iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Haettenschweiler
Posts: 635
Joined: 15/03/2010 18:29

#6426 Re: iPhone - All about

Post by Haettenschweiler »

Zdravo raja,

Koliko trenutno košta iPhone 4s i hoće li (i koliko) pojeftiniti kada izađe 5ica?
User avatar
Mirnnes
Posts: 65
Joined: 01/02/2011 17:40

#6427 Re: iPhone - All about

Post by Mirnnes »

Je li imao ko problema sa očitavanjem SIM kartice? Meni se desi jednom u 2-3 dana, izbaci - no SIM inserted, i dok ne ugasim/upalim telefon ili izvadim karticu i "ispušem" malo unutra, neće da je očita?

Kontam da bi moglo biti do kartice? Promijenio sam je prije 2-3 mjeseca u BH Telecomu, oni su je i izrezali...???

Rješenje? Hvala :)
User avatar
em11r
Posts: 942
Joined: 14/03/2012 16:28
Location: TuzlOk

#6428 Re: iPhone - All about

Post by em11r »

Pitanjce,
Ipad kec nije jailbreakovan ... uradio mi je automatski update na OS peticu i od tada mi je spor do bola ...
pokusavao sam da ga downgrade na 4.3 ili neki drugi ... skidao par firmwareta :) ... ali svaki puta otprilike isto this ipad is not eligible for upgrade ....
koristio sam ovaj tutorial http://www.ijailbreak.com/how-to-downgrade/ ali ne iDJe ...

pomazite drugovi ... osjecam se ko na windowsima 3.11 kad sta tapnem kliknem pipnem darnem :) sve je turbo sporo :)
Miro Spiro
Posts: 562
Joined: 16/10/2010 13:42

#6429 Re: iPhone - All about

Post by Miro Spiro »

Jedno pitanje .

Znam da je tema o iPhone-u ali kad se vec pricalo o IPSW-u. Meni treba za iPad 3 Wi-Fi+ 4G.Gdje se ima da uradi download.

Je li sigurno odavde http://www.iphoneheat.com/2012/03/downl ... pod-touch/

ovaj iPad3,2_5.1_9B176_Restore.ipsw iPad 3 GSM.Znam da je Chuckie stavio link na apple stranicu za iPhone ali meni treba sada za iPad.

Unaprijed hvala
iSwagga
Posts: 1547
Joined: 22/03/2010 10:30

#6430 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

Miro Spiro wrote:Jedno pitanje .

Znam da je tema o iPhone-u ali kad se vec pricalo o IPSW-u. Meni treba za iPad 3 Wi-Fi+ 4G.Gdje se ima da uradi download.

Je li sigurno odavde http://www.iphoneheat.com/2012/03/downl ... pod-touch/

ovaj iPad3,2_5.1_9B176_Restore.ipsw iPad 3 GSM.Znam da je Chuckie stavio link na apple stranicu za iPhone ali meni treba sada za iPad.

Unaprijed hvala
Ja sve IPSW skidam sa ove stranice http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/
zlatan01
Posts: 1176
Joined: 23/08/2006 16:29
Location: Halmstad

#6431 Re: iPhone - All about

Post by zlatan01 »

shalla wrote:
Chuckie wrote:Imam ja mape cijele Evrope.
Kakve su šanse da ih negdje uploaduješ osim ako nisu tomtom :mrgreen:

Jer ja sam skinuo eastern europe (navigon i regio mape) i onda sam skinuo onaj europe ali tamo su tomtom mape (balkanske zemlje na tomtomu su niđe veze), dakle najbolji bi mi bio neki miks balkan navigo + ostatak evrope tomtom) ali kad sam to pokušao napraviti igo je malo poblesavio tj nije htio da mi mapira recimo put od BiH do Italije (jer su karte bile upravo taj miks, bosna od navigona i italija tomtom)... Ne znam kako da to premostim jbm ga
I meni se desilo slicno, a razlog je vjerovatno nekompatibilne mape, Teleatlas i Topmap (valjda se tako zove lokalni provajder) se ne slazu. Ja sam skinuo Navteq mape za EU 2011 Q4 a za Balkan Topmap i spakovao po svom ukusu app. Sve radi kako treba...
žuti
Posts: 562
Joined: 11/04/2011 13:04

