Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
otorinolaringorolog
Posts: 299
Joined: 28/12/2012 16:52

#176 Re: Kineski mobiteli

Post by otorinolaringorolog »

Ja bi ignorisao na tvom mjestu :-)

Moj cilj je posto mi nije imao ko objasnit nista vezano za ovaj mob sad kad ga imam da pomognem ljudima koji se budu dvoumili oko njeg.
Sve sto zanima koga ja cu objasnit uslikat video snimit ....
Da se sto blize vidi o cemu se tacno radi.
otorinolaringorolog
Posts: 299
Joined: 28/12/2012 16:52

#177 Re: Kineski mobiteli

Post by otorinolaringorolog »

Evo od jutros vec 3 sata radi,pisem s njeg tek pocela padat baterija od vrha.

Znaci trebao sam ga do sad 6 puta napunit.Nevjerovatno sta tip lupeta.
Nermin_BH
Posts: 1166
Joined: 03/01/2011 18:07

#178 Re: Odg: Kineski mobiteli

Post by Nermin_BH »

otorinolaringorolog wrote:Evo od jutros vec 3 sata radi,pisem s njeg tek pocela padat baterija od vrha.

Znaci trebao sam ga do sad 6 puta napunit.Nevjerovatno sta tip lupeta.
Mislis 3 sata upaljenog display ? I baterija tek pocela padati ?
otorinolaringorolog
Posts: 299
Joined: 28/12/2012 16:52

#179 Re: Kineski mobiteli

Post by otorinolaringorolog »

za vrijeme kafe dorucka trcanja za malcem itd ..... display ne radi gasi se automatski :-)
Nermin_BH
Posts: 1166
Joined: 03/01/2011 18:07

#180 Re: Kineski mobiteli

Post by Nermin_BH »

Koliko ti pise da je bio upaljen display ? I koliko sad imas baterije ?
otorinolaringorolog
Posts: 299
Joined: 28/12/2012 16:52

#181 Re: Kineski mobiteli

Post by otorinolaringorolog »

kako vidjet to
Nermin_BH
Posts: 1166
Joined: 03/01/2011 18:07

#182 Re: Kineski mobiteli

Post by Nermin_BH »

Ides u postavke pa baterija tu ce ti pisati koliko imas baterije. Ispod je lista aplikacija koje trose bateriju, odaberes zaslon i pisat ce koliko je vremenski ukljucen.
otorinolaringorolog
Posts: 299
Joined: 28/12/2012 16:52

#183 Re: Kineski mobiteli

Post by otorinolaringorolog »

bat 67%
screen 32%
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#184 Re: Kineski mobiteli

Post by gidra »

imam ja brandiranog kineza ako se to može nazvati kinezom. Alcatel one touch idol, kupljen u BHT-u, 2 godine garancije. A imam u kući i Samsung s3. Garantujem svojim životom da je Alcatel (mtk6577, dual core 1.0, 1gb ram, 4.1.1(os)) fluidniji i ugodniji koristiti od s3 za klasu, na oba je instaliran Nova launcher prime, telefon bukvalno nikad nije zaštopao što nije slučaj sa s3, jedini problem koji sam imao je imenik, koji sam naravno zamjenio sa drugom aplikacijom(exDialer pro).
Baterija(1800 mAh) traje duže barem 30% više od s3 ako se isto koriste.
Nermin_BH
Posts: 1166
Joined: 03/01/2011 18:07

#185 Re: Odg: Kineski mobiteli

Post by Nermin_BH »

otorinolaringorolog wrote:bat 67%
screen 32%

Klikni na to screen 32% i onda ce pisati vremenski.
IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#186 Re: Kineski mobiteli

Post by IcedFlame »

Ja fakat ne znam kakvu si ti Neradnice igracku imao i ko te toliko zajeb'o pa si tako kivan na kineze. Daj mi reci model tog mobitela sto mu baterija traje 15 minuta!
Baterija kod mene (1750 mAh) traje dan ili dan i po, zavisno igram li sta, a Quad-Core procesor, 5 inca display...
WiFi je upaljen non-stop, mail aktivan uvijek, FB notifikacije, Chrome uvijek pokrenut u pozadini, sa dvije stranice koje pratim, Tapatalk konstantno jer mi dolaze notifikacije za teme sa 3 foruma, pa ti pricaj sta hoces i trollaj ko pubertetlija bez zivota.

