Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
beco
Posts: 3364
Joined: 25/08/2004 14:22

#7051 Re: Kineski mobiteli

Post by beco »

Dobio Vivo iqoo 3 kin rom.

Imam problem vivo account da napravim traži kineski broj a neće preko maila.

Ima li ko ideju?
Nedzada
Posts: 519
Joined: 14/09/2020 10:09

#7052 Re: Kineski mobiteli

Post by Nedzada »

Cubot Note 7 (2/16)

Je li ok ovo za 139 KM?

Treba za viber, normalne pozive i možda youtube.
Eventualno igru Candy .... i to je to.

Je li se iko susretao sa Cubot mobitelima?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#7053 Re: Kineski mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

2 gb rama danas nije dovoljno za normalan rad vibera i yt. Otvorit ce ti, ali ce biti patnja.
Nedzada
Posts: 519
Joined: 14/09/2020 10:09

#7054 Re: Kineski mobiteli

Post by Nedzada »

skafiskafsnjak wrote: 02/02/2021 09:06 2 gb rama danas nije dovoljno za normalan rad vibera i yt. Otvorit ce ti, ali ce biti patnja.
E jebiga
Ja imam Xiaomi Redmi7 2/32
Sve festera normala ... handrim ga maksimalno.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#7055 Re: Kineski mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

Nedzada wrote: 03/02/2021 11:17
skafiskafsnjak wrote: 02/02/2021 09:06 2 gb rama danas nije dovoljno za normalan rad vibera i yt. Otvorit ce ti, ali ce biti patnja.
E jebiga
Ja imam Xiaomi Redmi7 2/32
Sve festera normala ... handrim ga maksimalno.
Zavisi sta je tebi normala...
zippoo87
Posts: 15362
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7056 Re: Kineski mobiteli

Post by zippoo87 »

elq wrote: 14/02/2021 14:24 jel ko ima oppo reno telefone? i prodaje li ih ko u bih?
Moze se naci na olxu a ako mislis u radnjama i ono na kartice,rate...nisam siguran da iko prodaje,jer nije to trazeno kod nas toliko.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#7057 Re: Kineski mobiteli

Post by Sanjarko »

Ispuhala mi baterija skroz na 4G mobitelu ovom Kineskom sto imam nakon godinu dana. Sad sam bez 4G interneta na laptopu. Para nemam da kupim bilo kakav neki drugi, ne znam sta cu sad?
aaaccessory
Posts: 1
Joined: 07/04/2021 15:17

#7058 Re: Kineski mobiteli

Post by aaaccessory »

Krš živi ovak kitotel ,a da ne pričam o firmi koja ga prodaje.
Prvo lažu o specifikacijama.
kamera mu je zadnja 8 prednja 2 megapiksela i cijena ovog je 51 euro na aliexpresu;

http://aaaccessory.com/
http://guru4cars.com/

Ja bih uvijek rađe kupio motorolu 3G ,Alcatel idol3 5,5" ili huawei P8 lite ili neki drugi huawei . Ovi što sam nabrojao imaju barem dobar displej uređen softver itd
zippoo87
Posts: 15362
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7059 Re: Kineski mobiteli

Post by zippoo87 »

pa iskreno ja ne znam ni ko kupuje te neke znj brendove ...to se valjda sklapa od otpada od ovih vecih proizvodjaca...pa da se ne baci :D
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#7060 Re: Kineski mobiteli

Post by muhafuca »

zippoo87 wrote: 07/04/2021 15:38 pa iskreno ja ne znam ni ko kupuje te neke znj brendove ...to se valjda sklapa od otpada od ovih vecih proizvodjaca...pa da se ne baci :D
kod mene svi u raji i u familiji kineske telefone imaju. mahom xiaomi.

odnos placeno-dobiveno dere konkurenciju

za 250 do 300 ili 350KM maksimalno, dobijesh telefon koji premashuje potrebe

pa barem jedno 80% kupaca.

