iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#28476 Re: iPhone - All about

Post by Evelinda »

Molim za pomoc.Naime prosli mjesec sam kupila na Iclaudu 2tb. Sada mi je doslo da napunim ali ne zelim vise da placam.Kako smanjiti tj otkazati tu pretplatu,nikako se ne snalazim
isx
Posts: 3581
Joined: 24/05/2014 19:12

#28477 Re: iPhone - All about

Post by isx »

Postavke (Settings) - iCloud - Upravljanje memorijom računa - Promijeni plan memorije - Opcije smanjivanja … odaberi šta želiš.
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#28478 Re: iPhone - All about

Post by Evelinda »

Uradila sam tako ali opet mi stoji 2tb i da doplatim
isx
Posts: 3581
Joined: 24/05/2014 19:12

#28479 Re: iPhone - All about

Post by isx »

Daj screenshot? Kad ti je istekla pretplata za prošli mjesec? Ako si zakoračila u novo razdoblje naplate, a nisi otkazala pretplatu prije toga, logično da si dužna platiti tekući mjesec.
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#28480 Re: iPhone - All about

Post by Evelinda »

Danas m istice 24.9
fast-and-the-curious
Posts: 210
Joined: 07/06/2022 16:38

#28481 Re: iPhone - All about

Post by fast-and-the-curious »

Evelinda wrote: 25/09/2022 18:59 Danas m istice 24.9
Pa trebalo bi da možeš otkazati u svakom trenutku u postavkama.

Image
isx
Posts: 3581
Joined: 24/05/2014 19:12

#28482 Re: iPhone - All about

Post by isx »

Što nisi jučer prekinula pretplatu?
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#28483 Re: iPhone - All about

Post by Evelinda »

isx wrote: 25/09/2022 19:18 Što nisi jučer prekinula pretplatu?
Nisam se na zalost sjetila
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#28484 Re: iPhone - All about

Post by Evelinda »

fast-and-the-curious wrote: 25/09/2022 19:07
Evelinda wrote: 25/09/2022 18:59 Danas m istice 24.9
Pa trebalo bi da možeš otkazati u svakom trenutku u postavkama.

Image
Na zalost ne moze
Meda_s_kasike
Posts: 239
Joined: 15/06/2013 15:58

#28485 Re: iPhone - All about

Post by Meda_s_kasike »

soha96 wrote: 23/09/2022 20:51 Rasprodano skoro sve u iq i atstore. Nemaju Pro 128 :D
Ja sad zvao TehnoMag kažu sutra/prekosutra im dolazi 14 Pro 128GB i 256GB opet :D drug mi radi u SCC kažu mu u AT Store da nemaju.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#28486 Re: iPhone - All about

Post by skafiskafsnjak »

Ja u Deu narucio 13.09.
Pisalo dostava 19.09. To me i privuklo.

Dan danas nista.... Mislim da cu otkazat skroz... Bezveze .
Sta ga pustas u prodaju koji djavo.
vojopd
Posts: 1793
Joined: 28/05/2018 18:14

#28487 Re: iPhone - All about

Post by vojopd »

Kriza u Bosni
semsasuljakovic
Posts: 1972
Joined: 02/08/2015 21:30

#28488 Re: iPhone - All about

Post by semsasuljakovic »

Imam mali problem sa Gboard. S vremena na vrijeme mi haptic na Gboardu ne radi, pa odjednom proradi. Džabe mi što restartujem haptic u settings, ne pomaže. Proradi samo od sebe, "odjednom". Da li neko ima sličan problem? Ne da mi se koristiti originalnu iPhone tastaturu jer nema sugestija za bosanski jezik.

EDIT: Ne treba. Ugasio sam haptic. Jer sam tražeći rješenje otkrio da smanjuje battery life. A kontam esim mi pojede bateriju.
Tabijat
Posts: 1270
Joined: 25/12/2013 15:29

#28489 Re: iPhone - All about

Post by Tabijat »

Ovo nije baš pitanje o iPhone-ima nego vise o iPAD OS-u, ali ne znam gdje bih ga smjestila pa ako može ovdje.
Instructions for Apple users: Without VPN
------------------------------------------------------ ------------

Note: only works on iOS, iPadOS and AppleTv devices.
price may vary due to iTunes balance.

