Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#7001 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

Nije uvijek ali najpovoljniji
https://www.kimovil.com/en/

ovdje imate sve prodavnice telefona, i cijene
User avatar
fortaleza
Posts: 5585
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#7002 Re: Kineski mobiteli

Post by fortaleza »

kloniran wrote:Nije uvijek ali najpovoljniji
https://www.kimovil.com/en/

ovdje imate sve prodavnice telefona, i cijene
S tim da neke radnje nisu uključene u ovu stranicu tako da valja dobro pretražiti sve ponude.
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#7003 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

fortaleza wrote:
kloniran wrote:Nije uvijek ali najpovoljniji
https://www.kimovil.com/en/

ovdje imate sve prodavnice telefona, i cijene
S tim da neke radnje nisu uključene u ovu stranicu tako da valja dobro pretražiti sve ponude.
koje nisu?
ove sto ja koristim sve su tu.
za te druge mozda nisam ni cuo pa ne mogu biti objektivan
meni je bas dobra stranica posto se na brzinu mogu uporediti cijene na vecem broju stranica
User avatar
fortaleza
Posts: 5585
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#7004 Re: Kineski mobiteli

Post by fortaleza »

kloniran wrote:
fortaleza wrote:
kloniran wrote:Nije uvijek ali najpovoljniji
https://www.kimovil.com/en/

ovdje imate sve prodavnice telefona, i cijene
S tim da neke radnje nisu uključene u ovu stranicu tako da valja dobro pretražiti sve ponude.
koje nisu?
ove sto ja koristim sve su tu.
za te druge mozda nisam ni cuo pa ne mogu biti objektivan
meni je bas dobra stranica posto se na brzinu mogu uporediti cijene na vecem broju stranica
Dobra je stranica, znam samo kad sam uzimao telefon da sam računao na cijenu s te stranice i sasvim slučajno naletio ispod na još povoljniju pod dijelom recomened na dnu jednog oglasa, vjerojatno su tu sve veće trgovina uključene.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#7005 Re: Kineski mobiteli

Post by valjuga »

Aa ima'l neko da je upratio ove neke REALME telefone?

Ne čine se loše,dapače.
citroen xm
Posts: 18064
Joined: 17/04/2012 22:57

#7006 Re: Kineski mobiteli

Post by citroen xm »

To je neki brend vezan za Oppo? Vidio sam da iskaču na preporukama na Aliju.
User avatar
konektovan
Posts: 40477
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7007 Re: Kineski mobiteli

Post by konektovan »

citroen xm wrote:To je neki brend vezan za Oppo? Vidio sam da iskaču na preporukama na Aliju.
Bio nekad podbrend oppo mobile, sad je nezavisni proizvodjac...
ja71
Posts: 5399
Joined: 31/03/2006 14:45

#7008 Re: Kineski mobiteli

Post by ja71 »

Preporuka za best buy u klasi 150-200 EUR.
citroen xm
Posts: 18064
Joined: 17/04/2012 22:57

#7009 Re: Kineski mobiteli

Post by citroen xm »

konektovan wrote: Bio nekad podbrend oppo mobile, sad je nezavisni proizvodjac...
:thumbup:

Malo sam gledao, ali cijene nisu baš diskontne. Čini mi se skuplji od Xiaomija koji ipak za sada ima veće ime i povjerenjr.
mikser123
Posts: 93
Joined: 05/12/2017 16:05

#7010 Re: Kineski mobiteli

Post by mikser123 »

citroen xm wrote:
konektovan wrote: Bio nekad podbrend oppo mobile, sad je nezavisni proizvodjac...
:thumbup:

Malo sam gledao, ali cijene nisu baš diskontne. Čini mi se skuplji od Xiaomija koji ipak za sada ima veće ime i povjerenjr.
Kod nas, da. Inače, dijele četvrto mjesto na listi najprodavanijih sa 9%, odmah iza Applea koji ima 10%
User avatar
kosturx
Posts: 69
Joined: 30/01/2014 14:11

#7011 Re: Kineski mobiteli

Post by kosturx »

