Nokia N95 i njegove/njene karafeke :)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

erazmo
Posts: 189
Joined: 16/07/2003 00:00

#1 Nokia N95 i njegove/njene karafeke :)

Post by erazmo »

Pozz,

kao novom korisniku malog (crnog) debelog, moze li mi neko linkovati neke korisne stranice za update-ovanje softwarea i slicno.

PRimjerice, zanima me da li postoji nacin da apliciram word ili neki drugi program za obradu teksta? makar kao prenosna memorija preko usb-a, a bogami i da se moze obraditi, napisati tekst i poslati ga na mail i slicno?

Thx

8)
User avatar
mobsterc
Posts: 2322
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#2 Re: Nokia N95 i njegove/njene karafeke :)

Post by mobsterc »

http://www.justfuckinggoogleit.com
mislim da ti je ton teme previse 'gotovanski'
ja kupio telefon koji kosta vise nego prosjecna placa u bih pa dajte recite kako da ga koristim :roll:
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#3 Re: Nokia N95 i njegove/njene karafeke :)

Post by Bušman »

mobsterc wrote:http://www.justfuckinggoogleit.com
mislim da ti je ton teme previse 'gotovanski'
ja kupio telefon koji kosta vise nego prosjecna placa u bih pa dajte recite kako da ga koristim :roll:
:lol: :lol: :lol: :lol:

Sto mu ga ti fino shuknu...
User avatar
mobsterc
Posts: 2322
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#4 Re: Nokia N95 i njegove/njene karafeke :)

Post by mobsterc »

meni nije bila namjera da shukam, nego da 'spustim na zemlju' jer
1. da je upalio telefon, otvorio meni, otvorio applications folder pa otvorio office folder nasao bi odgovor na prvo pitanje
2. da je spojio telefon preko usb kabla, telefon bi mu ponudio opciju mass storage pa bi nasao odgovor i na drugo pitanje
3. sve i da neko odluci da odgovori na zahtjeve (pitanja) postavice neke linkove, nece mu niko detaljno objasnjavati kako da koristi telefon :-) a te iste linkove je mogao na google naci nakon 10min pretrage
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#5 Re: Nokia N95 i njegove/njene karafeke :)

Post by The Nightwatchman »

erazmo, ja da sam na tvom mjestu ja bi otiso u neku mracnu prostoriju i tamo sjedio neko vrijeme :mrgreen:
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#6 Re: Nokia N95 i njegove/njene karafeke :)

Post by TheGodfather001 »

@mobsterc
dobro si mu odgovorio, samo gooogle lupaj i svega ces naci...

A da se ne trudis previse i da pokazemo solidarnost sa-x foruma...evo ti jedan link pa malo procitaj, tice se dosta stvari za N95...
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 21&t=50792
erazmo
Posts: 189
Joined: 16/07/2003 00:00

#7 Re: Nokia N95 i njegove/njene karafeke :)

Post by erazmo »

mobsterc wrote:http://www.justfuckinggoogleit.com
mislim da ti je ton teme previse 'gotovanski'
ja kupio telefon koji kosta vise nego prosjecna placa u bih pa dajte recite kako da ga koristim :roll:
Nisam rekao da sam ga kupio, niti sam znao da obicna slova mogu biti "gotovanska".
mobsterc wrote:meni nije bila namjera da shukam, nego da 'spustim na zemlju' jer
1. da je upalio telefon, otvorio meni, otvorio applications folder pa otvorio office folder nasao bi odgovor na prvo pitanje
2. da je spojio telefon preko usb kabla, telefon bi mu ponudio opciju mass storage pa bi nasao odgovor i na drugo pitanje
3. sve i da neko odluci da odgovori na zahtjeve (pitanja) postavice neke linkove, nece mu niko detaljno objasnjavati kako da koristi telefon :-) a te iste linkove je mogao na google naci nakon 10min pretrage
Sto se tice 1., tu se nalazi notepad, pitao sam za word i da li se moze downlodowati.
Sto se tice 2., skontao sam da se mogu prebacicati muzicki i video fajlovi, ali mi ne prepoznaje wordov.
Sto se tice 3., mislim da sam napisao da li mi neko moze dati neke korisne linkove za skidanje software-a, a ne detaljno kako da napisem sms ili upalim telefon. U cemu je problem sto pitam?