Step 1: Create an
Apple account: ‌ appleid.apple.com/tr-tr top right "Create your Apple ID, corresponding to Turkish

- Name, Turkish address ( generate address )
- German phone number for proof
- Mail for proof

Step 2:
Credit over Eg buy
Eneba You have to buy Turkish iTunes credit cards (TR not €)
Other shops : allkeyshop.com, Gamivo.com , turgame.com
(you need 350TR for the annual membership)

Step 3: Register
on the corresponding device with a Turkish Apple ID
iOS: AppStore -> top right on "Profile picture" -> scroll all the way down -> log out / sign out -> register again

Step 4: Redeem
credit at Apple ‌ appstore.com/redeem/XJF8CMNTY24XXXXX Step 5: Download


the Disney App in the App Store and complete the subscription with the credit.

Ovo sam odradila i imam plaćen Disney+ preko iTunes store-a (ovaj račun sa turskim Apple ID-om). Problem mi je dalje plaćanje, jer neće da mi doda moju karticu na ovaj račun, a ovi gift cardovi su patnja i stranice ih obično prodaju uz duplu proviziju.
Ima li neko zaobilazno rješenje? Mogu li sad promijeniti regiju ovog Apple ID-a, da dodam karticu? Imam li neku druguopciju paymenta (paypal?) ili makar neki normalan način kupovanja ovih gift cardova?
Unaprijed hvala na pomoći.
fast-and-the-curious
Posts: 210
Joined: 07/06/2022 16:38

#28490 Re: iPhone - All about

Post by fast-and-the-curious »

Tabijat wrote: 27/09/2022 09:13 Ovo nije baš pitanje o iPhone-ima nego vise o iPAD OS-u, ali ne znam gdje bih ga smjestila pa ako može ovdje.
Instructions for Apple users: Without VPN
------------------------------------------------------ ------------

Note: only works on iOS, iPadOS and AppleTv devices.
price may vary due to iTunes balance.

Step 1: Create an
Apple account: ‌ appleid.apple.com/tr-tr top right "Create your Apple ID, corresponding to Turkish

- Name, Turkish address ( generate address )
- German phone number for proof
- Mail for proof

Step 2:
Credit over Eg buy
Eneba You have to buy Turkish iTunes credit cards (TR not €)
Other shops : allkeyshop.com, Gamivo.com , turgame.com
(you need 350TR for the annual membership)

Step 3: Register
on the corresponding device with a Turkish Apple ID
iOS: AppStore -> top right on "Profile picture" -> scroll all the way down -> log out / sign out -> register again

Step 4: Redeem
credit at Apple ‌ appstore.com/redeem/XJF8CMNTY24XXXXX Step 5: Download


the Disney App in the App Store and complete the subscription with the credit.

Ovo sam odradila i imam plaćen Disney+ preko iTunes store-a (ovaj račun sa turskim Apple ID-om). Problem mi je dalje plaćanje, jer neće da mi doda moju karticu na ovaj račun, a ovi gift cardovi su patnja i stranice ih obično prodaju uz duplu proviziju.
Ima li neko zaobilazno rješenje? Mogu li sad promijeniti regiju ovog Apple ID-a, da dodam karticu? Imam li neku druguopciju paymenta (paypal?) ili makar neki normalan način kupovanja ovih gift cardova?
Unaprijed hvala na pomoći.
Imaš stranicu hepsiburada gdje nema provizije na gift cards, a imaš i durmaplay gdje je provizija 0.50 EUR
Tabijat
Posts: 1270
Joined: 25/12/2013 15:29

#28491 Re: iPhone - All about

Post by Tabijat »

fast-and-the-curious wrote: 27/09/2022 09:20 Imaš stranicu hepsiburada gdje nema provizije na gift cards, a imaš i durmaplay gdje je provizija 0.50 EUR
Hvala ti puno, evo probam pa javim.

*Edit: Ova Hepsiburada mi nije prošla, ne znam zašto. Sve je bilo ok a onda mi na stranici piše sljedeće:

This product has been canceled
Your 100.00 TL refund has been made to your bank by Hepsiburada. The time for your bank to reflect this amount to your card ending with **** is 8 working days at the latest . This period is determined by your bank. If your refund has not been made after the specified time has passed, you can contact your bank.


