Poblem sa zvucnicima

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#1 Poblem sa zvucnicima

Post by ziggy »

Zvucnici mi ne ferceraju iako su ispravni.Isprobala sam ih na tv-u.
Navodno ih racunar ne prepoznaje.Sve sam pokusala sto sam mogla i umijela,ne ide.Pomagajte!
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2 Re: Poblem sa zvucnicima

Post by Qler »

prvo kreni od najbanalnijih stvari, jesi li dobro skopcala, da li ti je u windowsu smanjen zvuk, da li su instalirani driveri. tim redoslijedom.
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#3 Re: Poblem sa zvucnicima

Post by ziggy »

Kad odem na podesavanje zvuka u Windows-u kaze da nema audio aparata,tj. zvucnika.Sve je dobro prikopcano.Ne kuzim.Te zvucnike sam preko godinu dana koristila na ovom racunaru,i sad odjedom ne rade.
Jedino sto bi moglo biti je to da sam ga prije neki dan morala iskljuciti totalno iz zida,cijeli produzni kabal na kojem su mi svi uredjaji vezani za racunar.Nesto se nije htio ugasiti preko sat vremena i meni pukne film i iskljucim ga preko kabla. :oops: Moze li to biti razlog :?
User avatar
Halftime
Posts: 554
Joined: 08/08/2006 15:46

#4 Re: Poblem sa zvucnicima

Post by Halftime »

driveri te zezaju provjeri to :)
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#5 Re: Poblem sa zvucnicima

Post by d2 »

afaik racunar ne moze detektovati postojanje ili nepostojanje zvucnika (doduse nisam siguran za usb zvucnika ali posto si ih spajala na tv onda sigurno nisu usb) to sto ti racunar prijavljuje da ne moze detektovati audio je problem sa zvucnom karticom a ne samim zvucnicima. dakle kao sto ti vec rekose provjeriri drivere od zvucne kartice.
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#6 Re: Poblem sa zvucnicima

Post by ziggy »

A hoce neko biti fin pa mi objasniti sta trebam uraditi?Ipak nisam ja neki strucnjak za informatiku :-) Please!
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#7 Re: Poblem sa zvucnicima

Post by hakazvaka »

POTPUNO isti problem se desio mojoj jaranici, al potpuno...

iskljucila PC iz struje i isto nije bilo samo zvuka... doduse za 3 dana joj je totalno nestalo i slike na monitoru, izgubio monitor signal. ima tema na ovom forumu, zove se MONITOR NEMA SIGNALA !?

probaj drivere instalirat, i probaj rjesenje koje je bilo na spomenutoj temi...
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#8 Re: Poblem sa zvucnicima

Post by d2 »

ziggy wrote:A hoce neko biti fin pa mi objasniti sta trebam uraditi?Ipak nisam ja neki strucnjak za informatiku :-) Please!
desni sklik na my computer pa odaberi properties, potom hardware, potom device manager...
imas li tu kakvih zutih usklicnika pored sounda ?
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#9 Re: Poblem sa zvucnicima

Post by d2 »

hakazvaka wrote:POTPUNO isti problem se desio mojoj jaranici, al potpuno...

iskljucila PC iz struje i isto nije bilo samo zvuka... doduse za 3 dana joj je totalno nestalo i slike na monitoru, izgubio monitor signal. ima tema na ovom forumu, zove se MONITOR NEMA SIGNALA !?
onda je crkla macka, a 2 dana poslije i ringla na sporetu...
nije proslo dugo frizider je bio sljedeci a potom i bojler...
sudbina ni nju nije zaobisla, danas je na intenzivnoj

ne izvlacite kabl od masine iz struje ! :mrgreen:
:lol:
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#10 Re: Poblem sa zvucnicima

Post by ziggy »

Sve sam isprobala i ne ide.Kad dodjem do device managera nesto u kompjuteru napravi biiiip! na kratko.
Moze li to biti uzrokovano i virusom?Prije par dana mi moj antivirus prijavio jednog trojanca kojeg je navodno odbio.Sinoc se htjela prijaviti na msn,kad gle cuda-ni njega mi nema u racunaru,morala ga ponovo skidati.Nemam pojma vise,ali fakat sam sve pokusala!
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#11 Re: Poblem sa zvucnicima

Post by hakazvaka »

d2 wrote:
hakazvaka wrote:POTPUNO isti problem se desio mojoj jaranici, al potpuno...

iskljucila PC iz struje i isto nije bilo samo zvuka... doduse za 3 dana joj je totalno nestalo i slike na monitoru, izgubio monitor signal. ima tema na ovom forumu, zove se MONITOR NEMA SIGNALA !?
onda je crkla macka, a 2 dana poslije i ringla na sporetu...
nije proslo dugo frizider je bio sljedeci a potom i bojler...
sudbina ni nju nije zaobisla, danas je na intenzivnoj

ne izvlacite kabl od masine iz struje ! :mrgreen:
:lol:
a mikrovalna? nju ne spominjes :D
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#12 Re: Poblem sa zvucnicima

