iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#29501 Re: iPhone - All about

Post by skafiskafsnjak »

Ja to nemam ccc gdje je to :D
isx
Posts: 3581
Joined: 24/05/2014 19:12

#29502 Re: iPhone - All about

Post by isx »

Jebiga vi švabe imate eure zato. :D

Ajd napravi raspored spavanja kroz health aplikaciju i uključi alarm tamo imaš ova podešavanja.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#29503 Re: iPhone - All about

Post by skafiskafsnjak »

isx wrote: 06/02/2023 06:28 Jebiga vi švabe imate eure zato. :D

Ajd napravi raspored spavanja kroz health aplikaciju i uključi alarm tamo imaš ova podešavanja.
Nema veze sa svabijom nego s tim sto ja jos ne znam na iphone :skoljka:
Kakve veze ima health aplikacija? Hahaha al napravicu .... jbt umalo me infarkt ne opali zorom. I treba mi health :lol:
User avatar
mbenz
Posts: 979
Joined: 18/06/2013 16:26

#29504 Re: iPhone - All about

Post by mbenz »

skafiskafsnjak wrote: 06/02/2023 07:13
isx wrote: 06/02/2023 06:28 Jebiga vi švabe imate eure zato. :D

Ajd napravi raspored spavanja kroz health aplikaciju i uključi alarm tamo imaš ova podešavanja.
Nema veze sa svabijom nego s tim sto ja jos ne znam na iphone :skoljka:
Kakve veze ima health aplikacija? Hahaha al napravicu .... jbt umalo me infarkt ne opali zorom. I treba mi health :lol:
eee a zato se ne kasni na poso, a dok su me android uspavanke budile znalo se desiti :lol: :lol: :lol: :lol:
Saka
Posts: 2586
Joined: 25/02/2011 11:49

#29505 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

zippoo87 wrote: 05/02/2023 21:39
kokuz_sa wrote: 05/02/2023 21:34

Koliko se objektivno koristi facetime?
Porev Vibera i Whatsapp
I mene ovo zanima.
Ako je to jedina razlika,onda je to potpuno nebitno kod nas ovdje...jer se koriste druge aplikacije a i generalno ima 100 aplikacija za chat i video i pored ovih najpopularnijih.
Ako hoces video chat sa nekim,imas milion nacina za to.
Ne mogu da vjerujem da neko poredi Facetime sa smeće aplikacijama tipa Viber u kojoj nijedan poziv ne možeš realizovati da ti ne štopa i ne prekida.

Osim što je kvalitet slike i zvuka neuporediv, što nema prekida, Facetime je potpuno integrisan u ekosistem, radi sa Siri i ne trebaju ti nikakve dodatne aplikacije. U Americi ljudi koriste iPhone najviše zbog iMessage, jer neće da instaliraju masu različitih aplikacija za nešto što sistem već podržava.

A pravdati kupovinu osakaćenog telefona argumentom da to svakako ne treba je van pameti. Možda ćeš htjeti prodati nekad taj telefon, ko će ti to kupiti?
Last edited by Saka on 06/02/2023 12:41, edited 1 time in total.
User avatar
Bronco_Billy
Posts: 669
Joined: 08/01/2008 21:43
Location: Sarajevo

#29506 Re: iPhone - All about

Post by Bronco_Billy »

skafiskafsnjak wrote: 05/02/2023 22:35 Moze li se posebno namjestiti jacina zvuka alarma i zvona ?
Moze li se posebno iskljuciti npr zvuk okidaca kada slikam?