Evo ti prosjek:
Image

Prosjek aktivnog ekrana:
Image

A moze i ovako, za prosjecnog korisnika:
Image

Vrijeme koliko je ekran bio aktivan:
Image

Zato svega ti prestani trollati na temi koja te ne interesuje, i pusti nas koji koristimo ove mobitele da imamo gdje komunicirati.
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#187 Re: Kineski mobiteli

Post by Neradnik »

IcedFlame wrote:Ja fakat ne znam kakvu si ti Neradnice igracku imao i ko te toliko zajeb'o pa si tako kivan na kineze. Daj mi reci model tog mobitela sto mu baterija traje 15 minuta!
Baterija kod mene (1750 mAh) traje dan ili dan i po, zavisno igram li sta, a Quad-Core procesor, 5 inca display...
WiFi je upaljen non-stop, mail aktivan uvijek, FB notifikacije, Chrome uvijek pokrenut u pozadini, sa dvije stranice koje pratim, Tapatalk konstantno jer mi dolaze notifikacije za teme sa 3 foruma, pa ti pricaj sta hoces i trollaj ko pubertetlija bez zivota.
I ti se sad naso pravit pametan kad sam reko da necu vise pisat na ovoj temi,sto se nisi javio ranije?Ako te sta interesuje sve fino pise koje sam imo modele znaci nije u pitanju jedan.Pametnije bi vam bilo da citate nego da lupate tu ko maxim po diviziji :lol: :lol:
Pozdrav od pubertetlije. :lol:
otorinolaringorolog
Posts: 299
Joined: 28/12/2012 16:52

#188 Re: Odg: Kineski mobiteli

Post by otorinolaringorolog »

Nermin_BH wrote:
otorinolaringorolog wrote:bat 67%
screen 32%

Klikni na to screen 32% i onda ce pisati vremenski.
Ne mogu stalno gledat u klix i odgovarat.U tom momentu je bilo oko 3.5 h kako mob radi,oko jednu trecinu je radio display oko 1h 10min.

Sad se situacija promijenila.Mislim da cu uvece opet ga morat punit.
Ali gotovo sam siguran da ce se ovo promijenit kad malo unormalim koristenje.
IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#189 Re: Kineski mobiteli

Post by IcedFlame »

Neradnik wrote: I ti se sad naso pravit pametan kad sam reko da necu vise pisat na ovoj temi,sto se nisi javio ranije?Ako te sta interesuje sve fino pise koje sam imo modele znaci nije u pitanju jedan.Pametnije bi vam bilo da citate nego da lupate tu ko maxim po diviziji :lol: :lol:
Pozdrav od pubertetlije. :lol:
Ja ti iznosim cinjenice i argumente, a ti to shvati onako kako ti mozak dozvoljava. Vise sam se javio zbog drugih ljudi kojima je ovo mozda interesantno, i koje fakat neke stvari interesuju iz prve ruke.
Ti govoris covjeku da laze, i da ti bolje znas koliko njemu baterija traje :lol: Sta da ti covjek kaze na ovo i kako da se postavi??

Sad priznaj ko ti je prodao kopiju pod original, pa si ga trazeci po pik-u vidio sve ove kopije sto se prodaju? :D
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#190 Re: Kineski mobiteli

Post by Neradnik »

IcedFlame wrote:
Neradnik wrote: I ti se sad naso pravit pametan kad sam reko da necu vise pisat na ovoj temi,sto se nisi javio ranije?Ako te sta interesuje sve fino pise koje sam imo modele znaci nije u pitanju jedan.Pametnije bi vam bilo da citate nego da lupate tu ko maxim po diviziji :lol: :lol:
Pozdrav od pubertetlije. :lol:
Ja ti iznosim cinjenice i argumente, a ti to shvati onako kako ti mozak dozvoljava. Vise sam se javio zbog drugih ljudi kojima je ovo mozda interesantno, i koje fakat neke stvari interesuju iz prve ruke.
Ti govoris covjeku da laze, i da ti bolje znas koliko njemu baterija traje :lol: Sta da ti covjek kaze na ovo i kako da se postavi??