#6432 Re: iPhone - All about

Post by žuti »

Jedno banalno pitanje. Preporuka za online kupovinu iPhone-a. cijene, linkovi itd. Covjek ce mi donijeti kad bude dolazio ovamo ali ja trebam ranije naruciti. gdje se kod nas moze otkljucati u americi kupljeni iphone?
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#6433 iPhone - All about

Post by Chuckie »

Ne moze nigdje ako narucis telefon sa 4.11 i 4.12 basebandom, treba fobro paziti, nije to tako jednostavno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#6434 Re: iPhone - All about

Post by shalla »

zlatan01 wrote:
shalla wrote:
Chuckie wrote:Imam ja mape cijele Evrope.
Kakve su šanse da ih negdje uploaduješ osim ako nisu tomtom :mrgreen:

Jer ja sam skinuo eastern europe (navigon i regio mape) i onda sam skinuo onaj europe ali tamo su tomtom mape (balkanske zemlje na tomtomu su niđe veze), dakle najbolji bi mi bio neki miks balkan navigo + ostatak evrope tomtom) ali kad sam to pokušao napraviti igo je malo poblesavio tj nije htio da mi mapira recimo put od BiH do Italije (jer su karte bile upravo taj miks, bosna od navigona i italija tomtom)... Ne znam kako da to premostim jbm ga
I meni se desilo slicno, a razlog je vjerovatno nekompatibilne mape, Teleatlas i Topmap (valjda se tako zove lokalni provajder) se ne slazu. Ja sam skinuo Navteq mape za EU 2011 Q4 a za Balkan Topmap i spakovao po svom ukusu app. Sve radi kako treba...
Ja sam riješio situaciju i sada je sve ko bonbona :mrgreen:
Bosna, Hrvatska, Srbija i Slovenija su "Navigo sistem", ostatak evrope "Navteq", radi sve hvala Bogu ko zuca :)
Miro Spiro
Posts: 562
Joined: 16/10/2010 13:42

#6435 Re: iPhone - All about

Post by Miro Spiro »

Je li netko ima problema sa instaliranje Installousa. Ja evo pokusavam cijeli dan ali izbacuje da host nije dostupan ili izbaci Hash Sum Mismatch.Ne znam sto je Cydia bez problema instalirana kazu ljudi na internetu da je izasla nova verzija pa zato guzva na serverima da je zbog toga problem.
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#6436 iPhone - All about

Post by Chuckie »

Jucer sam nekako instalisao novi Installous, nakon mnogo pokusaja, preopterecen im je server.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Mirnnes
Posts: 65
Joined: 01/02/2011 17:40

#6437 Re: iPhone - All about

Post by Mirnnes »

Mirnnes wrote:Je li imao ko problema sa očitavanjem SIM kartice? Meni se desi jednom u 2-3 dana, izbaci - no SIM inserted, i dok ne ugasim/upalim telefon ili izvadim karticu i "ispušem" malo unutra, neće da je očita?

Kontam da bi moglo biti do kartice? Promijenio sam je prije 2-3 mjeseca u BH Telecomu, oni su je i izrezali...???

Rješenje? Hvala :)

Iko? :)
User avatar
vivax
Posts: 1004
Joined: 04/07/2011 20:07

#6438 Re: iPhone - All about

Post by vivax »

Evo jedan dobar tweak..Na cydia-i se placa.. ali mozete ga skinuti sa ovog izvra dzaba...( mozda je to neko vec uradio al' evo za one kome bi moglo biti zanimljivo).
Izvor : http://repo.hackyouriphone.org
Tweak: Barrel
a evo ukratko o ovome.

http://www.youtube.com/watch?v=z-IzH33l ... re=related
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#6439 iPhone - All about

Post by Chuckie »

Barrel manje vise svi znamo, naravno nalazi se i na najboljem narodnom repou h7v.org. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
vivax
Posts: 1004
Joined: 04/07/2011 20:07