Pa jel moguce jbt da je ista postavka za sve to ???
Npr hocu da mi je jacina zvona gotovo na max .... a npr jacina zvona alarma na pola ... da me ne opali infarkt ujutro ....
Meni je ovo isto smetalo kad sam prelazio sa androida pa sam napravio bio preko 'shortcuts' da se automatski u 23:00 zvuk postavlja na 20% recimo, a ujutro u 8:00 na 50%. Inače ova aplikacija je vrlo korisna.
Vremenom sam odustao od toga i stvorio neke druge navike. I dan danas me neke stvari blago nerviraju, recimo ne mogu odabrati koji albumi da se bekapuju na google photos nego se svaka slika aplouduje. Upravljanje fajlovima je isto priča za sebe, ali moram priznati da se vremenom sve više navikavam i stvaram neke druge navike.
Ako se postaviš tako da tražiš iste stvari u ajfonu koje si praktikovao na androidu onda možeš imati samo frustraciju. Ako pružiš priliku da se prilagodiš drugom operativnom sistemu i stvaraš nove navike onda će vremenom leći mnoge stvari.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#29507 Re: iPhone - All about

Post by skafiskafsnjak »

Bronco_Billy wrote: 06/02/2023 12:40
skafiskafsnjak wrote: 05/02/2023 22:35 Moze li se posebno namjestiti jacina zvuka alarma i zvona ?
Moze li se posebno iskljuciti npr zvuk okidaca kada slikam?

Pa jel moguce jbt da je ista postavka za sve to ???
Npr hocu da mi je jacina zvona gotovo na max .... a npr jacina zvona alarma na pola ... da me ne opali infarkt ujutro ....
Meni je ovo isto smetalo kad sam prelazio sa androida pa sam napravio bio preko 'shortcuts' da se automatski u 23:00 zvuk postavlja na 20% recimo, a ujutro u 8:00 na 50%. Inače ova aplikacija je vrlo korisna.
Vremenom sam odustao od toga i stvorio neke druge navike. I dan danas me neke stvari blago nerviraju, recimo ne mogu odabrati koji albumi da se bekapuju na google photos nego se svaka slika aplouduje. Upravljanje fajlovima je isto priča za sebe, ali moram priznati da se vremenom sve više navikavam i stvaram neke druge navike.
Ako se postaviš tako da tražiš iste stvari u ajfonu koje si praktikovao na androidu onda možeš imati samo frustraciju. Ako pružiš priliku da se prilagodiš drugom operativnom sistemu i stvaraš nove navike onda će vremenom leći mnoge stvari.
Slozio bih se s tobom da se radi o necemu bezveze. Ali brate jacina zvona, banalna stvar :D
A naravno da se naviknem na neke stvari ...
User avatar
Bronco_Billy
Posts: 669
Joined: 08/01/2008 21:43
Location: Sarajevo

#29508 Re: iPhone - All about

Post by Bronco_Billy »

skafiskafsnjak wrote: 06/02/2023 12:57
Bronco_Billy wrote: 06/02/2023 12:40

Meni je ovo isto smetalo kad sam prelazio sa androida pa sam napravio bio preko 'shortcuts' da se automatski u 23:00 zvuk postavlja na 20% recimo, a ujutro u 8:00 na 50%. Inače ova aplikacija je vrlo korisna.
Vremenom sam odustao od toga i stvorio neke druge navike. I dan danas me neke stvari blago nerviraju, recimo ne mogu odabrati koji albumi da se bekapuju na google photos nego se svaka slika aplouduje. Upravljanje fajlovima je isto priča za sebe, ali moram priznati da se vremenom sve više navikavam i stvaram neke druge navike.
Ako se postaviš tako da tražiš iste stvari u ajfonu koje si praktikovao na androidu onda možeš imati samo frustraciju. Ako pružiš priliku da se prilagodiš drugom operativnom sistemu i stvaraš nove navike onda će vremenom leći mnoge stvari.
Slozio bih se s tobom da se radi o necemu bezveze. Ali brate jacina zvona, banalna stvar :D
A naravno da se naviknem na neke stvari ...
Sve se slažem sa tobom, banalna stvar a nije jedina što je najgore.
Ima tu još banalnih stvari koje iritiraju, makar mene. Osim toga što sam ranije naveo recimo i sistem notifikacija je lošiji nego na androidu a opet ima i korisna stvar tipa ovog dnevnog izvještaja gdje možeš manje bitne aplikacije ugurati u to pa te ne smaraju svako malo. U suštini sve je kompromis, nešto dobiješ nešto gubiš.. nijedna strana nije savršena.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3135
Joined: 22/07/2017 18:36