Ova Durmaplay je kao prošla, odnosno vjerovatno čekaju da banka odobri transakciju pa da pošalju kod. Hoće li, evo ne znam.
User avatar
vaučer
Posts: 8896
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#28492 Re: iPhone - All about

Post by vaučer »

Nakon par dana s iP 13 Pro, ne mogu jebeno vjerovati kakva je baterija. Nisam neki power user koji hekla telefon stalno, ali na kraju dana imati 75% baterije :shock: Nisam ovo očekivao, moram priznati. S druge strane neću se nikad naviknuti na to da nemam home dugme.
azdralovic
Posts: 4429
Joined: 29/05/2010 21:46

#28493 Re: iPhone - All about

Post by azdralovic »

vaučer wrote: 27/09/2022 10:59 Nakon par dana s iP 13 Pro, ne mogu jebeno vjerovati kakva je baterija. Nisam neki power user koji hekla telefon stalno, ali na kraju dana imati 75% baterije :shock: Nisam ovo očekivao, moram priznati. S druge strane neću se nikad naviknuti na to da nemam home dugme.
zaboravit ces da si ga ikada imao za heftu
zippoo87
Posts: 15364
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#28494 Re: iPhone - All about

Post by zippoo87 »

vaučer wrote: 27/09/2022 10:59 Nakon par dana s iP 13 Pro, ne mogu jebeno vjerovati kakva je baterija. Nisam neki power user koji hekla telefon stalno, ali na kraju dana imati 75% baterije :shock: Nisam ovo očekivao, moram priznati. S druge strane neću se nikad naviknuti na to da nemam home dugme.
Kakav home...kada naucis koristiti geste,skontati ces koliko te tipkanje na dugme home usporavalo :lol:
User avatar
vaučer
Posts: 8896
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#28495 Re: iPhone - All about

Post by vaučer »

zippoo87 wrote: 28/09/2022 01:09 Kakav home...kada naucis koristiti geste,skontati ces koliko te tipkanje na dugme home usporavalo :lol:
Switchanje između otvorenih aplikacija je definitivno sporije i nepreciznije s gestama nego s home botunom. Trebam povući do pola, relativno precizna akcija pa onda skrolati i odabrati. Double tap dugmeta je puno brži način. Ali eto, to je jedina značajna primjedba, sve ostalo je tip top.

Inače, nevezano za ovo, ali mi je zanimljivo da je sad novi standard imati geste umjesto home dugmeta. Ako niste znali, sličan dizajn je nekad davno, u ranim danima smartphone evolucije, ubio Blackberry. Prvi propisan smartphone koji su izdali je imao odličan hardware, super funkcije i razumnu cijenu - ali je umjesto home dugmeta (što je bio standard na ranim smartphone aparatima) imao geste, slične ovim današnjim - povlačenje s vrha/dna ekrana itd. Korisnici nisu bili oduševljeni i flopali su, nisu se više nikad propisno oporavili od tog. Da bi danas, godinama kasnije, to postao standard. :-D
sasajev
Posts: 615
Joined: 20/06/2016 09:49

#28496 Re: iPhone - All about

Post by sasajev »

vaučer wrote: 28/09/2022 10:44
zippoo87 wrote: 28/09/2022 01:09 Kakav home...kada naucis koristiti geste,skontati ces koliko te tipkanje na dugme home usporavalo :lol:
Switchanje između otvorenih aplikacija je definitivno sporije i nepreciznije s gestama nego s home botunom. Trebam povući do pola, relativno precizna akcija pa onda skrolati i odabrati. Double tap dugmeta je puno brži način. Ali eto, to je jedina značajna primjedba, sve ostalo je tip top.

Inače, nevezano za ovo, ali mi je zanimljivo da je sad novi standard imati geste umjesto home dugmeta. Ako niste znali, sličan dizajn je nekad davno, u ranim danima smartphone evolucije, ubio Blackberry. Prvi propisan smartphone koji su izdali je imao odličan hardware, super funkcije i razumnu cijenu - ali je umjesto home dugmeta (što je bio standard na ranim smartphone aparatima) imao geste, slične ovim današnjim - povlačenje s vrha/dna ekrana itd. Korisnici nisu bili oduševljeni i flopali su, nisu se više nikad propisno oporavili od tog. Da bi danas, godinama kasnije, to postao standard. :-D
Mozda ne znas ali prebacivanje izmedju otvorenih aplikacija radis na onoj liniji na dnu ekrana, samo vrtis lijevo desno i prebacujes iz app u app. Nema potrebe da otvaras nedavno otvorene aplikacije pa tu da trazis.
acer5101
Posts: 427
Joined: 06/08/2012 09:42