ovih 20% sto im treba najmocnija trenutna kamera ili terabajt prostora na telefonu

ili da sve leti na samu pomisao a ne na dodir i slicne cake uvjek mogu

malo vise para odvojiti i kupiti nesto mimo kineza.
zippoo87
Posts: 15362
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7061 Re: Kineski mobiteli

Post by zippoo87 »

muhafuca wrote: 07/04/2021 15:48
zippoo87 wrote: 07/04/2021 15:38 pa iskreno ja ne znam ni ko kupuje te neke znj brendove ...to se valjda sklapa od otpada od ovih vecih proizvodjaca...pa da se ne baci :D
kod mene svi u raji i u familiji kineske telefone imaju. mahom xiaomi.

odnos placeno-dobiveno dere konkurenciju

za 250 do 300 ili 350KM maksimalno, dobijesh telefon koji premashuje potrebe

pa barem jedno 80% kupaca.

ovih 20% sto im treba najmocnija trenutna kamera ili terabajt prostora na telefonu

ili da sve leti na samu pomisao a ne na dodir i slicne cake uvjek mogu

malo vise para odvojiti i kupiti nesto mimo kineza.
fino sam napisao "znj" brendovi i lik u znj brend ubaci xiaomi :D
nisi ti mene skontao...xiaomi jeste kineskibrend ali nije "kineski"...pod ovim se misli na najjeftinije mobitele i one neke allcall,cubot,uhans i tako te nazive.
xiaomi koristim i ja 3 godine bez prestanka i trenutno je xiaomi treci proizvodjac telefona u svijetu
zte,xiaomi,oppo,realme,one plus one i tako ti brendovi u top 10 se ne podrazumjevaju kada kazemo "kineski"...barem ne vise
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#7062 Re: Kineski mobiteli

Post by irac300 »

zippoo87 wrote: 07/04/2021 15:38 pa iskreno ja ne znam ni ko kupuje te neke znj brendove ...to se valjda sklapa od otpada od ovih vecih proizvodjaca...pa da se ne baci :D
Kad se sjetim, prije 7,8 godina sam prvi u svojoj raji furao kineski telefon i to Coolpad F1. :D Kakva je to telefoncina bila u to vrijeme, a brend totalno anoniman. Neki dan ga nadjoh u fijoci, radi k'o doksa i dan danas. Iako su danas Kinezi postali dominantni, opet bih volio naletiti na tako neki anoniman brend. Ima mi to neku caroliju, valjda nikad nisam volio kupovati markirane preskupe stvari.
zippoo87
Posts: 15362
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7063 Re: Kineski mobiteli

Post by zippoo87 »

irac300 wrote: 07/04/2021 16:09
zippoo87 wrote: 07/04/2021 15:38 pa iskreno ja ne znam ni ko kupuje te neke znj brendove ...to se valjda sklapa od otpada od ovih vecih proizvodjaca...pa da se ne baci :D
Kad se sjetim, prije 7,8 godina sam prvi u svojoj raji furao kineski telefon i to Coolpad F1. :D Kakva je to telefoncina bila u to vrijeme, a brend totalno anoniman. Neki dan ga nadjoh u fijoci, radi k'o doksa i dan danas. Iako su danas Kinezi postali dominantni, opet bih volio naletiti na tako neki anoniman brend. Ima mi to neku caroliju, valjda nikad nisam volio kupovati markirane preskupe stvari.
Nije stvaru brendu,nego u hardwareu i softwareu koji odredjeni brend koristi.
Ti jeftini brendovi koriste chipsete stare 2-3 godine,koriste kamere koje kupuju za 1 dolar,koriste baterije koje se napusu za 6-12 mjeseci i koriste stariji android,koji kada ubace,nema vise nadogradnji.
I upravo zato su jeftiniji...jer bukvalno se mobitel sklopi u OEM fabrici ,na plastiku napises naziv brenda i to je to...dakle te firme uopste nemaju svoj odjel za razvoj...nego fabrika pravi sve i oni samo opale svoje ime na plastiku.