S obzirom na tvoj ton, obavjestavam te da se nisam rodio najpametniji, pitao sam sta ne znam, ako je to smrtni grijeh, ispricavam se sto sam zaboga ista i pitao :run:
erazmo
Posts: 189
Joined: 16/07/2003 00:00

#8 Re: Nokia N95 i njegove/njene karafeke :)

Post by erazmo »

The Nightwatchman wrote:erazmo, ja da sam na tvom mjestu ja bi otiso u neku mracnu prostoriju i tamo sjedio neko vrijeme :mrgreen:
:lol:
erazmo
Posts: 189
Joined: 16/07/2003 00:00

#9 Re: Nokia N95 i njegove/njene karafeke :)

Post by erazmo »

TheGodfather001 wrote:@mobsterc
dobro si mu odgovorio, samo gooogle lupaj i svega ces naci...

A da se ne trudis previse i da pokazemo solidarnost sa-x foruma...evo ti jedan link pa malo procitaj, tice se dosta stvari za N95...
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 21&t=50792
hvala, bate, nisam nista drugo ni trazio
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#10 Re: Nokia N95 i njegove/njene karafeke :)

Post by hakazvaka »

poenta @mobsterc-a nije to da si ti najpametniji i da se puses, nego da si mogao proguglati pojmove tipa "n95 applications" "symbian applications" "n95 word extension" "n95 .doc extension" "n95 mass storage" "n95 stuff" ... ... ...
erazmo
Posts: 189
Joined: 16/07/2003 00:00

#11 Re: Nokia N95 i njegove/njene karafeke :)

Post by erazmo »

hakazvaka wrote:poenta @mobsterc-a nije to da si ti najpametniji i da se puses, nego da si mogao proguglati pojmove tipa "n95 applications" "symbian applications" "n95 word extension" "n95 .doc extension" "n95 mass storage" "n95 stuff" ... ... ...
nisam tako shvatio poruku pomenutog, al haj, jebajiga, mozda je do mene :skoljka:

googlam i usput pitam, ako je to problem, jos jedared se izvinjajem svima koji su me gotovanski, ljenguzarski, antigooglaski i na bogznakoji nacin shvatili :D
User avatar
mobsterc
Posts: 2322
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#12 Re: Nokia N95 i njegove/njene karafeke :)

Post by mobsterc »

1. ako je telefon original, u onom folderu se mora nalaziti aplikacija quickoffice koja sadrzi quickword
2. kada je telefon u mass storage modu, racunar ga prepoznaje kao usb flash drive, tako da jedino je moguce da ti racunar ne prepoznaje word ili ako si mislio da kada prebacis word na telefon, onda je normalno jer izgleda nemas quickoffice koji dolazi po default-u
erazmo
Posts: 189
Joined: 16/07/2003 00:00

#13 Re: Nokia N95 i njegove/njene karafeke :)

Post by erazmo »

mobsterc wrote:1. ako je telefon original, u onom folderu se mora nalaziti aplikacija quickoffice koja sadrzi quickword
2. kada je telefon u mass storage modu, racunar ga prepoznaje kao usb flash drive, tako da jedino je moguce da ti racunar ne prepoznaje word ili ako si mislio da kada prebacis word na telefon, onda je normalno jer izgleda nemas quickoffice koji dolazi po default-u
1. telefon je original (poklon, ako je bitno :mrgreen: ) mrske firme,
ima quickoffice ali kad se otvori samo pise (no data), uz opcije About application, Help i Exit.
U helpu je objasnjeno malo sire ovo sto ti navodis, i nista.

