
zilog
Posts: 7549
Joined: 06/03/2009 11:19

#173 Re: Logosoft - SUPER TV?

Post by zilog »

komi wrote::roll: :roll: :roll: ne zanima me televizija

zanimaju me gigabajti

da ne moram moljakati ljude za razmjenu po srbijanskim i hrvatskim forumima :roll: :roll: :roll: svi nam se smiju feride
ima svako selo flet internet :roll:
Kao u reklami za ColdRex: Znam kako ti je.

Imas li sanse za xdsl?
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#174 Re: Logosoft - SUPER TV?

Post by Truba »

:mrgreen: ma ja ocu kablovski internet :mrgreen: gledam račune

4 godine ništa poboljšali nisu

osim jednog pojeftinjenja :mrgreen:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#175 Re: Logosoft - SUPER TV?

Post by The 51st State »

i lolova i telekomova ip televizija ce propasti ako ne ponude konkurentniji sadrzaj tv kanala od postojecih kablovskih operatera, kakvi motioni i kurci palci, da snimamo sadrzaje sa bn-a? kraj price.
Locked