Pa bugovi koji dodju uz telefon,budu tu dok se koristi telefon i nece nikada biti ispravljeni,jer nema ko da to radi...i zato su ti telefoni vise patnja ,nego iole pristojno iskustvo .
Ne znam ali ja sam imao iskustva sa tim jeftinim telefonima i samo problemi...i kada koristis i kada prodajes...prodas 10, 9 ih dodje na servis u prvih par mjeseci ...dakle totalno neisplativi za prodaju u radnjama...jedino ovo preko neta,pa ko se zahebe,zahebe,njegov problem :D
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#7064 Re: Kineski mobiteli

Post by irac300 »

zippoo87 wrote: 07/04/2021 16:19
irac300 wrote: 07/04/2021 16:09
zippoo87 wrote: 07/04/2021 15:38 pa iskreno ja ne znam ni ko kupuje te neke znj brendove ...to se valjda sklapa od otpada od ovih vecih proizvodjaca...pa da se ne baci :D
Kad se sjetim, prije 7,8 godina sam prvi u svojoj raji furao kineski telefon i to Coolpad F1. :D Kakva je to telefoncina bila u to vrijeme, a brend totalno anoniman. Neki dan ga nadjoh u fijoci, radi k'o doksa i dan danas. Iako su danas Kinezi postali dominantni, opet bih volio naletiti na tako neki anoniman brend. Ima mi to neku caroliju, valjda nikad nisam volio kupovati markirane preskupe stvari.
Nije stvaru brendu,nego u hardwareu i softwareu koji odredjeni brend koristi.
Ti jeftini brendovi koriste chipsete stare 2-3 godine,koriste kamere koje kupuju za 1 dolar,koriste baterije koje se napusu za 6-12 mjeseci i koriste stariji android,koji kada ubace,nema vise nadogradnji.
I upravo zato su jeftiniji...jer bukvalno se mobitel sklopi u OEM fabrici ,na plastiku napises naziv brenda i to je to...dakle te firme uopste nemaju svoj odjel za razvoj...nego fabrika pravi sve i oni samo opale svoje ime na plastiku.

Pa bugovi koji dodju uz telefon,budu tu dok se koristi telefon i nece nikada biti ispravljeni,jer nema ko da to radi...i zato su ti telefoni vise patnja ,nego iole pristojno iskustvo .
Ne znam ali ja sam imao iskustva sa tim jeftinim telefonima i samo problemi...i kada koristis i kada prodajes...prodas 10, 9 ih dodje na servis u prvih par mjeseci ...dakle totalno neisplativi za prodaju u radnjama...jedino ovo preko neta,pa ko se zahebe,zahebe,njegov problem :D
Pa kazem ti, zato i imam satisfakciju kada naletim na nesto dobro od cega ne ocekujes da bude dobro. Ono, kao na pijaci kada nadjes neku skupu stvar, a trgovac je daje ispod cijene. Ima neku draz. :D
zippoo87
Posts: 15362
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7065 Re: Kineski mobiteli

Post by zippoo87 »

haha znam sta mislis,samo je to skup sport da se istrazuje o vlastitom trosku :D
bilo je tako u proslosti solidnih modela za solidne novce ,nije da nije...ali kao sto rekoh,iz iskustva...ti jeftini telefoni su kvarljivi i losi generalno i brzo stradaju.
Kod nas su dostupni Tesla mobiteli...hrvatski brend...ona prva serija mobitela je bila ocajna a i oni 3.1,6.1 i ostali isto tako...sve sto prodas,se vrati na servis :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#7066 Re: Kineski mobiteli

Post by Sanjarko »

Znaci ovaj All Call u mene sto je se pokvario nakon godinu dana *Zipoo* je znj telefon, sta god znacilo ovo znj, a ja kontam znaci smece. Ali sta sam mogo za 140 km drugo dobit.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#7067 Re: Kineski mobiteli

Post by muhafuca »

zippoo87 wrote: 07/04/2021 15:58
muhafuca wrote: 07/04/2021 15:48
zippoo87 wrote: 07/04/2021 15:38 pa iskreno ja ne znam ni ko kupuje te neke znj brendove ...to se valjda sklapa od otpada od ovih vecih proizvodjaca...pa da se ne baci :D
kod mene svi u raji i u familiji kineske telefone imaju. mahom xiaomi.

