iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#151 Re: iPhone - All about

Post by Eborg »

Je li iko pokushao da se nakachi na Wi-Fi i obavi Skype razgovor sa nekim ko je za kompom?Shteka li,kakav je kvalitet zvuka? :)
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#152 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

Eborg wrote:Je li iko pokushao da se nakachi na Wi-Fi i obavi Skype razgovor sa nekim ko je za kompom?Shteka li,kakav je kvalitet zvuka? :)
ja sam pricao sa prijateljem u hrvatskoj koji je takodjer sa mnom razgovarao preko Skype-a na iPhone. Koristio headset jer je uzasan kvalitet bio preko normalne slusalice. kada sam stavio headset bio je kvalitet perfekt! ;)
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#153 Re: iPhone - All about

Post by Eborg »

Je li bilo puno kashnjenja u signalu ili je kao obichni telefonski razgovor?

Mislim,ovo je dobra stvar recimo kada si u inostranstvu a zhelish obaviti razgovor s nekim ovdje.
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#154 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

Eborg wrote:Je li bilo puno kashnjenja u signalu ili je kao obichni telefonski razgovor?

Mislim,ovo je dobra stvar recimo kada si u inostranstvu a zhelish obaviti razgovor s nekim ovdje.
nije bilo puno kasnjenja koliko sam primjetio. bilo ga je ali ne prevelikog.
savsvoj
Posts: 512
Joined: 13/01/2009 17:55

#155 Re: iPhone - All about

Post by savsvoj »

zvako meni nije radio prije 2-3 dana i opet se prijavim odjavim i proradi samo ponovo ukucaj postavke u network settings
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#156 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

savsvoj wrote:zvako meni nije radio prije 2-3 dana i opet se prijavim odjavim i proradi samo ponovo ukucaj postavke u network settings
evo ga radi i meni ;)
hvala
User avatar
kirby
Posts: 591
Joined: 04/04/2008 23:31

#157 Re: iPhone - All about

Post by kirby »

imam pitanje.

koliko bih mogao traziti za iphone 16GB bijeli,otkljucan (legalno) sa Navigonom?
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#158 Re: iPhone - All about

Post by Eborg »

kirby wrote:imam pitanje.

koliko bih mogao traziti za iphone 16GB bijeli,otkljucan (legalno) sa Navigonom?
3G ili 3G S?
User avatar
kirby
Posts: 591
Joined: 04/04/2008 23:31

#159 Re: iPhone - All about

Post by kirby »

3g
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#160 Re: iPhone - All about

Post by Eborg »

kirby wrote:3g
Shta da ti kazhem.Na Bascharshiji se nov,otkljuchan i jailbrakeovan iPhone 3G 8GB prodaje za 1100 KM ilitiga 650 EUR.

Ako je tvoj polovan mislim da bi ga mogao utushiti za nekih 700-800 KM bez problema.Mozhda ce ti par ovih majstora sa foruma koji fakat i imaju iPhone bolje reci od mene. :)
User avatar
kirby
Posts: 591
Joined: 04/04/2008 23:31

#161 Re: iPhone - All about

Post by kirby »

ma moj je kao nov.veoma dobro ocuvan,plus ima 16 giga i legalnu navigaciju.a otkljucan je preko t-mobilea a ima i cydiu instalisanu.
star je 7 mjeseci.znaci ima garanciju jos godinu i pet mjeseci
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#162 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

kirby wrote:ma moj je kao nov.veoma dobro ocuvan,plus ima 16 giga i legalnu navigaciju.a otkljucan je preko t-mobilea a ima i cydiu instalisanu.
star je 7 mjeseci.znaci ima garanciju jos godinu i pet mjeseci
ja takav telefon, licno, ne bih ni prodavao.
ali ako bas eto hoces, nekih 900 KM. nemoj ic ispod 800. vrijedan je to telefon. nemoj da ti suplju niko prosipa kako moze nabaviti negdje za mane :zzzz:
User avatar
kirby
Posts: 591
Joined: 04/04/2008 23:31

