iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#18926 Re: iPhone - All about

Post by BaDa »

ja kad sam kupio IP 6s polovan imao jos godinu garancije neko platio da se produzi i + uz to neko platio applecare+ u slucaju da ja razbijem telefon applecare+ me pokriva i dobijem novi telefon... :D nosio sam u at store u alti i rekli mi "to je tacno za applecare+" ALI ne vazi kod nas u bosni ta garancije nego samo vazi gdje telefon kupljen u mom slucaju austrija :lol:
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#18927 Re: iPhone - All about

Post by dinao »

Toliko o internacionalnoj garanciji. A za Mekline..pa dokad cemo se opravdavati za sve "ovo je Bosna". Furaju se ako prodaju Apple ko da su ga oni izmislili, a prepotentni su i smotani. Ma nikakva razlika servisa izmedju njih i Univerzalno, AT Store i dr.
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#18928 Re: iPhone - All about

Post by dinao »

Upravo citam i da novi MacBook, koji je nedavno predstavljen takodjer ima probleme sa baterijom. Apple nije premium i ne opravdava premium cijene.
User avatar
2002
Posts: 207
Joined: 06/11/2016 23:31

#18929 Re: iPhone - All about

Post by 2002 »

Ko je po tebi 'vise premium' od Apple-a?
Apple nikad nije bio savrsen, sjeti se samo problema sa signalom na iPhone 4 cini mi se, pa kad su kao rjesenje rekli 'ne znate ispravno drzati telefon', ali da su i dalje najbolji - jesu. Vidi sta se desilo Samsugnu sa Note7, i svi imaju premium cijene za flagship uredjaje. Niti je Galaxy S7 jeftiniji od iPhone-a, niti je Google Pixel jeftiniji itd, ne znam o kakvim premium cijenama pricas kad su kod sviju iste?
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#18930 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

BaDa wrote:ja kad sam kupio IP 6s polovan imao jos godinu garancije neko platio da se produzi i + uz to neko platio applecare+ u slucaju da ja razbijem telefon applecare+ me pokriva i dobijem novi telefon... :D nosio sam u at store u alti i rekli mi "to je tacno za applecare+" ALI ne vazi kod nas u bosni ta garancije nego samo vazi gdje telefon kupljen u mom slucaju austrija :lol:
Brate ne idi u At store, to su salabajzeri zadnji koji su meni licno odbili garanciju na 2 uredjaja (MacBook Pro 13" 2013 i Griffin neki za auto), slagali neku glupost slicno ovom sto su tebi rekli, a isti taj Macbook, koji sam kod njih kupio, mi regularno servisirali u Mekline.
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#18931 Re: iPhone - All about

Post by xamp »

hakazvaka wrote:
BaDa wrote:ja kad sam kupio IP 6s polovan imao jos godinu garancije neko platio da se produzi i + uz to neko platio applecare+ u slucaju da ja razbijem telefon applecare+ me pokriva i dobijem novi telefon... :D nosio sam u at store u alti i rekli mi "to je tacno za applecare+" ALI ne vazi kod nas u bosni ta garancije nego samo vazi gdje telefon kupljen u mom slucaju austrija :lol:
Brate ne idi u At store, to su salabajzeri zadnji koji su meni licno odbili garanciju na 2 uredjaja (MacBook Pro 13" 2013 i Griffin neki za auto), slagali neku glupost slicno ovom sto su tebi rekli, a isti taj Macbook, koji sam kod njih kupio, mi regularno servisirali u Mekline.
Mekline je jedini ovlasteni servis od Apple-a. AT Store je ovlasteni Reseller bas kao sto su i Zvuk i Slika i kao sto je Mekline.
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#18932 Re: iPhone - All about

Post by dinao »

