Apple Mac - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#1751 Re: Apple MAC all about

Post by shin »

3500km jedino ako ga neko uzme u ameriki i donese, ovdje je sedam milja maraka.
User avatar
beco
Posts: 3396
Joined: 25/08/2004 14:22

#1752 Re: Apple MAC all about

Post by beco »

Kupih sebi the new ipad 16gb wifi. Sad sam u dilemi da li da ga jailbreakam i kako? One najbolje aplikacije se placaju a ja ne bih da bas placam. Opet kupio sam nov ipad u radnji zao mi ga da ga jailbreakama pa da kasnije se moram muciti kod update ios a boga mi i strah me da nesto ne zeznem. Sta je vas savjet sta da uradim?
DYD666
Posts: 1108
Joined: 21/02/2007 08:50

#1753 Re: Apple MAC all about

Post by DYD666 »

Pitanje staro kao i iPhone kec...isti odgovor dan danas: Neces mnogo šta zeznuti, i ako ti nije preskupo da platis one najkrucijalnije apps koje mislis da vrijede tvoje love, onda si jednostavno bezbrizniji bez jailbreaka.

U svim drugim varijantama, jailbreak nije strasna i teska stvar. Svede se na koja si vrsta korisnika. Ako si (poput mene) freak koji mora vise manje isprobati svaku iole ozbiljnu igru, onda je jailbreak neophodan. Ako si normalniji tip za neki svakodnevni "surf&fun"...onda je legalna varijanta mozda bolji izbor.
zagidizajn
Posts: 5
Joined: 12/06/2012 15:40

#1754 Re: Apple MAC all about

Post by zagidizajn »

Pozdrav raja !

Da li ima neko iskustvo sa slijedecim.

Koristim iMac i verzija platforme mi je 10.7.3 ali imam problem taj da ne mogu instalirati novu verziju Jave jer ne mogu odabrati HDD , posto mi javi slijedecu gresku :

Mac OS X Update Combined can`t be installed on this disk. This volume does not meet the requirements for this update.

A a druga situacija mi je da ne mogu instalirati Corel , verzija 11 koja je valjda namjenjena za Mac.

Ali poruka koja mi se javlja kod instalacije Corel-a je :

You can`t open the applications CGS 11 Installer because Power PC applications are no longer supported.

Ako neko moze da mi pomgne bio bi mu zahvalan.

Inace da li neko posjeduje Corel za Mac ?

Hvala unaprijed !

Lijep pozdrav,

Adnan
User avatar
SAID5
Posts: 595
Joined: 11/06/2011 23:29
Contact:

#1755 Re: Apple MAC all about

Post by SAID5 »

moj ti je savjet sto prije predjesh na adobe, lakse ce ti biti u zivotu :)

ili ako bas moras, skini x5 koji radi okej na osx
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#1756 Re: Apple MAC all about

Post by xamp »

SAID5 wrote:moj ti je savjet sto prije predjesh na adobe, lakse ce ti biti u zivotu :)

ili ako bas moras, skini x5 koji radi okej na osx
Da... Ufati se Adobe-a a Corel baci sto je dalje moguce od sebe :)
zagidizajn
Posts: 5
Joined: 12/06/2012 15:40

#1757 Re: Apple MAC all about

Post by zagidizajn »

Hvala Vam prijatelji !

Da li mi mozes poslati link odakle bi mogao skinuti COREL X5 kao i Adobe ?

Zivim u takvoj sredini gdje mi dosta ljudi donese neke fajlove u cdr-u :(

A i zbog odredjenih masina koje posjedujem moram koristiti corel... A inace znam da je Adobe ispred ! :)

Lp i puno Vam hvala !

p.s. Mozete li mi poslati odnosno javiti se na email [email protected] da na taj nacin ostvarimo komunikaciju ?
DYD666
Posts: 1108
Joined: 21/02/2007 08:50

#1758 Re: Apple MAC all about

Post by DYD666 »

zagidizajn wrote: You can`t open the applications CGS 11 Installer because Power PC applications are no longer supported.

Ako neko moze da mi pomgne bio bi mu zahvalan.

Inace da li neko posjeduje Corel za Mac ?

Hvala unaprijed !