#163 Re: iPhone - All about

Post by kirby »

hakazvaka wrote:
kirby wrote:ma moj je kao nov.veoma dobro ocuvan,plus ima 16 giga i legalnu navigaciju.a otkljucan je preko t-mobilea a ima i cydiu instalisanu.
star je 7 mjeseci.znaci ima garanciju jos godinu i pet mjeseci
ja takav telefon, licno, ne bih ni prodavao.
ali ako bas eto hoces, nekih 900 KM. nemoj ic ispod 800. vrijedan je to telefon. nemoj da ti suplju niko prosipa kako moze nabaviti negdje za mane :zzzz:

jarane iskreno odblokiranje sam platio 50 a navigaciju 75 eura.dobit cu uskoro novi 3GS ,pa bih ovaj mozda i prodao.ali samo ako bude neko ozbiljan sa ponudom.znam da j evrijedan i ne bih ga prodavao da ne dobijam ovaj drugi.tel je mraka jos sa cydiom na njemu.
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#164 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

kirby wrote:
hakazvaka wrote:
kirby wrote:ma moj je kao nov.veoma dobro ocuvan,plus ima 16 giga i legalnu navigaciju.a otkljucan je preko t-mobilea a ima i cydiu instalisanu.
star je 7 mjeseci.znaci ima garanciju jos godinu i pet mjeseci
ja takav telefon, licno, ne bih ni prodavao.
ali ako bas eto hoces, nekih 900 KM. nemoj ic ispod 800. vrijedan je to telefon. nemoj da ti suplju niko prosipa kako moze nabaviti negdje za mane :zzzz:

jarane iskreno odblokiranje sam platio 50 a navigaciju 75 eura.dobit cu uskoro novi 3GS ,pa bih ovaj mozda i prodao.ali samo ako bude neko ozbiljan sa ponudom.znam da j evrijedan i ne bih ga prodavao da ne dobijam ovaj drugi.tel je mraka jos sa cydiom na njemu.
ma ne znam. ako ces dobijati taj novi, bolje ti je pokloni taj 3G nekome ko ti je blizak strasno ili tako nesto. sta ces ga prodavat koji klinac. dobices nekih 800 maraka za njega, a izgubiti jedan strasan telefon.
sta ces ako apple dovoljno dobro zakljuca 3GS ? plakat ? :D :D
User avatar
kirby
Posts: 591
Joined: 04/04/2008 23:31

#165 Re: iPhone - All about

Post by kirby »

svi koji su mi bliski vec imaju iphone.sve sam ih zarazio.a za otkljucavanje nije frka jer uz njega dobijam i pretplatu..platis 100 eura i otkljucaju ti legalno preko itunes-a.

PS.a iskreno malo mi ga je i zao prodati.ko zna mozda se i predomislim pa ostavim oba jer je ovaj drugi crn.
User avatar
elixiaboy
Posts: 413
Joined: 26/09/2006 16:46

#166 Re: iPhone - All about

Post by elixiaboy »

Dobio sam nov iPhone 3g na poklon i zelio bih ga poceti korstiti. Medjutim, kada ubacim jednu od svojih SIM kartica (bhmobile/eronet)i spojim na comp onda mi javlja sljedece: "The SIM card inserted in this iPhone does not appear to be supported". Sto se tice samog iPhone-a, na vrhu display-a je prikazan katanac i uopste ne mogu pristupiti nikakvim aplikacijama. Samo emergency call je dopusten.
Probao sam fazon da drzim shut down i home button istovremeno pa sam u itunes-u mogao uraditi restore. medjutim i nakona restore-a ista prica.
Moje pitanje : Dali moram nabaviti TurboSIM karticu odnosno zvati nekoga ko mi moze otkljucati iPhone ili ima i neko rjesenje (citaj software) kojim mogu to rijesiti bez dodatnih investicija?