2002 wrote:Ko je po tebi 'vise premium' od Apple-a?
Apple nikad nije bio savrsen, sjeti se samo problema sa signalom na iPhone 4 cini mi se, pa kad su kao rjesenje rekli 'ne znate ispravno drzati telefon', ali da su i dalje najbolji - jesu. Vidi sta se desilo Samsugnu sa Note7, i svi imaju premium cijene za flagship uredjaje. Niti je Galaxy S7 jeftiniji od iPhone-a, niti je Google Pixel jeftiniji itd, ne znam o kakvim premium cijenama pricas kad su kod sviju iste?
Ako nista Samsung je odmah povukao pokvaren uredjaj sa trzista i vratio novac. Apple prvo nije htio priznati da je problem sa 6s, onda su pod pritiskom rekli da je zahvacena samo odredjena serija. Uzivo sam se uvjerio da je velik broj uredjaja u pitanju jer su ogromne liste cekanja na servis tog problema. Isto mozes procitat i na apple forumu. Premium ili ne, precijenjeni su!
User avatar
basicm
Posts: 10482
Joined: 16/01/2012 21:38

#18933 Re: iPhone - All about

Post by basicm »

Kako si uspio porediti samsung koji ti glavu moze otkinuti sa telefonom koji ima slabi bateriju?
Zato ima servis, dobijes novu bateriju i cao.
Ali necemo raspravu, ako ti se ne svidja telefon prodaj.
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#18934 Re: iPhone - All about

Post by dinao »

Hoces kupit?
Zasto ne bi raspravljao?
Nije offtopic, nije trolanje. Ako te ne zanima, preskoci..
User avatar
2002
Posts: 207
Joined: 06/11/2016 23:31

#18935 iPhone - All about

Post by 2002 »

dinao wrote:
2002 wrote:Ko je po tebi 'vise premium' od Apple-a?
Apple nikad nije bio savrsen, sjeti se samo problema sa signalom na iPhone 4 cini mi se, pa kad su kao rjesenje rekli 'ne znate ispravno drzati telefon', ali da su i dalje najbolji - jesu. Vidi sta se desilo Samsugnu sa Note7, i svi imaju premium cijene za flagship uredjaje. Niti je Galaxy S7 jeftiniji od iPhone-a, niti je Google Pixel jeftiniji itd, ne znam o kakvim premium cijenama pricas kad su kod sviju iste?
Ako nista Samsung je odmah povukao pokvaren uredjaj sa trzista i vratio novac. Apple prvo nije htio priznati da je problem sa 6s, onda su pod pritiskom rekli da je zahvacena samo odredjena serija. Uzivo sam se uvjerio da je velik broj uredjaja u pitanju jer su ogromne liste cekanja na servis tog problema. Isto mozes procitat i na apple forumu. Premium ili ne, precijenjeni su!
Ja smatram da nema veceg premium branda od Apple-a sto se elektronike tice. Niko ne pravi nista savrseno, niti BMW pravi savrsena auta koja se ne kvare i koja nemaju gresku, tako ni Apple ne pravi uredjaje koji se ne kvare. Ali zato prave najbolje jos uvijek, sta da si ovaj put kupio Note7 i zapali ti se, garant bi pljuvao po Samsungu a taj Note je imao istu cijenu kao iPhone.
exampLe.
Posts: 1984
Joined: 26/05/2009 21:30

#18936 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

Bas tako, niko ne pravi auta/mobitele/kompjutere/TV/mikrovalne svaki primjerak bez greske ali dobro, neko jedva doceka tu neku "falinku" da moze pljuvat'.
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#18937 Re: iPhone - All about

Post by Mega Man X »

2002 wrote:Ja smatram da nema veceg premium branda od Apple-a sto se elektronike tice.
Da mi je imati isti ovakav smijeh ko na klipu, da se pošteno ismijem tvojem mišljenju. Samo umjesto Thomasa na klipu, zamisli screenshot tvog komentara i eto komedija.