Sad priznaj ko ti je prodao kopiju pod original, pa si ga trazeci po pik-u vidio sve ove kopije sto se prodaju? :D
Kakve ti meni iznosis argumente kad uopste nemas nit si imao sva tri modela koja sam imao?Nisi se javljao jel nemas nista pametno po tom pitanju da napises.Ti ako njemu vise vjerujes kome je ovo prva kopija i nezna sta pise sto se moze zakljucit iz njegovih postova onda je bezvrijedno i sa tobom komunicirat na ovu temu.Meni niko nista ne uvaljuje ja sam kupujem pa iznosim cinjenice.Ko hoce da vjeruje nek vjeruje ko nece nek kupi pa nek se uvjeri.
I ne lupaj vise ziv bio smaras ko i ovaj. :lol: :lol:
otorinolaringorolog
Posts: 299
Joined: 28/12/2012 16:52

#191 Re: Kineski mobiteli

Post by otorinolaringorolog »

-Tvoja je cinjenica da baterija mog mob traje 15-30 min
-moj mob radi vec 5 sati
-po tvojim cinjenicama do sad sam ga trebao napuniti 10 puta
-moj mob je tek do pola potrosio bateriju i to koristi se pravo

Zasto ljudi moraju lupat gluposti kad mogu jednostavno sutit.
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#192 Re: Kineski mobiteli

Post by Neradnik »

otorinolaringorolog wrote:-Tvoja je cinjenica da baterija mog mob traje 15-30 min
-moj mob radi vec 5 sati
-po tvojim cinjenicama do sad sam ga trebao napuniti 10 puta
-moj mob je tek do pola potrosio bateriju i to koristi se pravo

Zasto ljudi moraju lupat gluposti kad mogu jednostavno sutit.
Moja cinjenica je da ti neznas sta pises djecace :lol: :lol:
Prvo kazes da se ti i ekipa redate na mobitelu :D citav dan :lol: (ko da je cura neka u pitanju) :lol: nakon toga kazes dabogda izgura dan bices zadovoljan.Znaci ni sam neznas sta pises.Ja ti i dalje tvrdim znaci citaj kako pisem :D pricaj sa nekim na viber pola sata ili gledaj pola sata youtub i javi rezultate baterije.
Cisvalp
Posts: 52
Joined: 26/11/2013 15:18

#193 Re: Kineski mobiteli

Post by Cisvalp »

Neradnik wrote:
otorinolaringorolog wrote:-Tvoja je cinjenica da baterija mog mob traje 15-30 min
-moj mob radi vec 5 sati
-po tvojim cinjenicama do sad sam ga trebao napuniti 10 puta
-moj mob je tek do pola potrosio bateriju i to koristi se pravo

Zasto ljudi moraju lupat gluposti kad mogu jednostavno sutit.
Moja cinjenica je da ti neznas sta pises djecace :lol: :lol:
Prvo kazes da se ti i ekipa redate na mobitelu :D citav dan :lol: (ko da je cura neka u pitanju) :lol: nakon toga kazes dabogda izgura dan bices zadovoljan.Znaci ni sam neznas sta pises.Ja ti i dalje tvrdim znaci citaj kako pisem :D pricaj sa nekim na viber pola sata ili gledaj pola sata youtub i javi rezultate baterije.
Pretjerujes. Nije covjek rekao da mu baterija drzi 2-3 dana uz koristenje, nego 15-20 sati, pa da sad napadas i govoris da laze. I kakva to baterija drzi 15-30 min. :?
Ako je tvoj drzao 30 minuta onda nisi ni imao baterijum fakticki.
Ja imam S3 i mogu reci da ne vrijedi tih para (kupljen prije 14 mjeseci 850KM). Osim sto je baterija smece, cesto pomalo stopa kad se vracas npr iz galerije ili sa neta. Sporo se vraca na homepage. A o ulasku u imenik da i ne govorim :zzzz:
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#194 Re: Kineski mobiteli