#29509 Re: iPhone - All about

Post by Leopard_SA »

Pricajte vi sta hocete, ali ja se nisam niti cu se ikada pomiriti da ne mogu iskljuciti notifikacije za 10% i 20% baterije.
Najgluplja moguca stvar
zippoo87
Posts: 15363
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#29510 Re: iPhone - All about

Post by zippoo87 »

Saka wrote: 06/02/2023 12:29
zippoo87 wrote: 05/02/2023 21:39
I mene ovo zanima.
Ako je to jedina razlika,onda je to potpuno nebitno kod nas ovdje...jer se koriste druge aplikacije a i generalno ima 100 aplikacija za chat i video i pored ovih najpopularnijih.
Ako hoces video chat sa nekim,imas milion nacina za to.
Ne mogu da vjerujem da neko poredi Facetime sa smeće aplikacijama tipa Viber u kojoj nijedan poziv ne možeš realizovati da ti ne štopa i ne prekida.

Osim što je kvalitet slike i zvuka neuporediv, što nema prekida, Facetime je potpuno integrisan u ekosistem, radi sa Siri i ne trebaju ti nikakve dodatne aplikacije. U Americi ljudi koriste iPhone najviše zbog iMessage, jer neće da instaliraju masu različitih aplikacija za nešto što sistem već podržava.

A pravdati kupovinu osakaćenog telefona argumentom da to svakako ne treba je van pameti. Možda ćeš htjeti prodati nekad taj telefon, ko će ti to kupiti?
Fino si to napisao..."ljudi u Americi" a mi to nismo.
Ja sam naveo kod nas sta se koristi i ljudi ne obracaju paznju na kvalitet zvuka i video.Slazem se sa tobom da je viber najgori ali eto kod nas ovdje sve naopako 😂
Da sumiramo...meni nedostatak facetimea ne bi bio problem ako to ne radi na dubai verziji a ostali kome je to problem,neka kupe drugu verziju.Ne moze jednostavnije.
Saka
Posts: 2586
Joined: 25/02/2011 11:49

#29511 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

zippoo87 wrote: 06/02/2023 15:29
Saka wrote: 06/02/2023 12:29
Ne mogu da vjerujem da neko poredi Facetime sa smeće aplikacijama tipa Viber u kojoj nijedan poziv ne možeš realizovati da ti ne štopa i ne prekida.

Osim što je kvalitet slike i zvuka neuporediv, što nema prekida, Facetime je potpuno integrisan u ekosistem, radi sa Siri i ne trebaju ti nikakve dodatne aplikacije. U Americi ljudi koriste iPhone najviše zbog iMessage, jer neće da instaliraju masu različitih aplikacija za nešto što sistem već podržava.

A pravdati kupovinu osakaćenog telefona argumentom da to svakako ne treba je van pameti. Možda ćeš htjeti prodati nekad taj telefon, ko će ti to kupiti?
Fino si to napisao..."ljudi u Americi" a mi to nismo.
Ja sam naveo kod nas sta se koristi i ljudi ne obracaju paznju na kvalitet zvuka i video.Slazem se sa tobom da je viber najgori ali eto kod nas ovdje sve naopako 😂
Da sumiramo...meni nedostatak facetimea ne bi bio problem ako to ne radi na dubai verziji a ostali kome je to problem,neka kupe drugu verziju.Ne moze jednostavnije.
Ma naravno, za par godina ces ga staviti na Pik i pokusati uvaliti nekom kao ocuvan, bez packe, naravno presucujuci da mu ne radi FT. :)
Al eto radi ostalih normalnih ljudi ovdje: dobro gledajte porijeklo iPhone-a kad kupujete. Ni u kom slucaju ne uzimati Dubai ni Japan ni Koreju jer oni imaju druga ogranicenja koja sad necu spominjeti jer pojedincima to nema nikakve veze. Najbolje je uzeti EU, onda ste najsigurniji.
zippoo87
Posts: 15363
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#29512 Re: iPhone - All about