Hvala,
eb
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#167 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

elixiaboy wrote:Dobio sam nov iPhone 3g na poklon i zelio bih ga poceti korstiti. Medjutim, kada ubacim jednu od svojih SIM kartica (bhmobile/eronet)i spojim na comp onda mi javlja sljedece: "The SIM card inserted in this iPhone does not appear to be supported". Sto se tice samog iPhone-a, na vrhu display-a je prikazan katanac i uopste ne mogu pristupiti nikakvim aplikacijama. Samo emergency call je dopusten.
Probao sam fazon da drzim shut down i home button istovremeno pa sam u itunes-u mogao uraditi restore. medjutim i nakona restore-a ista prica.
Moje pitanje : Dali moram nabaviti TurboSIM karticu odnosno zvati nekoga ko mi moze otkljucati iPhone ili ima i neko rjesenje (citaj software) kojim mogu to rijesiti bez dodatnih investicija?

Hvala,
eb
imas napisano, mislim, na ovoj temi, kako odraditi JAILBREAK i UNLOCK uredjaja. pogledaj i na MacKorisnik. Ako ne skontas naposlijetku, posalji PP, pa cu ti ja napisati detaljno upute.

odprilike ti to ide da prvo preko iTunes instaliras firmware originalni, sa Apple-ovog servera. Trenutno je aktuelan 3.0.
Zatim pomocu, kolko ja znam, ultrasn0w, otkljucas dalje.
User avatar
elixiaboy
Posts: 413
Joined: 26/09/2006 16:46

#168 Re: iPhone - All about

Post by elixiaboy »

instalirao sam FW 3.0 i odradio jailbreak pomocu redsn0w. sada bih trebao odraditi unlock pomocu ultrasn0w medjutim nemam wifi access na raspolaganju. jeli mogu ista sa cydia odraditi bez wifi konekcije?
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#169 Re: iPhone - All about

Post by Eborg »

Hm,je li iko imao ovih problema sa zagrijavanjem? :-)
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#170 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

Eborg wrote:Hm,je li iko imao ovih problema sa zagrijavanjem? :-)
ja :D
nije problem, samo osjetim kako je malo topliji nego prije. nista strasno...
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#171 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

Jedan odlican halat koji sam sinoc nasao..

Image
Videora
http://www.videora.com/en-us/Converter/iPod/

Alat za konvertovanje nekog formata videa u format za iPod (iPhoneee).. Ono, interfejs je jednostavan, ali glup.. ne svidja mi se, ali barem odlicno odradi svoj posao. Cak ako su u folderu sa filmom bili i subtitli, zaljepi ih na video :thumbup:
texas
Posts: 36
Joined: 07/05/2009 23:49

#172 Re: iPhone - All about

Post by texas »

Zna li ko kako na iphoneu aktivirati 3G konekciju? Kod BH Telekoma dosad koristio regularni GPRS.
salocha
Posts: 29
Joined: 28/05/2009 20:49

#173 Re: iPhone - All about

Post by salocha »

Pozdrav,

Ovo je moj prvi post na forumu iako pratim portal redovno.

Potrebna mi je pomoć pri odluci za kupovinu Iphona, odnosno vaša mišljenja.
U jednoj od radnji na čaršiji treba sutra da kupim iphone 3G 8gb za 980 KM, odnosno da dam neke telefone u zamjenu i još 760 KM.
Telefon je "fabrički otključan", nije skinut ni sa jedne mreže, ne namjeravam raditi jailbreak, već koristiti legalno app store.