Molim vas, ako moze neka preporuka za smartphone nov do jedno 200KM (20-30KM) gore dole?
I kinezi dolaze u obzir naravno.
Bitno je da mob nema nekih zajebancija i da je kamera ok!
Inace nisam u fazonu telefona npr nosam samsung j3 i veoma sam zadovoljan sa istim tako da ne trazim previse,
Hvala
seldzuk
Posts: 2824
Joined: 04/06/2007 18:51

#7012 Re: Kineski mobiteli

Post by seldzuk »

kosturx wrote:Molim vas, ako moze neka preporuka za smartphone nov do jedno 200KM (20-30KM) gore dole?
I kinezi dolaze u obzir naravno.
Bitno je da mob nema nekih zajebancija i da je kamera ok!
Inace nisam u fazonu telefona npr nosam samsung j3 i veoma sam zadovoljan sa istim tako da ne trazim previse,
Hvala
pratim. i mene interesuje. s tim da mi dobre specifikacije nisu naodmet. ovaj coolpad me slomi s reklamama.
Coolpad ti, u svakom slučaju, ne preporučujem. Kupio ga preko BH Telecoma, ali u neka doba počne smarati s reklamama na kineskom.
User avatar
fortaleza
Posts: 5585
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#7013 Re: Kineski mobiteli

Post by fortaleza »

seldzuk wrote:
kosturx wrote:Molim vas, ako moze neka preporuka za smartphone nov do jedno 200KM (20-30KM) gore dole?
I kinezi dolaze u obzir naravno.
Bitno je da mob nema nekih zajebancija i da je kamera ok!
Inace nisam u fazonu telefona npr nosam samsung j3 i veoma sam zadovoljan sa istim tako da ne trazim previse,
Hvala
pratim. i mene interesuje. s tim da mi dobre specifikacije nisu naodmet. ovaj coolpad me slomi s reklamama.
Coolpad ti, u svakom slučaju, ne preporučujem. Kupio ga preko BH Telecoma, ali u neka doba počne smarati s reklamama na kineskom.
ASUS Zenfone 4 mint boja, ravno 200 KM, jedina mana mu je što neće dobiti Pie ažuriranje, nedostatak banda20 za 4g (u ruralnim sredinama) i malo stariji dizajn 16:9.

Naručio sa aliexpressa, kamera fenomenalna, druga kamera sirokokutna, 4/64, dualni zvučnici, dobar zvuk na slušalice, dosta brzo puni.

Ovdje za te pare ide Redmi 7, noviji, ima sve bandove, ali je klasu ispod uređaj, prava budžet verzija.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#7014 Re: Kineski mobiteli

Post by Tesla Edison »

Iskreno bez 800Mhz opsega za 4G, ne treba ni razmišljati o kupovini posebno zbog toga što najveći broj baznih stanica radi upravo na tom opsegu. Nisu to samo ruralne sredine već i magistralni pravci, manji gradovi i sl.
mikser123
Posts: 93
Joined: 05/12/2017 16:05

#7015 Re: Kineski mobiteli

Post by mikser123 »

TESLA_EDISON wrote:Iskreno bez 800Mhz opsega za 4G, ne treba ni razmišljati o kupovini posebno zbog toga što najveći broj baznih stanica radi upravo na tom opsegu. Nisu to samo ruralne sredine već i magistralni pravci, manji gradovi i sl.
Upravo, ako nemaš mreže u hali ili na putu Sarajevo - Bihać, ne treba ni pomišljati na to. Nije to mali nedostatak
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#7016 Re: Kineski mobiteli

Post by Tesla Edison »

mikser123 wrote:
TESLA_EDISON wrote:Iskreno bez 800Mhz opsega za 4G, ne treba ni razmišljati o kupovini posebno zbog toga što najveći broj baznih stanica radi upravo na tom opsegu. Nisu to samo ruralne sredine već i magistralni pravci, manji gradovi i sl.
Upravo, ako nemaš mreže u hali ili na putu Sarajevo - Bihać, ne treba ni pomišljati na to. Nije to mali nedostatak
Nije samo klozet u pitanju. Bihać, Cazin, Jajce, Vakufi, Konjic, Jablanica,.....
U svim ti gradovima biće samo 800.
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#7017 Re: Kineski mobiteli

Post by Edin H. »

Madona zabranila upotrebu mobitela na koncertu, kineski ili ne :oops:

Ko ne ispostuje, slijedi konsikacija

http://www.msn.com/en-gb/entertainment/ ... ocid=ientp
senturk
Posts: 557
Joined: 02/04/2013 23:48
Location: all roads lead to rome...

