Firefox - Extensions -Themes - News

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderators: Bobi, Benq

escobar__

#301 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by escobar__ »

mayab wrote:Prije mjesec dana, dijete mi slučajno :lol: instaliralo chrome na racunar (inače koristim firefox otkako se pojavio), i skontam da surfanje netom ide NEUPOREDIVO brze sa chromeom, od tada samo chrome!
Wow, super! A to sa ovom temom ima kakve veze?
vox-populi

#302 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by vox-populi »

FF6 released prije par dana. Ovo je izgleda prestalo biti vijest od kako su ubacili 3 month development cycle. Uglavnom, nikakvih znacajnijih promjena. Na FF5 (Linux) mi se ponekad (vrlo rijetko) znalo desavati da nakon nekog vremena desni klik ne radi. Odnosno, pojavi se menu ali kada krenem misem oznaciti bilo koju opciju, menu nestane. To mi se jos nije desilo na FF6.
bingov buraz

#303 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by bingov buraz »

vox-populi wrote:FF6 released prije par dana. Ovo je izgleda prestalo biti vijest od kako su ubacili 3 month development cycle. Uglavnom, nikakvih znacajnijih promjena. Na FF5 (Linux) mi se ponekad (vrlo rijetko) znalo desavati da nakon nekog vremena desni klik ne radi. Odnosno, pojavi se menu ali kada krenem misem oznaciti bilo koju opciju, menu nestane. To mi se jos nije desilo na FF6.
Meni je jutros uradio auto update sa valjda tom sesticom,sad ne mogu da otvorim browser nikako svaki put se srusi,da li se jos nekom dogodilo isto?Trenutno koristim Chrome.

Edit-skinuo sa zvanicne stranice firefox 6 i problem se ne javlja vise :-?
vox-populi

#304 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by vox-populi »

bingov buraz wrote: Meni je jutros uradio auto update sa valjda tom sesticom,sad ne mogu da otvorim browser nikako svaki put se srusi,da li se jos nekom dogodilo isto?Trenutno koristim Chrome.

Windows ili Linux? Ako je Linux koji distro?

Ja sam odradio normalni update, nikakvih problema. (Linux Ubuntu 11.04)
bingov buraz

#305 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by bingov buraz »

vox-populi wrote:
bingov buraz wrote: Meni je jutros uradio auto update sa valjda tom sesticom,sad ne mogu da otvorim browser nikako svaki put se srusi,da li se jos nekom dogodilo isto?Trenutno koristim Chrome.

Windows ili Linux? Ako je Linux koji distro?

Ja sam odradio normalni update, nikakvih problema. (Linux Ubuntu 11.04)
Windows ali sad je ok,boga pitaj sta je onaj update pokupio :mrgreen:
kojeime

#306 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by kojeime »

.
IlijaLadin

#307 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by IlijaLadin »

Evo i Firefox 7 beta, ima probleme sa flash-om kao i prethodne verzije.

Izgleda da nikoga i ne brine toliko učestalost rušenja browsera zbog flash-a. Ne samo FF, nego, doduše u manjem obimu i Chrome.

Mene to zabrinjava.
Sir Jack Daniels

#308 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Sir Jack Daniels »

Ajmo ozivimo ovu temu ..

Neki dan mi izadje update v 7.0.1 za mozillu, od tada se ponasa cudno, freeza se recimo kad otvorim 3-4 taba, radi normala nekih pola sata, i onda se zaledi skroz, sve dok ne restartujem pc totalno je neupotrebljiva . . jel ima neko ovakvih problema, vidio sam na nekim stranima forumima da masa raje ima iste probleme
semirsar

#309 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by semirsar »

Sir Jack Daniels wrote:Ajmo ozivimo ovu temu ..