Lijep pozdrav,

Adnan
Imam ja tu 11sku na G4 iMacu, ocito ti ne bi koristila jer ti je Mac "intelaš". To se vidi iz poruke koju ti je izbacio.
Ja ne znam ni da X5 ni X6 rade nativno na Intel Macovima, ali možeš probati preko Parallels Desktopa, VMware Fusiona virtualno ili preko BootCampa nabaciti Windows ako je baš tolika navala .cdr fileova :)
Novi Illustrator iz CS6 paketa je fakat mrak, all i doslovice, ima crni interface :)
User avatar
vaučer
Posts: 9176
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#1759 Re: Apple MAC all about

Post by vaučer »

Super mi je ovo izvinjavanje jer se koristi Corel. :lol:
Meni je i dalje bolji flow u izradi vektora u Corelu nego u Illustratoru, program je jednostavno intuitivniji (iako definitivno nije stabilniji).
zagidizajn
Posts: 5
Joined: 12/06/2012 15:40

#1760 Re: Apple MAC all about

Post by zagidizajn »

Izgleda da je jedino rjesenje VMware ili neki drugi slican program.

Da li se neko susreo sa problemom prilikom instalacije MacOSXupcCombo.dmg i da prilikom instalacije trebate odabrati na koji disk ce te instalirati i jednostavno ne mozete izabrati nijedan disk jer je poruka slijedeca :

Mac OS X Update Combined can`t be installed on this disk. This volume does not meet the requierments for this update.

Pokusavao sam trazi i po nekim stranim forumima i vidim da ljudi imaju isti problem kao i ja ali nisam vidio odgovor na problem.

Ako neko zna hvala unaprijed !

Lp,

Zagi
User avatar
vaučer
Posts: 9176
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#1761 Re: Apple MAC all about

Post by vaučer »

sigmabh wrote:Sta uzeti iPad 3 il iPad 2...i gdje??
iPad 2
(iPad tri ima brži procesor ali nema više memorije za pohranjivanje sadržaja i glavni bonus mu je Retina display koji koliko god da je lijep ipak je samo dopadljivi gimmick)

U Americi ako ikako možeš
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#1762 Re: Apple MAC all about

Post by Abu FEED el-Castro »

Ipad2, fakat ne vidim potrebu niti svrhu davati znacajno vise para za tricu.
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#1763 Re: Apple MAC all about

Post by shin »

Ako imas mogucnost izbora naravno iPad 3, retina sama je dovoljna kao razlog kupovine u odnosu na dvojku, a da ne govorim da je brzi i da iOS6 donosi sve funkcije.
User avatar
aNTropocentrio
Posts: 1053
Joined: 01/07/2006 12:05
Location: zapadni krak Mliječnog puta

#1764 Re: Apple MAC all about

Post by aNTropocentrio »

Ukratko: da li je ikako moguće iz BiH kupiti Mountain Lion?
DYD666
Posts: 1108
Joined: 21/02/2007 08:50

#1765 Re: Apple MAC all about

Post by DYD666 »

aNTropocentrio wrote:Ukratko: da li je ikako moguće iz BiH kupiti Mountain Lion?
Još kraće; Da

Detaljno: Ako imas iTunes acc, tj. Apple ID, svakako ti isti važi za AppStore.
Nakačiš karticu ili paypal na account, i platiš digital download.
žuti
Posts: 562
Joined: 11/04/2011 13:04

#1766 Re: Apple MAC all about

Post by žuti »

Treba mi polovan Mac, ne mora biti neka jaka mašina. Ima li neko?
User avatar
aNTropocentrio
Posts: 1053
Joined: 01/07/2006 12:05
Location: zapadni krak Mliječnog puta

#1767 Re: Apple MAC all about

Post by aNTropocentrio »

DYD666 wrote:
aNTropocentrio wrote:Ukratko: da li je ikako moguće iz BiH kupiti Mountain Lion?
Još kraće; Da

Detaljno: Ako imas iTunes acc, tj. Apple ID, svakako ti isti važi za AppStore.
Nakačiš karticu ili paypal na account, i platiš digital download.
Zar App Store ne provjerava lokaciju na kojoj je registrovana kartica?
NoaLada
Posts: 143
Joined: 11/02/2012 16:01

#1768 Re: Apple MAC all about

Post by NoaLada »