odnos placeno-dobiveno dere konkurenciju

za 250 do 300 ili 350KM maksimalno, dobijesh telefon koji premashuje potrebe

pa barem jedno 80% kupaca.

ovih 20% sto im treba najmocnija trenutna kamera ili terabajt prostora na telefonu

ili da sve leti na samu pomisao a ne na dodir i slicne cake uvjek mogu

malo vise para odvojiti i kupiti nesto mimo kineza.
fino sam napisao "znj" brendovi i lik u znj brend ubaci xiaomi :D
nisi ti mene skontao...xiaomi jeste kineskibrend ali nije "kineski"...pod ovim se misli na najjeftinije mobitele i one neke allcall,cubot,uhans i tako te nazive.
xiaomi koristim i ja 3 godine bez prestanka i trenutno je xiaomi treci proizvodjac telefona u svijetu
zte,xiaomi,oppo,realme,one plus one i tako ti brendovi u top 10 se ne podrazumjevaju kada kazemo "kineski"...barem ne vise
do mene je onda, halali :D
User avatar
konektovan
Posts: 40056
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7068 Re: Kineski mobiteli

Post by konektovan »

zippoo87 wrote: 07/04/2021 16:53 haha znam sta mislis,samo je to skup sport da se istrazuje o vlastitom trosku :D
bilo je tako u proslosti solidnih modela za solidne novce ,nije da nije...ali kao sto rekoh,iz iskustva...ti jeftini telefoni su kvarljivi i losi generalno i brzo stradaju.
Kod nas su dostupni Tesla mobiteli...hrvatski brend...ona prva serija mobitela je bila ocajna a i oni 3.1,6.1 i ostali isto tako...sve sto prodas,se vrati na servis :D
Tesla nije Hrvatski brend..
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#7069 Re: Kineski mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

konektovan wrote: 07/04/2021 20:21
zippoo87 wrote: 07/04/2021 16:53 haha znam sta mislis,samo je to skup sport da se istrazuje o vlastitom trosku :D
bilo je tako u proslosti solidnih modela za solidne novce ,nije da nije...ali kao sto rekoh,iz iskustva...ti jeftini telefoni su kvarljivi i losi generalno i brzo stradaju.
Kod nas su dostupni Tesla mobiteli...hrvatski brend...ona prva serija mobitela je bila ocajna a i oni 3.1,6.1 i ostali isto tako...sve sto prodas,se vrati na servis :D
Tesla nije Hrvatski brend..
Comtrade group. Srbija
zippoo87
Posts: 15362
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7070 Re: Kineski mobiteli

Post by zippoo87 »

a ciji god da je...znam da je iz nekog "susedstva" :D
ovi prvi modeli su bili sranje...ne znam da li su ovi noviji sta bolji ali meni je smijesno bilo,na tesla 6.1 mislim...baterija i rupa za bateriju nisu dobre dimenzije i baterija u telefonu ima lufta i otkaci se i ugasi telefon cim ga malo jace spustis na stol.Rjesenje je da ubacis malo papira izmedju baterije i kucista i da one pinove/konektore od baterije izvuces malo,da bolje nalijezu na bateriju i to rijesi problem u 90% slucajeva.
Ovo sam radio ljudima dok sam radio u prodaj...ljudi kupe telefon i kroz par dana,eto ih,kaze gasi se telefon iz cista mira...kada sam malo pregledao problem...ovo je bilo rjesenje :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#7071 Re: Kineski mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

zippoo87 wrote: 07/04/2021 23:50 a ciji god da je...znam da je iz nekog "susedstva" :D
ovi prvi modeli su bili sranje...ne znam da li su ovi noviji sta bolji ali meni je smijesno bilo,na tesla 6.1 mislim...baterija i rupa za bateriju nisu dobre dimenzije i baterija u telefonu ima lufta i otkaci se i ugasi telefon cim ga malo jace spustis na stol.Rjesenje je da ubacis malo papira izmedju baterije i kucista i da one pinove/konektore od baterije izvuces malo,da bolje nalijezu na bateriju i to rijesi problem u 90% slucajeva.
Ovo sam radio ljudima dok sam radio u prodaj...ljudi kupe telefon i kroz par dana,eto ih,kaze gasi se telefon iz cista mira...kada sam malo pregledao problem...ovo je bilo rjesenje :D
Pa jasta su nek sranje. To su prepakovani kineski Doggeee i te marke...
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3135
Joined: 22/07/2017 18:36