Neki dan mi izadje update v 7.0.1 za mozillu, od tada se ponasa cudno, freeza se recimo kad otvorim 3-4 taba, radi normala nekih pola sata, i onda se zaledi skroz, sve dok ne restartujem pc totalno je neupotrebljiva . . jel ima neko ovakvih problema, vidio sam na nekim stranima forumima da masa raje ima iste probleme
Ma dovoljno je dva tri puta brzo kliknuti nedje sa strane i vec je u friz modu :lol:
Quaresma

#310 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Quaresma »

a znaci do toga je, vidim ja pocelo mi malo pa zamrzne mozzila, pa onda treba cekati da se odmrzne, a nije mi se nikako desavalo to, valjda ce rijesiti :-D
Sir Jack Daniels

#311 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

semirsar wrote:

Ma dovoljno je dva tri puta brzo kliknuti nedje sa strane i vec je u friz modu :lol:

Hah jesu je zaj***li, nista izgleda, chrome cu morat koristit dok ne izdaju neki novi fix :x
vox-populi

#312 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by vox-populi »

Meni 7.0.1 radi bez problema.
Rimad

#313 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Rimad »

vox-populi wrote:Meni 7.0.1 radi bez problema.
I meni - doduše, koristim Ubuntu.
vox-populi

#314 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by vox-populi »

Rimad wrote:
I meni - doduše, koristim Ubuntu.
Ja Gentoo i Ubuntu :)
sladak_ko_med

#315 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by sladak_ko_med »

semirsar wrote:

ne samo da frizira nego pravi i ozbiljnije probleme, neki je bug opasan, do daljnjeg ne koristim a sve je bilo ok do poslednjeg update-a
swirl

#316 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by swirl »

.
HaHaHa2

#317 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by HaHaHa2 »

meni 7.0.1 radi ko doxa :thumbup:
fole13

#318 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by fole13 »

Meni ne radi od trice ni jedna verzija kako treba .Firefox je postao pravi firefucks. Meni toliko zaprzi ova sedmica da moram racunar restartovati.Da li ce idioti koji rade na istoj konacno izbaciti jednu verziju da radi.Pa jebote meni firefucks sam uzima pola memorije :x :x
pici

#319 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by pici »

zaista previše memorije zauzima 250 MB a nisam samo SA-X upalio...da ne spominjem 15-20% zauzeće procka non-stop.
mrtva kokoš

#320 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by mrtva kokoš »

od 7.0 imam probleme u vidu da svako 2-5min. zaledi ekran na 10-20 sekundi, tako da sam bio primoran da predjem na chrome. firefox jebi se!!
vox-populi

#321 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by vox-populi »

šime.sparina wrote:od 7.0 imam probleme u vidu da svako 2-5min. zaledi ekran na 10-20 sekundi, tako da sam bio primoran da predjem na chrome. firefox jebi se!!
7.0 je imao ogroman bug zbog kojeg nije ni bio dostupan za vecinu Linux distribucija. Ne znam kako je sa Windowsom. 7.0.1 je popravio taj bug, meni ide ok. Sa 10-tak otvorenih tabova, koristi oko 150MB memorije, sto je prihvatljivo.
Sir Jack Daniels

#322 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Neka raja predlaze da se iskljuce addon-si dok se ne nadje konkretno rjesenje, al to nema logike, FFoxu i jest glavni + njegovi addoni . :x

Kod mene evo 210 MB uzima trenutno FFoX :x :x
Halcyon

#323 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Halcyon »

Mislim da se danas (kad svaki prosječni računar ima oko 2 GB RAM memorije) više priča o potrošnji nego u vrijeme računara sa po 512 MB.

I fakat, 210 MB za jedan preglednik koji prikazuje sve i svašta je zbilja katastrofalna cifra. Ja ne bih mogao živjeti sa takvom spoznajom. :roll:
dube

#324 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by dube »

Imam problem na mozilli kad otvorim naslovne stranice nekih stranica npr. youtube itd. desi se ovo, http://imageshack.us/photo/my-images/401/naslovnau.jpg/ kako rijesiti.
Radar71

#325 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Radar71 »

ledi al ne cesto i ne restartujem pc vec se sama odledi za nekih 10 sekundi :x :x
Post Reply