#7018 Re: Kineski mobiteli

Post by senturk »

Kako najbezbolnije doci do xiaomi mi 9 telefona i koliko bi me to zadovoljstvo kostalo,, s obzirom da ovdje u univerzalnom kosta oko 700 KM,, i posto nikada nisam narucivao preko ovih stranica gore pomenutih, da li se isplati radi carine i svega toga narucivati izvana.. Hvala :D
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#7019 Re: Kineski mobiteli

Post by nlt »

senturk wrote:Kako najbezbolnije doci do xiaomi mi 9 telefona i koliko bi me to zadovoljstvo kostalo,, s obzirom da ovdje u univerzalnom kosta oko 700 KM,, i posto nikada nisam narucivao preko ovih stranica gore pomenutih, da li se isplati radi carine i svega toga narucivati izvana.. Hvala :D
Na cijenu koju platiš od naše divne države imaš još oko 30% nameta na tu cijenu
senturk
Posts: 557
Joined: 02/04/2013 23:48
Location: all roads lead to rome...

#7020 Re: Kineski mobiteli

Post by senturk »

nlt wrote:
senturk wrote:Kako najbezbolnije doci do xiaomi mi 9 telefona i koliko bi me to zadovoljstvo kostalo,, s obzirom da ovdje u univerzalnom kosta oko 700 KM,, i posto nikada nisam narucivao preko ovih stranica gore pomenutih, da li se isplati radi carine i svega toga narucivati izvana.. Hvala :D
Na cijenu koju platiš od naše divne države imaš još oko 30% nameta na tu cijenu
Zahvaljujem,, znaci divno,,,
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3040
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#7021 Re: Kineski mobiteli

Post by suad-sarajevo »

Xiaomi Redmi Note 7 (4/64)

Gdje u Sarajevu kupiti povoljno a da je kupovina sigurna sa garancijom?

Hvala.
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#7022 Re: Kineski mobiteli

Post by nlt »

suad-sarajevo wrote:Xiaomi Redmi Note 7 (4/64)

Gdje u Sarajevu kupiti povoljno a da je kupovina sigurna sa garancijom?

Hvala.
U ponudi ga imaju mtel, a vidim i santa domenica. Trebalo ni da su dobre garancije.
A opet, naručiš za 280 KM i ostane ti makar 100 KM 8)
User avatar
bic
Posts: 68
Joined: 29/08/2010 21:54

#7023 Re: Kineski mobiteli

Post by bic »

Jel moguce da neko ne zna da je u posljednjih 5 godina prodavnica Univerzalno najjeftinija u drzavi kada su mobiteli u pitanju.MIlsim da je taj telefon trenutno 350 maraka kod njih.
Usput,mene zanima koliko bi on dosao ako bi se narucivao iz Kine i ima li neko iskustva tj. da li je narucivao na Black Friday,bude li popusta i koliko.
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#7024 Re: Kineski mobiteli

Post by Averus »

bic wrote: 16/11/2019 20:38 Jel moguce da neko ne zna da je u posljednjih 5 godina prodavnica Univerzalno najjeftinija u drzavi kada su mobiteli u pitanju.MIlsim da je taj telefon trenutno 350 maraka kod njih.
Usput,mene zanima koliko bi on dosao ako bi se narucivao iz Kine i ima li neko iskustva tj. da li je narucivao na Black Friday,bude li popusta i koliko.
Bio je 11.11. na aliexpress redmi note 8 za ~270KM
Vjerujem da ce i za black friday biti nekih popusta onda
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7407
Joined: 16/01/2007 23:38

#7025 Re: Kineski mobiteli

Post by banjaluka078 »

Valja li ovaj Global Version Meizu C9 čemu za starce kojima telefon treba za pozive i poneku poruku, ništa puno više?
Cijena na Aliexpressu mu je US $57.99 - 71.99 i neka tri dolara poštarine.
Ima li nekih prijedloga za bolje za istu/manju lovu, za neki telefon koji ima opciju našeg jezika, sličnih karakteristika?
Post Reply