E sad, moja pitanja su (ako ste u mogućnosti da, iako piše prethodno, mi ipak bar kratko odgovorite jer sam pročitao milion postova i muka mi je od svega):
1. Šta mislite o kupovini 3G sad kad je već izašao 3GS?
2. Je li ponuda OK?
3. Dobijam godinu garancije, šta mislite koliko garancija vrijedi kod naših dilera? jedna od radnji na čaršiji, momci su se činili kulturni i ljubazni
4. Jel iko od vas legalno koristi App store? Da li je dostupno korištenje HR App store-a kod nas? Da li plaćate karticom one aplikacije koje nisu besplatne? Na koji način prebacujete aplikacije, jel samo preko Wi-Fi? Ne može preko USB kabla? (to znači dodatan trošak za wireless modem);
5. Da li otključan tel u odnosu na hackovan vrijedi 150 KM razlike? U svijetlu izlaska novog update-a za koji kaze da nece tako brzo izaci jailbreak i unlock da li vrijedi kupiti tel sa slobodnim update-om i ne razmisljati o unlocku i problemima pri istom.
6. Da li vam je dosta 8gb ili vam je nekad nedstajalo vise prostora? (uz normalnu upotrebu - aplikacije, muzika, bez filmova)

Hvala vam unaprijed za vašu pomoć. Treba izvaliti teško stečenu ušteđevinu, a ne bih baš da se zajebem.
texas
Posts: 36
Joined: 07/05/2009 23:49

#174 Re: iPhone - All about

Post by texas »

salocha wrote:Pozdrav,

1. Šta mislite o kupovini 3G sad kad je već izašao 3GS?
Obavezno uzmi 3GS, mnogo je brži i nije puno skuplji. 1100-1200 KM, kakogdje.
2. Je li ponuda OK?
Nije. Preskupo.
3. Dobijam godinu garancije, šta mislite koliko garancija vrijedi kod naših dilera? jedna od radnji na čaršiji, momci su se činili kulturni i ljubazni
Zaboravi garanciju.
4. Jel iko od vas legalno koristi App store? Da li je dostupno korištenje HR App store-a kod nas? Da li plaćate karticom one aplikacije koje nisu besplatne? Na koji način prebacujete aplikacije, jel samo preko Wi-Fi? Ne može preko USB kabla? (to znači dodatan trošak za wireless modem);
Da. Mozes se registrovati na US store i koristiti sve sto ima na itunesu. Izmisli neku adresu u US. Besplatne aplikacije možeš svakako downloadati iz iTunesa i preko USB-a prebaciti na iPhone. Kupovati mozes samo sa americkih kartica na iTunesu. A ako ti se bas nesto kupuje onda mozes kupiti iTunes Gift Card na ebayu i isti iskoristiti na itunesu, s tim da je skuplji jedno 30%.
5. Da li otključan tel u odnosu na hackovan vrijedi 150 KM razlike? U svijetlu izlaska novog update-a za koji kaze da nece tako brzo izaci jailbreak i unlock da li vrijedi kupiti tel sa slobodnim update-om i ne razmisljati o unlocku i problemima pri istom.
Ako imaš love uzmi fabrički otljučan telefon, obavezno.
6. Da li vam je dosta 8gb ili vam je nekad nedstajalo vise prostora? (uz normalnu upotrebu - aplikacije, muzika, bez filmova)
8GB je sasvim dovoljno
salocha
Posts: 29
Joined: 28/05/2009 20:49

#175 Re: iPhone - All about

Post by salocha »

Ako mozete da napisete ko prodaje 3gs za 1100-1200 KM bio bih zainteresovan za kupovinu.
Fabrički otključani telefoni su u Italiji 619 i 719 EUR. Italija je nabliža zemlja u kojoj se može nabaviti otključan Iphone legalno jer po zakonu telefoni ne smiju biti zaključani na mreže.
http://www.tim.it/consumer/c365/i70113/ ... tandard.do
A hackovani nisam siguran da su došli do nas jer jailbreak tek sto je izasao za 3GS i to se radi o debeloj beti.
Kolika je realna cijena fabrički otključanog 3G 8gb? I on je u Italiji 499 eur. Ako znate nekog pouzadanog da prodaje molim vas da mi napisete njegov kontakt.
Post Reply