User avatar
2002
Posts: 207
Joined: 06/11/2016 23:31

#18938 Re: iPhone - All about

Post by 2002 »

Mega Man X wrote:
2002 wrote:Ja smatram da nema veceg premium branda od Apple-a sto se elektronike tice.
Da mi je imati isti ovakav smijeh ko na klipu, da se pošteno ismijem tvojem mišljenju. Samo umjesto Thomasa na klipu, zamisli screenshot tvog komentara i eto komedija.
Dijete, pisat pa spavat, dosta igrica na tom Xiaomiu a i Thomas ti je davno zavrsio :lol:
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#18939 Re: iPhone - All about

Post by dinao »

Besmislena rasprava.. odustajem.
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#18940 Re: iPhone - All about

Post by Mega Man X »

2002 wrote: Dijete, pisat pa spavat, dosta igrica na tom Xiaomiu a i Thomas ti je davno zavrsio :lol:
Sva sreća pa nisam budala da koristim Xiaomi, niti bilo koje druge kineske brendove tipa Doogee, Huawei itd.
Pozz.
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#18941 Re: RE: Re: iPhone - All about

Post by Saka »

xamp wrote:Mekline je jedini ovlasteni servis od Apple-a.
Netačno. Asbis je takođe ovlašteni serviser.

Sent from my PSP7557 using Tapatalk
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#18942 Re: iPhone - All about

Post by kokuz_sa »

Kao da je vazno jel ovlasteni servis ili nije..
Svaki serviser ce ti zamijenit bateriju..LCD..samo za puno manje para nego u ovlastenom..
A dobijete istu bateriju i LCD i u ovlastenom i u neovlastenom servisu.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21
missko
Posts: 11435
Joined: 22/02/2008 13:22

#18943 Re: iPhone - All about

Post by missko »

Jel moze da se odradi update preko itunesa na fake 6tici

Gesendet von meinem SM-G935F
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#18944 Re: iPhone - All about

Post by Edin H. »

missko wrote:Jel moze da se odradi update preko itunesa na fake 6tici

Gesendet von meinem SM-G935F
Kakav je to fake telefon?

Ko to proizvodi? Je'l Kina?
missko
Posts: 11435
Joined: 22/02/2008 13:22

#18945 Re: iPhone - All about

Post by missko »

Ima nekih fejkova mene frajer ubjedjuje da je fejk a ja uradio normalno update na 10.2 preko itunesa.
Jel to moguce?

Gesendet von meinem SM-G935F
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#18946 Re: iPhone - All about

Post by strong69 »

missko wrote:Ima nekih fejkova mene frajer ubjedjuje da je fejk a ja uradio normalno update na 10.2 preko itunesa.
Jel to moguce?

Gesendet von meinem SM-G935F
Ja malo procitah po internet portalima o tome i kazu da ne postoji ni najmanja teoretska mogucnost da se to uradi na "fake" telefonu. Da ne ulazim sada u tehnicke detalje argumentacije za ovo.
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#18947 Re: iPhone - All about

Post by BaDa »

strong69 wrote:
missko wrote:Ima nekih fejkova mene frajer ubjedjuje da je fejk a ja uradio normalno update na 10.2 preko itunesa.
Jel to moguce?

Gesendet von meinem SM-G935F
Ja malo procitah po internet portalima o tome i kazu da ne postoji ni najmanja teoretska mogucnost da se to uradi na "fake" telefonu. Da ne ulazim sada u tehnicke detalje argumentacije za ovo.
to prvi put i ja da cujemm.. jer je pretezno na fake iphonima android instaliran :-)
exampLe.
Posts: 1984
Joined: 26/05/2009 21:30

#18948 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

Ako ima icloud, app store i ako se moze uraditi update na 10.2 onda definitivno nije fake.
missko
Posts: 11435
Joined: 22/02/2008 13:22

#18949 Re: iPhone - All about

Post by missko »

Tako sam i mislio. Valjda ga zbunilo neki dzekovi iznutra od displeja al moze biti da je displej mijenjan i jabuka je crna kad se pali tel al se resetom to vrati na bijelu

Gesendet von meinem SM-G935F
Last edited by missko on 23/12/2016 23:51, edited 2 times in total.
exampLe.
Posts: 1984
Joined: 26/05/2009 21:30

#18950 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

missko wrote:Tako sam i mislio

Gesendet von meinem SM-G935F
Ako ga kupujes onda mu baci suplju da jes' fake i uzmi ga duplo jeftinije. :D
Post Reply