Kako preko aplikacije iBooks mogu skidati knjige koje se placaju? Kad god preko te aplikacije otvorim AppStore pojave mi se samo klasici koji su besplatni, a ni traga od knjiga koje vidjam na internetu.
Hvala. :)
DYD666
Posts: 1108
Joined: 21/02/2007 08:50

#1769 Re: Apple MAC all about

Post by DYD666 »

@NoaLada i aNTropocentrio; Ne znam sad u detalje kako ko šta provjerava ili ne, znam da sam u Sarajavu a regularno skidam stvari poput aplikacija koje se placaju sa AppStorea te knjiga koje nisu nisu free za iBooks, sve sa AppleID na CRO Storeu te Raiffeisen karticom. Nekad sam to davno još podesio, i radi.

Vjerovatno zato što sam napravio ID na CRO Store pa se "lokacija poklapa", ali znam da se može i na USA store sve to namjesiti, samo ne znam tačno kako...neko je davno pisao na ovim temama...sve u svemu dovoljno toga ima CRO store svakako.
NoaLada
Posts: 143
Joined: 11/02/2012 16:01

#1770 Re: Apple MAC all about

Post by NoaLada »

DYD666 wrote:@NoaLada i aNTropocentrio; Ne znam sad u detalje kako ko šta provjerava ili ne, znam da sam u Sarajavu a regularno skidam stvari poput aplikacija koje se placaju sa AppStorea te knjiga koje nisu nisu free za iBooks, sve sa AppleID na CRO Storeu te Raiffeisen karticom. Nekad sam to davno još podesio, i radi.

Vjerovatno zato što sam napravio ID na CRO Store pa se "lokacija poklapa", ali znam da se može i na USA store sve to namjesiti, samo ne znam tačno kako...neko je davno pisao na ovim temama...sve u svemu dovoljno toga ima CRO store svakako.
I ja sam se registrovala AppleID-om na Hr store, unijela i broj kartice i sve. Radi za sve druge aplikacije, ali kad god otvorim iBooks i preko toga Store da skidam knjige nece da mi izbaci knjige koje se placaju. Kucam u trazilicu npr. Algebra (ima stotinu knjiga), meni izbaci samo jednu koja je free. I da, nece ni da mi izbacuje knjiga na hrvatskom jeziku iako kucam u trazilicu. :/

Hvala anyway. :)
DYD666
Posts: 1108
Joined: 21/02/2007 08:50

#1771 Re: Apple MAC all about

Post by DYD666 »

Onda vjerovatno tih knjiga nema na HR storeu...kako prijaviti karticu na USA store, fkt ne znam tacno jer nisam imao potrebe da to radim, ali znam 100% da moze, bilo je na forumu ranije. Treba nešta "smuljati" oko adrese...
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#1772 Re: Apple MAC all about

Post by mO k3 »

Ja koristim jos snow lepoard ... imali razlike izmedju leoparda i lion ??
User avatar
Ciprol
Posts: 981
Joined: 18/04/2009 01:43

#1773 Re: Apple MAC all about

Post by Ciprol »

DYD666 wrote:
aNTropocentrio wrote:Ukratko: da li je ikako moguće iz BiH kupiti Mountain Lion?
Još kraće; Da

Detaljno: Ako imas iTunes acc, tj. Apple ID, svakako ti isti važi za AppStore.
Nakačiš karticu ili paypal na account, i platiš digital download.
ja pokušavao da kupim 10.8 preko Hr store, ali neće. Kako da nakačim paypal na account, nudi mi samo kartice?
DYD666
Posts: 1108
Joined: 21/02/2007 08:50

#1774 Re: Apple MAC all about

Post by DYD666 »

Ženski Dr.Med wrote:Ja koristim jos snow lepoard ... imali razlike izmedju leoparda i lion ??
Pa onako, ima...

Ako ti mašina podržava Mountain Lion možda bolje idi odmah na njega http://www.apple.com/osx/whats-new/
DYD666
Posts: 1108
Joined: 21/02/2007 08:50

#1775 Re: Apple MAC all about

Post by DYD666 »

Ciprol wrote: ja pokušavao da kupim 10.8 preko Hr store, ali neće. Kako da nakačim paypal na account, nudi mi samo kartice?
Ako ti je kartica jedna od ponuđenih, prijavi nju, isto ti dođe.
Post Reply