iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Internetowska
Posts: 118
Joined: 16/03/2014 00:13

#16051 Re: iPhone - All about

Post by Internetowska »

hakazvaka wrote: Sve u svemu, 3 vrlo neugodna iskustva sa AT Store. Toplo preporucujem da izbjegavate ovu prodavnicu... Vrlo je neugodno dati 3500 KM za laptop, na kojem se zadesila serijska greska, i onda slusati kako si ga ti ostetio i kako nema nista od zamjene. Fuj.
:thumbup: Hvala na ekspresnom odgovoru.
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#16052 Re: iPhone - All about

Post by Chuckie »

Internetowska wrote:
hakazvaka wrote:
febo_acm wrote:Mekline, ZIS i onaj AT Store... To su ti kao "normalne" radnje.
AT Store nije normalna radnja, stroga preporuka protiv.
Zašto At Store nije normalna radnja? Baš mi bi trebalo objašnjenje, jer sam u fazi kupovine novog iPhona i nemam pojma odakle bih krenula.

Sa Univerzalno generalno nisam happy zbog nenormalne kamate prilikom kartičnog plaćanja, razlika i po 200 kusur maraka u odnosu na cijenu za keš. Plus sam kod njih mijenjala display na sadašnjem iPhonu i slomio se opet. Ok, mob mi jeste izletio iz ruke, ali je visina bila zanemarljiva i udarac vrlo blag. Prošli display sam slomila na pločicama i baš mi je ispao ono... mene zabolilo... ali mi je ispadao i prije toga bez posljedica.
AT Store nema ovlaštenje za distribuciju Apple iPhonea.
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#16053 Re: iPhone - All about

Post by Vertig0 »

Nema ni jedna radnja u bih.
Lumber Jack
Posts: 29
Joined: 12/01/2015 12:30

#16054 Re: iPhone - All about

Post by Lumber Jack »

Prijatelji, dobar dan.

Zamolio bih za malu pomoc, ako ima ovde neko sa slicnim problemom i danas (raspravljali ste o tome davno) - kako aktivirati iMessages i FaceTime u mtel mrezi? iPhone je 5s, fabricki otkljucan, sve je u redu, ali zaglavi na waiting for activation, i evo vec nekoliko dana aktivacija nece da prodje, a sav racun ode na SMSove ka Apple serveru gdje se to aktivira.

Resetovao sam mrezu, probavao razlicit WiFi, gasio palio telefon, i nece. iOS je aktuelni instaliran, 8 i nesto.

Da li je moguce da mtel tu nesto blokira kod aktivacije? Pretpostavljam da je vecina ovde na BH Telecomu, ali znacila bi mi bilo kakva pomoc, jer u mtelu se ogradjuju od ovoga posto nemaju iPhone u ponudi.

Hvala!
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#16055 Re: iPhone - All about

Post by ado_sar »

ista stvar se povremeno, nakon izlaska novog IOS-a, desava i za BH Mobile korisnike. Otvori support case na apple.com, preciziraj broj telefona i da si pokusao standardnu dijagnostiku (Resore, Upgrade, bla bla). Ja sam na taj nacin dva puta rijesio problem.
Lumber Jack
Posts: 29
Joined: 12/01/2015 12:30

#16056 Re: iPhone - All about

Post by Lumber Jack »

OK, hvala.

Jel nece biti problem sto mi je Apple ID namjesten na USA adresu? Davno otvorih tako, kao vise aplikacija u Storeu, i slicno? Ako bi me priupitali nesto za to :)
Lumber Jack
Posts: 29
Joined: 12/01/2015 12:30

#16057 Re: iPhone - All about

Post by Lumber Jack »

Popricao sa Apple supportom, ne mogu da pomognu kazu, mtel nije podrzan sa njihove strane, i da idem u mtel da pricam tamo... A u mtelu rekli da ne rade sa Appleom te ne mogu da pruze nikakvu pomoc. Jaoj :sad:

A to na mtelu radi gomili ljudi, znam licno da su uspjeli da aktiviraju nekako.
iSwagga
Posts: 1547
Joined: 22/03/2010 10:30

#16058 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

Lumber Jack wrote:Popricao sa Apple supportom, ne mogu da pomognu kazu, mtel nije podrzan sa njihove strane, i da idem u mtel da pricam tamo... A u mtelu rekli da ne rade sa Appleom te ne mogu da pruze nikakvu pomoc. Jaoj :sad:

A to na mtelu radi gomili ljudi, znam licno da su uspjeli da aktiviraju nekako.
Meni na mtelu radi iMessage i facetime.
User avatar
Mustang1
Posts: 28755
Joined: 29/12/2010 17:31

#16059 Re: iPhone - All about

Post by Mustang1 »

Pitanje bez previse detalja jer ne znam ali me zanima "iPad air" zakljucan na icloud moze li se otkljucati ? Neki bypass ima je'l moze to ?
D3LL8X
Posts: 18
Joined: 04/04/2013 10:56

#16060 Re: iPhone - All about

Post by D3LL8X »

Moze se otkljucati, ali se placa i dugo ceka...

http://www.pik.ba/artikal/15422944/iclo ... an-servis/
User avatar
Mustang1
Posts: 28755
Joined: 29/12/2010 17:31

#16061 Re: iPhone - All about

Post by Mustang1 »

Sta cu placati sumnjam da on moze uraditi nesto sto ja ne mogu :D Tako su naplacivali kad je tek iphone izlazio i po 50 KM jailbreak :D A za 10 minuta naucis citav proces
Samo me zanima postoji li metoda ako postoji naci cu je na netu :D Nemam sad ipad ovdje pa na slijepo pitam cisto informacije radi .. Svakako cu donijeti i vidjeti sta mu mogu uciniti
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#16062 Re: iPhone - All about

Post by Chuckie »

Ja jos nisam vidio da je neko ukinuo iCloud lock, ne nasjedajte na svasta.
Lumber Jack
Posts: 29
Joined: 12/01/2015 12:30

#16063 Re: iPhone - All about

Post by Lumber Jack »

iSwagga wrote:
Lumber Jack wrote:Popricao sa Apple supportom, ne mogu da pomognu kazu, mtel nije podrzan sa njihove strane, i da idem u mtel da pricam tamo... A u mtelu rekli da ne rade sa Appleom te ne mogu da pruze nikakvu pomoc. Jaoj :sad:

A to na mtelu radi gomili ljudi, znam licno da su uspjeli da aktiviraju nekako.
Meni na mtelu radi iMessage i facetime.
Hmmm, kako si aktivirao, i koji iOS ti je instaliran?
Kurjakk
Posts: 318
Joined: 13/01/2013 00:09

#16064 Re: iPhone - All about

Post by Kurjakk »

od prije neki dan ponosni vlasnik iphone. nakon androida sam se uspio malo prilagoditi na iphone i jako sam zadovoljan, do sad, tacnije u ova tri dana.

ono sto jos nisam uspio je rijesiti problem sa video playerom, odnosno nisam nasao odgovarajuci (nemam ni puno vremena)pa bi volio ako moze neki prijedlog. na androidu sam cesto koristio bs player. e sad ako ima nesto slicno bilo bi dobro, ono sto trebam je full screen video, sto jednostavnije podesavanje titlova i sto vise formata i sto manje konvertovanja. dobro bi bilo ako ima s opcijom zakljucavanja odredjenih fileova ili neki poseban app za zakljucavanje slika, filmova, itd. na androidu sam koristio secure gallery. bolje ako ima besplatno, a nije problem ni kupovina. mozda i neki prijedlog music playera.
nadam se da ne trazim puno i da postoje alternative androidu :mrgreen:

unaprijed zahvalan!
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#16065 Re: iPhone - All about

Post by Chuckie »

Video: ACE Player
Muzika: Groove
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#16066 Re: iPhone - All about