Post by Neradnik »

Cisvalp wrote:
Neradnik wrote:
otorinolaringorolog wrote:-Tvoja je cinjenica da baterija mog mob traje 15-30 min
-moj mob radi vec 5 sati
-po tvojim cinjenicama do sad sam ga trebao napuniti 10 puta
-moj mob je tek do pola potrosio bateriju i to koristi se pravo

Zasto ljudi moraju lupat gluposti kad mogu jednostavno sutit.
Moja cinjenica je da ti neznas sta pises djecace :lol: :lol:
Prvo kazes da se ti i ekipa redate na mobitelu :D citav dan :lol: (ko da je cura neka u pitanju) :lol: nakon toga kazes dabogda izgura dan bices zadovoljan.Znaci ni sam neznas sta pises.Ja ti i dalje tvrdim znaci citaj kako pisem :D pricaj sa nekim na viber pola sata ili gledaj pola sata youtub i javi rezultate baterije.
Pretjerujes. Nije covjek rekao da mu baterija drzi 2-3 dana uz koristenje, nego 15-20 sati, pa da sad napadas i govoris da laze. I kakva to baterija drzi 15-30 min. :?
Ako je tvoj drzao 30 minuta onda nisi ni imao baterijum fakticki.
Ja imam S3 i mogu reci da ne vrijedi tih para (kupljen prije 14 mjeseci 850KM). Osim sto je baterija smece, cesto pomalo stopa kad se vracas npr iz galerije ili sa neta. Sporo se vraca na homepage. A o ulasku u imenik da i ne govorim :zzzz:
Jel i ti citas sve ili samo ono sto tebi odgovara? :lol: :lol:
Procitaj sta je reko prvo da mu drzi citav dan poslje dabogda dogura dan.To nije laz?Ja to nisam izmislio sam je napisao...
Nek uradi sto sam reko pa ces vidjet kakva baterija drzi pola sata.
IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#195 Re: Kineski mobiteli

Post by IcedFlame »

Argumenti su ove slike, vrati se malo gore pa pogledaj, a ticu se trajanja baterije na "KINEZU". Mogu ja i vece poslati, nije problem ako ne vidis dobro.
Njegov prvi kinez je slucajno primjerak sa MTK6582 SoC, a mobitele sa MTK koristim od pojave MT6516 mobitela koji su radili na 416 MHz, i znam malo vise o MediaTeku nego sto mislis, pa tako znam i da ispravan mobitel sa MTK quad core procesorom trosi najmanje struje od svih trenutno dostupnih proizvodjaca quad core procesora. MTK Quad procesori su btw. radjeni u 28 nm tehnologiji, pola godine prije nego je Samsung izbacio Exynos 5410, koji je prvi bio baziran na 28nm).

Takodje MediaTek je prvi proizvodjac koji je napravio Octa Core procesor, koji je u stanju da procesira instrukcije sa svih 8 jezgri istovremeno, za razliku od Samsunga koji, iako ima 2x4 jezgre i nazivaju ga Octa Core, samo 4 jezgre mogu raditi istovremeno.