Post by zippoo87 »

Saka wrote: 06/02/2023 16:21
zippoo87 wrote: 06/02/2023 15:29

Fino si to napisao..."ljudi u Americi" a mi to nismo.
Ja sam naveo kod nas sta se koristi i ljudi ne obracaju paznju na kvalitet zvuka i video.Slazem se sa tobom da je viber najgori ali eto kod nas ovdje sve naopako 😂
Da sumiramo...meni nedostatak facetimea ne bi bio problem ako to ne radi na dubai verziji a ostali kome je to problem,neka kupe drugu verziju.Ne moze jednostavnije.
Ma naravno, za par godina ces ga staviti na Pik i pokusati uvaliti nekom kao ocuvan, bez packe, naravno presucujuci da mu ne radi FT. :)
Al eto radi ostalih normalnih ljudi ovdje: dobro gledajte porijeklo iPhone-a kad kupujete. Ni u kom slucaju ne uzimati Dubai ni Japan ni Koreju jer oni imaju druga ogranicenja koja sad necu spominjeti jer pojedincima to nema nikakve veze. Najbolje je uzeti EU, onda ste najsigurniji.
Nek ti znas da cu ja uvaljivati nekome nesto a ostalo je manje bitno. :run:
Svakakvih pacenika.
isx
Posts: 3581
Joined: 24/05/2014 19:12

#29513 Re: iPhone - All about

Post by isx »

Ja ne mogu zamisliti dan bez FT poziva ili iMessagea, a živim u po Bosne, ne Amerike. Kad mi neko kaže šta ti je iMssg a koristi iPhone godinama. :run:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#29514 Re: iPhone - All about

Post by skafiskafsnjak »

zippoo87 wrote: 06/02/2023 16:34
Saka wrote: 06/02/2023 16:21
Ma naravno, za par godina ces ga staviti na Pik i pokusati uvaliti nekom kao ocuvan, bez packe, naravno presucujuci da mu ne radi FT. :)
Al eto radi ostalih normalnih ljudi ovdje: dobro gledajte porijeklo iPhone-a kad kupujete. Ni u kom slucaju ne uzimati Dubai ni Japan ni Koreju jer oni imaju druga ogranicenja koja sad necu spominjeti jer pojedincima to nema nikakve veze. Najbolje je uzeti EU, onda ste najsigurniji.
Nek ti znas da cu ja uvaljivati nekome nesto a ostalo je manje bitno. :run:
Svakakvih pacenika.
Zipo, stari svercer :D
Erhardt
Posts: 249
Joined: 02/12/2019 10:19

#29515 Re: iPhone - All about

Post by Erhardt »

Da se tuspasim. 😊 14 Pro već par dana, za sad odličan.
kvaju
Posts: 35
Joined: 20/04/2009 22:08

#29516 Re: iPhone - All about

Post by kvaju »

skafiskafsnjak wrote: 06/02/2023 12:57

Slozio bih se s tobom da se radi o necemu bezveze. Ali brate jacina zvona, banalna stvar :D
A naravno da se naviknem na neke stvari ...
Kad smo kod banalnosti, moćni Android, evo pixel 7, nema opcije da vol tipkama NE diram jačinu zvona, a prije je bilo 100%, makli je :S
azdralovic
Posts: 4429
Joined: 29/05/2010 21:46

#29517 Re: iPhone - All about

Post by azdralovic »

Svakako kazu da od iOS13 radi Facetime normalno, samo ti region ne smije biti UAE u postavkama
Saka
Posts: 2586
Joined: 25/02/2011 11:49

#29518 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

azdralovic wrote: 07/02/2023 09:17 Svakako kazu da od iOS13 radi Facetime normalno, samo ti region ne smije biti UAE u postavkama
Super ako je tako. Prije je bilo u firmware onemoguceno i nije se moglo aktivirati nikako osim sa jailbreakom. Tako je bar prije bilo sa svim regionalnim ogranicenjima. Ako su promijenili odlicno.
FirefoxBosna
Posts: 15
Joined: 22/01/2018 13:11