Post by zemomak »

Lumber Jack wrote:
iSwagga wrote:
Lumber Jack wrote:Popricao sa Apple supportom, ne mogu da pomognu kazu, mtel nije podrzan sa njihove strane, i da idem u mtel da pricam tamo... A u mtelu rekli da ne rade sa Appleom te ne mogu da pruze nikakvu pomoc. Jaoj :sad:

A to na mtelu radi gomili ljudi, znam licno da su uspjeli da aktiviraju nekako.
Meni na mtelu radi iMessage i facetime.
Hmmm, kako si aktivirao, i koji iOS ti je instaliran?
I meni radi, a imao sam isti problem, obicno je problematicno kad se radi o prelazu sa starog na novi ios, ili recimo kad pređes sa iphone 5s na 6 (sto je bio slučaj kod mene)...stvar je u tome sto tebi ustvari radi i fejs tajm i imessage, ali mozes slati samo sa maila, a ne mozes da aktiviras broj telefona...ne znam sta da ti kazem, ne postoji neko univerzalno rješenje, jednostavno samo ti to proradi nakon 24-48 sati...
User avatar
pinokio04
Posts: 1629
Joined: 01/03/2012 09:51

#16067 Re: iPhone - All about

Post by pinokio04 »

Sta je sa tapatwlka
Saka
Posts: 2595
Joined: 25/02/2011 11:49

#16068 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

Kurjakk wrote:ono sto jos nisam uspio je rijesiti problem sa video playerom, odnosno nisam nasao odgovarajuci (nemam ni puno vremena)pa bi volio ako moze neki prijedlog. na androidu sam cesto koristio bs player. e sad ako ima nesto slicno bilo bi dobro, ono sto trebam je full screen video, sto jednostavnije podesavanje titlova i sto vise formata i sto manje konvertovanja.
https://itunes.apple.com/en/app/avplaye ... 80819?mt=8
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#16069 Re: iPhone - All about

Post by TheHound »

Chuckie wrote:Ja jos nisam vidio da je neko ukinuo iCloud lock, ne nasjedajte na svasta.
Mislim da se moze otkljucati iCloud lock ako onaj ko je bio prethodni vlasnik nije prijavio da mu je mobitel izgubljen ili ukraden. Otkljucava se tako sto kontaktiras Apple support i kazes da si izgubio username i password za iCloud. Ako je taj iPhone prijavljen kao ukraden ili izgubljen onda nema pomoci.
Lumber Jack
Posts: 29
Joined: 12/01/2015 12:30

#16070 Re: iPhone - All about

Post by Lumber Jack »

zemomak wrote: I meni radi, a imao sam isti problem, obicno je problematicno kad se radi o prelazu sa starog na novi ios, ili recimo kad pređes sa iphone 5s na 6 (sto je bio slučaj kod mene)...stvar je u tome sto tebi ustvari radi i fejs tajm i imessage, ali mozes slati samo sa maila, a ne mozes da aktiviras broj telefona...ne znam sta da ti kazem, ne postoji neko univerzalno rješenje, jednostavno samo ti to proradi nakon 24-48 sati...
Aha, ok, hvala. Znaci, sa mtelove strane ustvari ne postoji nikakva namjerna blokada toga? I moze da se aktivira i na iOS 8? Nov sam telefon kupio i odmah ga digao na iOS8 sa sedmice, pa sam tek onda pokusao da aktiviram FaceTime i iMessages, broj da, ali bezuspjesno... Jedino kompromisno rjesenje trenutno je to da je, nakon sto sam potrosio sav prepaid racun, ostalo kao "aktivacija neuspjesna", i ne salje vise poruke uprazno, a radi preko mejla.