#28497 Re: iPhone - All about

Post by acer5101 »

sasajev wrote: 28/09/2022 12:51
vaučer wrote: 28/09/2022 10:44

Switchanje između otvorenih aplikacija je definitivno sporije i nepreciznije s gestama nego s home botunom. Trebam povući do pola, relativno precizna akcija pa onda skrolati i odabrati. Double tap dugmeta je puno brži način. Ali eto, to je jedina značajna primjedba, sve ostalo je tip top.

Inače, nevezano za ovo, ali mi je zanimljivo da je sad novi standard imati geste umjesto home dugmeta. Ako niste znali, sličan dizajn je nekad davno, u ranim danima smartphone evolucije, ubio Blackberry. Prvi propisan smartphone koji su izdali je imao odličan hardware, super funkcije i razumnu cijenu - ali je umjesto home dugmeta (što je bio standard na ranim smartphone aparatima) imao geste, slične ovim današnjim - povlačenje s vrha/dna ekrana itd. Korisnici nisu bili oduševljeni i flopali su, nisu se više nikad propisno oporavili od tog. Da bi danas, godinama kasnije, to postao standard. :-D
Mozda ne znas ali prebacivanje izmedju otvorenih aplikacija radis na onoj liniji na dnu ekrana, samo vrtis lijevo desno i prebacujes iz app u app. Nema potrebe da otvaras nedavno otvorene aplikacije pa tu da trazis.

Hvala ti u moje ime :*
apokalipso2
Posts: 85
Joined: 07/05/2019 09:56

#28498 Re: iPhone - All about

Post by apokalipso2 »

sasajev wrote: 28/09/2022 12:51
vaučer wrote: 28/09/2022 10:44

Switchanje između otvorenih aplikacija je definitivno sporije i nepreciznije s gestama nego s home botunom. Trebam povući do pola, relativno precizna akcija pa onda skrolati i odabrati. Double tap dugmeta je puno brži način. Ali eto, to je jedina značajna primjedba, sve ostalo je tip top.

Inače, nevezano za ovo, ali mi je zanimljivo da je sad novi standard imati geste umjesto home dugmeta. Ako niste znali, sličan dizajn je nekad davno, u ranim danima smartphone evolucije, ubio Blackberry. Prvi propisan smartphone koji su izdali je imao odličan hardware, super funkcije i razumnu cijenu - ali je umjesto home dugmeta (što je bio standard na ranim smartphone aparatima) imao geste, slične ovim današnjim - povlačenje s vrha/dna ekrana itd. Korisnici nisu bili oduševljeni i flopali su, nisu se više nikad propisno oporavili od tog. Da bi danas, godinama kasnije, to postao standard. :-D
Mozda ne znas ali prebacivanje izmedju otvorenih aplikacija radis na onoj liniji na dnu ekrana, samo vrtis lijevo desno i prebacujes iz app u app. Nema potrebe da otvaras nedavno otvorene aplikacije pa tu da trazis.
Hvala i od mene. Nisam ni ja znao za ovo. Vrlo korisno.
User avatar
vaučer
Posts: 8896
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#28499 Re: iPhone - All about

Post by vaučer »

sasajev wrote: 28/09/2022 12:51
Mozda ne znas ali prebacivanje izmedju otvorenih aplikacija radis na onoj liniji na dnu ekrana, samo vrtis lijevo desno i prebacujes iz app u app. Nema potrebe da otvaras nedavno otvorene aplikacije pa tu da trazis.
Mind. Blown. :thumbup:
Zahvaljujem.
sasajev
Posts: 615
Joined: 20/06/2016 09:49

#28500 Re: iPhone - All about

Post by sasajev »

acer5101 wrote: 28/09/2022 13:47
sasajev wrote: 28/09/2022 12:51

Mozda ne znas ali prebacivanje izmedju otvorenih aplikacija radis na onoj liniji na dnu ekrana, samo vrtis lijevo desno i prebacujes iz app u app. Nema potrebe da otvaras nedavno otvorene aplikacije pa tu da trazis.

Hvala ti u moje ime :*
Nema na cemu.
Post Reply