2. znas li gdje se moze nabaviti-skinuti quickoffice a da me ne upucujes na Barta Simpsona? :mrgreen:

Ne bih preko p2p programa, to je uvijek suhveli (toliko znadem)

Jos jedared hvala

edit: naravno, for free :)
User avatar
mobsterc
Posts: 2322
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#14 Re: Nokia N95 i njegove/njene karafeke :)

Post by mobsterc »

1. pa kada stavis neki .doc fajl u documents folder onda ce da ti se izlista u quickoffice
2. http://www.ipmart-forum.com/
erazmo
Posts: 189
Joined: 16/07/2003 00:00

#15 Re: Nokia N95 i njegove/njene karafeke :)

Post by erazmo »

mobsterc wrote:kada je telefon u mass storage modu, racunar ga prepoznaje kao usb flash drive, tako da jedino je moguce da ti racunar ne prepoznaje word ili ako si mislio da kada prebacis word na telefon, onda je normalno jer izgleda nemas quickoffice koji dolazi po default-u
Nervoza se povecava...
Kad spojim mob preko usb-a nudi mi modove PC suite, Data transfer, Image print i Media player - kako ga prebaciti u mass storage mode?
mobsterc wrote:1. pa kada stavis neki .doc fajl u documents folder onda ce da ti se izlista u quickoffice

u svim postojecim modeovima ne mogu prebaciti wordov document u documents folder jer ga ni ne daje kao opciju, samo system, ovo-ono

:x :skoljka: :?:

edit: Koliko sam shvatio da je Data transfer zapravo mass storage mode, ali mi ipak ne izslistava folder document.

Da li bi pomoglo ako bi restoreovao factory settings? Ono po principu izadjes pa ponovo udjes?

edit dupli: je li moguce da sam nesto zajebao izbrisavsi jedan notepadov document? Greskom?
User avatar
mobsterc
Posts: 2322
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#16 Re: Nokia N95 i njegove/njene karafeke :)

Post by mobsterc »

ajd okaci sliku ovdje sta ti izlistava
dobro si skonto :P
Image
documents folder, doduse ovo je n95 8g
erazmo
Posts: 189
Joined: 16/07/2003 00:00

#17 Re: Nokia N95 i njegove/njene karafeke :)

Post by erazmo »

ne ide mi nesto ovo oko fotke, a posao ceka, sad cu probati
erazmo
Posts: 189
Joined: 16/07/2003 00:00

#18 Re: Nokia N95 i njegove/njene karafeke :)

Post by erazmo »

I jopet ne ide :x :x :x

Probat cu ovako po seljacki, prisutni folderi su:
cities
data
images
others
private
resource
sounds
system
videos

i pmb_usb configuration setings

:?
User avatar
mobsterc
Posts: 2322
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#19 Re: Nokia N95 i njegove/njene karafeke :)

Post by mobsterc »

da ti nisi dobio kinez verziju :-)
erazmo
Posts: 189
Joined: 16/07/2003 00:00

#20 Re: Nokia N95 i njegove/njene karafeke :)

Post by erazmo »

pjan sam, budi precizniji :D

ako sam dobio "kinez" version sta mogu dalje uraditi?

osim galamiti po forumima :idea:

jedinim koje posjecujem

p.s. je.em im ma.er se.lj.cku, kad poklanjaju, red bi bio da budu...

:dance:
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#21 Re: Nokia N95 i njegove/njene karafeke :)

Post by neko iz mase »

nemozes uraditi nista vec se smijati sam sebi :)

inace za besplatne programe pogledaj http://www.getjar.com

za placene pogledaj na torentima, imas hrpu aplikacija za Symbian
succa
Posts: 231
Joined: 23/12/2006 12:23
Location: Sarajevo

#22 Re: Nokia N95 i njegove/njene karafeke :)

Post by succa »

Vidi paše li ti šta ovdje: http://mynokiamobile.blogspot.com/
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#23 Re: Nokia N95 i njegove/njene karafeke :)

Post by hakazvaka »

hajmo znal ko kako da postavim skype na n95 tako da mogu koristiti svoj WiFi da pricam preko mobitela sa svojim skype kontaktima, preko wifi ? if jou nou vod aj min
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#24 Re: Nokia N95 i njegove/njene karafeke :)

Post by neko iz mase »

mozes preko FRING
meni radi perfektno, cak mi se i MSN messenger preko fringe ucinio odlicnim

http://www.fring.com/
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#25 Re: Nokia N95 i njegove/njene karafeke :)

Post by hakazvaka »

neko iz mase wrote:mozes preko FRING
meni radi perfektno, cak mi se i MSN messenger preko fringe ucinio odlicnim

http://www.fring.com/
danke
Post Reply