#29519 Re: iPhone - All about

Post by FirefoxBosna »

Da li neko zna kako ce izgledati iPhone za 2 godine, kazu da ce da bude strasan.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#29520 Re: iPhone - All about

Post by skafiskafsnjak »

Strasno isti kao i sadasnji :mrgreen:
DonieBrasco
Posts: 15208
Joined: 31/08/2016 16:09

#29521 Re: iPhone - All about

Post by DonieBrasco »

Ono sto je vaznije od fizickog dizajna koji se svejedno ne moze drasticno mjenjati, Apple navodno radi na integraciji cipova, prave svoj modem cip da ne budu ovisni od Qualcomma, također rade na display tehnologiji da ne moraju od Samsunga/LG ovisiti, i jos neke tehnologije razvijaju da ne moraju od drugih uzimati.
Erhardt
Posts: 249
Joined: 02/12/2019 10:19

#29522 Re: iPhone - All about

Post by Erhardt »

DonieBrasco wrote: 07/02/2023 19:25 Ono sto je vaznije od fizickog dizajna koji se svejedno ne moze drasticno mjenjati, Apple navodno radi na integraciji cipova, prave svoj modem cip da ne budu ovisni od Qualcomma, također rade na display tehnologiji da ne moraju od Samsunga/LG ovisiti, i jos neke tehnologije razvijaju da ne moraju od drugih uzimati.
Nisu jedini koji hoće da što manje ovise o uvozu i drugima. Pandemija i rat u Ukrajini su pokazali koliko je lanac snabdijevanja labilan. Koliko je to dobro, toliko i nije…

OT
Kako dobru bateriju ima 14 pro, mada sam bio skeptičan. Ne sjećam se kad sam bio ovako zadovoljan, možda neki Xiaomi prije par godina…
nj0be
Posts: 107
Joined: 18/04/2009 22:20

#29523 Re: iPhone - All about

Post by nj0be »

Pozdrav,

Najbliži sam kupovine iPhone. Gledao sam 13Pro 256gb najviše, jer koliko vidim neka velike razlike sa 13ProMax.
Zanima me da li su velike razlike npr sa 14pro? Da li vrijedi razlike u parama?

Također, koje prodavnice u Sa preporučujute? U kojima je moguće plaćanje na rate? Na šta je potrebno obratiti pažnju prilikom kupovine?

Možda nije u skladu sa ovom temom, ali da ipak pitam. iPhone 13pro ili Samsung s22 ultra?
isx
Posts: 3581
Joined: 24/05/2014 19:12

#29524 Re: iPhone - All about

Post by isx »

Za Samsung pitaj na drugoj temi.
User avatar
ortodont
Posts: 1810
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#29525 Re: iPhone - All about

Post by ortodont »

nj0be wrote: 11/02/2023 14:42 Pozdrav,

Najbliži sam kupovine iPhone. Gledao sam 13Pro 256gb najviše, jer koliko vidim neka velike razlike sa 13ProMax.
Zanima me da li su velike razlike npr sa 14pro? Da li vrijedi razlike u parama?

Također, koje prodavnice u Sa preporučujute? U kojima je moguće plaćanje na rate? Na šta je potrebno obratiti pažnju prilikom kupovine?

Možda nije u skladu sa ovom temom, ali da ipak pitam. iPhone 13pro ili Samsung s22 ultra?
Odgovorit cu na neka pitanja. Max verzije imaju mnogo bolju bateriju od Pro. Znam iz svog iskustva.
Ne vrijedi uzimati seriju 14 pored 13 apsolutno.
Rate svugdje imas. Nemoj univerzalno čisto jer su odvratni. Samo imei kod s kutije uzmes i provjeris online da nije paljen.
iPhone po meni, ali pitanje ti je opširno, lakse ces ga prodati ako nista.
Post Reply