#6440 Re: iPhone - All about

Post by vivax »

Chuckie wrote:Barrel manje vise svi znamo, naravno nalazi se i na najboljem narodnom repou h7v.org. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ma i ja naletio na internetu pa reko da razglasim raji.. :D.. A ovaj h7v.org ne moze da mi doda u cydiu
User avatar
vivax
Posts: 1004
Joined: 04/07/2011 20:07

#6441 Re: iPhone - All about

Post by vivax »

vivax wrote:
Chuckie wrote:Barrel manje vise svi znamo, naravno nalazi se i na najboljem narodnom repou h7v.org. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ma i ja naletio na internetu pa reko da razglasim raji.. :D.. A ovaj h7v.org ne moze da mi doda u cydiu
EDIT: Lazem evo dodao sam ga ..:D..
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#6442 iPhone - All about

Post by Chuckie »

Pazi ovo :D




Sent from my iPhone using Tapatalk
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#6443 Re: iPhone - All about

Post by Vertig0 »

Zanima me da li se ijedan iphone 4s moze otkljucati putem nekih gevey kartica i sl?
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#6444 iPhone - All about

Post by Chuckie »

Moze XSim karticama, slicno Geveyu, ali ja nikad nakon jednog geveya nebih isao na nista sem simfree telefona.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#6445 Re: iPhone - All about

Post by Vertig0 »

Ma prijatelj mi ima pa pita.
Znas li slucajno kako se radi to otkljucavanje, ima li negdje tutorial na youtubu?
Moze i ma PM.
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#6446 Re: iPhone - All about

Post by azdralovic »

em11r wrote:Pitanjce,
Ipad kec nije jailbreakovan ... uradio mi je automatski update na OS peticu i od tada mi je spor do bola ...
pokusavao sam da ga downgrade na 4.3 ili neki drugi ... skidao par firmwareta :) ... ali svaki puta otprilike isto this ipad is not eligible for upgrade ....
koristio sam ovaj tutorial http://www.ijailbreak.com/how-to-downgrade/ ali ne iDJe ...

pomazite drugovi ... osjecam se ko na windowsima 3.11 kad sta tapnem kliknem pipnem darnem :) sve je turbo sporo :)
kod mene je 5.1.1 i radi od prve minute bez problema, pokrece sve normala(infinity blade II se igra)...
koristio sam ga jednu vecer tako,a ujutro sam pravio jailbrake tako da mislim da nema veze sa tim ...
User avatar
vivax
Posts: 1004
Joined: 04/07/2011 20:07

#6447 Re: iPhone - All about

Post by vivax »

Chuckie wrote:Pazi ovo :D




Sent from my iPhone using Tapatalk
hahahahaha...xD..Bilo bi mocno da se bas moze prikopcati pa da ti auto ovako zvuci..xD
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#6448 iPhone - All about

Post by Chuckie »

Vertig0 wrote:Ma prijatelj mi ima pa pita.
Znas li slucajno kako se radi to otkljucavanje, ima li negdje tutorial na youtubu?
Moze i ma PM.
Potrazi na youtubu imas mnogo tutoriala.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#6449 iPhone - All about

Post by Chuckie »

vivax wrote:
Chuckie wrote:Pazi ovo :D




Sent from my iPhone using Tapatalk
hahahahaha...xD..Bilo bi mocno da se bas moze prikopcati pa da ti auto ovako zvuci..xD
Skopcas na audio sistem odvrnes do daske i spustis prozore. :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
vivax
Posts: 1004
Joined: 04/07/2011 20:07

#6450 Re: iPhone - All about

Post by vivax »

Chuckie wrote:
vivax wrote:
Chuckie wrote:Pazi ovo :D




Sent from my iPhone using Tapatalk
hahahahaha...xD..Bilo bi mocno da se bas moze prikopcati pa da ti auto ovako zvuci..xD
Skopcas na audio sistem odvrnes do daske i spustis prozore. :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
hahahahaha...Provuces jedan zvucnik do auspuha...xD...
Post Reply