paradigm 8411G - wireless zastita

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
branimir stulic
Posts: 904
Joined: 07/03/2007 16:37
Location: sarajevo

#1 paradigm 8411G - wireless zastita

Post by branimir stulic »

Ima li neko paradigm 8411G - modem? Kada su mi ga iz BHTelecoma dostavili nisu mi ostavili uputstvo kako da zastitim wireless od upada komšija... Zasad toga nije bilo ali ko zna... Ima ovaj jedan voli golotinju cudo jedno.
Molim majstore (kakvih je vecina na ovoj stranici) da mi pomognu... Gledao sam neke ranije upute koje ste dali nekim ljudima ali ili su to bili drugi modemi ili sam ja paglu... Ipak ima nas kojima to treba polako objasniti. PTSP
Hvala
User avatar
video
Posts: 6841
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#2 Re: paradigm 8411G - wireless zastita

Post by video »

branimir stulic wrote:Ima li neko paradigm 8411G - modem? Kada su mi ga iz BHTelecoma dostavili nisu mi ostavili uputstvo kako da zastitim wireless od upada komšija... Zasad toga nije bilo ali ko zna... Ima ovaj jedan voli golotinju cudo jedno.
Molim majstore (kakvih je vecina na ovoj stranici) da mi pomognu... Gledao sam neke ranije upute koje ste dali nekim ljudima ali ili su to bili drugi modemi ili sam ja paglu... Ipak ima nas kojima to treba polako objasniti. PTSP
Hvala
E cuj Dzoni pa paglu - nemere bit :D :D

Evo vako :
Imash dvije opcije
1. Da ubacish shifru
2. Da iskljuchish opciju wireless (ako je ne koristish)

Evo ti za opciju 2.

-trebas se konektovati na modem da bi ga konfigurisao, to radis tako sto u web browseru uneses 192.168.1.1
-username i password: user:admin pass:admin
-Dobijes na ekranu user manual
-odaberi ADVANCE
-pa onda WIRELESS
-te onda kvakicu na Disable Wireless
- i to ti je to !!
Ovo moram...
proljece, cak i u decembru. triaestog ili bilo kog drugog...
User avatar
branimir stulic
Posts: 904
Joined: 07/03/2007 16:37
Location: sarajevo

#3 Re: paradigm 8411G - wireless zastita

Post by branimir stulic »

video wrote:
branimir stulic wrote:Ima li neko paradigm 8411G - modem? Kada su mi ga iz BHTelecoma dostavili nisu mi ostavili uputstvo kako da zastitim wireless od upada komšija... Zasad toga nije bilo ali ko zna... Ima ovaj jedan voli golotinju cudo jedno.
Molim majstore (kakvih je vecina na ovoj stranici) da mi pomognu... Gledao sam neke ranije upute koje ste dali nekim ljudima ali ili su to bili drugi modemi ili sam ja paglu... Ipak ima nas kojima to treba polako objasniti. PTSP
Hvala
E cuj Dzoni pa paglu - nemere bit :D :D

Evo vako :
Imash dvije opcije
1. Da ubacish shifru
2. Da iskljuchish opciju wireless (ako je ne koristish)

Evo ti za opciju 2.

-trebas se konektovati na modem da bi ga konfigurisao, to radis tako sto u web browseru uneses 192.168.1.1
-username i password: user:admin pass:admin
-Dobijes na ekranu user manual
-odaberi ADVANCE
-pa onda WIRELESS
-te onda kvakicu na Disable Wireless
- i to ti je to !!
Ovo moram...
proljece, cak i u decembru. triaestog ili bilo kog drugog...
Uf. Pa ok mi je to... Ali onda kada ja hocu na laptop onda opet ulazi u ruter i moram kucati Enable...
Kako da zastitu odradim? Sifriranje...
"Ne znam... sta da radim sa sobom... na sto misli da bacim..eto.."
User avatar
ja.neron
Posts: 3272
Joined: 15/10/2007 14:58
Location: haj-nehaj

#4 Re: paradigm 8411G - wireless zastita

Post by ja.neron »

pogledaj ovo može ti pomoći, a najbolja je wirelles zaštita da zaštitiš MAC adresu modema

Code: Select all

http://www.ucionica.net/novosti/Zaštita-wireless-mreže/75/63/
nigdje.nikog
Posts: 702
Joined: 23/09/2007 23:36

#5 Re: paradigm 8411G - wireless zastita

Post by nigdje.nikog »

Najbolji nacin da se zastitis od upada u tvoj WI-FI je da sve zidove oblozis folijom.
A na prozorima obavezno aluminijske zaluzine.
Ulazna vrata moraju biti metalna (protuprovalna).
:-)
User avatar
branimir stulic
Posts: 904
Joined: 07/03/2007 16:37
Location: sarajevo

#6 Re: paradigm 8411G - wireless zastita

Post by branimir stulic »

Hvala nasao sam i prosao sam bez ljepljenja zidova folijom.Mislim da ovaj komsija nije u stanju razbiti ovu sifru koju sam odradio... Hvala svima i ovo moze pod kljuc.
User avatar
febo_acm
Posts: 10237
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#7 Re: paradigm 8411G - wireless zastita

Post by febo_acm »

branimir stulic wrote:Hvala nasao sam i prosao sam bez ljepljenja zidova folijom.Mislim da ovaj komsija nije u stanju razbiti ovu sifru koju sam odradio... Hvala svima i ovo moze pod kljuc.

Vjeruj da šifra i nije toliko bitna. Jako važno je to koju enkripciju postaviš. Ja mogu provaliti WEP zaštitu sa Linux-om za par minuta :P:P Ja sam tako par puta komšiji iznad mene potrošio po nekoliko giga i to neprimjetno :P Samo je bitno da ja imam signal mreže i da je po mogućnosti WEP zaštita(tako da imam mnogo manje posla), pa ti onda stavljaj šifre kakve god hoćeš :)
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#8 Re: paradigm 8411G - wireless zastita

Post by bpsang »

kako otvoriti kompletnu stranicu za konfiguraciju modema http://192.168.1.1
Image
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#9 Re: paradigm 8411G - wireless zastita

Post by hakazvaka »

AMD wrote:
branimir stulic wrote:Hvala nasao sam i prosao sam bez ljepljenja zidova folijom.Mislim da ovaj komsija nije u stanju razbiti ovu sifru koju sam odradio... Hvala svima i ovo moze pod kljuc.

Vjeruj da šifra i nije toliko bitna. Jako važno je to koju enkripciju postaviš. Ja mogu provaliti WEP zaštitu sa Linux-om za par minuta :P:P Ja sam tako par puta komšiji iznad mene potrošio po nekoliko giga i to neprimjetno :P Samo je bitno da ja imam signal mreže i da je po mogućnosti WEP zaštita(tako da imam mnogo manje posla), pa ti onda stavljaj šifre kakve god hoćeš :)
a ti mi znaci gige trosis ? :D
User avatar
febo_acm
Posts: 10237
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#10 Re: paradigm 8411G - wireless zastita

Post by febo_acm »

A to sam ja samo oprobao par puta iz znatiželje :P
Komšija je tada imao kao i ja EPN, a kod njih se skoro nikad ne obračunava prekoračenje(bar je tako kod mojih par jarana i kod mene bilo), pa nije zaplako za limitom :P


P.S. Ja mislim da ja mislim da ja to nisam bio :P:P:P:P
Post Reply