Dakle, da skratim pricu, 99% kineza (bilo brendiranih ili ne) je bazirano na Mediatek chipsetu, i kao takvi daju najbolji omjer brzine i cijene. Ostalo je sve do firme koja ih pravi, i dijelova koje ugradjuju. Hoces kvalitetan ekran, recimo Sharp - moras malo vise izletiti love za bolju rezoluciju, Gorilla ili Dragontrail, OGS isl.
Zato i postoji milion modela, a svi sa istim karakteristikama, a razlika u cijeni i po $150. Kvalitet se placa i kod kineza, i zato ne volim kad se to trpa u isti kos i sere po kinezima, a svi bi da se j38u a da im ne udje. Ili gledajuci sa druge strane, hoce bosnjo da zaradi 300 KM na mobitelu koji vrijedi 150 sa carinom i porezom.
Nekome ni ovaj od $100 nece biti smece, jer ce dobiti puno, za malo love, ali poenta je da ima ogroman izbor i veliki raspon cijena, pa svako moze naci nesto sto mu odgovara. Nekome jednostavno razum ili finansijska situacija ne dozvoljavaju da razmisljaju o mobitelu od 1200 KM, kad bar 90% toga mogu imati i za 350 KM. Takvima ja ovdje i pisem i odgovaram, a oni drugi ionako nisu vrijedni tastature.
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#196 Re: Kineski mobiteli

Post by Neradnik »

IcedFlame wrote:Argumenti su ove slike, vrati se malo gore pa pogledaj, a ticu se trajanja baterije na "KINEZU". Mogu ja i vece poslati, nije problem ako ne vidis dobro.
Da ne duljim ti imas isti telefon ko on?Odgovori sa da ili ne.Ja koliko sam skonto da nemas i onda mi ne ide u glavu sto pametujes i kacis slike svog telefona kad on nije tema.
wizzard
Posts: 512
Joined: 30/12/2005 13:40

#197 Re: Kineski mobiteli

Post by wizzard »

Pozdrav,

Postavio bih konkretno pitanje,

Koji od ovih mobitela predlazete kao best buy opciju? vidio sam ovaj inew 3 na akciji 189 dolara a retail cijena 300+ dolara. Kako oko carine etc etc.

Hvala puno!
IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#198 Re: Kineski mobiteli

Post by IcedFlame »

Neradnik wrote:
IcedFlame wrote:Argumenti su ove slike, vrati se malo gore pa pogledaj, a ticu se trajanja baterije na "KINEZU". Mogu ja i vece poslati, nije problem ako ne vidis dobro.
Da ne duljim ti imas isti telefon ko on?Odgovori sa da ili ne.Ja koliko sam skonto da nemas i onda mi ne ide u glavu sto pametujes i kacis slike svog telefona kad on nije tema.
Zato sto je tema Kineski mobiteli, pametnjakovicu.

Nije isti mobitel, ali je isti chipset i znam koliko trosi baterije. Naravno da uzimam u obzir veci ekran i eventualno 10-20% manju ili vecu nazivnu velicinu baterije.

@wizzard o kakvoj "RETAIL" cijeni pricas??
Po online shopovima je cijena od 189-200 dolara otprilike, ali ih rijeko ko stvarno ima na stanju.
Sto se mene tice, taj mobitel bi bio moj prvi izbor, da vec nemam vrlo slican. Tako da cu cekati novu generaciju TrueOcta :)
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#199 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

wizzard wrote:Pozdrav,

Postavio bih konkretno pitanje,

Koji od ovih mobitela predlazete kao best buy opciju? vidio sam ovaj inew 3 na akciji 189 dolara a retail cijena 300+ dolara. Kako oko carine etc etc.

Hvala puno!
što se tiče carine mislim da ti na tih 189 dolara što je oko 269 BAM prvo na to obračunaju 10% carine što je 26,9 BAM. Zatim carinu dodaju na 269 BAM što je jednako što je 295,9. Onda na to sve ide 17% poreza = 50,3 BAM i dobiješ cifru od ukupno 346,2 BAM i + na to dodaš cijenu špediterskih usluga. Ja mislim da je tako ako nije ovako i netko zna tačnu proceduru neka piše.

Znači po mom 269 BAM telefon
Carina i porez 77,2 BAM
wizzard
Posts: 512
Joined: 30/12/2005 13:40

#200 Re: Kineski mobiteli

Post by wizzard »

E hvala puno momci,

Moze li jos neka sugestija, odakle naručiti, koji model odabrati i da se bacim u akciju :D

LP
Post Reply