#7072 Re: Kineski mobiteli

Post by Leopard_SA »

Da li se kod nas može naći Vivo X60 Pro, da li oni uopšte imaju ovlaštenog distributera kod nas :? ?
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#7073 Re: Kineski mobiteli

Post by avaks »

Nejma :sad:
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#7074 Re: Kineski mobiteli

Post by Tesla Edison »

zippoo87 wrote: 07/04/2021 23:50 a ciji god da je...znam da je iz nekog "susedstva" :D
ovi prvi modeli su bili sranje...ne znam da li su ovi noviji sta bolji ali meni je smijesno bilo,na tesla 6.1 mislim...baterija i rupa za bateriju nisu dobre dimenzije i baterija u telefonu ima lufta i otkaci se i ugasi telefon cim ga malo jace spustis na stol.Rjesenje je da ubacis malo papira izmedju baterije i kucista i da one pinove/konektore od baterije izvuces malo,da bolje nalijezu na bateriju i to rijesi problem u 90% slucajeva.
Ovo sam radio ljudima dok sam radio u prodaj...ljudi kupe telefon i kroz par dana,eto ih,kaze gasi se telefon iz cista mira...kada sam malo pregledao problem...ovo je bilo rjesenje :D
Ja sam imao Tesla 6.1 i to je bila patnja živa. Baterija se praznila sa 17% na 0% u sekundi i telefon se gasio. Zamijenili mi bateriju, ta se napuhala tako da je oštetila i displej. Zamijenili mi komplet telefon, opet problem sa baterijom, gasio se na 50%. Opet ga predao na servis i nisam više ni otišao po njega. Uzeo drugi telefon i prodisao.

Inače, Tesla 6.1 je prepakovani Ulefone Paris.
Last edited by Tesla Edison on 11/04/2021 17:15, edited 1 time in total.
citroen xm
Posts: 17928
Joined: 17/04/2012 22:57

#7075 Re: Kineski mobiteli

Post by citroen xm »

Sa Teslom se niko nije usrećio, ali baš niko. Treba im zabraniti da tako slavno ime pišu na ta govna od proizvoda. Oni čak i nemaju jednog stalnog dobavljača već kupe redom najjeftinije anonimus kineze i za takve kante ovde određuju sulude cijene. Onda ih M-tel trpa za 1KM pa kontaš dobro si prošao, a ne kontaš da si se zbog govneta obavezo na 2 godine ugovora bez prava drugog telefona. :run:

Ja sam jednom iz zajebancije kupio telefon sa alija, jer je na papiru bio odličan za 170 KM. Bilo je to prije 2 godine. Umidigi A5 pro. I fakat sam dobio dobar telefon. Lijep na oko, pravi alu ram i staklo sa obje strane, solidna baterija, odličan FHD+ ekran, 4/32 konfiguracija i stariji procesor ja mislim Helio P23. Android čist bez ikakvih reklama i dodatih aplikacija. Koristio ga godinu dana, vjerovatno bi i danas da nije imao jednu katastrofalnu manu, kameru. E to je bila katastrofa. Nikada se nisam susreo sa aktuelnim mobitelom koji ima tako lošu kameru, ispod nivoa recimo 6-7 godina starijih mobiltela srednje klase. Huawei Y300 koji sam imao davnih dana kada je Huawei bio čudo kod nas, imao je bolju kameru duplo.

Ali eto, koga kamera ne zanima taj telefon za 170 KM je bio pun pogodak i na svim poljima bar solidan. :thumbup:
Post Reply