Post by ziggy »

E ja se obradovala vidim novi post,kad ono zafrkancija.Sorry sto vas peglam :oops:
User avatar
Halftime
Posts: 554
Joined: 08/08/2006 15:46

#13 Re: Poblem sa zvucnicima

Post by Halftime »

A da nekome platis da ti to nastima :)
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#14 Re: Poblem sa zvucnicima

Post by Qler »

npr. meni :)
User avatar
Halftime
Posts: 554
Joined: 08/08/2006 15:46

#15 Re: Poblem sa zvucnicima

Post by Halftime »

Qler wrote:npr. meni :)
covjek ima moje preporuke :D
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#16 Re: Poblem sa zvucnicima

Post by ziggy »

Halftime wrote:A da nekome platis da ti to nastima :)
Upravo o tome razmisljam,samo zao mi je nisam blizu tebe.
Izgleda da je ovo problem za profija,a ne za mene laika.Moram tarziti nekoga.Ali hvala vama svima na pomoci :)
User avatar
Halftime
Posts: 554
Joined: 08/08/2006 15:46

#17 Re: Poblem sa zvucnicima

Post by Halftime »

Pa dobro tu ti moze pomoci onaj ko se malo ali samo malo vise razumije :)
User avatar
davorf
Posts: 11085
Joined: 15/02/2008 15:53
Location: lost in thought and lost in time while the seeds of life and the seeds of change were planted...

#18 Re: Poblem sa zvucnicima

Post by davorf »

d2 wrote:afaik racunar ne moze detektovati postojanje ili nepostojanje zvucnika (doduse nisam siguran za usb zvucnika ali posto si ih spajala na tv onda sigurno nisu usb) to sto ti racunar prijavljuje da ne moze detektovati audio je problem sa zvucnom karticom a ne samim zvucnicima. dakle kao sto ti vec rekose provjeriri drivere od zvucne kartice.
Jeste da je malo OT, ali nove zvučne kartice mogu detektovati prisustvo zvučnika, i na driverima se može vidjeti u koji jack ima nešto uključeno, a u koji nema =)
Eh sad, što se problema tiče, driveri su, vjerovatno. Otići u Device manager, pa naći driver zvučne kartice, desni click, pa uninstall. Onda u Device manageru gore na vrhu stabla desni klik, pa Scan for hardware changes. Trebao bi ponovo naći zvučnu, i onda je treba instalirati (ako nađe drivere sam, dobro je, ako ne, uputiti ga na neki CD ili neku lokaciju s driverima =)

Pozdrav, Davor
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#19 Re: Poblem sa zvucnicima

Post by ziggy »

Davore hvala ti puno,puno!
Bas kako si i opisao uradila sam,medjutim, morala sam ipak instalirati drivere ponovo.I evo fercera.Sat vremena posla i rjeseno.Morat cu se baciti u informaticare haha.
Uglavnom puno ti hvala! :thumbup:
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#20 Re: Poblem sa zvucnicima + novi problem

Post by ziggy »

:oops: Znam da sam dosadna,ali ponovo mi treba pomoc.Nakon sto sam rijesila zvuk,sad je problem video.Dakle kad zelim gledati neki video koji sam sama snimila kamerom ima samo zvuka ali slike nema.I tako u bilo kojem programu da otvorim.KAd gledam bilo koji video sa interneta,sve je ok.
A bas se pozeljela prvih snimaka moje curice :sad: Help!
User avatar
TM87_forever
Posts: 262
Joined: 29/01/2008 18:03

#21 Re: Poblem sa zvucnicima

Post by TM87_forever »

treba ti codec:

Image

K-Lite Codec Pack is a collection of codecs and DirectShow filters. Those components are needed for encoding and decoding various audio and video formats. This Codec Pack is designed as a user-friendly solution for playing all your movie files.
K-Lite Mega Codec Pack combines the contents of two packs: K-Lite Codec Pack Full and Real Alternative.


Latest Changes:

* Updated Media Player Classic to version 6.4.9.1 rev. 55
* Updated ffdshow to revision 2035
* Updated DivX to version 6.8.3
* Updated Cyberlink MPEG-2 decoder to version 8.2.0.530
* Updated x264VFW to revision 889
* Updated LAME MP3 ACM codec to version 3.98
* Updated MediaInfo Lite to version 0.7.7.3

Size : 17.87 MB

Password : http://www.oxava.com

DOWNLOAD: http://www.oxava.com/dl/klmcodec400_Oxava.com.rar
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#22 Re: Poblem sa zvucnicima

Post by ziggy »

Registrovala sam se n aovoj stranici,ali mi nesto ne ide skidanje.Ustvari,kao skinem program ali ga nema medju programima,ne mogu ga pronaci.
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#24 Re: Poblem sa zvucnicima

Post by ziggy »

velika :kiss: obojici,uspjelo je.Hvala.
Post Reply