Pokusacu jos koji put kasnije, znaci, to ispade da ide na cistu srecu, ako prodje prodje? :) Svasta :)
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#16071 Re: iPhone - All about

Post by Chuckie »

TheHound wrote:
Chuckie wrote:Ja jos nisam vidio da je neko ukinuo iCloud lock, ne nasjedajte na svasta.
Mislim da se moze otkljucati iCloud lock ako onaj ko je bio prethodni vlasnik nije prijavio da mu je mobitel izgubljen ili ukraden. Otkljucava se tako sto kontaktiras Apple support i kazes da si izgubio username i password za iCloud. Ako je taj iPhone prijavljen kao ukraden ili izgubljen onda nema pomoci.
Nema sanse da ce Apple otkljucati iCloud.
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#16072 Re: iPhone - All about

Post by TheHound »

Chuckie wrote:
TheHound wrote:
Chuckie wrote:Ja jos nisam vidio da je neko ukinuo iCloud lock, ne nasjedajte na svasta.
Mislim da se moze otkljucati iCloud lock ako onaj ko je bio prethodni vlasnik nije prijavio da mu je mobitel izgubljen ili ukraden. Otkljucava se tako sto kontaktiras Apple support i kazes da si izgubio username i password za iCloud. Ako je taj iPhone prijavljen kao ukraden ili izgubljen onda nema pomoci.
Nema sanse da ce Apple otkljucati iCloud.
Sta kad zaboravis svoj username i/ili password? Naravno da hoce otkljucat sve dok iPhone nije prijavljen kao ukraden/izgubljen, nemoj siriti dezinformacije iz svoje glave, provjeri prvo. U Robotu na Socijalnom ima neka radnja na trecem spratu gdje ljudi mogu otkljucati iClodu lock ako nije prijavljen kao ukraden/izgubljen.
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#16073 Re: iPhone - All about

Post by Chuckie »

Velim nema sanse. Provjereno. Nikad ti Apple nece otkljucati iCloud. Ako zaboravis password, uputit ce te na sigurnosna pitanja. Cak ti ni user id nece dati, tj. email od tvog Apple id naloga.
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#16074 Re: iPhone - All about

Post by TheHound »

Chuckie wrote:Velim nema sanse. Provjereno. Nikad ti Apple nece otkljucati iCloud. Ako zaboravis password, uputit ce te na sigurnosna pitanja. Cak ti ni user id nece dati, tj. email od tvog Apple id naloga.
A sta ako ne znas sigurnosna pitanja? Dopustit ce tek tako da ti propadne uredjaj od preko 1000KM? :)

https://myimeiunlock.com/product/offici ... d-account/
User avatar
aNTropocentrio
Posts: 1053
Joined: 01/07/2006 12:05
Location: zapadni krak Mliječnog puta

#16075 Re: iPhone - All about

Post by aNTropocentrio »

Lumber Jack wrote:Prijatelji, dobar dan.

Zamolio bih za malu pomoc, ako ima ovde neko sa slicnim problemom i danas (raspravljali ste o tome davno) - kako aktivirati iMessages i FaceTime u mtel mrezi? iPhone je 5s, fabricki otkljucan, sve je u redu, ali zaglavi na waiting for activation, i evo vec nekoliko dana aktivacija nece da prodje, a sav racun ode na SMSove ka Apple serveru gdje se to aktivira.

Resetovao sam mrezu, probavao razlicit WiFi, gasio palio telefon, i nece. iOS je aktuelni instaliran, 8 i nesto.

Da li je moguce da mtel tu nesto blokira kod aktivacije? Pretpostavljam da je vecina ovde na BH Telecomu, ali znacila bi mi bilo kakva pomoc, jer u mtelu se ogradjuju od ovoga posto nemaju iPhone u ponudi.

Hvala!
Imao sam identican problem na BH Telecomu. Probao sve i svasta. Proradilo mi je tek kad sam bio izvan BiH i probao aktivirati iMessage u roamingu.
Poslije toga sam bez problema ponovo aktivirao kad sam se vratio u BH Telecom mrezu.
Ako imas mogucnost, probaj prebaciti na nekog drugog carriera prije pokusaja aktivacije.
Post Reply